Telewizja interaktywna


W obronie krzyża

Firma Osmosys S.A. - dostawca middleware, aplikacji i usług dla telewizji interaktywnej, będzie dostarczać dla telewizji nowej generacji n systemy w technologii opartej na otwartym standardzie MHP. Zapewne pojawi się nowe oprogramowanie do nbox recorderów z nowymi możliwościami MHP.
całość tekstu
http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=35841



Francuska firma Sagem zdecydowała się na wyprodukowanie linii odbiorników HD/MPEG-4, które pozwolą na odbiór kanałów droga satelitarną, w DVB-T, IPTV i w sieciach kablowych. Część odbiorników będzie dostępna w sprzedaży już pod koniec lipca 2006 roku.
Wtedy też wyprodukowane odbiorniki HDTV w MPEG-4 zostaną dostarczone do kilku autoryzowanych dystrybutorów europejskich w liczbie 100 tys. egz.

Sagem wyprodukuje następujące odbiorniki:

ITAD80 HD: dla DVB-T i IPTV;
ITSD81 HD: dla satelity i DVB-T;
ITD1 HD: tylko dla DVB-T w płatnej telewizji i usługach interaktywnych;
ICAD81 HD: dla sieci kablowych i DVB-T.

Sagem już zaplanował produkcję szerokiej gamy odbiorników HDTV dostosowanych do każdego rodzaju odbioru od modeli podstawowych do bardziej wyrafinowanych pod względem technicznym i estetycznym, z twardym dyskiem, funkcją PPV i tunerem twin.




Dialog obiecuje światłowód do domu.

Wymiana sieci miedzianej na światłowodową, zaawansowane usługi - w tym telewizja HD, wideo na żądanie, telefonia komórkowa i szybki Internet - to założenia strategii Dialogu na najbliższe lata.
Dialog przygotował strategię działania na lata 2009-2015. Zakłada ona inwestycje w wysokości 1,2 mld złotych, co ma pozwolić na świadczenie usług wysokiej jakości na terenie pokrytym dotychczas siecią kabli miedzianych.

Technologia światłowodowa, jaką zamierza wdrożyć Dialog, jest zwana PON (Passive Optical Network) lub FTTH (Fiber to the Home). Jej cechą jest doprowadzenie światłowodów bezpośrednio do gniazdka abonenckiego u klienta, bez żadnych elementów pośredniczących. Pozwoli to operatorowi na uruchomienie usług wymagających dużego i stabilnego pasma, np.:
usługi telefoniczne
dostęp do Internetu
telewizja, w tym telewizja interaktywna


źródło: fkn.pl



Uzupelnienie odnosnie cen:
"Zamówienie jednego filmu na 24 lub 48 godzin będzie wynosić: 7-9 zł w kategorii premiera i 4-6 zł w kategorii nowość. Plusem jest, że klienci nie będą musieli podpisywać oddzielnej umowy na nową usługę - za filmy będą płacić razem z miesięcznym rachunkiem za całą usługę."
No to przy zapowiadanych 2000 pozycji (!) i 600 juz za moment, na starcie daje klientowi faktycznie PRAWDZIWA WIRTUALNA WYPOZYCZALNIE a nie jakis erzac i to dosc drogi erzac. Porownujac z moja wypozyczalnia osiedlowa ceny w pelni porownywalne a wygoda i wybor... wiadomo nieporownywalne (choc daleko nie mam ale zawsze trzeba te 4 litery ruszyc... )
Dodatkowo Multimedia zaproponuje nowe uslugi typu telewizja interaktywna (pewnie komercha - zakupy...) oraz time-shift co oznacza ze nazwijmy go M-box bedacy analogiem bialego n-boxa upodobni sie funkcjonalnie do n-recordera (ciekawe jaka przestrzen otrzyma kazdy z uzytkownikow tej uslugi na serwerach Multimedii). Jak tak dalej pojdzie to kablowki pozamiataja platformy pod dywan (zreszta biorac pod uwage dostepne portfolio programowe i ostatnie zapowiedzi - np BBC) staje sie to jak najbardziej realne...



ADB - Advanced Digital Broadcast, dostawca systemów i rozwiązań w dziedzinie cyfrowej telewizji interaktywnej otrzymał kontrakt na dostawę swojego odbiornika ADB-3800TW, gotowego do odbioru TV wysokiej rozdzielczości, dla niemieckiego operatora telekomunikacyjnego HanseNet dla usług IPTV.
Usługi będą sprzedawane pod marką ‘Alice’.



Ale za to na stronie Telewizji Interaktywnej iTVP mozna posłuchać fragmentów wszystkich utworów. Jakość dzwięku i obrazu jest fatalna, (przynajmniej na moim komputerze), ale co tam lepszy rydz niz nic.

Tutaj link do strony: http://www.itvp.pl/serce/



W nocy z 31 sierpnia na 1 września platforma n rozesłała aktualizację oprogramowania dla posiadaczy odbiorników nbox recorder. Wyrównało ono różnice pomiędzy nbox HDTV, którego upgrade przeprowadzono jeszcze 14 czerwca. Aby nbox recorder pobrał nową wersję należy pozostawić go w trybie czuwania.


- odświeżono szatę graficzną
- dodano do EPG nowe zakładki "Polecamy", oraz "Wyszukiwanie", które umożliwiają łatwiejsze poruszanie się po ofercie telewizji n
- udostępniono dwa serwisy interaktywne przy kanałach TVN 24 (nie jest wymagany dostęp do internetu) i nSport (nbox musi być podłączony do sieci)
- dodano dostęp do zestawu stacji radiowych nRadio (wymagane podpięcie do internetu)
- dodano sygnalizator dźwiękowy pomocny przy ustawianiu anteny.



Oprócz tego wprowadzono jeszcze trzy zmiany związane z usługami udostępnionymi wyłącznie dla posiadaczy nbox recordera:

- możliwość ręcznego ustawiania nagrywania programów (wybór daty, godziny, kanału),
- ręczne definiowanie bufora nagrania programu (ile minut przed startem programu rozpocznie się nagrywanie i ile minut po zakończeniu programu skończy się nagrywanie)
- przygotowano oprogramowanie do obsługi transakcyjnego VOD. Usługa „premiery VOD” prezentować będzie najnowsze kinowe premiery i serialowe hity, zanim pojawią się w innych telewizjach. Usługa uruchomiona zostanie na początku września.

źródło: n.pl




Pierwszym programem emitowanym przez TVP Historia będzie debata z udziałem wybitnych historyków na temat Konstytucji 3 Maja, prowadzona przez prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego (3 maja, godz. 18.30). Program można obejrzeć „na żywo” także w telewizji interaktywnej iTVP. Po emisji będzie on dostępny w trybie na żądanie
Czyli rozumiem, że o 18.30 start, wcześniej nic nie będzie. Teraz jest jeszcze obraz kontrolny. Ciekawe jak długo TVP Historia będzie "promocyjnie" niekodowany.



Tja, celem objaśnienia, z telewizji reklamy znikają - bo jest to medium interaktywne
hmm zastanawia mnie to.. i to czy wolno oczerniać ktoregoś z kandydatów podczas ciszy..?
bo leciały nie fajne rzeczy na kablówce dziś..;]
gratuluje "perfidości" swojej kampani jednego kandydata;]
na szczęscie ludzie nie są tacy głupi jak....;]
ehh



Achiko, musisz jednak przyznać, że przykłady ilustrują wyłącznie odczucia subiektywne. Ty znasz ludzi, którzy przez gry tracili pracę. Ja sam gram od piętnastu lat, mam PC dostosowanego głównie do grania, mam xboxa360, czasem piszę artykuły o grach i, przyznam, że mam czas i na rodzinę i na książki i na filmy a i w pracy mi całkiem nieźle idzie. Co więcej, takich wielofunkcyjnych osób znam sporo i wszyscy sobie w życiu poważnie radzą.

Uzależnienia są złe, wszystkie. Darren Aronofsky pokazał, że przejechać się można na wszystkim, co w nadmiarze. Twierdzisz, że gry są niebezpieczniejsze od telewizji, bo są interaktywne - ale znam więcej ludzi ogłupionych oglądaniem telewizji (zyjemy w kraju gdzie ponad 70% obywateli nie potrafi dekodować przekazu telewizyjnego) niż takich, którzy ślinią się do swoich postaci na ekranie. Być może kwestia środowiska, nie wiem.

Czy książki potrafią zniszczyć życie? Oczywiście - zrzuć komuś na głowę Biblię z 9 piętra...



Dr.HappyDeath napisał/a:
A tak poważnie to może już za kilkanaście lat będziemy mogli być obserwatorem akcji to znaczy wirtualnie(czuć chłód,podłoże-ale nie być fizycznie dostępnym dla postaci

Moze nawet wcześniej bo japończycy(czytalem wczoraj) kombinują już telewizor 3d gdzie odbiorca będzie mógł uczestniczyć w filmie(taka interaktywna telewizja) a nawet czuć zapach i tym podobne(na serio ) więc wszystko przed nami

Jak najbardziej wierze w to, że Japończycy pracują nad telewizorem 3-D, ale bez przesady z tym zapachem...



Polkomtel będzie korzystał z szerokopasmowej, satelitarnej usługi dostępu do internetu zapewnianej przez SES ASTRA w połączeniu ze swoją istniejącą, bezprzewodową usługą internetową iPlus - poinformowano w komunikacie prasowym.

SES ASTRA oraz Polkomtel SA poinformowały o podpisaniu umowy na dostarczanie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla abonentów sieci komórkowej Plus GSM.

Sprzęt konieczny do korzystania z tej usługi to: antena satelitarna skierowana na pozycję orbitalną ASTRY 23.5° E oraz modem satelitarny połączony z komputerem osobistym.

Jak zapewniają przedstawiciele SES ASTRA, przy pomocy odpowiedniej anteny abonenci usługi iPlus będą mieli także dostęp do kilkuset cyfrowych programów telewizyjnych i radiowych transmitowanych przez System Satelitarny ASTRA z głównej pozycji orbitalnej ASTRY 19.2° E.

- Umowa z SES ASTRA umożliwi naszym abonentom ściąganie plików z bardzo wysokimi prędkościami w całej Polsce, dzięki rozległemu zasięgowi satelitów ASTRA - powiedział Mirosław Bielicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku, Polkomtel. - W bliskiej przyszłości abonenci będą mieli dostęp do nowego świata multimediów, interaktywnej telewizji satelitarnej oraz usług Video-na-Żądanie. - dodał Bielicki.

Sygnał z satelity ASTRA odbierany był na koniec roku 2005 w 5.5 miliona (77%) z 7.2 miliona polskich gospodarstw domowych odbierających transmisje bezpośrednio z satelity lub w sieciach kablowych, poinformowali przedstawiciele SES ASTRA.


źródło



Stacja CW umieściła na swoim kanale YouTube wywiad z Jessicą Lowndes. Aktorka mówi w nim o nowym wątku - Adrianna & Gia, o poznaniu się dziewczyn w klubie AA i rozwoju ich relacji. Ujawnia też kilka szczegółów o żeńskim zespole muzycznym, który pojawi się z Adrianną w składzie w nowych epizodach. Dowiadujemy się też, że Navid pozna kogoś w redakcji The Blaze, co wskazuje na Lilę, o której pisaliśmy tutaj.

 


Jessica Stroup, Tristan Wilds i Trevor Donovan dla CW o trójkącie, w jakim znaleźli się ich bohaterowie -

 

Jessica Stroup była też gościem w KTLA, telewizji interaktywnej wchodzącej w skład CW -

 

Wypowiedziała się też mniej oficjalnie w ramach Drinking with the Stars dla Korbi TV. Oprócz rozmowy o trójkącie, jaki czeka jej bohaterkę, poruszono też temat Ryana O'Nealla, który zagra ojca Teddy'ego. Okazuje się, iż jego postać nie polubi nowej znajomej syna.