Telegazeta Czechy


W obronie krzyża

National Geographic Channel z czeskim dubbingiem

Operator dokumentalnego kanału National Geographic Channel (Nat Geo Channel) pracuje na rzecz poprawy usług dla widzów Czech i Słowacji. Niektóre programy są już nadawane z czeskim dubbingiem. Wprowadzenie czeskiego dubbingu do NGC jest zgodne z pierwotną intencją stacji - aby rozpocząć produkcję i nadawanie czeskiej ścieżki dźwiękowej w pierwszej połowie 2010 roku.

Czeski dubbing będzie wprowadzany stopniowo. Ostatecznie, całą zawartość NGC będzie nadawana z czeskim dubbingiem. NGC na czeskim i słowackim rynku wystartował w języku angielskim wraz z napisami za pośrednictwem telegazety oraz DVB. Choć kanał NGC jest popularny wśród widzów, treści z napisami nie cieszą się tak wielkim powodzeniem, jak operator początkowo zakładał. Czeski dubbing programu NGC pierwotnie obiecano do końca 2009 roku. Na tej podstawie, kanał ten został dołączony do oferty platform CS Link i Skylink.

Parametry techniczne dla CS Link i Skylink:

ASTRA 1G (23,5E)
11,797 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S
kodowanie: CryptoWorks/Irdeto

UPC Direct dystrybuuje NGC na satelicie ASTRA (19,2E). Test (nieoficjalny) dostępny jest za pośrednictwem satelity Thor III (0,8W).

Parametry techniczne dla UPC Direct:

ASTRA (19,2°E)
12,304 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S
kodowanie: CryptoWorks/Nagravision 3

NGC jest również w ofercie platformy Digi TV, ale tam nie pojawi się czeski dubbing.

info:satkurier.pl



Potrzebuje jakiejś strony z spisem nadajników naziemnych w Rumuni , Bo na siatce odbieram całkiem całkiem dobrze TVR2 już w czerwcu gdy wstawałem rano do roboty to na kanale 41 zauwazyłem słaby obraz (duzo pasów ale kolor był) ale o siódmej włączali STV2 które działało lepiej przy tamtej instalacji lepiej , ostatnio wyłączyli nadajnik na Popradzie (w środe chyba ostatnią) no i zauważyłem ze niebyło także STV2 na 41 a takze na 21 (wniosek ze to przemienniki Popradu ?) no i pochodziłem po podwórku z siatką i znalazłem dobre miejsce (na ogrodzeniu wystawiłem antene na rurze na wysokość ok 6 m no i uzykałem obraz na 4-5 Kolor głos czysty telegazeta chodzi ale nie całkowicie dobrze-troche widac more stv2) Antena ustawiona na południe , Mieszkam w Sączu,

Troche sie rozpisałem jeszcze jakby ktoś miał jakieś strony z czeskimi nadajnikami TV i radio bo chciałbym popróbować może coś czeskiego tu złapie.

(antenA sIATKOWA ZE WZMACNIACZEM WA-50)



Przeglądałem ostatnio teleteksty polskich stacji TV pod kątem informacji o sposobie odbioru (tzn. częstotliwość, lokalizacja nadajników) i muszę powiedzieć, że wygląda to dość fatalnie. Ale do rzeczy.
Najpełniejsze inf. o odbiorze stacji zawierają telestrony TVN (str.105). Na sześciu podstronach znajdują się szczegółowe dane na temat odbioru via satelita oraz wykaz nadajników naziemnych stacji. Ten ostatni zawiera dokładną lokalizację nadajnika, nr kanału oraz inf. o fonii (mono/stereo). Co najważniejsze wykaz jest na bieżąco uaktualniany (ostatnio dodano zmianę lokalizacji w Katowicach). Co prawda pojawia się informacja, że "10 grudnia uruchamiamy nadajnik w Białymstoku" - choć dotyczyła ona roku 2005 a nie 2006 :blink:.
Na wysokości zadania stanęła również TV Polonia - telegazeta zawiera wszystkie niezbędne inf. na temat odbioru satelitarnego tej stacji. Nieciekawie jest natomiast w telegazetach pozostałych kanałach TVP. TVP1 zawiera wykaz nadajników, nieaktualizowany od dobrych paru lat (bodajże str. 343), zaś teletekst TVP2 nie zawiera jakichkoliek informacji w kwestii odbioru. Podobnie jest z Gazetą TV Polsat i TV4 - tu również nie znajdziemy danych o odbiorze technicznym stacji. Choć należy wspomnieć, że w starym teletekście TV4 (tworzonym przez spółkę zw. z Telewizją Dolnośląską) była lista nadajników naziemnych (choć niekompletna) i inf. o odbiorze satelitarnym.
O TV Puls nie ma się co wypowiadać, bo w ogóle nie ma teletekstu .
A jak jest z tą tematyką w teletekstach zagranicznych stacji TV - np. czeskich i słowackich?



No to tak:
Najpierw legenda!

0. - mora
1. - nośna
2. - obraz
3. - obraz czytelny
4. - obraz + kolor
5. - +TXT
6. - Bardzo Mocny
P. - Poprawa sygnału
Z. - Zakłóca (+Jakość)
X. - Trudno Opisać
V. - Tak (tzw. ptaszek)
X. - Nie (krzyżyk)
%. - Jakość telegazety w %
PAL/SECAM/NTSC
DVB-T/DAB
INNE

A teraz drugie!
KANAŁ - NAZWA - JAKOŚĆ - KOL. - DŹW. - TXT - UWAGI/KRAJ
R6 - STV1 - 1 - X - X - 0% - Słowacja
R7 - TVP 3 Kraków - 1 - X - X - 0% - P
R8 - TVP 1 - Z+4 - V - V - 0% - P
R8 - TVP 1 - Z+2 - X - X - 0%
E22 - Polsat - Z+1 - X - X - 0%
E28 - TVP 2 - Z+4 - V - V - 1% - P
E28 - ? - Z+0 - X - X - 0% - Możliwe odbicie!
E31 - ĆT1 - Z+1 - X - X - 0% - Czechy
E36 - TVP 2 - Z+3 - X - X - 0%
E36 - ĆT1 - Z+1 - X - X - 0% - Czechy
E38 - TVP 1 - Z+4 - V - V - 1% (Zakłóca DVB-T)
38 - DVB-T - X - X - X - X
E48 - Prima - 0 - X - X - 0% - Czechy

Nie mogę się doczekać do Soboty i Niedzieli! B :D

http://home.cogeco.c.../tropo_eur.html



Jak masz nośną wizji to z częstotliwością w góre do 5MHz jest obraz (we francji na VHF1 na odwrót), na wyższych to tylko fonia i inne dane (telegazeta jest zawarta w obrazie).

D/K - ma fonię 6.5MHz od nośnej wizji
B/G - ma fonię 5.5MHz od nośnej wizji
France - Co do France to oni w dolnym paśmie mają -6.5MHz od nośnej wizji na VHF1 oraz 6.5MHz na VHF3 i wyższych oraz we wszystkich tych standardach stosują fonię AM a nie FM.
I - Brytyjczycy maja chyba I??

U nas jest tak że normalnie fonia MONO jest na 6.5MHz, a STEREO jest cyfrowo zakodowane jako NiCAM na 5.5MHz (dlatego te telewizory stereo są takie drogie :wink: ).

W Czechach podobnie.

Na Słowacji mają różnie: Głownie jest to 5.5MHz MONO+A2, 5.5MHz MONO, 6.5MHz według www.vysielace.sk STEREO (niewiem czy to NiCAM), oraz 6.5MHz MONO.