telegazeta Czeska


W obronie krzyża

ÄŚT4 zamiast ÄŚT4 Sport

ÄŚT - czeska telewizja podjęła decyzję o drobnej korekcie logo i tym samym nazwy sportowego kanału ÄŚT Sport. Od dnia 28 października 2008 kanał nazywa się ÄŚT4, z nazwy został usunięty dopisek - Sport. Poza zmianą nazwy oraz logo stacji, zmieniono także telegazetę stacji, by nie odbiegała od zmian związanych z nazwą i logo stacji.

Program ÄŚT4 dostępny jest za pośrednictwem satelitów na platformach: CS Link, Skylink, Digi TV oraz UPC Direct. Poza tym dostęp do kanału mają abonenci wybranych sieci kablowych oraz posiadacze tunerów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

info:http://satkurier.pl/news/43704/t4-zamiast-t4-sport.html



Jeśli ktoś startuje w zawodach w ciężkim, nieznanym terenie, często blokuje widlelec i wali czeski hardkor żeby tylko wykręcić lepszy czas to może rzeczywiście odrywanie ręki od kierownicy byłoby niebezpieczne. Przy moim stylu jazdy nie ma takiego niebezpieczeństwa, a i na zawodach są odcinki w których szybko można zablokoać schylając się do goleni. Wcześniej pokrętłą/ przyciski blokady były umiejscowione na goleni (TYLKO!) i ludzie sobie jakoś radzili :) Zresztą nawet w dzisiejszych FOXach przetrwało jeszcze takie rozwiązanie. Jak już wspomniałem dla mnie jest to tylko zbędny gadżet stanowiący pewnego rodzaju luksus dla leniwych:P Te sterczące na kierownicy manetki i dodatkowe linki sa mi zupełnie niepotrzebne, a nawet przeszkadzają. To tak jak telegazeta w telewizorze- każdy model ją ma, ale mało kto korzysta.
Co do pokrętła, to zostało takie jakie było oryginalnie- to niebieskie:

http://www.wrzuta.pl...fm9oXB/img_2712


Manetka w detalu podobno kosztuje około 150zł? myslę że cena 100 i wysyłka na mój koszt będzie ok. Chyba że odbiór osobisty, to wtedy oddam za 80



ooo jeszcze lepiej. mam tą za 209zł:
http://www.forumrowe...t...post&id=753
czyli cena jednak 130zł + koszt wysyłki;) i nie 80 przy odbiorze osobistym:D



Potrzebuje jakiejś strony z spisem nadajników naziemnych w Rumuni , Bo na siatce odbieram całkiem całkiem dobrze TVR2 już w czerwcu gdy wstawałem rano do roboty to na kanale 41 zauwazyłem słaby obraz (duzo pasów ale kolor był) ale o siódmej włączali STV2 które działało lepiej przy tamtej instalacji lepiej , ostatnio wyłączyli nadajnik na Popradzie (w środe chyba ostatnią) no i zauważyłem ze niebyło także STV2 na 41 a takze na 21 (wniosek ze to przemienniki Popradu ?) no i pochodziłem po podwórku z siatką i znalazłem dobre miejsce (na ogrodzeniu wystawiłem antene na rurze na wysokość ok 6 m no i uzykałem obraz na 4-5 Kolor głos czysty telegazeta chodzi ale nie całkowicie dobrze-troche widac more stv2) Antena ustawiona na południe , Mieszkam w Sączu,

Troche sie rozpisałem jeszcze jakby ktoś miał jakieś strony z czeskimi nadajnikami TV i radio bo chciałbym popróbować może coś czeskiego tu złapie.

(antenA sIATKOWA ZE WZMACNIACZEM WA-50)



Jeżeli już mowa o statycznym RDS-ie wystarczy że Radio Zet wyświetlałoby na ps RADIOZET. Gorzej jest z innymi stacjami, które mają bardzo długie nazwy a na dodatek jesteśmy przyzwyczajeni do ich haseł reklamowych. np Radio Plus Łagodne Przeboje. Są jeszcze lokalne oddziały Polskiego Radia, które wyświetlają na PS wszystko co możliwe, a nie mają PTY, a RT jest w tej sytuacji nieprzydatny. Z drugiej strony mogły by wziać sobie za wzór stacje czeskie które wyświetlają na ps : _CR_OVA_ (OVA to to chyba skrót od Ostrava). Mogło by być np. _PR_KRA_ (Polskie Radio Kraków) czy _PR_K-CE_ (Polskie Radio Katowice). No bo po co gapić się cały czas na wyświetlacz? To nie telegazeta! Kto ma jakieś propozycje?



Przeglądałem ostatnio teleteksty polskich stacji TV pod kątem informacji o sposobie odbioru (tzn. częstotliwość, lokalizacja nadajników) i muszę powiedzieć, że wygląda to dość fatalnie. Ale do rzeczy.
Najpełniejsze inf. o odbiorze stacji zawierają telestrony TVN (str.105). Na sześciu podstronach znajdują się szczegółowe dane na temat odbioru via satelita oraz wykaz nadajników naziemnych stacji. Ten ostatni zawiera dokładną lokalizację nadajnika, nr kanału oraz inf. o fonii (mono/stereo). Co najważniejsze wykaz jest na bieżąco uaktualniany (ostatnio dodano zmianę lokalizacji w Katowicach). Co prawda pojawia się informacja, że "10 grudnia uruchamiamy nadajnik w Białymstoku" - choć dotyczyła ona roku 2005 a nie 2006 :blink:.
Na wysokości zadania stanęła również TV Polonia - telegazeta zawiera wszystkie niezbędne inf. na temat odbioru satelitarnego tej stacji. Nieciekawie jest natomiast w telegazetach pozostałych kanałach TVP. TVP1 zawiera wykaz nadajników, nieaktualizowany od dobrych paru lat (bodajże str. 343), zaś teletekst TVP2 nie zawiera jakichkoliek informacji w kwestii odbioru. Podobnie jest z Gazetą TV Polsat i TV4 - tu również nie znajdziemy danych o odbiorze technicznym stacji. Choć należy wspomnieć, że w starym teletekście TV4 (tworzonym przez spółkę zw. z Telewizją Dolnośląską) była lista nadajników naziemnych (choć niekompletna) i inf. o odbiorze satelitarnym.
O TV Puls nie ma się co wypowiadać, bo w ogóle nie ma teletekstu .
A jak jest z tą tematyką w teletekstach zagranicznych stacji TV - np. czeskich i słowackich?



Szumy wystepuja tylko na TVN. Temat załozyłem w Hardware bo myslałem ze to wina karty ale teraz wiem ze to wina sterownika. Problem pojawia sie przy ustawieniu Polska w regionie nadawania. Gdy ustawimy czechy problem znika. Jednak do obsługi karty nie uzywam orginalnego oprogramowanie GlobeTV tylko windows XP media center. Tam nie bardzo moge ustawić Czechy bo pojawia sie problem z przewodnikiem (telegazeta przez internet) bo nie moge podać kodu pocztowego polskiego potrzebnego przy konfiguracji, tylko pyta o czeski. Wiec teraz pytanie, mozna jakos zmusić ta karte aby działa poprawnie na ustawieniu polska. Podobno chodzi o jakieś standardy stereo nicam A2 i D1 ze w czechach obydwa uzywane sa i dlatego przy ustawieniu czechy to działa. Prosze o pomoc jak to zrobic zeby działało jak nalezy. Prośba do moderatora o przeniesienie tematu do działu software.



" />Pistolety, broń automatyczna, a nawet granaty, w sumie ponad 6300 sztuk nielegalnie posiadanej broni zwrócili czescy obywatele podczas półrocznej amnestii od 1 lutego do 31 lipca. To dwa razy więcej niż podczas każdej z dwóch poprzednich amnestii.
Zdaniem czeskiej policji, amnestia spełniła swój cel, zwłaszcza jeśli porównać liczbę zwróconej broni z legalnymi zezwoleniami, których wydano do tej pory 650 tysięcy.

Czesi przynosili na komisariaty policji najczęściej pistolety i broń automatyczną. Zdarzały się jednak muzealne zabytki. Jeden z mieszkańców Ostrawy przekazał karabin maszynowy z 1937 roku, który przed II wojną światową produkowały Czechosłowackie Zakłady Zbrojeniowe w Brnie.
Policja odbierała również granaty i broń krótką oraz broń radziecką produkowaną po II wojnie światowej. Amnestia dla właścicieli nielegalnej broni została ogłoszona już po raz trzeci. Podobnie jak w roku 1996 i 2003 miała na celu nie tylko oczyszczenie czeskich domów z broni ,ale ujawnienie źródeł jej pochodzenia. Każdy egzemplarz był badany przez ekspertów. Jeśli nie znalazł się w archiwach policyjnych, jego właściciel mógł wystąpić oficjalnie o pozwolenie w ciągu dwóch miesięcy.
zrodlo GW , telegazeta