W obronie krzyża
I tym sposobem nasz corello stał się współtwórcą programu uroczystości gminnych, i od tej pory jak wrzuca urzędasom, to i sobie przy okazji też
Koncert, czy konkurs szanty to fajna, acz niszowa impreza - setek żeglarzy w Błoniu raczej nie naliczymy. Ale faktycznie jak czyta to ktoś w muzyce żeglarskiej zakochany - niech się zgłasza do Karoliny i pomaga organizować imprezę. Ja chętnie przyjdę posłuchać, jak burmistrz faktury na rum nie zatwierdzi, przyniosę własny
Szybka instrukcja zmiany pulpitu w Guepardzie.
1) Przygotowujesz plik tła (o rozmiarach 320x240 i w formacie *.bmp)
2) Przygotowujesz ikony (rozmiar max 64x90)
3) uruchamiasz program do edycji grafiki np. photoshop
4) Uruchamiasz ResHacker --> plik--> Otwórz (wybierasz plik FShell.exe uprzednio skopiowany z nawigacji z katalogu ResidentFlash)
5) Otwierasz w gałąź "*BMP i rozwijasz poszczególne pozycje. W oknie dialogowym masz zawartość poszczególnych pozycji)
6) klikasz na obrazku prawy przycisk myszy i --> "copy"
7) wracasz do edytora grafiki i wklejasz skopiowany obrazek
Teraz wszystko zależy od Twojej inwencji i umiejętności w obróbce grafiki.
PAMIĘTAJ O JEDNYM - ekran nawigacji jest równocześnie pulpitem przez który wprowadzamy dane!!! Program jest tak napisany że klikniecie w dany obszar (w tym przypadku ograniczony wielkością przycisków w menu oryginalnym) powoduje wykonanie określonego zadania. Nie możesz zamienić położenia ikon bo nie będą działały.
8) Po utworzonego obrazu zapisujesz w formacie *.bmp
9) Wracasz do ResHack'era i klikasz --> Action --> replace bitmap --> open file...
Wybierasz zrobiony przez Ciebie obrazek i dajesz "replace"
10) zapisujesz i tak zrobiony plik wklejasz do ResidentFlash.
11) NAJWAżNIEJSZE!!!!!!!! ZROBIONE PRZEZ SIEBIE MENU WRZUCASZ NA NASZE FORUM I UDOSTEPNIASZ INNYM
W sprawie beczek - niedawno na którymś z postów ktoś pokazał, że Fz 28 używa po cichu programu korygującego dystorsję na jpegach, co można stwierdzić porównując jpegi z raw-ami. Nikon P 80 robi to otwarcie z mozliwością wyłączania. Uważam zresztą taką korekcję z rzecz bardzo cenną i dołączyłbym do tego (o ile nie została już wprowadzona) automatyczną korekcję winietowania przez aparat.
Załączam jeszcze jeden link do przykładów zdjęć z Canona SX 10: http://www.imaging-resour...IS/SX10ISA7.HTM. Staram się nie faworyzować poszczególnych marek, ale tonacja zdęć Canonów i Nikonów odpowiada mi trochę bardziej niż Panasonica,
FZ28 używa korekcji dystorsji tylko w jpg i dobrze bo jak ktos strzela foty w jpg to zazwyczaj nie chce sie bawic w edycje ich na kompie - user otrzymuje gotowe do pokazania jpg. Skoro program Panasa robi to dobrze automagicznie , wiec nie ma potrzeby wyłączać korekcji dystorsji i probowac poprawiac jpg recznie. Nie wypowiadam sie o uczciwosci producentów kompaktów i lustrzanek bo i Canonowi i Nikonowi i innym zdażyło sie kilka razy nie poinformowac usera o jakiejs drobnej "poprawie" obrazu automagicznie przez soft aparatu - nawet w rawach. W panasonicu rawy nie sa pod wzgledem dystorsji korygowane (przynajmniej tak wygladaja). Podczas wywoływania RAW tez można poprawic tonacje kolorystyczna zdjęc bez problemu.
Eh, dlugo bedziemy gdybac i porownywac megazoomy "na gębę" ... bez testu Panasonica fz28 (i porownania innych megazoomów) w optyczne.pl
Najpierw się dogadajcie, jak Jachu zamierza to rejestrować.
Myślę, że powoli dojdziemy do wspólnego mianownika...
Ten perkusyjny - to jak rozumiem - tylko "gra".
Nie, nie tylko - zapisać ułożone sekwencje (1 takt 4/4 powtarzany do bólu) można, po czym później da się to otworzyć w AUDACITY jako jedna ścieżka. Do ćwiczeń wystarczy. Natomiast żeby zrobić coś bardziej zróżnicowanego trzeba opanować SEKWENCER, który jest elementem tego programu. Z tym już nie tak łatwo.
Taki jest zbiór ogólnie stosowanych zaleceń, które kilku mądrych ludzi opracowało jako podstawy postępowania w radzeniu sobie z uczuciem straty. Nie są to dogmaty, które każdy powinien w 100% stosować i liczyć na 100% powodzenia. Każdy weźmie z tego to co jemu wyda sie pomocne i zrobi to po swojemu. Każdy z nas zrobi inaczej lub wcale tego nie zrobi ale przecież trzeba od czegoś zacząć. Nawet jeżeli to wydaje się naiwne jak elementarz pierwszoklasisty.
Ja te papierowe "pomoce naukowe" też traktowałem różnie i niecały program przerobiłem od deski do deski. Jak to w szkole bywa.
Mały OT - Motion ma mniejsze możliwości niż Adobe After Effects, to pewne. Jest szansa, że nowa wersja motion będzie już zupełnie inna, podobno chcą pożenić Motion i Shake'a, więc nic tylko czekać. No, ale to już OT.
Możliwe, w sumie nieźle zjechali z ceną Shake'a. Fakt, sam Motion (trochę mi przypomina Flasha, z tego, co widziałem) daje mniej niż After Effects, ale już chyba Motion + Shake, to, zdaje się, dużo więcej niż After Effects, czy się mylę?
Motion + Shake i masz efekty w kilku filmach z Hollywood, takich jak Harry Potter, itp. generalnie wtedy bije After Effects. Jednak Shake nie jest już rozwijany przez Apple. Dlatego zeszli z ceną, i na dodatek licencja na np. uniwerek jest w miarę tania. Kilkadziesiąt uniwerków kupiło Shake'a i roziwija go we wlasnym zakresie. Apple dało sobie spokój z Shakiem. Mają w zanadrzu coś innego. (podobno Motion + Shake! = nowy super hiper Motion, być może wtedy konkurent dla After Effects, na razie to są troszke inne ligi, w jakich grają te programy, chociaż robią podobne rzeczy).
Co do Motion, to calkiem fajna aplikacja, bardzo fajnie integrujca sie z Final Cutem, podobieństwa do Flasha są.
ten za 270 ma 2 przyciski na piórku ,4 na tablecie (możesz np zaprogramować dowolne programy które po wciśnięciu klawisza uruchamia program ) oraz kółko dotykowe które jest rewelacyjny gdyż nie musisz odrywać rąk aby coś powiększyć jeśli ruszysz palcem po nim o 360 stopni, a w lewo zmniejszasz , góra dół przewijasz strony. Jest wystarczający do PS
oczywiście ma takie funkcję jak podpis cyfrowy itd , na prawdę będziesz zadowolony
No, znalazłem gradient, który nie ma schodków nawet na CRTku!:D Na moim nowym Eizo :mrgreen: tez sie takowych nie dopatrzyłem, wiec już jest dobrze. Boli mnie jednak inna rzecz - gwałtowne przechodzenie w czerń z lekkiej szarości przy lekkim np. miejscowym przyciemnianiu zdjęcia "pędzelkiem". Da się w tej materii coś poprawić np. profilowaniem?
I kwestia kalibratora - czy Spyder 2 Express się nada, bo jest dobry i tani, czy takie rzeczy tylko w erze? I jeśli nie Spyder to dlaczego nie i co w takim razie wybrać? Czy nie lepiej będzie zlecić to komuś? Co ile wypadałoby powtarzać taką operację?
Ewentualnie czy profile icc dołączone na płycie do Eizo są godne uwagi? I co dalej z takim profilem - ustawić go tylko w windzie, czy w windzie i programie graficznym?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
lcd do 4000 zł.
witam.
mam zamiar kupic tv lcd do ok 4000 zł, najchętniej 32 calowy.
(mam kablówkę i głównie za pośrednictwem tej bede oglądał programy)
zastanawiam się nad dwoma modelami, a mianowicie:
-Samsung LE32R71B
-Panasonic TX-32LX60P
Który z tych dwóch polecacie ?? czy może jakiś inny model ??
z góry dzięki za porady
pozdrawiam