telegaztea ogłoszenia


W obronie krzyża

W innym temacie rozmawiamy o tym jakie były telegazety dawniej to w tym temacie porozmawiajmy jakie są obecnie. Największym koszmarem wydaje się być dla mnie Gazeta TV Polsat gdzie nie dość że strony z programem poszczególnych stacji są porozrzucane to nie są na cały tydzień. Dodatkowo ta gazeta umieszcza swoje ogłoszenia o pracy u niej gdzie popadnie.
A wy jak oceniacie obecnie działające się Telegazety lub jak to woli Teletexty.



Telegazeta teraz.... jest jedynie po to aby nadawca mógł wykorzystać jeszcze bardziej swój kanał i zarobić jakieś mini (albo i nie mini) pieniądze na ogłoszeniach. A szkoda. I w sumie w czasach Internetu nie ma co się dziwić, że nadawcy nie wysilają się, żeby było tam coś więcej niż tylko te ogłoszenia, program tv i ważniejsze informacje. Kiedyś bardzo lubiłem TG na TVP. Jak byłem dzieckiem czytałem "Łączke Telezajączka" Dziś już chyba tego nie ma? W ogóle kiedyś TG na TVP była bardzo ambitnym produktem. Dziś Telegazeta / Teletekst służy mi jedynie do podpatrzenia wyników piłki nożnej "na żywo" i do przeczytania newsów sportowych.



Powiedzmy sobie jasno - ludzie w miastach gdzie są kablówki to raczej nie myślą o DVB-T, ja odnoszę wrażenie (to jest moje zdanie) że Ludzie odpowiedzialni za "udostępnienie" DVB- T czy nawet informacje o odbiornikach mają to gdzieś, nawet w momencie wdrożenia testów oficjalnych we wrześniu 2010.
Chociaż w Śremie nadajniki już są włączone od dość dawna chyba od 2009 ale nie jestem pewien.

Pod koniec września uruchomiono oficjalną emisję testową z nadajnika w Śremie , a ja w prasie lokalnej nie znalazłem żadnego ogłoszenia dot włączenia emisji testowej.
Już nie mówię o ogłoszeniach w prasie dotyczące miejsc sprzedaży i rodzaju odbiorników - chyba osoby odpowiedzialne za wdrażanie telewizji cyfrowej naziemnej powinno zależeć, nawet w TVP niema informacji dotyczącej możliwości odbioru ich kanałów (może telegazeta - ja nie sprawdzałem).
W Śremie tylko to znalazłem:

http://isrem.pl/wiadomosci/Drugi-multip ... 352/pokaz/

Ważne że jest to tym forum na którym SATKURIER.PL oraz koledzy i koleżanki podzielą się informacjami, spostrzeżeniami, pomocą dotyczącą wyboru sprzętu itp.

A ludzie którzy powinni się tym zajmować mają to gdzieś i jeszcze biorą za to kasę, a forumowicze znowu wyręczają ich i to za darmo!!



" />Myślę, że dość ważny link - w którym oprócz praw zwierząt znaleźć można telefony alarmowe w razie, gdy zauważymy ludzi znęcających się nad zwierzęciem. W takim celu należy zgłosić się telefonicznie do inspektora TOZ

TOWARZYSTWO OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI


Oprócz tego:

Tu zadzwoń, jeśli zgubiłeś lub znalazłeś zwierzaka
Dział Reklamy i Ogłoszeń WOT (0-22) 547-43-33 (Warszawa i okolice)
Telegazeta WOT (0-22) 547-73-29 (Warszawa i okolice)
Telewizyjny Kurier Warszawski WOT (0-22) 547-62-79 (Warszawa i okolice)
Super Express (0-22) 515 94 10 lub (0-22) 51-59-555 godz. od 11 - 15
Gazeta Wyborcza (0-22) 840 45 88 godz. od 10 - 21




dodaj do tego pchających się drzwiami i oknami reklamodawców
[...]
;)


Acha, bo na poczatku myslalem ze piszesz powaznie, ale emotikona upewnila mnie ze zartujesz.
Poza tym nie wiem czy wiesz, ze polgodzinne programy TVL sa prezentowane na kanale, gdzie przez cala dobe leci tzw "telegazeta", w ktorej o ile dobrze wiem sa puszczane informacje ale takze reklamy i ogloszenia.

Nie ma cudow, przy tylu odbiorcach to przedsiewziecie nie bedzie dochodowe dla spoldzielni - trzeba dotowac interes.



" />jesli ktos ma ochote popatrzec na rozniaste ogloszenia zrobione jak w PowerPoincie pomeczyc troche oczy i niczego konkretnego sie nie dowiedziec tylko zmarnowac czas na oczekiwaniu na cos co sie szuka a czego z -pewnoscia tam nie ma to braniewksa telegazeta jest najlepszym sposobem na to serdecznie zapraqaszam jedynym plusem jest Rmfka lecaca w tle



1.) nie TZR-ERKE, a tzr-ke (ale to szczegół)
2.)Anonse....
3.)telegazeta
4.)nie widzialem jeszcze żadnej gazety tylko o tzr'ce, nawet chyba takiej nie ma. Szukaj ogłoszeń w gazetach takich jak anonse np. ...



Po co komu w tych czasach telegazeta Chyba do czytania ogłoszeń



komu NSXu?
http://telegazeta.tvp.pl/ogloszenia.php?cat=30&id=57459




komu NSXu?
http://telegazeta.tvp.pl/ogloszenia.php?cat=30&id=57459


dla mnie Kenny , to kiedy mam się spodziwać prezentu



" />Telegazeta Ełk tam jest zawsze kilka ogłoszeń.



1 stycznia 2009 roku Telegazeta Telewizji Polskiej (TG TVP) obchodzić będzie swoje 20. urodziny. To pierwszy teletekst w Polsce i jeden z największych na świecie, będący nie tylko źródłem wiedzy dla czytelników, lecz także sposobem spędzania ich wolnego czasu. Teletekst to ważne i efektywne medium Telewizji Polskiej.


W ciągu 20 lat swojego istnienia na przełomie wieków Telegazeta zmieniała się, dostosowując zamieszczane treści do sytuacji politycznej i społecznej w Polsce. Obecnie Telewizja Polska emituje cztery Telegazety, z których każda ma profil tematyczny zgodny z charakterem swojej anteny. Telegazeta TVP1 ma charakter społeczno-informacyjny, Telegazeta TVP2 – magazynowo-kulturalny, Telegazeta TVP Polonia – polonijny, a Telegazeta TVP Kultura – kulturalny. Niebawem pojawi się również Telegazeta TVP Sport.

Zadaniem Telegazety jest zainteresować czytelników i zdać sprawdzian swojej wiarygodności, a także wzbogacać przekaz telewizyjny. Obecnie większość stacji wykorzystuje teletekst do przesyłania informacji uzupełniających ofertę programową.

Telegazeta jest już nie tylko dodatkiem do programu telewizji, lecz także kanałem informacyjnym, który na wielu płaszczyznach prezentuje uszeregowane w jednym miejscu wiadomości z kraju i ze świata, dla mieszkańców kraju i dla Polonii. Struktura Telegazety precyzyjnie wyodrębnia działy tematyczne, takie jak pogoda, aktualności, motoryzacja, sport, turystyka, nieruchomości, kultura, rozrywka, a także ramówka programowa z opisami filmów i audycji, będąca najbardziej popularnym działem aż dla 82 proc. użytkowników.
Telegazeta stworzyła również komfortowe warunki do odbioru telewizji dla osób niesłyszących. TVP to jedyny polski nadawca emitujący od 1 stycznia 1994 roku program z napisami dla osób niesłyszących.

Już niedługo ruszy nowa strona Telegazety, gdzie będzie możliwość przeglądania stron poszczególnych Telegazet.

W Telegazecie istnieje możliwość zamieszczania reklam i ogłoszeń (jako teletekst i strony internetowe), które stanowią obecnie jedną z najważniejszych zawartości Telegazety. Ogłoszenia drobne można również przesyłać za pośrednictwem SMS-ów. Na stronach internetowych TVP zamieszczane są kopie ogłoszeń z działów TG Auto-Giełda, Turystyka, Nieruchomości, Praca, Ogłoszenia drobne. Telegazeta jest również idealnym medium wspierającym w kampaniach reklamowych. Swoje strony ze szczegółowymi informacjami mają w Telegazecie liczące się fundusze inwestycyjne, banki, giełdy towarowe, Giełda Papierów Wartościowych.

Z Telegazety korzysta ponad 40 proc. badanych, co w dobie Internetu potwierdza atrakcyjność tego tradycyjnego medium, oferującego czytelnikom zwięzłość, rzeczowość i wysoką jakość prezentowanych treści. Spośród dostępnych na rynku teletekstów Telegazeta cieszy się największą popularnością, zwłaszcza wśród ludzi młodych; 60 proc. użytkowników to osoby w wieku 14- 44 lata, posiadające średnie lub wyższe wykształcenie.

W pierwszym kwartale 2008 r. Telegazetę TVP1 przeglądało codziennie przeszło milion sto tysięcy widzów, a Telegazetę TVP2 blisko 700 tysięcy osób. (dane TNS OBOP)
* źródło: TVP



Moje przygody z obserwacją nieba mogłyby posłużyc do napisania ciekawej książki pt "Przygody Pawła Spottera"
Zaczeło się to dawno dawno temu.

Na przełomie lat 80/90. widywałem wtedy nad Rzeszowszczyzną klucze maszyn wojskowych lecących jakby od Dibed w kierunku NE.
byłem nieziemsko ciekaw co to za maszyny i wogóle. Muiałem wtedy słąbiutką lornetke 10x50 rozpoznanie czy były to Su22 czy Mig21 a moze inne graniczyło z cudem.

Lotnictwem zajmuje się od...własnie sam chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. O ile dobrze pamiętam to od zawsze.

Na początku obserwacji miałem poważne dylematy i całe mnóstwo hipotez gdzie co i kiedy lata.

Cała masa prasy fachowej pomagała mi zdobywac wiedze która przydaje sie do dzisiaj. W latach 90 na ich początku gdy zacząłem obserwować widziałem na H5/UH5 maszyny Aerofłotu, Lufthansy Air France, Sobel Air a na UH79 Malevu , Balcanu, Aerofłotu, Finnairu.

Ciekawośc byłą ogromna. Wszak od tego u każdego z nas zaczynał sie spotting. Kombinowąłem róznymi sposobami zeby dowiedzieć sie co nademną lata i gdzie.

Sytuacja zmieniła sie radykalnie kiedy w Skrzydlatej zamieściłem ogłoszenie o kontakcie z osobami mi pokrewnymi.

Czekałem na odzew. Od tamtej chwili znam Sebastiana , którego bardzo serdecznie pozdrawiam jeśli to czyta , teraz gdzieś z Niemiec, oraz Wam znanego Mickiewicza Forum Grim Jestera.

Wymienialiśmy się informacjami, danymi , malowaniami, doświadczeniem. To wszystko stało się dziedzictwem dorobkowym naszej spotterki.

Najcenniejsza rzeczą jaką można było sobie wymarzyć były mamy korytarzy lotniczych , rozkłady lotów oraz zestawienia dobowe FIR Wawa.

To były cięzkie czasy ale nasz upór , ciekawość i cierpliwosć pozwoliły nam zdobywać to wszystko, bardzo powoli.

Samoloty nie rozpracowywaliśmy tak ja dziś korzystając z netu w kilka minut.

Ważną rzeczą było zdobycie rozkładów toważystw lotniczych w formie broszur z przedstawicielstw lini lotniczych, czy nawet biur podróźy.

Mógłbym tutaj pisac o licznych wyjazdach do tych biur i stałych kontaktach.

Najbardziej cenie sobie życzliwosć załogi BA i Aerofłotu, od nich dostawalismy materiały regularnie. Patrzono na nas z podziwiem(serdeczne pozdrowienia dla Pani Tarasiewicz z BA)

Jeżeli mieliśmy rozpoznany jakiś samolot w ruch szły rozkłady , gdzie szukaliśmy dogodnych połączeń. Inna bajka to telegazeta telewizji niemieckich i arabskich. Tam tez mozna było znaleźć wiele informacji.

Dziś w dobie internetu aż sie wierzyć nie chce że miały miejsce czasy o których pisze te słowa.

Z roku na rok ruch lotniczy stawał się coraz większy i wiekszy.

maszyny coraz nowocześniejsze. Zdarzały się dni z ponad 30 Tu154 oraz Tu134 na niebie

Nie moglismy nadążyć z reorganizacjami korytarzy powietrznych FL-ów i przepisów.

Sprzęt też stawał się coraz lepszy.

Ciekawosć sprawiała że trzeba było obserwowac ruch na korytażach B7, R23, H2, B41,UH82, UR115 przy pomocy silnych lornetek i lunet.

Najpiekniejszymi widokami z tamtych czasów były B763 Air Canada na B41 oraz A340 Gulf Air , który w tamtym czasie był rarytaskiem.

Piekne maszyny synące po UH82 B747 Air China, JAL, Korean, Alitalia.

Około roku 2000 nastapiło otwarcie naszej przestrzeni powietrznej poprzez program Open Sky, wtedy zawitały nad Polske min Qantasy , Singapore , Malaysian. Powstał UL980
ale zabrali nam UR232
Ten czas to równiez gwałtowny rozwój internetu w Polsce , który przyczynił się do łatwiejszej pracy spotterów.

Wierzcie mi jednak że nigdy człowiek nie odczuwął takiej frajdy, gdy rozpracował jakiś samolot za pomocą rozkładu w formie broszurek.

Takie były pionierskie początki trójki zapalenców którym po dziś dzień ludzie pukają w czoło. Ale to juz inna historia.

pozdrawiam

Paweł Wójtowicz