W obronie krzyża
Witam! Może ma ktoś jakieś materiały na temat komutatora typu S?? Mam na uczelni przedmiot, który się nazywa "Technologie i Usługi Telekomunikacyjne". Potrzebuje jakichkolwiek informacji na temat tego komutatora (co to jest, jak działa i dlaczego?). Bede bardzo wdzięczny za pomoc. :)
Intelsat przenosi się z Bermudów do Luksemburga
Zgodnie z informacjami serwisu infosat.de, operator satelitarny Intelsat przeniósł swoją siedzibę ze stolicy Bermudów, Hamilton, do Luksemburga. Powodami były, oprócz informacji operatora Intelsat o pozytywnym środowisku operacyjnym dla operatorów satelitarnych i znaczącej pozycji Luksemburga, także możliwość uniknięcia podwójnego opodatkowania w tym kraju, co nie jest możliwe na Bermudach.
Intelsat to największy na świecie komercyjny dostawca usług telekomunikacyjnych i operator satelitarny. Do tej poty główna siedziba firmy mieściła się na Bermudach. Biuro administracyjne mieści się w biurach Intelsat Global Services Corporation, w Waszyngtonie.
Intelsat nie opublikował jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.
info:satkurier.pl
Nowa usługa IPTV w Bułgarii
Bułgarski operator telekomunikacyjny Vivacom zapowiedział, że w połowie 2010 roku uruchomi usługę IPTV. Jednakże, odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji na temat usług innych niż ta, że usługa będzie dostępna w całym kraju. IPTV jest stosunkowo słabo rozwinięte w Bułgarii. W 2009 roku M-Tel uruchomił swoją ofertę Quarto.
Usługa Quatro jest obecnie dostępna w 12 miastach (w tym Płowdiw, Warna i Sofia), ale zostanie rozszerzona na inne regiony poprzez partnerstwo z dostawcami usług internetowych.
Nowy serwis IPTV Vivacom będzie szedł łeb w łeb z Blizoo, krajową siecią kablową. Wspierana przez szwedzką grupę inwestycyjną EQT V, ma ambitne plany i cele zaoferowania 20 kanałów HD pod koniec 2011 roku.
info:satkurier.pl
Nasze telefony komórkowe codziennie atakowane są reklamowymi wiadomościami SMS. Wystarczy raz wysłać SMS na tzw. numer premium (np. konkursy) i firmy bez ograniczeń korzystają z naszego numeru. Wkrótce praktyki takie zostaną ukrócone.
Konkursy SMS różnego rodzaju cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Jednak mało kto wie, że wysyłając jednego SMS-a konkursowego automatycznie wyrażamy chęć otrzymywania kolejnych informacji od organizatora konkursu. Takie zapisy często pojawią się w regulaminach konkursowych, które mało kto czyta. Następnie nasze telefony są bombardowane SMS-ami zachęcającymi do udziału w konkursach.
Jednak wkrótce firmy będą miały poważny orzech do zgryzienia. Jak informuje Gazeta Prawna, Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić w prawie telekomunikacyjnym zmiany, które spowodują, że firmy wysyłające niechciane wiadomości SMS będą musiały zapłacić karę sięgającą nawet do 100 tysięcy złotych.
Źródło: Gazeta Prawna
Skoro ja piszę, że zabronione jest dzielenie łącza poza lokal to tak należy to rozumieć.
zaraz
u mnie w robocie jest wykupione łącze neostradowe i podzielone
wydaje mi się że tpsa sprzedaje takie pakiety w takim razie
Tepsa nie sprzedaje takich pakietów - źle Ci się wydaje.
Łącze neostrady możesz sobie podzielić na ile komputerów chcesz.
Oby było to w lokalu na który jest spisaną umowa na usługi telekomunikacyjne.
Czy teraz jest to dla Ciebie jasne?
Ja w Twojej wypowiedzi nie rozumiem informacji występującej po "zaraz...".
Zdanie oznajmujace - tylko co?
Niewiedzę?
Przypuszczenia?
Po co ono występuje?
Wola Rasztowska jest wykluczona - Telekomunikacja nie zgodziła się na wynajęcie "bo nie". Mimo, że wcześniej byli na tak...
Może się po prostu okazać, że nowy teren który próbujemy wynająć nie będzie jeszcze dostępny na 17-18. Machiny urzędnicze w dużych instytucjach niekonieczie działają sprawnie.
Temat nie jest ostateczną informacją, że termin ulega zmianie. W tej chwili zależy to tylko od wydolności naszych "ólóbionych" urzędników.
Uwaga - za chwilę wychodzę i będę dopiero w niedzielę późnym wieczorem, tak, że brak jakichkolwiek odpowiedzi z mojej strony nie jest ignorowaniem pytających, tylko brakiem dostępu do netu.
Rośnie grono analityków, którzy uważają, że Telekomunikacja Polska może być zmuszona zapłacić duńskiej grupie GN Store Nord (GN) gigantyczne odszkodowanie. Chodzi nawet o ponad 800 mln euro - pisze Parkiet.
Oficjalne informacje z GN, grupy, do której należy DPTG, wieloletni przeciwnik prawny TP, są z maja. Duńczycy podali przy okazji prezentacji wyników za I kwartał, że w III kwartale może zapaść wyrok w sporze DPTG - TP.
TP i DPTG spierają się od 2001 roku. Chodzi o interpretację umowy z 1991 roku, na mocy której DPTG wykonało i zainstalowało dla poprzednika TP - przedsiębiorstwa Poczta Polska Telegraf i Telefon - połączenie światłowodowe. Kontrakt stanowił, że część zapłaty będzie miała formę części dochodu ze światłowodu przez 15 lat od instalacji: od lutego 1994 roku do stycznia 2009 roku. Strony spierają się o kalkulację tego przychodu. W październiku 2008 roku DPTG rozszerzyło powództwo z 640 mln do 840 mln euro (bez odsetek).
telepolis.pl
Rozumiem Ciebie Grzesiek, ale dla mnie Hafas nie jest dokumentem, na którego podstawie mogę wprowadzić zmiany na stronie IC.
Nie zrozumiałeś mnie niestety. Podałeś wyjaśnienie czemu nie ma aktualnych informacji na stronie przewoźnika. Ja dopytałem się a co z Hafasem? Tam dane wprowadza Telekomunikacja Kolejowa i teraz pytanie czy dane dla nich podaje PLKa czy PKP IC?
Pozostała część mojej wypowiedzi dotyczy tylko i wyłącznie braku info na stronie - czyli krytyka obiegu informacji i dokumentów w spółce.
Chyba obaj zgodzimy się ze stwierdzeniem, że w obu przypadkach (brak info na stronie i brak info w Hafasie) po tyłku dostaje pasażer.
Moim zdaniem kilovolt ma rację. W lipcu zmieniło się prawo telekomunikacyjne i wszyscy operatorzy (również Vectra) muszą naliczać kary umowne proporcjonalnie do czasu, który został do końca okresu zobowiązania. Czyli im bliżej końca umowy ją zrywasz, tym mniejszą karę powinieneś zapłacić. Chociaż według mnie, nie warto zrywać. Lepiej poczekać miesiąc lub dwa, przyjdzie jakaś informacja o podwyżce albo zmiana regulaminu - wtedy zrywasz bez konsekwencji