televisor Grundig


W obronie krzyża

Witam!
Mam telewizor Grundig który ma 2 wyjścia AV1 i AV2 oraz tuner cyfrowy mediasat oraz dvd/magnetowid philips (combo).
Zastanawiam się jak to wszystko połączyć w całość tak abym mógł nagrywać na swoje combo zarówno z tunera jak i bezpośrednio z tv.
Ja myśle nad takim rozwiązaniem.

1) TV podłaczyć kablem EURO poprzez AV1 z tunerem
2) Tuner połączyć poprzez EURO z combo ( w combo na AV1)

lub 2 opcja

1) TV podłaczyć kablem EURO poprzez AV1 z DVD/Magnetowid (combo)
2) TV podłaczyć kablem EURO poprzez AV2 z tunerem
3) Tuner połaczyć z combo poprzez EURO.

Niewiem czy to wypali.
Bardzo prosze o porady bo jutro dojedzie mi combo a ja ciągle jestem w ślepym zaułku.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.



Ok, wybralem tego Grundiga.
Mam nadzieje, ze to dobry wybor.
Do LG mnie czlowiek przekonywal. Nie wiem czemu. Pobawilem sie troche tym LG (nawet nie tym tylko troszke lepszym w cenie 1800pln wraz ze stolikiem) i musze przyznac, ze totalnie niczego nie ma lepszego od srednich TV w tej klasie (w cenie do 1500 pln).
Cos mi sie wydaje, ze maja jakos umnowe z LG bo naprawde chcial mi go opchnac.
Jezeli ktos ma doswiadczenie w tej kwestii to niech mi powie dlaczego mialby byc lepszy LG RE-29FB50RQ (ten z linka poprzedniego to z koncowka 55RX i ma podobno ubozsze menu) od innych w tej klasie cenowej.
Co bardziej smieszne to stal obok Samsunga gdzie odrazu rzucal sie w oczy lepszy obraz. Tlumaczy, ze jest nie ustawiony ale nie przekonalo to mnie - mial gorszy obraz (tak jakby gorsza rozdz bo zabki bylo widac na obiektach ukosnych - czyli tak jak w monitorach PC).
Z bliska w tych LG (kineskop Flatron) ewidentnie widac, ze obraz jest wyswietlany tak jakby z takimi cienkimi czarnymi liniami czego oczywiscie z dalek nie widac. I podejrzewam, ze to one powoduja to wrazenie gorszego obrazu. Jednak nasycenie barw i ostrosc mial juz super.

Wiec jeszcze raz. Jest cos w tych LG, ze czlowiek mi go brzydko mowiac chcial "wcisnac" ?
I drugie, czy dobrego wyboru dokonalem w tej klasie cenowej ?



Witam
mam taki problem:
Tv-Out wydaje sie być sprawny, lecz niemoge w żaden sposub ustawić kolorowego ekranu na telewizorze Telewizor to Grundig 28'. Próbowałem w TvTool 9.5 i na nView. Na karcie Gf4 mx440 . Prordzcie co zrobic jaki program...
:oops:

THX z góry



Witam patrząc na schemat wtyczki typu EURO/Scart widać nóżki odpowiedzialne za : Red, Green, Blue (RGB)
tu link

http://www.homecinemachoice.com/articles/w...102_scart_5.gif
Naszła mnie pewna myśl, czy jeśli fabrykując odpowiedni kabel, podłączył bym pod te piny wyjście Component (tv-out) karty graf, dało by się uzyskać lepszej jakości obraz ?

TV to stary ~10 letni 29" CRT Grundiga :P Wystarcza w każdym razie żeby na nim pogać choć niektóre rzeczy ciężko dostrzec (teksty) :P

Zadam też 2 pytanie to że ma zjechaną geometrie to wiem, ale czy to normalne że jak przesuwam okienko po pulpicie, czy zjeżdzam w dół forum to krawędzie boczne ekranu falują :D
Użytkownik Nerevar edytował ten post 13 maj 2007 - 13:00



Witam!!
Nie pisze jaki to model TV ale płyta wewnątrz to CUC1838 i jak wiadomo występuje w różnych TV tej firmy..
Problem jest związany z wyszukiwaniem kanałów a dokładnie to z tym że nie może on znaleźć żadnego kanału..
Po włączeniu wyszukiwania (wybrany standard PL) pasek postępu programowania dochodzi do końca jednak TV nie znajduje niczego..
Głowica w TV to Grundig 29504-301.02.. Czy jest możliwe że uległa ona uszkodzeniu..??
Napięcia na niej niby prawidłowe.. Ze złącz euro obraz i dźwięk jest prawidłowy..
W TV nie było nic kombinowane a jedynie wymieniane trafo WN.. i tranzystor.. na oryginały..
Jak ktoś miał podobny problem to proszę o info..



Witam wszystkich użytkowników Elektroda pl.
Mam taki oto problem- parę dni temu w wyżej wymienionym telewizorze pojawiły się u góry ekranu poziome białe cienkie paski i z telewizora zaczął wydobywać się taki dziwny bardzo piszczący dźwięk. Telewizor działał jeszcze parę dni a wczoraj przy jego załączaniu coś strzeliło i wydobył się dym, telewizor przestał działać.
Zauważyłem zepsutych kilka oporników i wybrzuszonych kondensatorów obok powielacza,chyba tak to się nazywa-nie wiem, taka czarna niewielka prostokątna puszka.
Prosił bym o jakieś podpowiedzi co mogło się jeszcze zepsuć i gdzie mógłbym znaleźć schemat tego telewizora.
Bardzo dziękuje za odpowiedzi.



Witam wszystkich, posiadam fajny telewizor "grundig seria F3026 CUC 70KT" chyba 27calowy . Problem w tym taki że raz sobie normalnie oglądałem film i nagle ciach, myślałem że korki wywaliło ale w telewizorze świeci się ta czerwona dioda a nad nią na wyświetlaczu led wyświetla się nr programu który wcześniej oglądałem i tyle:/ przy włączaniu tv słychać jak sie załącza tam coś w środki ale nic sie nie wyświetla , nawet nie "sieje", proszę o podpowiedź gdzie mam szukać usterki? Schemat tez by się z przydał.



Kiedyś na węg.forum napisano
GRUNDIG GBF2400 STF72-1002/7TEXT
típusú tv-hez sorkimenőt.Típusa BSC27-010101FD BSC25-4848FD sorkimenőt vagy ennek HR


BSC25-4848FD = BSC290101J 759551383200
http://www.sklep.north.pl/szukaj/szukaj.php?subSzukaj=&subSzukajGr ...
BSC25-4832 TV4KS



Witam, TV. po burzy. obraz przesunięty do góry o ok. 8cm i brak liniowości V, w trybie regulacje działają, ale w za małym zakresie
Nigdzie nie mogę znaleźć schematu do tego TV ,sz CUC 2121M ( wszystko co ściągam ma pion na TDA1771 a mój ma na TDA8174AW -a to co innego), czy ktoś ma taki schemat ?



Zasilacz pracuje w trybie standby. Napięcie na procku i pamięci równiutko 3,3V. Dioda standby świeci, magistrala I2C przez chwilę pracuje (żyje). Impulsy H nie pojawiają się ani na chwilę - na wyjściu H logiczne "1", tak samo na wyjsciu "standby" - ale tutaj "1" oznacza chyba "wyłączony". Brak reakcji na pilota i klawiaturę. Pamięć podegrałem. Tylko po wyjęciu pamięci miga dioda standby - to jedyny przejaw życia procka.
Czy to już definitywnie wina proca? Wszyscy piszą, że są słabe ale nikt nie napisał czy pomaga wymiana. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Co jeszcze mogę sprawdzić aby upewnić się w diagnozie?
Proc to VCT49X3F-PZ-F1000, nalepka: SK1256-04 - jego cena to nowy TV



TV jak w tytule, wyłączał się po 2-3 sekundach. Sprawdzono napięcia na przetwornicy- były ok. Zaczęto przeglądać płytę pod kątem zimnych lutów- było ich całe mnóstwo w obrębie zasilacza i WN oraz stabilizatorów napięcia- jeden ze stabilizatorów wyłączał TV. Ale gdy TV przestał sie wyłączać to po kilku minutach pracy zaczynał "szaleć" obraz- zrywał synchro, pojawiał się czarny pas przez środek oraz zwężenie po obu stronach z charakterystycznymi "dropieniami" pochodzącymi od WN. Poprawiono luty wokół pionu, ale to nie pomogło. Zlokalizowano płytkę modulatora diodowego, na której były zimne luty. Po przelutowaniu obraz wrócił do normy. TV sprawny. W tym modelu warto naprawę zacząć od sprawdzenia płyty pod katem zimnych lutowań. Pozdrawiam