Telefony komórkowe Książka telefoniczna


W obronie krzyża

Skasowanie danych w telefonie komórkowym może zdarzyć się każdemu, ale i na to znajdzie się rada. SIM Recovery Pro to czytnik kart SIM, który pomoże odzyskać utracone dane, takie jak numery telefonów albo wiadomości tekstowe.
Czytnik pozwala na odtworzenie wykasowanych wcześniej smsów i wpisów z ksiązki telefonicznej dosłownie w kilka minut.
 cz.jpg (4,97 KB)
Ilość pobrań: 0
SIM Recovery Pro może być również stosowany do programowania własnej karty SIM w celu umożliwienia połączeń stacjonarnych, tworzenia kopii zapasowej albo edycji książki telefonicznej i wydrukowania informacji z karty SIM. Wszystko to bez zbędnych procedur instalacji, czy też specjalnych wymagań produktowych.

SIM Recovery Pro na pewno okaże się przydatny dla właścicieli telefonów komórkowych, którym nieplanowane usunięcie danych zdarza się dość często. Cena - 110 dol.

Źródło: 4press



DITEL i pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne rozpoczęli ogólnopolską kampanię promującą ofertę połączonych korzyści. Celem akcji jest prezentacja nowych książek telefonicznych, dostępnych również w wersji CD oraz serwisów internetowych zawierających dane teleadresowe przedsiębiorstw.
Współpraca DITEL i pkt.pl tworzy nową jakość na rynku yellow pages. DITEL SA i pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne należą w 100% do Grupy EDSA (Directories HOLDINGS SWEDEN AB).

Wspólna propozycja produktowa DITEL i pkt.pl dociera łącznie do ponad 10 milionów użytkowników. Produkty DITEL i pkt.pl stanowią komplementarną ofertę w zakresie white pages.i yellow pages. Książka telefoniczna pkt.pl jest źródłem danych teleadresowych firm i instytucji. Natomiast Książki telefoniczne tel., wydawane przez DITEL, obok danych teleadresowych przedsiębiorstw, jako jedyne na rynku zawierają spisy klientów indywidualnych TP SA . Bazy danych firm dostępne są w wersji CD oraz w serwisach on-line. Spółki DITEL i pkt.pl intensywnie rozwijają także narzędzia internetowe. W czerwcu 2008 ruszył m.in. serwis www.mobile.pkt.pl, który umożliwia korzystanie z zasobów pkt.pl za pomocą telefonu komórkowego. Przy współpracy z portalem WP.pl uruchomiono również serwis geolokalizacyjny DoCelu.pl. Skomponowane w ten sposób produkty stanowią kompleksową i unikalną propozycję na rynku yellow i white pages. Dzięki nim reklamodawcy mogą zwiększyć efektywność w dotarciu do różnych grup odbiorców.

Źródło: Inf. prasowa



Witam! czy ktoś z was słyszał o jakimś rodzaju internetowej książki numerów?ale szukam numerów telefonów komórkowych, bo zgubiłem telefon wraz z potrzebnymi mi numerami! Czy operatorzy udostępniają jakoś numery swoich abonentów?pomocy!!!



Telefon bez simlocka. Oprogramowanie ver. 3.60

Funkcje bardzo dobrze dobrane obsługa intuicyjna. Mozliwośc dopasowania do własnych potrzeb łącznie z programowaniem klawiszy, układniem menu o profilach nie wspominając.
Rewelacyjna książka telefoniczna umożliwiająca pełną kontrolę nad wpisami ( grupy, przypisywanie indywidualnych dzwonków, obrazów ).
Ciekawostką jest rozpoznawanie mowy. Otóż w przeciwieństwie do starszym modeli telefonu się nie uczy. Sam rozpoznaje mowę ( i nawet mu to wychodzi. Oczywiście można samemu dokonfigurować rozpoznawanie ).
Bardzo mocnym punktem jest odtwarzacz MP3. Gra bardzo dobrze, dużo lepiej niż wiele samodzielnych odtwarzaczy i do tego głośno ( nadaje sie do miasta ). Obsługiwane karty mini SD do 1 Gb ( test na karcie sandisk 1 Gb ).
Meniu dziala sprawnie, bardzo szybko i się nie zawiesza.
A teraz minusy, bo oczywiście takie są:
Telefon sprawia wrażenie delikatnego ( nie testowałem wytrzymałości na upadki :) i niestetty delikatnie trzeszczy ( czyli obudowa jest średniej jakości ).
Średnio wygodnie sie pisze, gdyż klawisze są co prawda duże, ale w dziwnej pozycji trzyma się telefon podczas pisania jedną reką.
Aparat - nie wypowiem się bo ja osobiście jestem zwolinnikiem lustrzanek i jak dla mnie jakość jest taka sobie ( choć może bardzo dobra jak na telefon komórkowy )



cyt. "Gdzie jest problem, czy centrale telefoniczne i operatorzy są przystosowani do tego żeby można było przypisać nr do nazwy, która byłaby wyświetlana (tak jak w tel. komórkowych)"

Jak w każdym telefonie wyświetla się "pełna" nazwa jeśli ją masz w książce telefonicznej aparatu. Otwórz książkę i przypisz nazwy do telefonów, a będą Ci wyświetlone... :rolleyes: :D



Telefon komórkowy może przydać się w wielu krytycznych sytuacjach. Dlatego warto w nim również zapisać swoją grupę krwi.Lekarze chcą wiedzieć jak najwięcej o ofiarach wypadków, które trafiają do szpitala. Dlatego warto zapisać w książce telefonicznej komórki swoją grupę krwi pod hasłem "krew". Dzięki temu wystarczy, że ratownicy zajrzą do telefonu poszkodowanego i szybciej będą mogli udzielać pomocy.

Warto też zapisywać w telefonie komórkowym kontakt do osób bliskich tak, aby osoby udzielające pomocy mogły szybko poinformować o wypadku i zapytać np. o przyjmowane leki, czy uczulenia. Tu najlepiej sprawdza się rozwiązanie, aby numer do bliskiej osoby zapisać pod hasłem "ICE". Jest to skrót od angielskich słów "In case of Emergency" - w razie wypadku. Dzięki internautom pomysł błyskawicznie rozpowszechnia się wśród użytkowników telefonów komórkowych.

[onet.pl]



Telefon w zegarku

Na australijskim rynku pojawi się niebawem ciekawe urządzenie, stanowiące połączenie telefonu komórkowego... z zegarkiem. Mimo niewielkich wymiarów, telefon ten jest w pełni funkcjonalny i umożliwia dostęp nie tylko do usług głosowych, ale pozwala też m.in. na wysyłanie SMS-ów, MMS-ów lub e-maili. Zegarko-telefon wyposażono w dotykowy 1,5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 120x160 px oraz łączność Bluetooth. Telefon obsługuje cztery zakresy GSM, ma również miejsce na typową kartę SIM. Znajdziemy w nim klasyczną książkę telefoniczną, listę połączeń oraz prosty kalendarz. Jest nawet tryb pracy w samolocie. M500 dysponuje też odtwarzaczem multimedialnym, akceptującym pliki AAC, MP3 oraz MP4. Wbudowana pamięć mieści 128 MB. Wymianę danych zapewnia - oprócz Bluetooth - także port USB. Bateria urządzenia ma pojemność 400 mAh, co wystarcza na 200 minut rozmowy lub 80 godzin czuwania. Zegarek sprzedawany będzie w dwóch wersjach - z brązowym lub czarnym skórzanym paskiem. Można będzie wybrać także kolor koperty - srebrny lub czarny.



... po jakimś czasie w sumie widzę że z wieloma problemami można sobie poradzić za pomocą dodatkowych aplikacji. Nie potrafię tylko w Handy Clock ustawić dużego zegarka jako wygaszacza co niby według nismo można zrobić.
Najbardziej wkurza mnie wyszukiwanie kontaktów w książce telefonicznej. Nie wiem komu w Nokii strzelił taki głupi pomysł do głowy. Ja mam w opisie dopisane do nazy "Kom" żebym wiedział czy to telefon stacjonarny czy komórkowy (takie przyzwyczajenie od starej nokii) i teraz bym musiał 150 kontaktów przerabiać a nie chcę tego robić. Przy szukaniu kontaktu na literę "k" nu. Kazik wyskakują mi wszystkie komórkowe.... beznadzieja....