Telefony komórkowe Rzeszów


W obronie krzyża

ta a jak mnie w autoryzowanym serwisie nokii w rzeszowie (m-punkt) wydymali to az mi sie jeszcze krew gotuje w zylach jak se pomysle. AROGANCJA, BEZCZELNOSC, i na dodatek brak checi to sa wyznaczniki ktorymi sie posluguje personel w tym (powtarzam) AUTORYZOWANYM serwisie nokii - ale to nie znaczy ze Nokia jest cienka firma i robi do bani telefony komorkowe. Wiec co najwyzej mozesz wystawic opinie lokalnemu serwisowi - nie firmie Acer, no chyba ze sprawa byla grubszego kalibru i na cala sprawe mialy wplyw decyzje bardzo odgorne - poczekamy zobaczymy.
(glowny serwisant w tym m-punkcie byl taki chamski ze bym mu skul pysk bez pytania jak bym go zobaczyl na ulicy)
Ten post był edytowany przez Hubek dnia: 24 Grudzień 2005 - 01:35



Konkretnie to ośrodków regionalnych tvp jest 16. Poza tym preselekcje powinny się odbywać na antenie tvp1. wystarczy podać dla każdego regionu osobny nr sms, np.:
Białystok - 7001
Bydgoszcz - 7002
Gorzów Wlkp. - 7003
Gdańsk - 7004
Katowice - 7005
Kielce - 7006
kraków - 7007
Lublin - 7008
Łódź - 7009
Olsztyn - 7010
Opole - 7011
Poznań - 7012
Rzeszów - 7013
Szczecin - 7014
Warszawa - 7015
Wrocław - 7016

Ponieważ telefony komórkowe i stacjonarne też (w przypadku telefonowania Audiotele) mają rejestrowaną lokalizację, więć nie byłoby problemów z przydzielaniem do odpowiednich regionów. A lista numerów w przypadku zaledwie 16 to kwestia wyswietlenia tablicy na jakies gora 30 sekund.

Moim zdaniem, ten pomysł jest jak najbardziej dobry, a biorąc pod uwagę nasze ostatnie powodzenie na Eurowizji, chyba warto spróbować czegoś nowego.

Zresztą podobnie wyglądają preselekcje w Hiszpanii. Zwycięzcę poznaje się po zsumowaniu głosów z wszystkich regionów kraju. Jedyna różnica, że w Hiszpanii jest 17 regionów a w Polsce 16



AG-MOT
Bardzo dobry sklep i tani polecam go
Kontakt:
Firma "AG-MOT"
ul. Żeromskiego 3
35-001 Rzeszów

Godziny otwarcia:

poniedziałek − piątek
8:00 − 17:00

sobota
8:00 − 14:00


tel./fax: 0-17 862 24 26
tel. kom.: (0) 502 090 745
(telefony są czynne w godzinach otwarcia sklepu)


www.agmot.pl



Najpierw mi się śniło, że byłem nad jeziorem ze znajomymy z prawojazdów. No i było tak, że telefon komórkowy jakimś cudem składał się z telefonów dwóch. No i ten jeden ktoś wrzucił mi do jeziora. Nurkowaliśmy żeby go znaleźć i przy każdym razie kiedy chciałem wypłynąć na powierzchnię czułem jakby ktoś cięższy pływał nade mną i nie mogłem wypłynąć pomimo bicia, szczypania... Wyłowiliśmy telefon, ale inny niż mój, który był na chodzie nawet.
Potem to dopiero był sen! Najpierw byłem w domu gdzie było dużo małych kotów, każdy innego gatunku no i jeden z nich idąc po schodach rzucił mi się na twarz, uciekłem z domu, wybiegłem na zewnątrz i właścicielki kazały mi coś z traktorem zrobić, pojechać gdzieś czy coś. Nagle sytuacja sie zmieniła, okazało się że jest to dom ministra Religi, który podjechał swoim starym polonezem pod posesję, z domu wytoczyli się inni politycy z rodzinami i zaczęła się balanga. Ja pojechałem się przejechać rzeczonym polonezem, ale że nie umiałem wbić wstecznego zostawiłem go przy drodze. Na koniec szliśmy z tego domu do swoich (ja ze znajomymi, teraz z ulicy) koło cmentarza i mi brat powiedział, że dostał się na studia nie do Krakowa a do Rzeszowa. Powrót do góry





Warszawa, Rzeszów > Odwołane loty ze stolicy
Ze względu na szalejącą w Europie wichurę Polskie Linie Lotnicze odwołały większość rejsów, zaplanowanych na godziny poranne i południowe.

Nie wystartował rejs z Warszawy do Monachium, Wiednia (przez Kraków), Hamburga, Budapesztu, Brukseli oraz z Gdańska do Monachium, a także rejsy krajowe z Warszawy do Rzeszowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Poznania i Szczecina.

Pasażerom z odwołanych rejsów proponowane są podróże następnymi dostępnymi rejsami.

W przypadku wątpliwości dotyczących Państwa rejsu można się kontaktować z Centrum Informacji i Rezerwacji LOT-u pod numerem telefonu 0801 703 703 (22 9572 z telefonów komórkowych).

gc nowiny



dr.Waldemar Kaczor

Centrum Weterynaryjne Res-Vet

Rzeszów-ul.Bohaterów 52(osiedle Kmity)

tel.kom.-603 970 916

Fachowa pomoc i duży zakres wykonywanych rzeczy:
-leczenie internistyczne,
-szczepienia ochronne,
-odrobaczenie,śr.p/pchelne,
-usuwanie kamienia nazębnego,
-chirurgia tkanek miękkich i twardych,
-ambulatorium powypadkowe,
-badania krwi i moczu,
-ekg,Rtg,tlen,
-leczenie onkologiczne,
-leczenie homeopatyczne,
-leczenie okulistyczne,
-leczenie stacjonarne,
-obsługa hodowli zwierząt,
-wszczepianie mikroczipów,
-wystawianie paszportów,
-wizyty domowe(na telefon),
-diety lecznicze i bytowe Royal Canine.

Uczęszczam do niego regularnie i jestem bardzo zadowolona,z tego powodu gorąco polecam go i Wam.



Przed 17:00 jakiś gościu w Radiu Rzeszów (nie kojarzę ich, bo generalnie tego radia nie słucham) mówił co wydarzyło się w tym dniu w różnych latach i powiedział, że 4 marca 1903 roku uruchomiono pierwsze budki telefoniczne w Paryżu. Na koniec zadał pytanie: ciekawe czy w dobie telefonów komórkowych dożyją setki?

LOL!!! Z tego co na pewno wiem, pierwsze budki telefoniczne zostały uruchomione w Paryżu w 1913 roku! I gdyby nawet były uruchomione w 1903 roku, to by już tę setkę przekroczyły!



W rzeszowskim Szpitalu Wojewódzkim nr 2 zainstalowano system telemedycyny ratunkowej. Lekarz czy ratownik w karetce wykonuje pacjentowi EKG i kontaktuje się z lekarzem dyżurnym w pracowni hemodynamiki. Przy pomocy telefonu komórkowego dane z defibrylatora przekazywane są do stacji w szpitalu. Tam kardiolog obserwuje zapis na ekranie komputera i ocenia stan chorego, czytamy w lokalnym dodatku Gazety Wyborczej.

- Zainstalowanie tego systemu bardzo skróci czas postawienia właściwej diagnozy i transportu do oddziału. W skutecznym leczeniu zawału czas odgrywa ogromną rolę - mówi Jerzy Kuźniar, ordynator oddziału kardiologicznego w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Standardy leczenia zawału mówią o tym, że chory powinien w ciągu 60-90 minut znaleźć się w pracowni hemodynamiki. Dzięki wprowadzeniu przekazu EKG przez telefon komórkowy czas transportu chorego skraca się o 20-40 proc., dodaje Gazeta.

System opiera się na dwóch urządzeniach: musi być defibrylator z odpowiednią przystawką oraz stacja odbiorcza ze specjalistycznym oprogramowaniem i drukarką. Defibrylatory znajdują się w karetkach pogotowia, stacje odbiorcze - w szpitalach.

Dziennik przypominza, ze szpital w Rzeszowie jest drugą w województwie podkarpackim placówką wykorzystującą możliwości telemedycyny ratunkowej. Pierwszy był Mielec. W ciągu kilku miesięcy br. z urządzeń skorzystano ponad 20 razy.