X

Teplice Hotele


W obronie krzyża


19-letni łódzki tenisista Jerzy Janowicz, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego, wystartuje w turniejach ATP w Waszyngtonie i Los Angeles. Otrzymał właśnie tzw. dziką kartę uprawniającą do startu na kortach USA. Oba turnieje mają pulę nagród pół miliona dolarów.

Janowicz pnie się w górę rankingu ATP, dobrze prezentuje się w zagranicznych turniejach, stąd dzikie karty. Większość organizatorów chce zaprosić zawodnika, dysponującego atomowym serwisem, zdolnego do pokonania najlepszych.

Utalentowany nasz tenisista zbiera doświadczenia w turniejach Futures. W niedzielę wygrał taki turniej w Moście (pula nagród 10 tys. dol. Janowicz pokonał 6:4, 2:6, 7:6 (7-3) Czecha Michala Tabarę, rewanżując się za porażkę w finałowym meczu turnieju w Teplicach.

Jerzyk wygrał już cztery imprezy cyklu Futures: w Vaduz, Olsztynie, Wrocławiu i Moście. Janowicz może kontynuować zagraniczną karierę dzięki finansowej pomocy sponsora - firmy PBG Wysogotowo koło Poznania, której właścicielem jest Jerzy Wiśniewski. W mniejszym stopniu pomaga firma Blachy Pruszyński, a także sieć hoteli Ibis, w których zawsze nocuje przed turniejami.

We wtorek Janowicz wystartuje w Katowicach, w pierwszym w tym sezonie turnieju tej serii w Polsce (pula 15 tys. dol.).


Źródło: www.lodz.naszemiasto.pl



witam,

2007.10.18 /Cz/, 20:11:05 CEST, CHANI wysyła list...
[color=blue]
> W Teplicach - jest ryneczek i są knajpy.
> Można też bardzo tanio i smacznie zjeść :).[/color]
A nam najbardziej przypadło do gustu miasteczko KrĂĄlĂ­ky. Niedaleko od
przejścia w Boboszowie. Ładny ryneczek a tam świetna hotel/restauracja z
przednim jedzeniem. :-)

--
czach



[color=blue][color=green]
> > W Teplicach - jest ryneczek i są knajpy.
> > Można też bardzo tanio i smacznie zjeść :).[/color]
> A nam najbardziej przypadło do gustu miasteczko KrĂĄlĂ­ky. Niedaleko od
> przejścia w Boboszowie. Ładny ryneczek a tam świetna hotel/restauracja z
> przednim jedzeniem. :-)[/color]

A ja Was wszystkim przepraszam za zamieszanie, chyba postanowiłem że pojade
w Karkonosze do Szpinlerowego Młyna:
[url]http://www.holidayinfo.cz/kamera_let.php?lang=7&id_cam=2-3-182&time=20.10.%2[/url]
02007%2011:07:05




Czechy 8-10.08.2008 - część IIIe
  Przyszła pora na pożegnanie piwnego festiwalu. Komplet naszej ekipy był w hotelu przed pólnocą. Zważywszy na fakt, że większość jej członków ze stacji Vrchlabi wyruszała pierwszym pociągiem w niedzielę już o 5:49 i tak długo wytrzymaliśmy.
Wracaliśmy dwiema grupami: pierwsza przez Trutnov - Adrspach - Teplice nad Metuji; ja wracałam z wykorzystaniem magii czeskich skomunikowań (5 przesiadek na dwie godziny, czas ich trwania od 3 do kilku lub kilkunastu minut).
Spotkaliśmy się w Nachodzie skąd autobusem przebiliśmy się do Kudowy Zdrój. Do Wrocławia dojechaliśmy pociągiem, niestety bojąc się, że juz wkrótce pociągi z linii Kudowa - Kłodzko mogą zniknąć.

W związku z tym, że mieliśmy jeszcze niedosyt czeskiego piwa, we Wrocławiu zrobiliśmy przewę na obiad. Dalszy ciąg w części IV.
:stout:



LIPTOVSKY JAN - termalne kąpielisko

LiptovskĂ˝ JĂĄn
032 03 LiptovskĂ˝ JĂĄn
Tel.: +421/ 44/5263 477
Fax.: +421/ 44/5208903
marketingmaj@sorea.sk

Miejscowość Liptowski Jan leży w paśmie Niskich Tatr z północnej strony w Janskiej dolinie. Na trawertynowych wzgórzach znajduje się obszar źródeł termalnych i mineralnych wód. Mieszkańcy miejscowości już od dawna nazywają zimne źródła wodami mineralnymi, a ciepłe źródła teplicou. thermal bath Liptovsky Jan W połowie XIX wieku nad termalnymi źródłami powstały małe uzdrowiska do leczenia chorób kobiecych i reumatycznych. Józef Szentywany Gemerski zbudował uzdrowiska i kryty basen. W swoim kasztelu urządził w roku 1929 - 30 restaurację, Grand Hotel Thermal. Uzdrowiska zostały nazwane Świętojańskie Teplice.
Były w budynku uzdrowiska (w tych latach budynek specjalnej szkoły), przy którym wybudował również kąpielisko. Termalne wody używali ludzie nie tylko z bliskiej, ale także z dalekiej okolicy. Świętojańskie uzdrowiska były znane już przed I wojną światową w Budapeszcie i w Niemczech, skąd przyjeżdżało wielu turystów, ale również ludzi szukających pomocy.
W roku 1963 wywiercono nowe źródło o głębokości 95m z temperaturą 29,4 oC. Wyżej źródła wybudowano źródlany dom Rudolf i z niego czerpano wodę do basenów położonych obok uzdrowisk.
Źródła w tej miejscowości są uważane za największy zdrój mineralnej wody na Słowacji (35 l/sekundę). Jest znanym i odwiedzanym letniskiem z termalnymi basenami. Na południe od miejscowości znajduje się areał letnich termalnych kąpielisk, kryty basen, basen 50m, 2 baseny dla dzieci, 1 łagodny basen, które wykorzystują źródło Rudolf z temperaturą 28,2 oC. Woda termalna jest skutecznym środkiem leczniczym. Leczy choroby skórne, choroby narządów ruchu, choroby przemiany materii, choroby kobiece, nerwice, również choroby serca i naczyń krwionośnych.
Z miejscowości jest możliwość wycieczek do Janskiej doliny, okolicznych gór. W zimie jest możliwość jeżdżenia na nartach. Miejscowość oferuje ok.2500 łóżek w hotelach, pensjonatach, uzdrowiskach i kwaterach prywatnych.
Proponujemy zakwarterowanie Penzion KĂşria Rudolf

informacje - http://www.liptjan.sk



Miasto TRENCZYN (TRENĦÍN), to centrum dorzecza Wagu, zwanego Poważie, rozciągające się pod sławnym Zamkiem Trenczyńskim (Trenčiansky hrad), będąc nie tylko miastem z bogatą historią, ale także różnorodną współczesnością i ścisłymi związkami z sąsiednimi terenami Moraw i Czech.

http://www.slovakia.travel/data/Reso...rencin_jpg.jpg

Dzisiejszy TRENCZYN (57 000 mieszkańców) jest siedzibą powiatu i województwa i jest jednym z najbardziej znanych miast na Słowacji; miastem z bogatym życiem kulturalnym i społecznym, które wspomogło powołanie Uniwersytetu Trenczyńskiego. Imprezami, które przyciągają do Trenczyna najwięcej gości, są: letni festiwal muzyczny Pohoda, wiele międzynarodowych wystaw (najbardziej znaną jest „Trenczyn miastem mody“) oraz festiwal filmowy organizowany we współpracy z leżącym nieopodal uzdrowiskiem Trenczyńskie Cieplice (Trenčianske Teplice).

HISTORIA

Inskrypcja na stromej ścianie trenczyńskiej skały zamkowej, która potwierdza obecność rzymskich legionów na tym terenie, została wyryta na pamiątkę zwycięstwa nad Kwadami w 179 roku n.e..

Pierwsza pisemna wzmianka o osadzie leżącej pod potężnym zamkiem na starym szlaku handlowym, pochodzi z 1111 roku. Okres najszybszego rozwoju osady przypada na czas panowania Matusza Czaka, który stał się władcą prawie całego terytorium dzisiejszej Słowacji. W jego posiadaniu było około 30 słowackich zamków. W średniowieczu Trenczyn uzyskał różne przywileje i prawa. Król Zygmund Luksemburski, w 1412 roku uczynił go wolnym miastem królewskim, posiadającym takie same prawa jak na przykład Buda (BudĂ­n).

W drugiej połowie XIX wieku Trenczyn stał się ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym środkowego Poważia, przy czym w tym samym czasie dokończono połączenie kolejowe z Żyliną. W drugiej połowie XX wieku rozwijał się przede wszystkim przemysł odzieżowy, spożywczy i maszynowy a nieco później miasto stało się ośrodkiem wystawienniczym. Po 1989 roku historyczne centrum miasta ożyło ponownie a większość historycznych zabytków została zrekonstruowana.

ZABYTKI

Zabytki znajdujące się w historycznym centrum miasta wchodzą w skład miejskiego rezerwatu zabytkowego.
Rzymska osada wojskowa Laugaricio jest najdalej na północ wysuniętym dowodem ekspansji legionów rzymskich cesarza Marka Aureliusza, w rejonie Europy Środkowej. Inskrypcja na stromej ścianie trenczyńskiej skały zamkowej wyryta na pamiątkę zwycięstwa nad Kwadami w 179 roku n.e., jest obecnie udostępniona w przeszklonej niszy w Hotelu Tatra.

Dominantą miasta i całego Poważia jest Zamek Trenczyński, w którym są w przeciągu całego roku organizowane różne koncerty, średniowieczne turnieje, atrakcyjne nocne zwiedzania. Zamek stał się sławnym dzięki jego najpotężniejszemu właścicielowi Matuszowi Czakowi Trenczyńskiemu, nazywanym także „Panem Wagu i Tatr“. Chyba najbardziej znana jest „studnia miłości“, o głębokości 80 m.

Między zamkiem i centrum miasta na tarasie zbocza znajduje się umocniony areał zwany Górą Maryjną. Jego częścią jest kościół, z którego można zejść do centrum po zadaszonych drewnianych schodach, zbudowanych w 1568 roku.

Klasztor i Kościół Pijarów na Placu Pokoju w centrum miasta, wybudowano w XVII wieku, w stylu wczesnego baroku. W klasztorze odbywają się w lecie koncerty muzyki klasycznej.

Z Wieży Miejskiej rozpościera się piękny widok na wszystkie dominanty miasta, wraz z popularną fontanną z rzeźbą wodnika na Placu Sztura i żydowską synagogą z orientalnymi wpływami.

PROPOZYCJA WYCIECZEK TURYSTYCZNYCH

Chętni mogą skorzystać ze spaceru po parku leśnym Brezina, dokąd się można udać bezpośrednio z centrum miasta. Częstym celem wycieczek jest także miejsce pielgrzymek „Skałka“, z kościołem i ruinami starego klasztoru, uzdrowisko Trenczyńskie Cieplice (Trenčianske Teplice) albo góra Inowec .

Źródło: VydavateÄźstvo Dajama

Kontakt

Urząd Miejski
Tel.: +421 (0) 32/650 42 30,+421 (0) 32/650 42 40
Fax: +421 (0) 32/743 12 48
E-mail: primator@trencin.sk
trencin@trencin.sk
www: TRENĦÍN - Mesto Trenčin

MierovĂŠ nĂĄm. 2
911 64 Trenčín

Centrum Informacji i Kultury Trenczyn
(Kultúrno-informačné centrum Trenčín)
Tel.: +421 (0) 32/16 186,+421 (0) 32/743 35 05
Fax: +421 (0) 32/743 35 05
E-mail: kic@trencin.sk
www: TRENĦÍN - Mesto Trenčin

Sládkovičova 1
911 01 Trenčín


Drogi uĹĽytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam siÄ™ na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerÄ‚Ĺ‚w w celu dopasowania treĹ›ci do moich potrzeb. PrzeczytaĹ‚em(am) PolitykÄ™ prywatnoĹ›ci. Rozumiem jÄ… i akceptujÄ™.

 Tak, zgadzam siÄ™ na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerÄ‚Ĺ‚w w celu personalizowania wyĹ›wietlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treĹ›ci marketingowych. PrzeczytaĹ‚em(am) PolitykÄ™ prywatnoĹ›ci. Rozumiem jÄ… i akceptujÄ™.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.