telefon abonenci indywidualni Wrocław


W obronie krzyża


od 1 września br. UPC Polska wprowadza nową uslugę internetową o rekordowej prędkości do 12 Mbps - chello ultra. Chello ultra będzie dostępne już od 249 zł miesięcznie.
Parametry usługi to : download do 12 Mbps, upload do 1 Mbps, 5 kont e-mailowych z 5 aliasami każde, miejsce na serwerze na prywatne strony www użytkownika (5x10 MB). Możliwość podłączenia do 5 komputerów i brak limitu. Inne pakiety pozostają bez zmian.


źródło http://chellopl.one....iusy.php?id=112

12 Mbit i brak limitu :) tepsa tego nie przebije :) Ja chcę zniesienia limitu dla wszyskich :E

edit - oficjalna informacja http://upc.pl/informacje.php?nr=140


30.08.2005, Warszawa
Internet o prędkości 12 Mbps w nowej usłudze chello ultra.

UPC Polska wprowadza 1 września br. kolejną nową usługę internetową - chello ultra o prędkości pobierania danych do 12 Mbps i wysyłania do 1 Mbps. chello ultra, usługa bez ograniczeń w ilości transferu danych, to najszybszy produkt na rynku szerokopasmowego dostępu do internetu dla klientów indywidualnych.

chello ultra o prędkości do 12 Mbps jest adresowane do użytkowników, którzy chcą mieć najszybsze stałe łącze internetowe o wysokiej wydajności i stabilności. Jest to idealny produkt dla rodzin, w których kilku domowników zamierza jednocześnie z dużą szybkością surfować po sieci. Użytkownik chello ultra będzie mógł podłączyć w swoim mieszkaniu do pięciu komputerów jednocześnie. chello ultra to również oferta dla tych, którzy pragną efektywnie korzystać ze stale rosnącej, atrakcyjnej zawartości multimedialnej, wymagającej dużych prędkości transferu danych. Usługa będzie dostępna od 1 września br.

W tym roku ponownie zwiększyliśmy prędkości chello, wprowadziliśmy usługę dostępu do internetu do kolejnych miast, powiększyliśmy portfolio produktów. Teraz - kontynuując strategię rozwoju firmy i usług - dajemy najbardziej wymagającym internautom usługę dwukrotnie szybszą od dotychczas najszybszej na rynku - powiedział Simon Boyd, prezes UPC Polska.

chello ultra będzie dostępne już od 249 zł miesięcznie. Po wprowadzeniu chello ultra klient UPC ma do wyboru pięć usług internetowych o różnych parametrach, odpowiadających różnym potrzebom:



UPC zapewnia użytkownikom najlepsze na polskim rynku szerokopasmowe łącza internetowe, pozwalając im korzystać z szybkiego i łatwego dostępu do rozrywki, informacji i multimedialnych zasobów internetu przez 24 godziny na dobę, za stałą miesięczną opłatą.
Ponadto UPC oferuje klientom obszerny zakres usług dodatkowych. Obejmuje on profesjonalną instalację (okablowania i oprogramowania), polskojęzyczny portal z multimedialną zawartością, 5 kont e-mailowych z 5 aliasami każde, miejsce na serwerze na prywatne strony www użytkownika (5x10 MB), dostęp do serwerów gier oraz profesjonalną pomoc techniczną on-line i przez telefon. Ponadto konta pocztowe klientów chello są chronione bezpłatnym filtrem antyspamowym BrightMail i skanerem antywirusowym McAfee.

Obecnie UPC Polska oferuje usługę dostępu do internetu w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Trójmieście, Szczecinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Opolu i Lublinie oraz kilkunastu innych miastach. Z usługi chello mogą korzystać abonenci UPC Polska, którzy mieszkają w zasięgu sieci wyposażonej w kanał zwrotny i posiadają komputer spełniający podstawowe wymagania techniczne.

Usługi chello można zamawiać na stronach internetowych www.upc.pl i www.chello.pl, telefonując pod nr 94 95, w lokalnych Biurach Obsługi Klienta lub u przedstawicieli handlowych.

Ten post był edytowany przez inuq dnia: 31 Sierpień 2005 - 09:58



Play - jedna z sieci telefonii komórkowej w Polsce. Operatorem sieci jest P4.
Informacje ogólne

Play jest cyfrową (czwartą) siecią telefonii komórkowej w Polsce, wykorzystującą pasmo: UMTS 2100. Międzynarodowe oznaczenie sieci to 260-06. Liczba przydzielonych numerów dla sieci Play to 4 miliony. Play posiada 253 stacje bazowe (BTS) w tym: GSM 900: 0 stacji, GSM 1800: 0 stacji, UMTS: 253 stacje.

Historia

Netia Mobile, otrzymała 23 sierpnia 2005 roku koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych i zezwolenie na budowę ruchomej sieci radiokomunikacyjnej według standardu UMTS.

13 października 2005 roku Netia Mobile zmienia nazwę na P4.

9 czerwca 2006 roku operator P4 podpisał umowę z operatorem sieci Plus firmą Polkomtel o dostępie telekomunikacyjnym do sieci naziemnej (tzw. roamingu krajowego). W jej wyniku klienci P4 uzyskali dostęp do połączeń głosowych, usług SMS i transmisji danych świadczonych za pośrednictwem sieci GSM należącej do Polkomtela.

III kwartał 2006 roku to był planowany start nowej sieci, który został przesunięty na I kwartał 2007 roku 16 marca 2007. Jak podaje operator, zmiana daty rozpoczęcia działalności na skalę komercyjną jest spowodowana utrudnieniami w otrzymywaniu pozwoleń na budowę stacji bazowych. Otrzymano kilkadziesiąt pozwoleń, podczas gdy z momentem startu sieć chce posiadać około 500 własnych stacji bazowych. Operator złożył wniosek do UKE o przedłużenie terminu wypełnienia zobowiązań koncesyjnych.

Kalendarium:

* 1 grudnia 2006 roku P4 rozpoczyna testy nowej sieci.
* 2 lutego 2007 roku P4 oficjalnie ogłasza nazwę sieci. Nazwa nowej sieci to Play.
* 16 marca 2007 roku sieć Play rozpoczęła działalność komercyjną. Tego dnia zaczęła się również sprzedaż telefonów oraz możliwość zawierania umów w jednym z punktów Germanos, sieci sklepów EMPiK i Media Markt.

Oferta

Początkowo sieć Play skupi się na kliencie indywidualnym i będzie starać się trafić ze swoją ofertą do ludzi w wieku 25-30 lat, posiadających już własne dochody. Oferowane będą usługi głosowe, wiadomości tekstowe, muzykę, wiadomości multimedialne MMS, transmisję danych GPRS. W 2007 Play chce pozyskać 750 tys. abonentów, a do marca 2008, w rok po starcie - 1 mln klientów. Według planów do 2009 większość klientów mają stanowić użytkownicy abonamentowi, później przeważać mają klienci usług przedpłaconych (prepaid).

Oferty postpaid i prepaid są bardzo podobne do siebie - wszystkie ceny (z wyjątkiem telefonów) i usługi są takie same, nie ma podziału cen ze względu na godziny szczytu czy połączenia wewnątrz i pozasieciowe.

3 września 2007r. Play do swojej oferty wprowadził ofertę Play Mix.

Etapy uruchamiania

Obecnie dzięki umowie o roaming wewnętrzny zasięg sieci Play pokrywa się z zasięgiem sieci Plus – w praktyce jest to sieć ogólnopolska. Lista miast, w których sieć Play będzie świadczyła usługi w oparciu o własną infrastrukturę sieciową:

Etap pierwszy:

* Górnośląski Okręg Przemysłowy już działa
* Kraków już działa
* Łódź już działa
* Poznań już działa
* Szczecin już działa
* Trójmiasto już działa
* Warszawa już działa
* Wrocław już działa

Etap drugi:

* Białystok
* Bydgoszcz
* Częstochowa
* Kalisz
* Lublin już działa
* Opole już działa
* Radom
* Rzeszów
* Toruń już działa

Etap trzeci:

* Bielsko-Biała
* Gorzów Wielkopolski
* LGOM
* Nowy Sącz
* Olsztyn
* Rybnik
* Tarnów już działa
* Zielona Góra już działa

Kontrowersje
* Sieć jest krytykowana z powodu wg niektórych zbyt brutalnej kampanii. Pierwsze reklamy sieci przedstawiały bowiem aktorów przebranych za dzieci obok wypitych szklanek po alkoholu oraz dłoń z obciętymi palcami. Play odpiera jednakże zarzuty twierdząc, że są one społecznie nieszkodliwe.




P4(Project4) jest czwartą (licząc z sieciami wirtualnymi; szóstą), a zarazem najmłodszą siecią komórkową w Polsce. Wcześniej znana jako Netia Mobile, firma zmieniła nazwę na P4 z dniem 13 października 2005 r. Nazwa P4 nie jest wersją ostateczną ponieważ jest to tylko nazwa projektu, gdy operator P4 uruchomi oficjalnie sieć, ulegnie ona zmianie. Zmieniona została data planowanego rozpoczęcia działalności z ostatniego kwartału 2006r. na pierwszy kwartał 2007r. Zmiana ta jest spowodowana utrudnieniami w otrzymywaniu pozwoleń na budowę stacji bazowych. Obecnie otrzymano 36 pozwoleń, z momentem startu spółka chce posiadać ok. 500 własnych stacji bazowych. Spółka złożyła wniosek do UKE o przedłużenie terminu wypełnienia zobowiązań koncesyjnych.

Jako dostawcę infrastruktury do budowy sieci UMTS P4 wybrało Huawei. W ramach kontraktu Huawei zobowiązuje się dostarczyć kompletne rozwiązania typu „end-to-end” dla sieci UMTS, oparte na technologii HSDPA, obejmujące system stacji bazowych UMTS, sieć szkieletową, inteligentną sieć mobilną 3G, platformę serwisową danych mobilnych 3G i telefony komórkowe 3G. Cała sieć UMTS oparta jest na specyfikacji 3GPP w wersji R4, a sieć szkieletowa - na architekturze systemów komutacji typu Softswitch.

P4 poinformował, iż wybrał firmę Comverse na swojego partnera w zakresie dostaw kompleksowych usług telekomunikacyjnych. Wartość podpisanego kontraktu wynosi ponad 25 mln dolarów. Transakcja obejmuje następujące produkty firmy Comverse: konwergentne rozwiązanie billingowe, platformę i usługi następnej generacji InSight™, Multimedia Messaging Service Center (MMSC), Short Message Service Center (SMSC), Mobile Data Gateway (MDG), usługi powiadamiania i inne usługi mające na celu zaspokojenie nowych jakościowo potrzeb użytkowników i wygenerowania dodatkowych dochodów.

Największą inwestycją P4 ma być 700-800 mln złotych w infrastrukturę. W trakcie finalizacji jest także kontrakt informatyczny wart miliony euro, w ciągu tygodnia spodziewane jest jego podpisanie. Początkowo P4 skupi się na kliencie indywidualnym. Oferowane będą usługi głosowe, wiadomości tekstowe i pewne usługi skrojone na miarę polskiego klienta, muzykę, wiadomości. Przychody P4 mają wg planów w 2010 r. wzrosnąć do 646 mln euro z 2 mln euro przychodów zakładanych na ten rok. W 2007 r. przychody P4 mają wynieść 89 mln euro, w 2008 r. - 242 mln euro, a w 2015 r. sięgnąć 1,5 mld euro. Novator zakłada, że udział P4 w rynku telefonii komórkowej w 2007 r. wyniesie 1%, w 2010 r. - 9%, a w 2015 r. - 20%. Novator prognozuje, że aby mieć 9-procentowy udział w rynku mierzony wielkością przychodów w 2010 r. wystarczy mieć niecałe 2 mln użytkowników, a aby osiągnąć 20-proc. udział w rynku w 2015 r. - około 4 mln klientów.

W 2007 r. P4 chce pozyskać około 0.4-0.5 mln abonentów, do sierpnia 2006 r. wydał na sprzęt ok. 150mln euro.

Do 2009 r. większość klientów P4 mają stanowić użytkownicy postpaid, później przeważać mają klienci usługi prepaid.

P4 zatrudnia obecnie 160 osób z czego 120 pracuje w biurze firmy w Warszawie, a 40 w oddziałach w Gdyni, Poznaniu i Katowicach. Do października spółka będzie już zatrudniać 500 osób.

Początkowo P4 uruchomi około 2000 swoich własnych BTS-ów z czego blisko 25% będzie znajdować się na Śląsku. Do końca tego roku firma musi pokryć swoim zasięgiem min. 16% populacji kraju. Jedynym sposobem na uzyskanie tego wskaźnika jest podpisanie umowy z jednym z operatorów o roamingu wewnętrznym.

8 czerwca 2006 Polkomtel oraz P4 podpisały umowę o dostępie telekomunikacyjnym (tzw. roaming krajowy). W jej wyniku przyszli klienci P4 uzyskają dostęp do połączeń głosowych, usług SMS-owych i transmisji danych świadczonych za pośrednictwem sieci GSM należącej do Polkomtela.

Lista miast, w których ruszy UMTS P4

Etap pierwszy:

* GOP
* Kraków
* Łódź
* Poznań
* Szczecin
* Trójmiasto
* Warszawa
* Wrocław

Etap drugi:

* Bydgoszcz
* Częstochowa
* Kalisz
* Kielce
* Lublin
* Opole
* Rzeszów
* Toruń

Etap trzeci:

* Białystok
* Bielsko-Biała
* Gorzów Wielkopolski
* Nowy Sącz
* Olsztyn
* Radom
* Rybnik
* Tarnów
* Zielona Góra


Co sądzicie o tym przedsięwzięciu Uda im się