telefon komurkowy bez abonamentu


W obronie krzyża

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy koszty doładowań telefonu komórkowego na kartę (sieć Orange) można uznać za koszt kwalifikowany czy tylko koszty(rachunki) telefonu na abonament?? Gdyż chciałbym korzystać z telefonu na kartę jako telefonu firmowego. W opisie działania 8.1 jest "zakup usług pomocniczych, w szczególności transportowych, telekomunikacyjnych lub pocztowych"

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Nie tylko w Polsce upowszechniają się abonamentowe sługi komórkowe. Według raportu Mobile Communications Europe abonenci stanowią większość klientów w wielu krajach europejskich. W Danii jest ich 88%,a w Austrii 77%, wszystkich użytkowników. Wyjątkowo dużo posiadają ich również sieci w Norwegii,Francji i Hiszpanii. Bardziej zrównoważone proporcje są w Belgii, Niemczech i Holandii. Więcej klientów usług na kartę niż na abonament jest w W. Brytanii. We Włoszech z telefonów na kartę korzysta 90% wszystkich użytkowników. Natomiast w Finlandii dominuje abonament.



Play, czwarty operator infrastrukturalny w Polsce, wprowadza nową edycję promocji na swoją muzyczną usługę Muzyka na czekanie. Klienci mogą liczyć na kilka dni darmowego abonamentu.

Promocja "Muzyka za doładowanie" w komórkowej sieci Play będzie trwała od 14 do 20 października 2009 roku. Skierowana jest do użytkowników ofert pre-paid (Play Mix, Nowy Mix w Play, Mix, Mix II i użytkowników), którzy wykonali lub wykonają zasilenie swojego telefonu w okresie od 1 września do 20 października 2009 roku.

W ramach promocji klient będzie mógł zamówić bezpłatny utwór Gliniarz z Beverly Hills bez opłaty abonamentowej za Muzykę na czekanie do końca października 2009 roku. Po tym okresie opłata będzie zgodna z cennikiem. W tym celu należy wysłać bezpłatnego SMS o treści "premia" na numer 333 w okresie do 20 października.

Zrodlo: Media2.pl




serdeczne dzięki, chyba zdecyduję się na Nokię wobec tego... Rozumiem, że jeśli kupię POP i przełożę do telefonu moją stara kartę to wszystko będzie ok i nowy numer niech sobie będzie niewykorzystany... Czy tak?
No niezupełnie...
Szukasz sklepu na którym pisze - telefony komórkowe -skup, sprzedaż. Robisz z siebie słodką idiotkę, pytasz miłego pana o wszystko, potem wychodzisz z używaną nokią za 200 lub z nową za 300 (tak strzelam, nie wiem, ile kosztują...). Ja sobie policzysz abonament za tel. razy 24 miesiące - i tak wyjdzie Ci to dużo taniej.



A ja z innej beczki ,i proponuję telefon komórkowy z odtwarzaczem MP3
np. nokie 6230 http://www.idea.pl/p...t=&target=Nokia
trochę drogo (aparat + abonament) [:/]




Telefon stacjonarny mam odłączony od dwóch lat, w zupełności mi wystarczy telefon komórkowy. Zaobserwowałem, że coraz więcej osób tak robi, ponieważ z telefonami stacjonarnymi są same kłopoty.

Szkoda, że przy neo nie da się zrezygnować z telefonu... Trzeba jeszcze płacić złodziejski abonament...



Nowe badania TNS OBOP pokazują, że jedynie nieco ponad 50 proc. telefonów komórkowych w Polsce zostało zakupionych wraz z aktywacją od operatora. Nasuwa się więc pytanie, skąd wzięła się druga połowa? 13 proc. badanych stwierdziło, że wykorzystywany aktualnie aparat to prezent lub zakup od kogoś z rodziny. 11 proc. kupiło swój telefon od znajomych, a kolejne 13 proc. kupiło swój sprzęt w sklepie z elektroniką i akcesoriami GSM. 7 proc. znalazło wymarzony telefon w komisie. Co ciekawe jedynie co setny badany zdecydował się na kupienie telefonu komórkowego poprzez aukcje internetowe. 3 proc. pytanych podało inne źródła pochodzenia ich telefonu.



Rodzina okazywała się częstszym źródłem nowych telefonów komórkowych dla kobiet (19 proc. do 7 proc. mężczyzn). Z kolei panowie chętniej kupowali swoje telefony w komisach (7 proc. do 4 proc. kobiet).



Osoby aktywne zawodowo częściej decydowały się na zakup telefon wraz z abonamentem. Młodsi, niepracujący i pozostający na utrzymaniu rodziców najczęściej wymieniali jako źródło swoich komórek rodziców i znajomych.Pełna treść publikacji



chyba sam czytac za bardzo nie potrafisz:

"Gmail dla urządzeń przenośnych
Aby uzyskać dostęp do Gmaila z telefonu komórkowego lub urządzenia przenośnego, w jego przeglądarce internetowej otwórz stronę http://m.gmail.com. Usługa jest prosta w użyciu i bezpłatna (poza ewentualnymi opłatami wynikającymi z typu abonamentu telefonicznego"

http://mail.google.c...l/whatsnew.html
Przez POP3/SMTP moze byc gorzej



Nawet co szósty iPhone odblokowany

250 tysięcy z blisko 1,4 miliona sprzedanych w USA iPhone'ów mogło zostać przez użytkowników odblokowanych w celu ich zastosowania w innej sieci komórkowej - wynika z szacunków Apple. To dużo więcej niż do tej pory sądzili analitycy.
Te dość zaskakujące prognozy przedstawił dyrektor operacyjny Apple Timothy Cook. Do tej pory uważano, iż odblokowywanie iPhone'a to raczej sporadyczne zjawisko i ostrożnie sądzono, iż z innej sieci niż AT&T zdecydowało się korzystać od 10 do 100 tysięcy amerykańskich nabywców.

Wśród nich znaleźć się miało wielu klientów, którzy zakupili po kilka sztuk, aby po ich odblokowaniu sprzedać je osobom spoza Stanów Zjednoczonych - w USA iPhone może działać jeszcze co najwyżej tylko w T-Mobile.

Przypomnijmy, iż sprzedawane w USA telefony Apple dostępne są jedynie po podpisaniu umowy ze wspomnianym operatorem - cena miesięcznego abonamentu wynosi od 60 do 200 USD.

Aby urządzenie działało w innej sieci, niezbędna jest modyfikacja oprogramowania, z czym Apple nieustannie próbuje walczyć. Tak restrykcyjna polityka koncernu doprowadziła nawet do złożenia pozwów sądowych przez niezadowolonych klientów, którzy zarzucają Apple ograniczanie praw konsumenckich.

Zdaniem koncernu, zjawisko odblokowywania urządzenia mogło nasilić się szczególnie po obniżce cen urządzenia na początku września, kiedy to większość telefonów zakupiona została z myślą o dalszej odsprzedaży.

Tymczasem już 9 listopada iPhone znajdzie się w sprzedaży na rynku niemieckim i brytyjskim.

Dziennik Internautow