W obronie krzyża
Sieci Era i Plus chcą się połączyć
Miliony Polaków będą płacić rachunki za telefon komórkowy u operatora Plus-Era? Całkiem możliwe, bo te dwie sieci postanowiły połączyć siły. Na razie obie firmy analizują, jak i kiedy dokonać fuzji. Specjaliści radzą, że najlepiej byłoby, gdyby firmy wspólnie zainwestowały w budowę nowych masztów i podzieliły się nadajnikami - pisze "Rzeczpospolita".
Całość na http://www.dziennik....ArticleId=67607
Jak sądzicie czy to możliwe? Przecież o Erę trwa spór,a poza tym słyszało się czasami,że Plus ma zmienić nazwę na Vodafone, a Era na T-Mobile (jeśli Deutsche Telekom wygra sprawę o udziały).
P.S.
Admini i moderatorzy,
Wiem,że to jest forum o Play. Dlatego umieściłem temat w dziale Inne.
Solaris Mobile, operator nowej hybrydowej satelitarnej i naziemnej sieci bezprzewodowej z siedzibą w Dublinie, bierze udział w Mobile World Congress 2010 w Barcelonie (15 - 18 lutego). Solaris Mobile wspierany jest przez Abertis Telecom w tworzeniu naziemnej sieci obejmującej większość Barcelony. Sygnały są odbierane z tej sieci i z satelity Solaris za pomocą telefonów komórkowych.
Pokazy DVB-SH (Digital Video Broadcasting - Satellite services to Handhelds), usługi, która łączy w sobie korzystanie z sieci naziemnej i satelitarnej, są wynikiem współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i Ministerstwem Przemysłu. Agencje te zajmują się finansowaniem projektów odpowiednio FURIA (Futura Red Integrada Audiovisual) i J-Ortigia, umożliwiających odbiór sygnałów telewizyjnych w samochodach, łącząc sieci naziemną i satelitarną. Infrastruktura wykorzystywana przez Abertis Telecom obejmuje szereg urządzeń transportowych, wieżę RTV Torre de Collserola, pojemność satelity Eutelsat oraz szereg nadajników zainstalowanych w mieście i na terenie Fira de Barcelona (hala targowa). Abertis Telecom nadaje w ramach sieci kilkadziesiąt stacji radiowych i telewizyjnych głównych nadawców krajowych i międzynarodowych.
Coraz więcej użytkowników telefonów komórkowych przegląda mobilne strony internetowe na ekranie telefonów. Dlatego internetowe portale rozwijają mobilne strony licząc na większe pieniądze z mobilnej reklamy.
Cztery popularne polskie portale - Onet.pl , Wirtualna Polska , Interia.pl oraz Gazeta.pl - posiadają mobilne wersje swoich portali, które bez problemu można oglądać na ekranach telefonów komórkowych. Onet wprowadził dodatkowo wersję mobilną serwisu na telefon iPhone.
Według szacunków Telecom Media użytkownicy telefonów komórkowych pobierają w Polsce miesięcznie 10 mln multimediów. Szacuje się, że potencjał przychodów z reklamy może mieścić się w granicach 5-10 mln zł miesięcznie. Dlatego portale internetowe, licząc na dodatkowe pieniądze, coraz bardziej dbają o swoje mobilne serwisy.
Źródło: Gazeta Prawna
To nie jest nic dziwnego, na zachodzie jest wielu wirtualnych operatorów. Dostają pulę numerów, dzierżawią infrastrukturę lecz jej nie utrzymują, bo robią to rzeczywiści operatorzy w związku z tym mają bardzo niskie koszty własne. Era umożliwiła tę usługę pierwsza gdyż została przejęta całkowicie przez Deutsche Telecom. Operator rzeczywisty traktuje sieci wirtualne jak każdą firmę tylko że zamiast darmowych telefonów (czy po zaniżonych cenach) oferuje darmowe impulsy, których jest bardzo wiele ze względu na ilość odbiorców.
Witam,
pierwszy dzien na forum i pierwsze pytanie.
Jestem w Niemczech, mam telefon stacjonarny w Deutsche Telecom oraz laptop z wbudowanym modemem.
Pytanie:
Jak podlaczyc laptopa tak aby dzialal telefon i laptop. Standartowo modem posiada dwa gniazda Line-In i Line-Out. Wtedy podlaczam w takiej kolejnosci:
z gniazdka do line-In i z Line Out do telefonu.
W laptopie (ACER 8101) posiadam jedno wejscie.
Czy musze przelaczac wtyczke z telefonu do laptopa jezeli sie chce laczyc z internetem ?
A moze ktos jeszcze wie z jakiego operatora uslug internetowych w Niemczech najlepiej korzystac?
Marcin
W 2011 roku liczba linii telefonii internetowej VoIP przekroczy 200 mln. W 2008 r. liczba ta osiągnęła 100 mln - poinformował podczas debaty poświęconej VoIP menedżer ds. marketingu produktów i usług głosowych France Telecom Nicholas Lamb.Powrót do artykułu: Komputer zastąpi telefon stacjonarny
Okazuje się, że telefon komórkowy może być rozbudowywany o najdziwniejsze funkcje. Koreańska firma TNP Telecom postanowiła chyba działać na własną szkodę i wyposażyła telefon GSM - Mobile Shot TDG-9920 w moduł odstraszający komary.
W przypadkach ekstremalnych nie będzie więc potrzeby ciskania komórką w bzykających natrętów.
Mobile Shot TDG-9920 posiada wbudowany moduł, generujący ultradźwięki, które mają odstraszać komary. Nie wiadomo jednak, jak ciągłą praca tego modułu wpływa na wydajność telefonu.
Pozostałe cechy telefonu są standardowe. Wykorzystuje GPRS i WAP, kolorowy ekran z 260 tysiącami kolorów, aparat z matrycą 0,3 megapiksela i 4x zoomem. Czas pracy wynosi 3 godziny, czas czuwania 220 godzin. Wymiary TDG-9920 to 72х39х26 mm.
W Europie telefon ma kosztować 154 euro.
Olive FrvrOn to jeden z nielicznych na świecie telefonów komórkowych z dwoma źródłami zasilania, z których jedno stanowi ogniwo typu AAA. V-G2300 przeznaczony jest na rynek indyjski i oferuje podstawową funkcjonalność telefonu komórkowego. FrvrOn wyposażony został w kolorowy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 1,5", pracujący w natywnej rozdzielczości 128 x 128 pixeli. Ponadto nowy model Olive posiada zintegrowany tuner radiowy FM ze stereofonicznym wyjściem słuchawkowym oraz funkcję głośnomówiącą. W trybie zasilania z alternatywnego źródła, ogniwo AAA o pojemności 600mAh wystarcza nawet na 100 godzin pracy w trybie oczekiwania i do 3 godzin rozmowy. Cena aparatu wynosi około 100 zł. Wśród pozostałych produktów Olive Telecom, przeznaczonych na razie wyłącznie na rynek indyjski, znajdują się m.in.: energooszczędny V-G200, oferujący 1 miesiąc pracy w trybie oczekiwania; przypominający BlackBerry - V-G8000 z klawiaturą QWERTY oraz obsługujący 2 karty SIM równocześnie - V-G400. Olive Telecom jest jedną z niewielu indyjskich firm telekomunikacyjnych, prowadzących aktywną współpracę z największymi międzynarodowymi operatorami. W jej ofercie prócz aparatów pracujących w zakresach WCDMA, CDMA, GSM i EV-DO znajduje się także linia netbook`ów ze zintegrowanymi modemami 3G, o nazwie Zipbooks.
Źródło:
http://www.olivetelecom.in/mobile-phone/V-G2300-AAA-battery-mobile/
Philips nie zapomina o dziale telefonów komórkowych, wręcz przeciwnie postanowił on wrócić do gry. Przedstawił on w tym roku dwa nowe modele oparte na Androidzie: V808V808 oraz V900. Tym razem Philips pokazał pierwszy telefony oparty na systemie operacyjnym Windows Mobile 6.5.
Philips D908, bo tak brzmi nazwa modelu pojawił się wraz z specyfikacją na chińskiej oficjalnej stronie firmy Microsoft. Patrząc na specyfikację możemy stwierdzić, że jest to telefon wysoko-budżetowy.
3.2â dotykowy ekran WVGA,
Pasmo pracy: GSM/CDMA/EV-DO,
Aparat 5MP,
1GB RAM,
2GB ROM,
Wi-Fi,
GPS,
Bluetooth 2.1,
Czytnik kart MicroSD,
Nie znamy aktualnie ceny modelu, ma on pojawić się u chińskiego operatora China Telecom w najbliższym czasie.
Źródło:
unwiredview.com
Firma Kontel-Telecom, dystrybutor marki Yealink, zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego telefonu SIP-T18P tego producenta.
Prosty w obsłudze telefon IP, wyposażony jest w chipset TI TITAN i technologię zasilania z sieci LAN PoE (Power over Ethernet). Działa z niemal każdą centralą telefoniczną IP-PBX i posiada funkcję automatycznej konfiguracji ustawień VoIP - autoprovisioning. Ten ekonomiczny aparat można postawić, albo powiesić na ścianie. Rozwiązanie zapewnia podstawowe funkcje telefonu IP.
Yealink SIP-T18P
CECHY
-Chipset Texas Instruments Titan i silnik głosowy TI
-20 przycisków (w tym 2 programowalne)
-Poczta głosowa, szybkie wybieranie, telekonferencja (3 połączenia)
-Zintegrowany system IVR â system odpowiedzi głosowych
-Kodeki głosowe: G.722, G.711u/A, G.726, G.729AB, G.723.1
-Automatyczna konfiguracja ustawień VoIP autoprovisioning przez protokoły TFTP/FTP/HTTP/PnP
-Regulacja natężenia dźwięku, wybór dzwonków, możliwość przypisania indywidualnych dzwonków do kontaktów
-1xRJ45, dwukolorowe podświetlenie LED, etykieta telefonu
-Technologia zasilania PoE (Power over Ethernet) - IEEE 802.3af class 1
-Możliwość zamontowania na ścianie - aparat z podstawką (odczepianą)
źrodło: Kontel-Telecom
" />Grz, TPSA to polska firma kierowana przez Polaków. Zagraniczne firmy kupując ją partycypują w zarządzaniu i nie możesz powiedzieć że w TPSA nie idzie lepsze. Jakby FT (France Telecom) nie kupił TPSA to dziś nie byłoby neostrady albo byłaby niemal niedostępna dla większości. Nie byłoby wielu nowych usług, sekundowego naliczania, taryf w których dzwonisz za darmo. Nie pomijaj faktu, że nie ma polskich sieci bo ich już nie ma i wierz mi że żadna cię i tak nie okrada więc nie bardzo wiem o co ci chodzi. Chcesz płacić mniej za telefon, prąd, wodę, gaz, samolot? Bo na tych rynkach masz właśnie dominację jednej lub kilku firm, w więksozści polskich i płacisz ile? W cholere dużo za te rzeczy. A teraz spójrz tak: na rynek wejdzie zagraniczny konkurent, który zaoferuje niższe ceny , w ten sposób pojawia się konkurencja, ceny spadają a rynek bardziej dostosowuje się do wymagań klientów. To samo stanie się z TPSA jeśli wejdzie konkurencja unijna na rynek nasz. Patriotyzm nie powinien ci się objawiać w trzymaniu polskiego rynku dla polskich firm tylko bo tak już w historii było, parenaście lat temu i to upadło. Dzisiejsza Europa dąży do likwidacji granic pomiędzy krajami co ja popieram i firmę z Europy praktycznie powinno się traktować jak swoją, bo od 01.05.2004 jesteś obywatelem tego 450 mln wielkiego kraju - Europy.