W obronie krzyża
witam!!!
mam problem, potrzebuje dosc szybki UPSTREAM danych, czyli wyjscie na swiat, niestety w nowej ofercie Netii dla abonentow TPSA jest maly kruczek, nawet przy laczu 6MB, predkosc od abonenta wynosi 256kb/s (jak przy Neostradzie), wiec wymyslilem sobie, ze na obu liniach, ktore posiadam z TPSA, mozna by zamowic jendoczesnie 2 uslugi NET24 z predkoscia 1MB u uplinkiem 256kb/s, czyli byloby 2x 1Mb + 2x 256kb, bardzo mi zalezny na szybszym wyjsciu na swiat, powodem jest korzystanie z telefonii VOIP i w momencie, gdy jednoczesnie mowia 2-3 osoby to na 256kb juz zaczyna byc nieciekawie ;(
czy da sie w jakis sposob spiac te 2 lacze ? w tej chwili uzywam routera, ale zapewne 2 routery wpiete w siec, nie zalatwia sprawy ?
ew. mysle, ze mozna by wybrane komputery przekierowac na swiat na konkretnego routera, bramki VOPI na drugiego, czy lepiej bedzie to zrobic poprzez komputer i linuxa, windows ? - najlepiej lapcia, ale znowu czy da sie obsluzyc 2 modemy ADSL przez USB jednoczesnie.
prosze o pomoc, dziekuje.
To już chyba ostatnie pytanie:
Czy bramka VOIP działa z każdego rodzaju routerem ? Tzn. routery są dsl albo adsl. Czy bramki są uniwersalne? (chodzi mi tylko o standard dsl/adsl. wiem, że bramki mogą oferować różne funkcje, jak każdy z resztą sprzęt)
Generalnie teraz korzystam z internetu w standardzie adsl, lecz nie mam w domu ani routera, ani bramki - więc wszystko oprócz telefonu analogowego muszę kupić. Z tego, co już się zorientowałam, kombinacja router + osobna bramka jest tylko nieznacznie tańsza niż router z wbudowaną bramką. W normalnych warunkach nawet bym się nie bawiła w stawianie kilku skrzyneczek. Jednak ze względu na niestabilną sytuację na rynku internetowym w okolicy (w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy oczekujemy wprowadzenia usług kilku dużych firm) - wolałabym nie inwestować w sprzęt, który być może za tak niedługi okres czasu będzie niekompatybilny.
Dlatego zakładam lokalną kablówkę na czas nieokreślony, oczekując zmian.
W razie czego łatwiej i taniej jest wymienić tylko router.
Swoją drogą zastanawiające jest, dlaczego tak mało popularna (przynajmniej w moim dotychczasowym odczuciu) jest telefonia voip. Po kilku dniach dniach czytania na ten temat, rozmów z Wami, widzę, że wszystko układa się w ładną, klarowną całość.
Witaj, powiem ci ze nie jestes jedyny z tym problemem. Dzisiaj mialem termin uwolnienia lacza, wstalem rano o 8 i dokonalem aktywacji. Internet smigal doskonale az do czasu tak okolo 15. Akurat siedzialem przy lapku gdyz mialem zakupiony router Pirelli A125G u Netii i skonfigurowane polaczenie przez wi-fi. Po 15 raptem internet przestal dzialac, spojrzałem na router a tam tak samo jak u ciebie dioda ADSl swiecila sie na zielono (czasami znikala potem mrugala i znowu cigle zielone swiatelko) a dioda od internetu na czerwono. Probowalem sie dodzwonic do netii, udalo mi sie to prze d 17 oni zas mnie przelaczyli dalej, ze wzgledu ze czekalem 15 minut na polaczenie rozlaczylem sie gdyz musialem wyjsc z domu. Teraz od 20 probowalem sie ponownie polaczyc, 20 minut czekalem az mnie polaczylo, oczywiscie zostalem przelaczony dalej i teraz czekam na kolejne polaczenie juz 30 minut, tak trzymajac sluchawke przy telefonie. Powiem wam ze juz nie wiem co robic, jak kiedys mialem neostrade to przynajmniej szybko moglem sie polaczyc z konsultantem a tutaj nic. Czy ktos mial taki problem, jak go rozwiazac, jakies propozycje, bo ten net juz mnie wnerwia, ponad 1,5 miecha czekania i 3 razy proba podpisania umowy na net i teraz to na dodatek.
[ Dodano: 2009-10-16, 11:23 ]
"Tp ,jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce, zaoferuje kompleksowe usługi multimedialne tiple-play:telefonię, szerokopasmowy dostęp do internetu (WiFi), oraz telewizje przez ADSL w oparciu o jedną linię telefoniczną
TP, we współpracy z CANAL+ Cyfrowy, rozpoczyna testy dostępu do telewizji przez łącze szerokopasmowe.
Pilotaż to jednocześnie przygotowanie do kompleksowego wdrożenia usługi w całym kraju.Zakończenie prac przygotowawczych do wdrożenia projektu w formie ogólnodostępnej oferty planowane jest na jesień br.
Pilotaż przeprowadzany będzie tylko w Warszawie i weźmie w nim udział 200 użytkowników"
No cóz... Z tego co wynika to TP robi wszystko aby utrzymać każdego kl u siebie.Wprowadza wszystko co jest dawno dostępne bez posiadania telefonu stacjonarnego, tylko na jedenej linii.
Np: chcesz TV CYFRA + ? Płać abonament tel i pakiet TV!
Na liveboxie jest wystko ( i nic), byle płacić abonament!
Co wy o tym myślicie?
1. w netii, czy neo trzeba sobie sprawić własny router z modem ADSL, wtedy mamy wfi w domu oraz można parę kompów po kablach połączyć (ok 150 zł) - ja mam US Robotics od 2 lat i żadnych problemów - Liveboxa z pudełka nie wyciągalem.
2. oba to ADSL po telefonie więc praktycznie ŻADNA różnica, a netia tak samo potrafi wkurwić jak TPSA.
3. Bierz co tańsze w docelowej przepustowości łącza.
- ADSL, gdzie nie używamy modemu, tylko specjalna wkładkę np. WIC-1ADSL
No akurat ADSL to powiedziałbym modem w czystej postaci. Z tą różnicą że tradycyjny modem dokonywał modulacji w paśmie słyszalnym 300-3000 Hz i było to takie charakterystyczne ćwierkanie które część kolegów być może doskonale pamięta i w życiu z niczym nie pomyli. Natomiast w ADSL'u wykorzystuje się po pierwsze kilka częstotliwości nośnych (Frequency-division multiplexing) a po drugie leżą one powyżej pasma wykorzystywanego w tradycyjnej telefonii analogowej (POTS) - aczkolwiek niektórzy "słyszą" ADSL'a (a precyzyjniej to słyszą harmoniczne) dlatego zakłada się specjalne filtry wycinające na telefonie wszystko powyżej pewnego pasma - teoretycznie powinno być to właśnie 3 kHz. Zatem wkładka WIC-1ADSL jest niczym innym jak właśnie modemem. Ale zaraz znowu się nam oberwie że dyskusja prowadzi donikąd i jest bezprzedmiotowa więc dla mnie temat jest zamknięty.
Kyniu
Zbigniew Sikora napisał(a):[color=blue]
> Użytkownik "Andrzeju" <andrzeju@poczta.fm> napisał w wiadomości
> news:dqeb4c$mth$1@news.onet.pl...
>
>[color=green]
>>20 MB pociagnie do ok 1,5 km...czyli wiekszosc linii...ale sprawnych!
>>pzdr.
>>Jedrek[/color]
>
>
> A skąd czerpiesz takie statystyki długości łącz ?[/color]
"Trzeba też pamiętać, że sygnały o tak dużych częstotliwościach są przez kabel silnie
tłumione: stąd też maksymalna przepustowość 8 Mbps może być osiągnięta tylko na krótkich
liniach telefonicznych, nie przekraczających 2,7 km (od centrali do abonenta)"
"W łączu ADSL2 można przesyłać dane w kierunku do abonenta z szybkością ponad 12 Mb/s
(zwykłe ADSL to od 8 do 10 Mb/s). Jeśli chodzi o zasięg, połączenie ADSL2 może mieć długość
o 200 metrów większą."
"ADSL2+ - standard ten podwaja maksymalną częstotliwość używaną do transmitowania danych w
kierunku do abonenta (z 1,1 MHz do 2,2 MHz). Pozwala to zwiększyć przepływność połączenia
ASDSL w kierunku do abonenta do 25 Mb/s (przy zasięgu do 1500 metrów)."
zakladajac bardzo dobry stan techniczny drutow
--
Mateusz
Witam.
Musisz zrobić tak:lna linii telefonicznej która wchodzi ci do domu musisz zainstalować filtr ADSL, daje to udogodnienie takie aby w przyszłości nie montować na każdym telefonie takowego filtra. Z filtra jest dwa wyjścia jedno na linie telefoniczną drugie na linie np. Do komputera.l
llinie do kompa (taki sam przewód jak telefoniczny) ciągniesz na strych.l
lna strychu stawiasz router ADSL (jaki to twój wybór jest ich dużo np. na allegro) i do niego podpinasz kabelek telefoniczny.l
lnastępnie zależy jaki router masz z jednym wyjściem RJ45 czy np. 8 wyjść, ale przyjmujemy że masz od 1 do 4 takowych wyjść to i tak musisz się zaopatrzyć w switcha zależy ile linii (gniazdek) będziesz montował w domu?l
lrouter spinasz kabelkiem RJ45 ze switchem a ze switcha puszczasz kabelki do pokoików do gniazdek :)l
Ja moją sieć mam opartą na routerze ADSL firmy REQUEST i swichu tej samej firmy hula bez zarzutu, internet dostarcza TPSA – neostrada
pozdrawiam
Free znany jest z jakości w stosunku do ceny. Problemy często wynikają nie z wyboru takiego czy innego operatora ,lecz z odległości do centrali . ADSL działa dobrze 4-5 km , ale nie tylko odległośc ma wpływ ,lecz stan przewodów telefonicznych . W firmie po zmianie 3 operatorów musieliśmy przejśc na Wi Max i teraz dopiero wszystko działa normalnie. Odległsc do centrali można określic prostym testem w necie wpisując numer telefonu w odpowiednie pole.
Pozdrawiam
Sztandarowa usługa TPSA - neostrada tp - została wzbogacona o platformę multimedialną livebox tp, zawierającą modem ADSL oferujący użytkownikowi kilka sposobów komunikacji - port USB, Ethernet oraz moduł bezprzewodowy 802.11g. Nowa platforma eliminuje większość wad oferowanego dotychczas modemu Sagem F@st 1400W. Usługa zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu a w przyszłości ma umożliwić przekazywanie rozmów telefonicznych przez VoIP (Voice over IP) oraz telewizji cyfrowej TVoADSL (TeleVision over ADSL) i wypożyczanie filmów on-line. Postanowiliśmy przyjrzeć jej się z bliska.
Platforma livebox tp realizowana jest w oparciu o modem/router bezprzewodowy F@st 3202 firmy Sagem. Tej samej zresztą, która była dostawcą słynnego, aczkolwiek wycofanego już z oferty TP S.A., modemu bezprzewodowego F@st 1400W (patrz artykuł: "Bezprzewodowa neostrada tp - drogo i niebezpiecznie").
Modem daje użytkownikowi następujące możliwości:
- dostęp do Internetu w technologii ADSL poprzez port USB, LAN lub adapter sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11b/g,
- współdzielenie zasobów w domowej sieci bezprzewodowej zbudowanej w oparciu o wbudowany punkt dostępowy 802.11b/g,
- obsługę telefonii internetowej VoIP i telewizji cyfrowej TVoADSL (z zewnętrznym dekoderem TV/Video),
- wparcie dla wideo-na-żądanie (ang. video on demand) i wideokonferencji.
Wynika z tego, że ti jednak to. Ale cholera wie. Tepsie niewiara
Bluconnect opiera się na tej samej technologi co cała telefonia komórkowa. W wielkim skrócie to wszystko zależy od tego jak blisko jakiego nadajnika ery się znajdujesz. Jeśli to jest jakieś małe miasto to możesz ew. liczyć na EDGE
Cytat:
EDGE can carry data speeds up to 236.8 kbit/s for 4 timeslots (theoretical maximum is 473.6 kbit/s for 8 timeslots)[...]
http://en.wikipedia.org/wiki/Enhance..._GSM_Evolution
Ale możliwe że dostępny będzie tylko GPRS, miałeś kiedyś zwykły modem nie(!) ADSL? To coś w tym stylu tylko pingi większe.
W większych miastach jest już HSDPA, teoretycznie z wykorzystaniem wszystkich dostępnych kanałów jest to 14,4 Mbit/s, ale w Polsce standard przewiduje połowę tego, reszta zarezerwowana jest na inne usługi.
Praktycznie żeby wyciągnąć 7,2 Mbit/s musiałbyś być bardzo blisko nadajnika UMTS, praktycznie sam z niego korzystać. Blueconnect to jest fajna sprawa jeśli musisz być non-stop online a jeździsz po całej Polsce.
PS. Jest jeszcze oferta plusa i orange, ale era ze swoim Bluconnect to największe pokrycie terenu szybszymi technologiami (HSDPA i EDGE)
Draytek Vigor 2710Vn
Telefonia internetowa dawno przestała być tylko "nowinką techniczną", a stała się niezłym rozwiązaniem na kolejny (albo nawet główny) numer telefonu i receptą na spore oszczędności na połączeniach telefonicznych. Pomocne wówczas może się okazać urządzenie łączące funkcje dostępu do internetu i bramki VoIP. Przyglądamy się, jak tego typu funkcje w małej firmie może zrealizować ADSL Draytek Vigor 2710Vn. A może też okaże się dobrym narzędziem telepracownika większej firmy?
Użytkownik "Marens" <nie@karmie.spamera> napisał:
>> Użytkownik "andy" <haxior@gmail.com> napisał
> Przybywa ostatnio dzieci Neostrady na usernecie...
From: "Marens" <nie@karmie.spamera>
Newsgroups: pl.misc.telefonia.gsm
NNTP-Posting-Host: aus105.neoplus.adsl.tpnet.pl
fakt