telefonia analogowa


W obronie krzyża

Po pierwsze: Dziękuje Administratorowi za zmianę tematu. Faktycznie pierwotny temat był kiepski, choć sens ten sam co obecny. Tak się kończy pisanie przez telefon komórkowy z dostępem do internetu.
Po drugie: Temat ten jest dla mnie i dla wielu fotografów amatorów bardzo ważny. Ja dopiero od 4 miesięcy posiadam lustrzankę cyfrową i wcześniej robiłem zdjęcia analogowym Pentaxe przede wszystkim z 50/1,4. Do dzisiaj wspominam to bardzo miło.
Po trzecie: Naprawde obiektyw standardowy dający ok. 50 mm jest chyba najbardziej "uniwersalnym obiektywem na świecie", i nie ma żadnego półprofesjonalisty i profesjonalisty, który nie ma go w swojej "stajni". Można nie mieć 300/2,8 L ale 50 na pewno musi mieć.
Po czwarte: Tak naprawdę nie wiadomo co kupić. Stałka i standard to wiem (y). Tylko co?. Wchodzi w rachubę: simga 30/1,4 (wcześniej był błąd - przez komórkę pisałem) Canon 2/1,8. I chyba tyle no bo co jeszcze ? Co daje światło jaśniejsze niż Tamron lub innyc zoom ze światłem 2,8 i jakość lepszą od zoomów.
Po piąte: Canon 501,4 czy 1,8 lub Sigma 50/1,4 którą próbowałem ( o Mój Boże jak abyła fajna do 3 metrów, ale powyżej to szkoda gadać, nie ostrzyła prawidłowo) to raczej obiektywy pół portretowe.



Witam Wszystkich!!!

Mam Duzy problem z centrala Platan cyfra 200!!!
Specyfikacja platana (z grubsza):
- trakt 25
- 70 wewnetrznych analogowych
- podpiety jest jeden telefon systemowy i konsolka
- dwie bramki GSM (analogowe)
- w tp sa wykupione 25
- lcr
- disa

Od momentu rozbudowy wystepuje problem - wykrecajac na komorki (ida przez bramki) i zamiejscowe ( ida przez innego operatora) albo slychac komunikat "nie ma takiego numeru" albo . Pare razy zdazylo si? slyszec "sygnal syreny" w sluchawce.
Po wezwwaniu serwisu zostal postawiony "tester" na zrzucane wszystkie logi - po tym wymieniono karte pra i procesor LECZ I TO NIE POMOGLO
Czy kto? z WAS spotkal si? z podobnymi objawami i potrafi ??? BYL BYM NIEZMIERNIE WDZIECZNY!!!

Od strony TP SA wszystko jest okej (przys?ali jakie? pisemka i pomierzyli lini?)

Albo mi namiar na serwis na terenie Warszawy lub okolic???


Pozdrawiam
Marcin



Cytat:
Z@M! napisał/a dzwiek stereo jakosci cyfrowej Żadna rewelacja, dźwięk z urządzeń cyfrowych nigdy nie dorówna temu, z urządzeń analogowych.
Cytat:
Z@M! napisał/a a moj telefon juz nie moze sie doczekac Telefony też szału nie robią.

Co do przeróbki radia to chyba najlepsze wyjście.



W 9 - metoda eliminacji - WAN nie opiera sie na przesyle radiowym, satelity odpadają (no bo jaki tu mamy niby obszar geograficzny do nich "przyległy? przeca one popierdykają daaaaaaleko nad Ziemią ); pozostaje RFID i telefony - wikipedia podaje, że "Zastosowanie czytników RFID do potwierdzenia wydań, przyjęć i przesunięć usprawnia lokalizację towarów i sprawdzenie zgodności z zapisem w bazie danych. ". Czyli możesz obiekt z czytnikiem RFID przewalać dowolnie po całym świecie, byle dekoder w danym obszarze miał w bazie danych jego kod. "Przyległe obszary" nie odgrywają tutaj roli, tylko zawartość bazy danych.

Zostały nam telefony - dla upewnienia się, wycinek z wikipedii:

"Telefon komórkowy - rodzaj aparatu telefonicznego, przenośnego, komunikującego się z siecią przy użyciu fal radiowych (zasadniczo w zakresie mikrofalowym). W technologii sieci komórkowych słowo komórka oznacza obszar zasięgu pojedynczej stacji przekaźnikowej - obsługa telefonu jest automatycznie przekazywana z jednej komórki do następnej w trakcie przemieszczania się osoby używającej telefonu komórkowego."


W zadaniu 10:

"działają na liniach analogowych..." jest ok, bo sygnał cyfrowy w modemie DSL jest przekształcany na sygnał napięcia w linii telefonicznej, dlatego dzieki umieszczonym w nim filtrom można jednocześnie korzystać z linii telefonicznej oraz DSL.

"używają linii współosiowych (coaxial) do dostępu Internetowego" - wydaje mi się, że nieprawda, bo kable koncentryczne, czyli nasze drogie miedziaki, są stosowane w sprzęcie komputerowym i video, a nie w liniach telefonicznych... Gdyby w pytaniu było o łączu ADSL, to by była prawda, tak na moje.

"mają do dwudziestu czterech cyfrowych kanałów 64-Kbps" - to mają linie SDSL w technologii T1 i E1, więc odpada.

"są liniami bardzo szybkiego przesyłania danych leasingowanych z firm telefonicznych" - źle, bo są wolne - rozdzielają sygnały na dwie grupy – w strumień wysyłania i odbierania, co zawsze spowalnia pracę.



VECTOR wdrożył system IPTV dla WIST
  W ostatnim tygodniu grudnia 2009 r. firma VECTOR zakończyła wdrożenie systemu IPTV w Spółdzielni Telekomunikacyjnej WIST. WIST jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi telefonii analogowej i cyfrowej oraz dostępu do Internetu dla grupy kilkunastu tysięcy abonentów na terenie powiatu rzeszowskiego, który rozwinął swoja ofertę o usługi telewizji cyfrowej.
Wdrożony przez VECTOR system IPTV zrealizowany został na sieci telekomunikacyjnej zbudowanej w technologii ADSL2+. Ze względu na wynikającą z tego faktu ograniczoną przepustowość sieci w części dostępowej zaprojektowano rozwiązanie pozwalające dostosować odpowiednio pasmo transmitowanych kanałów telewizyjnych. Inwestycja obejmowała kompleksowe wdrożenie: opracowanie koncepcji całości systemu, budowę stacji czołowej (dla usług telewizji cyfrowej oraz usług na żądanie), dedykowanego pola antenowego, stacji zasilania (wraz z układem podtrzymania), instalację oraz uruchomienie całego systemu. Ważnym elementem wdrożenia była również integracja spersonalizowanego dla WIST systemu middleware odpowiedzialnego za zarządzanie dostępnymi usługami w odbiornikach abonenckich (SetTopBox) z systemem dostarczającym treści na żądanie - VoD (wideo na żądanie) oraz nagrywającym dostępne treści na serwerach operatora - nPVR. Szczególny nacisk położony został na bezpieczeństwo działania systemu IPTV poprzez zapewnienie redundancji newralgicznych dla ciągłości pracy systemu elementów.

Wdrożenie systemu telewizji internetowej pozwoli nam na rozszerzenie pakietu świadczonych usług o możliwość odbioru przez naszych abonentów telewizji cyfrowej i treści telewizyjnych w pakiecie VoD, co oczywiście przełoży się na wzrost atrakcyjności naszej oferty. Do realizacji projektu wybraliśmy firmę VECTOR, gdyż zaproponowała rozwiązanie uwzględniające indywidualne wymagania jakie wynikały ze specyfiki naszej sieci - twierdzi Andrzej Kochanowicz – V-ce Prezes Zarządu w Spółdzielni Telekomunikacyjnej WIST - Nie bez znaczenia jest również wieloletnie doświadczenie i kompetencje techniczne naszego partnera, w zakresie realizacji systemów telewizji cyfrowych.

Rozwiązanie IPTV wdrożone w Spółdzielni WIST jest unikatowe - to skomplikowany system umożliwiający świadczenie nowoczesnych usług, przygotowany dokładnie pod potrzeby operatora. Integracja takiego systemu była dużym wyzwaniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zrealizować całość projektu w założonym czasie. - powiedział Marcin Ułasik, Senior Product Manager w VECTOR.