telefonia celular


W obronie krzyża

" />Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas S.A. ("Fundusz") informuje, że w dniu 28 stycznia 2008 roku powziął informację o zawarciu Umowy pomiędzy Advantage Cellular Communications Limited (spółka zależna od Xebra Limited. Xebra Limited jest zależna od Centernet S.A – spółki w 100% zależnej od Funduszu) a T-Mobile (UK) Limited.

T-Mobile, wchodząca w skład Grupy Deutsche Telekom, jest jednym z największych międzynarodowych operatorów telefonii komórkowej. T-Mobile International oferuje swoje usługi w wielu krajach m. in. w USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Czechach, a także w Polsce. Oddział brytyjski obsługuje ponad 16 mln abonentów.

Treść umowy nie zawiera żadnych kwot, które pozwalałyby na określenie jej wartości.
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html. ... 1128964705
To jest to co sprzyja ciągnięciu kursu.



Japońskie firmy NTT DoCoMo i Aquafairy podjęły współpracę w zakresie rozwoju wykorzystującego wodę mikrogniwa paliwowego do ładowania telefonów komórkowych. Prototyp ma być pokazany na targach usług bezprzewodowych (Wireless) w Tokio, rozpoczynających się 19 lipca. Korporacje Współpracują od czasu stworzenia polimerowo - elektrolitowego ogniwa paliwowego (PEFC).
Zbudowane przez NTT DoCoMo i Aquafairy najmniejsze na świecie ogniwo paliwowe ma moc wyjściową 2 Waty. Rozwiązanie łączy nowoczesny system ładowania baterii opracowany przez firmę DoCoMo z technologią produkcji wodoru z wody autorstwa Aquafairy. Prosty mechanizm pozyskiwania energii z wodoru pozwala na zmniejszenie o jedną czwartą wielkości ładowarki przy równoczesnym dwukrotnym wzroście mocy w porównaniu do ogniwa metanolowego, którego prototyp stworzyła DoCoMo w lipcu zeszłego roku.
Ta łatwa do przenoszenia ładowarka może ładować telefon wiele razy, przez mniej więcej taki sam czas, co w przypadku korzystania z zasilacza sieciowego.
Usługi telefonii 3G zużywają więcej energii. W związku z tym koncern DoCoMO od pewnego czasu dążył do wzrostu pojemności baterii litowo – jonowych i rozpoczął prace nad rozwojem metanolowych ogniw paliwowych. Obecnie firma bada możliwości ogniw PEFC, które posiadają większą moc niż metanolowe, a są bezpieczniejsze dla środowiska, gdyż podczas produkowania energii zamieniają wodę bezpośrednio w wodór.


Źródło: cellular news/4press.pl



" Firma F-Secure wprowadziła do sprzedaży pakiet oprogramowania antywirusowego, przeznaczony dla telefonów komórkowych pracujących na systemie operacyjnym Windows Mobile.
Antti Vihavainen, wiceprezes działu zabezpieczeń mobilnych w F-Secure, powiedział, że nowy produkt jest już kolejnym na rynku rozwiązaniem antywirusowym dla telefonii komórkowej, jakie znalazł się w ofercie islandzkiej firmę. Vihavainen dodał również, że pomimo – na razie - niewielkiej ilości szkodliwego oprogramowania mobilnego, F-Secure woli „dmuchać na zimne” i już teraz zabezpieczyć posiadaczy telefonów komórkowych.
F-Secure zapowiada również wypuszczenia na rynek pakietu antywirusowego dla telefonów komórkowych pracujących na systemie operacyjnym Symbian. Nowy produkt będzie zaporą ogniową z funkcją ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem.

Źródło: Cellular-news/4prees"



a jednak, wiem ze to glupie porownanie ale nawet gg nie bedzie dzialac jakbys chcial sie zalogowac z tegosamego nr-u dwa razy:)

a z reszta:

EraTandem - jeden numer na dwóch kartach SIM w sieci Era GSM (19.07.1999)

Od lipca 1999 roku, abonenci sieci Era GSM będą mogli korzystać z nowej usługi - EraTandem. Era GSM jako pierwsza sieć cyfrowej telefonii przenośnej w Polsce oferuje swoim abonentom możliwość korzystania z dwóch telefonów GSM pod jednym numerem, w ramach jednego rachunku abonenckiego. Abonent, który skorzysta z tej usługi będzie miał możliwość naprzemiennego inicjowania i obierania połączeń z obydwu telefonów z kartami EraTandem. Należy pamiętać, że usługa ta nie pozwala na jednoczesne rozmowy z obu aparatów, a jedynie na wymienne korzystanie z jednej lub drugiej karty, po jej uprzednim uaktywnieniu.


Coraz częściej producenci samochodów instalują w nich na stałe zamontowany telefon GSM, coraz więcej osób korzysta z zamontowanych na stałe w samochodzie zestawów głośno mówiących. Abonent, który wykupi usługę EraTandem będzie mógł na stałe umieścić jedną kartę w telefonie przenośnym, a drugą w telefonie, z którego korzysta w samochodzie. Dzięki temu abonent Era GSM jadąc autem, będzie mógł korzystać z zestawu głośno mówiącego, a po wyjściu z auta z innego telefonu GSM. Dzięki nowej usłudze nie będzie już potrzebne ciągłe wymienianie kart SIM.


Inne zastosowanie kart EraTandem to możliwość użycia drugiej karty w organizerze z dostępem do Internetu, w laptopie np. z zainstalowanym urządzeniem Nokia Cellular Card Phone oraz - po prostu - trzymania jej przy sobie na wszelki wypadek.


Usługa EraTandem, w ramach której klient otrzymuje dwie identyczne karty SIM z instrukcją użytkowania, kosztuje 60PLN, niezależnie od wybranej taryfy. Usługa ta dostępna będzie dla obecnych i przyszłych abonentów sieci Era GSM.


jak ktos nie wierzy niech sam tu sprawdzi



" />
">duchu - napisz mi proszę tylko czy ten twój nowy jest w stereo..? i ma pełną komunikację ze wszystkimi urządzeniami w jednym czasie..?


Teraz po pełnym skonfigurowaniu odpowiem na pytanie - Camos działa równocześnie z kilkoma urządzeniami

Troche danych urządzenia,Tomek lubi miec duzo napisane to prosze :

To pierwsze bezprzewodowe (Bluetooth) urządzenie do porozumiewania sie między motocyklistami lub z ich pasażerami, o tak wysokiej jakości dźwięku. Służy jednocześnie do wzajemnego porozumiewania się motocyklista - motocyklista lub motocyklista - pasażera oraz odsłuchu muzyki, rozmów telefonicznych, obsługi PMR, GPS lub CB Radia itp.

IMC motorcom postawił sobie za priorytet stworzenie zestawu audio o jak najlepszych parametrach dźwięku przy jednoczesnym zminimalizowaniu jego wielkości, zarówno samego urządzenia jak i głośników. Po praktycznym przetestowaniu całości można stwierdzić, że zdecydowanie się to udało. Słuchawki (głośniki) o grubości zaledwie 3,6mm nie dociskają boleśnie uszu do głowy, na co skarży się wielu motocyklistów zwłaszcza w czasie dłuższych tras. Przy tak niewielkich rozmiarach dają jednocześnie na prawdę piękne brzmienie. Głęboki bas, wysokie tony zdecydowanie zwracają na siebie uwagę. Zestaw obsługuje protokół A2DP, co jest warunkiem uzyskania dźwięku stereofonicznego (a nie MONO!).
Porównując zestaw z ofertą konkurencji (Midland, czy Scala Rider Cardo) słychać zdecydowaną różnicę brzmienia. Camos oferuje dużo ładniejsze brzmienie, szersze pasmo przenoszenia i większą moc głośników.

BTS-320 charakteryzuje się nie tylko szerokim pasmem przenoszenia głośników, ale także możliwością bezprzewodowego podpięcia 3 urządzeń równocześnie na 2 kanałach. Pierwszy kanał może obsługiwać równocześnie 2 urządzenia, np. telefon, MP3, PDA, GPS. Na drugim kanale podpinamy zawsze rozmówcę z interkomu (pasażera lub innego motocyklistę).
Możemy również podpiąć telefon do nawigacji GPS (np. Zumo 550), a GPS do naszego urządzenia. Wtedy na kanale pierwszym mamy telefon, GPS oraz MP3. Taka konfiguracja pozwala zatem podpiąć nawet 4 urządzenia, które są obsługiwane wielofunkcyjnym klawiszem MUTE. Klawisz jest duży i łatwy w obsłudze nawet w rękawiczce motocyklowej.
W razie konieczności można nim całkowicie wyciszyć dźwięk.

Zestaw wyposażono w zintegrowany system tłumienia hałasu. Dobra słyszalność i możliwość rozmowy odbywa się do prędkości 150 km/h. Parametr ten zależy od rodzaju kasku i miejsca w którym zamontowano mikrofon.

Dzięki zastosowaniu jeszcze bardziej energooszczędnych podzespołów udało się przedłużyć czas działania urządzenia i nawet przy pełnym obciążeniu (podpiętych kilka urządzeń) i ciągłej eksploatacji i nie wymaga ono ładowania nawet w ciągu całodniowych wypraw. Czas czuwania sięga aż 9 dni.
Stan naładowania baterii możemy w każdej chwili sprawdzić. Urządzenie informuje nas o 3 poziomach naładowania: pełny, średni i niski poprzez błyśnięcia diodą. Gdy stan naładowania jest: bardzo mały urządzenie automatycznie emituje ostrzegawczy sygnał dźwiękowy co 30 sekund słyszany w słuchawce.

Kolejną funkcją ułatwiającą nam podróż na motocyklu to funkcja VOX - pozwalająca głosem wzbudzać połączenie. Związana z tym jest trójstopniowa możliwość regulacji czułości mikrofonu w zależności od indywidualnych upodobań motocyklisty. Motocyklista również decyduje, czy przychodzące połączenia telefoniczne będzie odbierał ręcznie (klawiszem T) czy też automatycznie.

Podstawowe cechy urządzenia

- Zestaw do bezprzewodowej komunikacji z inny motocyklistą lub pasażerem
- Bezprzewodowość na 2 kanałach
- Możliwość połączenie za pomocą Bluetooth’a do 3 urządzeń równocześnie: Np.
- Bluetooth wersja 2.0 z protokołem A2DP muzyka w jakości stereo
- zasięg 100m do 250m w zależności od konfiguracji terenu
- automatyczne lub ręczne odbieranie rozmów telefonicznych
- unikalna funkcja MUTE
- głośniki HiFi stereo - płaskie; grubość tylko 3,6mm
- oddzielne ustawienia poziomu głośności dla muzyki i interkomu
- zmienne ustawienia czułości mikrofonu
- czas czuwania do 9 dni
- czas rozmów do 11h
- informacja o poziomie naładowania baterii (dźwiękowe ostrzeżenie przy niskim stanie)
- zastosowanie we wszystkich rodzajach kasków (integralne, szczękowe, otwarte)
- wodoodporna obudowa
- zintegrowane tłumienie hałasów
- funkcja VOX (dźwiękowe wzbudzanie połączeń)
- duplex (rozmowa w obie strony równocześnie - jak rozmowa telefoniczna)

Z mojego dwumiesięcznego użytkowania zestawu powiem tyle że Cardo,Scala Rider,Cellular ( w sumie to są te same urządzenia z różnymi nazwami ) mogą się schować przy Camos
- dźwięk doskonały
- bardzo wygodnie głośniczki ( nie uwierają uszu )
- to urządzenie ma naraz tyle funkcji ile tamte nie mają.Jeśli się chce rozmawiać z drugim motocyklem to nie ma możliwości rozmowy z pasażerem - Camos poprzez drugi kanał obsługuje naraz te dwie funkcje
- nie ma elementów łamliwych ( brak styków z blaszek,są piny na wtyczke z którą być może kiedyś będzie problem )
- mikrofon zamontowany na pałąku który nie ma szans na wyłamanie z gniazda
- dużo większe możliwości konfiguracji urządzenia

Mam nadzieje że wystarczy