telefonia kolejowa


W obronie krzyża

Wielu nastolatków zapewne marzy o dzwonku, który byłby słyszalny dla nich, ale nie dla nauczyciela prowadzącego lekcje lub rodziców. Co ciekawe taki dzwonek da się zdobyć - czytamy we VNUnet.

Dzwonki słyszalne tylko dla nastolatków wykorzystują zjawisko głuchoty starczej. Jak pisze VNUnet, proces ten rozpoczyna się już w wieku lat 20, kiedy większość ludzi zatraca zdolność słyszenia bardzo wysokich dźwięków w częstotliwości 18 - 20KHz.

Wystarczy więc mieć dzwonek emitujący dźwięk w tym zakresie częstotliwości. Skąd jednak go wziąć?

Otóż firma Compound Security już od pewnego czasu dostarcza urządzenia do odstraszania nastolatków, którzy grupują się w centrach handlowych lub próbują malować wagony kolejowe. Urządzenia te emitują właśnie taki hałas, w nieznośnym dla młodych ludzi natężeniu.

Młodzi ludzie zdobyli próbkę dźwięku i teraz rozsyłają ją pomiędzy sobą. Kiedy pełni on rolę dzwonka w telefonie, można np. bezpiecznie monitorować przychodzące rozmowy w trakcie lekcji, nie narażając się na uwagi ze strony nauczyciela.



Już w piątek swoją ofertę zaprezentuje czwarty gracz rynku telefonii komórkowej - sieć Play. A wkrótce poznamy piątego operatora komórkowego z dużymi możliwościami.

Jak podaje Dziennik, Urząd Komunikacji Elektronicznej w ciągu miesiąca ogłosi przetarg na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej. Do bitwy o częstotliwości GSM szykują się dotychczasowi gracze rynku - Plus, Era i Orange - oraz Telekomunikacja Kolejowa i Centernet.

Urząd robi wszystko, by w przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800 udział wzięli nowi gracze. Obok usług telefonicznych nowy operator będzie mógł także świadczyć usługi mobilne, stacjonarne, internetowe - pisze Dziennik.




media2.pl



Crowley Data Poland, telekomunikacyjny operator oferujący usługi głównie dla biznesu, który jeszcze w tym roku zaoferuje także usługi telefonii komórkowej jako operator wirtualny, jest zainteresowany konsolidacją rynku telekomunikacyjnego w Polsce.
Właściciel Crowley Data Poland jest zainteresowany przejęciem kilku polskich telekomunikacyjnych spółek z udziałem skarbu państwa, wśród nich wymienia się między innymi Telefonię Dialog, Exatel oraz Telekomunikację Kolejową.



Parametry omawianego zdjęcia (F/2,8 czas naświetlania 1/6400 s) to jest to o czym napisałem i zastrzeżenia Lecha co do ostrości.
Przy takich ustawieniach i automatycznie ustawianej ostrości nie panujemy nad głębią przy ręcznym sterowaniu ostrością (odległością) i precyzyjnym celowniku można by trochę oszukać ustawiając ostrość na obiekt pośredni a tak mamy nieprzyjemny nieostry plan przedni (około 1.5 m od aparatu) gwałtowne przejście do nadmiernej ostrości i nieostrość planu tylnego. Do tego dochodzi brak szczegółów w obszarach bocznych. Przy dobrej, jakości materiału można by się pokusić o wykadrowanie słupa trakcji kolejowej.
To wszystko zapewne nie było zamierzone to wynik możliwości sprzętowych.
Moje wypowiedzi nie są związane z tym, że jest to aparat w telefonie tylko, że jest to aparat o słabych parametrach i możliwościach.
Zgadzam się z tym, że dobre a nawet bardzo dobre zdjęcie można zrobić na materiale światłoczułym pudełkiem z dziurką przypadkiem lub dużym nakładem pracy przy dużym doświadczeniu.
Pozdrawiam.



Niby polaczenie jest, ale takie wpadki jak dzis sa wrecz smieszne

Podaje za strona http://www.k-m.lhs.pl/

Uruchomienie połączenia kolejowego do Balic stanowi na razie atrakcję głównie dla miłośników kolei. Już od pierwszych kursów znaleźli się chętni na przejażdżkę. Niestety, jak się dowiadujemy z rozmów telefonicznych czy SMSów jazda niektórym miłośnikom została uprzykrzona:

* Poc. 410 obsługiwany SA132-003 (odjazd z KG 4.00) nie wjechał na przystanek w Balicach z powodu zamkniętej bramy do jednostki wojskowej, sytuacja utrzymuje się nadal (pociągi nie podjeżdżają pod peron)
* SA109-009 z powodu braku możliwości zmiany kierunku jazdy został zastąpiony szynobusem SA101-001
* SA132-003 z powodu awarii SHP (poc. 4017) nie dojechał o własnych siłach na stację Kraków Główny
* W zastępstwie za SA132-003 ma kursować sprowadzony szynobus SA102-001


http://www.klobo.2-0.pl/news/news205.jpg



Amerykański dostawca telefonii internetowej oraz rozwiązań sieci bezprzewodowej, firma The Cloud zamierza uruchomić w Wielkiej Brytanii pierwszą usługę mobilnej komunikacji Wi-Fi. Klienci firmy będą mogli zakupić specjalne telefony komórkowe i wykorzystywać połączenia internetowe, w celu prowadzenia tanich rozmów.
Zamiast tradycyjnego taryfikatora wykonanych połączeń, użytkownicy będą musieli zapłacić miesięczny abonament w wysokości ok. 8 funtów, w ramach którego otrzymają dostęp do darmowych rozmów internetowych oraz ograniczoną ilości „impulsów” na połączenia komórkowe.
W ofercie firmy The Cloud znajdzie się również odpowiedni telefon, w cenie ok. 80 funtów, który będzie nieco większy od obecnych na rynku komórek. W przypadku braku połączenia internetowego, urządzenie umożliwi łączność za pomocą zwykłych sieci komórkowych.
Na razie w Wielkiej Brytani dostępnych jest dziewięć obszarów dostępowych, w których można będzie skorzystać z usługi mobilnej telefonii internetowej. Na liście znalazły się m.in. najważniejsze miasta oraz lotniska, stacje kolejowe i kampusy uniwersyteckie.

Źródło: The Inquirer/4press.pl



Dla wszystkich zainteresowanych: w Łodzi przy ul. Łaskiej 7 jest złom, gdzie czasem bywają jakieś urządzenia lampowe. Wjeżdża się w ul. Wróblewskiego po zachodniej stronie Al. Włókniarzy i jedzie do przejazdu kolejowego. Wjazd tuz przed torami, po prawej stronie. Widziałem mnóstwo paneli z przekaźnikami teletechnicznymi (na pewno z central telefonicznych to było) i jakiś zasilacz "sdiełano w SSSR" z lat 60-tych- jakbym miał dojście do netu swego czasu, to bym OTLampowi zakomunikował, by obcykał. Z na wpół rozwalonej diatermii wyciągnąłem parę potencjometrów, złączy nożowych, podstawek nowal, lampy ECC82, EF80 i GU-50 no i podstawkę do niej. Jednym slowem ciekawe rzeczy byly. Nie wiem jak tam teraz jest.



Do końca września ma zostać rozstrzygnięty przetarg na częstotliwość 1800 MHz. Może to oznaczać, że wkrótce poznamy nawet dwóch nowych operatorów komórkowych. Bardzo możliwe, że jednym z nich zostanie Centernet, czytamy w Gazecie Wyborczej.

Pierwszy etap przetargu, czyli ocena formalna ofert, został już zakończony. To trzeci przetarg na te częstotliwości, bo dwa poprzednie nie przyniosły rozstrzygnięcia. W pierwszym żadnemu ze zgłaszających nie udało się uzyskać wymaganego minimum punktów, w drugim - ogłoszonym w ubiegłym roku - wygrała Telekomunikacja Kolejowa. Spółka należąca do skarbu państwa i PKP, ostatecznie nie odebrała jednak częstotliwości, gdyż walne zgromadzenie wspólników uznało, że nie ma możliwości sfinansowania takiego przedsięwzięcia, przypomina Gazeta.

Do ogłoszonego 21 maja przetargu stanęło sześć firm: trzech operatów komórkowych już działających na rynku, czyli Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa i Polkomtel, oraz spółki Centernet, Tolpis i Inquam Broadband GmbH. Zdaniem Magdy Borowik, analityka rynku telekomunikacyjnego w IDG Polska, bardzo duże szanse na otrzymanie częstotliwości ma w tej sytuacji spółka Centernet zależna od giełdowego NFI Midas, należącego do Romana Karkosika. Prezes UKE Anna Streżyńska od dawna powtarza, że najbardziej zależałoby jej na zwiększeniu konkurencyjności na rynku telefonii mobilnej, dodaje dziennik.

W przetargu oferowane są bowiem dwie rezerwacje częstotliwości. - Mogą one trafić zarówno do jednej firmy, jak i do dwóch. To zależy od jakości ofert - zaznacza prezes Streżyńska.

Więcej na ten temat Gazeta Wyborcza/Gospodarka Przemysław Poznański: Piąty operator tuż-tuż 14.09.2007 s.34



W Polsce powstaje unikatowy w skali globalnej system powszechnych płatności mobilnych. W przyszłości, dzięki temu systemowi, klienci banków i sieci komórkowych na terenie kraju będą mogli opłacać przez telefon komórkowy większość dokonywanych transakcji.

Projekt jest już w fazie pilotażowej. Przez trzy miesiące ponad 200 osób testuje transakcje przeprowadzane za pomocą telefonu komórkowego z rachunków kart debetowych, kredytowych oraz tzw. przedpłaconych.

W przedsięwzięciu bierze udział 4 wiodących operatorów telefonii komórkowej, oraz banki, w tym: Sygma Bank Polska, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy, ING Bank Śląski, Invest-Bank, Lukas Bank i mBank. Partnerami technologicznymi projektu są Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. (dostawca systemu płatności EasyPay), eCard, mPay oraz NOKIA. Projekt firmuje MasterCard.

Rozwiązania płatności mobilnych mają poprawić nam komfort życia. Docelowo pozwolą nam szybko i bezpiecznie wykonać zakupy, zapłacić rachunki, kupić bilety komunikacji miejskiej, kolejowej czy lotniczej, opłacić parkowanie czy np. doładować telefon na kartę – mówi Michał Traczyk Dyrektor ds. Nowego Biznesu Grupy LaSer Polska, do której należy Sygma Bank Polska. W ocenie nowego systemu najważniejsze są dla nas dwa aspekty transakcji wirtualnych: ich bezpieczeństwo tak, aby bankowe dane klienta były niedostępne dla internetowych przestępców oraz łatwość i wygoda transakcji – każde zakupy powinny być przyjemnością, a nie męczarnią ze skomplikowanym systemem komputerowym. Wierzymy, że komercyjna wersja usługi stworzona na bazie testowanego obecnie w Sygma Bank Polska rozwiązania będzie sporym udogodnieniem dla naszych klientów indywidualnych. Znaczne korzyści odnotują również nasi partnerzy detaliczni, sieci handlowe i usługowe, które coraz śmielej wchodzą w nowoczesne obszary handlu typu e-commerce i m-commerce – dodaje.

Wykonywanie płatności internetowych za pomocą testowanego systemu jest możliwe dzięki aplikacji zainstalowanej na karcie SIM telefonu komórkowego. W celu zapłacenia za zakupy w sklepie internetowym, klient wybiera płatność mobilną spośród opcji płatności dostępnych na danej witrynie. Wtedy jedyną informacją, którą kupujący podaje na stronie internetowej sklepu, jest numer jego telefonu komórkowego. Zaś cały proces autoryzacji transakcji przebiega już w bezpiecznym środowisku systemu: na telefon komórkowy klienta wysyłana jest wiadomość SMS z prośbą o potwierdzenie transakcji. Kupujący potwierdza ją kodem PIN i tym samym obciąża rachunek swojej karty płatniczej w banku.

GSMCENTER.PL



Witam Szanownych Państwa.
Dzisiaj odbyło sie zebranie naszego komitetu.Do naszego grona dołączyły dwie osoby kobieta i mężczyzna,które chcą coś zrobić ak jak my aby ul.Trawowa została wybudowana.
Urząd Miejski unika kontaktów z naszym komitetemlekceważy nas,do Urzedu już nie chodzimy bo czujemy sie tam jak natręci,utrzymujemy kontakty z nimi tylko za pomocą łączy telefonicznych.
Chcieliśmy aby ktoś z urzędników przybył na ul.Trawową i razem znami dokonał wizji lokalnej, z której był by sporządzony stosowny protokół,nic z tego ,nik z urzedników nie chce razem z nami dokonać takiej wizji ,podobno urzednicy już taką wizję sami zrobili i stwierdzili ,że na ul.Trawowej nawierzchnia jest w dobrym stanie a ruch samochodów nie zagraża nikomu a dzieciom idącym do szkoły to już wogóle , wg urzedników ul.Trawowa to bezpieczna,zaciszna, kameralna i przytulna ulica.
Urzędnicy nie wierzą ,że po ścierzce rowerowej ej asfaltowej jeżdzą samochody ,które zagrażaja ruchowi pieszych.
Tutaj prośba aby jeżeli ktoś uwieczni jadący po tej ścierzce rowerowej samochód na fotce to proszę o przesłanie na mój adres internetowy jgorciu@o2.pl.Tak samo proszę aby przesłac mi informacje czy takie sytuacje były zgłaszane policji i czy była jakaś interwencja .

Na początku przyszłego tygodnia będzie rozwieszona informacja o zebraniu mieszkańców naszego osiedla w sprawie Trawowej.Stosowna informacja będzie także na tym forum.

Miasto wyceniło koszt budowy ul.Trawowej -na odcinku od Zagony do przejazdu kolejowego-na 2 500 000 zł.

Stosowne pisma opublikuje Maciek,zachęcam do lektury.

Ul.Trawową zainteresowała sie także Spóldzielna Mieszkaniowa ARKA akurat ja w niej mieszkam.Prezes spółdzielni wysłał stosowne pismo do Urzędu Miejskiego w ,którym zwrócił uwagę jak uciążliwy jest brak nawierzchni na ul.Trawowej dla mieszkańców jego spółdzielni ,odpowiedz otrzymał i opublikuje ją Maciek.



" />Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości z zakresu 1800 MHz do wykorzystania w publicznej sieci telekomunikacyjnej, podał urząd w komunikacie.
Prezes UKE ogłosił dzisiej rozpoczęcie postępowania przetargowego na dwie rezerwacje częstotliwości z zakresu 1710 - 1730 MHz i 1805 - 1825 MHz, z których każda obejmuje 49 dupleksowych kanałów radiowych.
Częstotliwości będące przedmiotem przetargu mogą być wykorzystywane w publicznej sieci telekomunikacyjnej (np. telefonia ruchoma, telefonia stacjonarna, radiowy dostęp do sieci internet) na obszarze całego kraju do dnia 31 grudnia 2022 roku, podano także.
UKE poinformował, że minimalna jednorazowa opłata za dokonanie rezerwacji częstotliwości wynosi 1.960.000 zł w przypadku jednej oferty, co stanowi 50% opłaty rocznej za prawo do dysponowania 49 kanałami radiowymi w pierwszym roku rezerwacji częstotliwości dla sieci komórkowej.
Urząd zastosuje następujące kryteria oceny ofert: wysokość kwoty zadeklarowanej (110 punktów), zachowanie warunków konkurencji (200 punktów), wiarygodność finansowa (6 punktów), zobowiązania podjęte przez uczestnika przetargu (24 punkty).
Prezes UKE Anna Streżyńska zapowiadała wcześniej, że przetarg na wolne częstotliwości zostanie ogłoszony na początku maja. Według szefowej UKE, częstotliwości te będą mogły być wykorzystane także dla telefonii 3G i świadczenia innego niż telefonia komórkowa rodzaju usług, jak mobilny internet czy telefonia stacjonarna.
Wstępne zainteresowanie udziałem w przetargu na częstotliwości w paśmie 1800 MHz wyrażało pięć podmiotów PTK Centertel - operator sieci Orange, Polska Telefonia Cyfrowa - operator sieci Era, Polkomtel - operator sieci Plus. Ponadto chęć budowy własnej sieci telefonii komórkowej zgłosiło póki co dwóch nowych graczy: Telekomunikacja Kolejowa oraz firma Centernet, kontrolowana przez Romana Karkosika.
Częstotliwości w paśmie 1800 MHz wymagają gęstej budowy masztów i najlepiej wykorzystać je w terenach mocno zurbanizowanych.
Przetarg na GSM 1800 był organizowany już dwukrotnie. Pierwszy przetarg nie był rozstrzygnięty, ponieważ żadna ze stron nie uzyskała nawet minimalnej wymaganej w przetargu ilości punktów. Z kolei drugi przetarg wygrała Telekomunikacja Kolejowa, spółka z grupy PKP. Za rezerwację częstotliwości miała zapłacić ponad 500 mln zł. Jednak właściciele firmy (Skarb Państwa i PKP) zdecydowali, że nie odbierze ona licencji.
są u nas chętni ... robimy ściepę