Telefonia P2P


W obronie krzyża


Już wkrótce w sieciach telefonii komórkowej będzie można wymieniać muzykę, gry, czy nawet filmy. Wszystko dzięki węgierskiemu inżynierowi Lorantowi Farkasowi z Centrum Badawczego Nokii w Budapeszcie, który opracował schemat wymiany materiałów znany z internetowych sieci P2P. Obecnie rozwiązanie jest testowane na telefonie Nokia 6600.  

Popularne internetowe sieci P2P, takie jak Gnutella czy Kazaa, umożliwiały użytkownikom wzajemne przeszukiwanie dysków twardych i pobieranie z nich muzyki czy filmów. "Obecnie dzięki inteligentnym telefonom komórkowym można zrobić zdjęcia, czy nawet nagrać film wideo. Myślimy przede wszystkim o tego rodzaju materiałach" - powiedział wynalazca. Niestety, na razie prototypowa sieć Farkasa pozwala tylko na wymianę zdjęć i plików tekstowych. Ale przyszłe wersje wynalazku mogą iść dalej. Farkas zapowiada, że priorytetem będzie opracowanie metody wymiany plików ze skompresowaną muzyką, np. w formacie MP3. System Nokii działa na telefonach łączących się z sieciami GPRS, dzięki czemu obecność online nie pociąga za sobą dużych opłat. W przypadku połączeń GPRS użytkownicy płacą tylko za ilość przesłanych danych, niezależnie od czasu trwania połączenia.


Ciekawe kiedy takie sieci staną się normalką...

Pozdrawiam



Różnica między radiówką a kablem jest podobna do telefonu komórkowego i stacjonarnego . Z tą jednak różnicą, że na radiówce masz zawsze słaby sygnał. No chyba, że router wi-fi dostawcy Internetu jest baaardzo blisko. Ale wtedy nie ma sensu mieć połączenia wi-fi (radiowego), ale połączyć się stabilnie przekazującym sygnał (tzw. pakiety) kablem.

Internet typu radiowego to katorga dla graczy on-line, ale również osób, które poświęcają dużo czasu na surfowanie po necie oraz ściąganie plików. Przy telefonie komórkowym po prostu tracimy zasięg i nie słyszymy drugiego rozmówcy. W przypadku internetowych gier zostajemy rozłaczeni z gry, albo właśnie zginęliśmy/straciliśmy punkty/itp... Tak naprawdę jesteśmy też w plecy 30% naszego czasu na ładowanie każdej ze stron i podstron, bo przecież programiści ubarwiają wszystko superobrazkami i animacjami - i to w coraz bardziej złożonych skryptach stron WWW. Ściągając zaś duże pliki możemy zostać odłączeni od serwera (trudności z połączeniem) lub stać w kolejce (P2P, torrenty). Poza tym, zawsze może się przeciążyć modem/router i się po prostu zrestartować doprowadzając nas do szewskiej pasji ;P

Dobry Internet to lepsze okno na świat



Skype 1.0 dla Linuksa, Maca i Pocket PC

Pojawiła się pierwsza pełna wersja komunikatora Skype dla Linuksa, Mac OS X oraz Pocket PC.

Skype - aplikacja umożliwiająca prowadzenie rozmów przez internet - robi w ostatnich miesiącach błyskotliwą karierę.
Wszystko dzięki, generalnie lepszej niż u konkurencji, jakości darmowych rozmów między użytkownikami Skype. Ponadto, komunikator umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych z całym światem w cenach rozmów lokalnych.
Pierwsza publiczna beta programu do "telefonii P2P" zadebiutowała 29 sierpnia 2003. W chwili obecnej Skype posiada już 23 mln zarejestrowanych użytkowników, a liczba ta rosła w tempie 130 tys. osób dziennie.
Dzięki wersjom dla nowych platform, baza użytkowników programu z pewnością będzie rozwijać się jeszcze szybciej.
Najnowsza wersja Skype dla Linuksa, Mac OS X oraz Pocket PC oferuje praktycznie takie same funkcjonalości jak dla systemu Windows.

www.skype.com

Changelog dla Linuksa

Changelog dla Mac OS X

Changelog dla Pocket PC

źródło: di.com.pl




BTW: Wiecie co, najbardziej mnie ciekwawi dlaczego nie wezma sie za warez --> tylko mecza biedne p2p... hehe a osloskop to juz wogole... ja mysle od dzis nie piszmy cukiereczki tylko witaminki to wprowadzimy zamet
Bo to jest latwiejsze i bardziej "osiagalne". Tutaj wystarczy czasami glupi mail do firmy hostingowej aby strona znikla. W bazie whois sa dane osobowe osoby, ktora zarejestrowala domene wiec takze nie ma problemu z ustaleniem danej osoby (zazwyczaj).

Tam jest duzo wiecej ciekawych fragmentow Chcoby o wygladzie mulka, telefonie od zyczliwego kolegi do komendy itp



Przestańcie już pieprz*ć bez sensu. To już się nudne robi.

Strona jest zawieszona i wszyscy zrozumieli. Najtajniejszych danych nie można przekazać. Sam bym tego nie zrobił. To, że ktoś dopłaci ileś tam setnych procenta nie oznacza, że ma przejąć osiolka od strony technicznej. Ja również dopłacałem kasę, bo jednak po części jestem związany z linkownią i sam tam umieściłem opisy kilkudziesięciu relków. Wiele również się tam dowiedziałem. Ale czy to oznacza, że mam przejąć pracę kilkudziesięciu osób i prawa do strony? Śmieszne. Ja dopłacałem do serwera aby móc korzystać za informacje na stronie. Jak zapłacę za telefon w styczniu to nie oznacza, że mogę jeszcze za darmo rozmawiać w kwietniu czy w maju a tym bardziej przejąć całą telefonię komórkową.


Zastanówcie się wszyscy co piszecie, bo piszecie brednie. Winsa nigdy zbytnio nie lubiłem (i na pewno vice versa) ale tym razem muszę mu przyznać rację. Jak i pozostałym osobom z teamu osiolka.com.

Albo wróci albo nie. Co będzie to będzie. Za to stawiać od razu krzyżyk albo dodatkowo jeszcze podkopywać to już zwyczajne chamstwo.

Jak pisałem wcześniej ja to rozumiem i popieram. Ostatnio jest zbyt dużo dymu i każdy ma prawo bać się o rodziny/pracę/sprzęt a w tematyce p2p łatwo jednak nie jest.


Do teamu osiolka.com
A Wy przestańcie się tak przejmować. Zajmijcie się swoim życiem prywatnym, przeczekajcie szum i wracajcie jak najszybciej. Ja również mogę poczekać.

Pozdrawiam
Samik




Ciekawe czy ktos kiedys wymysli firewall na ktory nikt sie nie bedzie skarzyl , ciekawe, czy ktoś wymyśli usera, który nie będzie się skarżył
Dodam tylko, że po latach testowania różnych firewali, zostałem przy ZoneAlarm Security Suite 6. Nigdy nie miałem kłopotów z połączeniami P2P, (eMule, Overnet, Klienty torentów, komunikatory i telefonia VoIP). Niezwykle łatwy w obsłudze (to jego największa zaleta), wbudowany ant -virus i spyware, ochrona rodzicielska i ID lock (możliwość ochrony danych osobistych, tj. email, karty kredytowe, PIN, itp. bez zatwierdzenia przez użytkownika, żadne tego typu informacje nie będą wysyłane do Netu, np. przez programy szpiegujące, keylogery). No i skuteczny.



heY !!
Chciałbym zaprezentowac liste aplikacji pod Windowsa. Wpisuje tutaj swoje propozycje, czekam takze na wasze ( szczegolnie w miejscach ktore pozostawiłem puste). Chciałbym abyscie wpisywali tutaj propozycje wg. was najlepsze - obojetnie czy darmowe czy płatne. Wszystko po to aby ułatwic nam wybor odpowiedniego oprogramowania i pracowało nam sie ławiej.


Przegladarka WWW: Opera ; Firefox
Klient pocztowy:
Pobieranie plikow:
Klient FTP:
Klient IRC: mIRC
Komunikator: Akuku; Miranda; Tlen
Konferencja wideo: NetMeeting
Konferencja dzwiekowa: Skype
Firewall:
P2P: eDonkey; DC++;
Telefonia IP: http://www.wipphone....r_homepage.aspx

Menedzer plikow: Total Commander
Przgladarka PDF: Acrobat Reader
Wirtualny CD: Virtual Cd rom
Antywirus: NOD 32; Avast
Firewall:
Konfiugracja systemu:
Menedżer partycji: Partition Magic
Obrazy partycji: Norton Ghost

Syntezator mowy:
Odtwarzacz MP3: Winamp
Nagrywanie CD: Nero
Kopiowanie CD: Clone CD
Cd ripping: cdex
koder mp3: Lame

Przegladarka obrazkow: AcdSee ; IrfanView
Odtwarzacz DIVX: BestPLAYER; Vplayer
Odtwarzacz DVD: Power DVD

Pakiet biurowy: MS office; Open Office

To narazie tyle. Czekam teraz na was...
TYMEK

[Edytowane: 8/11/2004 przez tymek]