Telefonia Polska


W obronie krzyża

Przetłumaczono na język polski z języka angielskiego:

-Australia:
Nazwa Klubu:The V.T.& S.C.C.C.Inc.
Klub zajmuje sie kolekcjonowaniem:Kart Telefonicznych,Znaczków Pocztowych,
Bakontami i Billonem, siedziba klubu znajduje sie przy szkole podstawowej,zakret ulic:Glenhuntly z Truganini Roads, Carnegie. Melway 68 H 5. Spotkanie(wymiana,skup,sprzedaz) odbywa sie w trzecia niedziele miesiaca od 9-30 do 15.00.Wstep Wolny.



Puls Biznesu poinformował, że Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i
Heyah może mieć kłopoty.


Więcej na:
http://e-gsm.pl/inde...110028469171183



Witam!
Mam taki problem. Chce zadzwonić z Polski za granice na komórke (obie są w Orange). Jednak po wybraniu numeru mam dwa krótkie sygnały podobne jak w przypadku gdy numer jest zajęty . Czy ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Od razu mówie że nie znam sie kompletnie na telefonii :)

pozdrawiam



Orange Polska - cyfrowa sieć telefonii komórkowej operatora PTK Centertel, wykorzystująca pasmo GSM-900 i GSM-1800 o międzynarodowym kodzie 260-03. PTK Centertel posiada również licencję na telefonię 3G w technologii UMTS.

W ramach tej sieci dostępne są usługi bezabonamentowe prepaid (Orange GO, POP) oraz oferty abonamentowe dla osób prywatnych i klientów biznesowych.

Orange Polska, jest to potoczna nazwa mająca na celu umiejscowienie w przestrzeni geopolitycznej daną sieć Orange - takie określenie jest stosowane także wewnątrz samego Orange, ale oficjalną nazwą marki, a co za tym idzie sieci, jest Orange bez dodawania nazwy kraju.
Historia

Sieć Orange w Polsce powstała poprzez zmianę marki dotychczasowej sieci Idea na Orange, co nastąpiło 19 września 2005 roku. Od tego czasu France Telecom, właściciel marki Orange, ma dostawać przez 10 lat z tytułu opłaty licencyjnej 1,6% przychodów Orange Polska, kwotę szacowaną ogółem na ok. 1,1 mld zł.(Wikipedia)



Witam . tak jak już wielu przede mną mam pytanie odnośnie szans na prace w Kanadzie. Interesuje mnie Praca Wysokościowa w Polsce między innymi myłem szyby malowałem konstrukcje, montowałem radiolinie dla telefonii komórkowej. Generalnie zła pogoda i wysokość mi nie straszna.. kilkuletnie doświadczenie mam. angielski mam komunikatywny że się dogadam przez telefon i porozmawiam sobie na ważny dla mnie temat pisanie i czytanie tez oki.. byłem w anglii 2 lata i dobrze sobie radziłem . Moje zapytanie do Was jest mianowicie takie: Czy ktoś Zna jakiejś namiary, linki albo osoby które pracują wysokościowo w Kanadzie?



A jeszcze takie male sprostowanie... To nie era jest wlascicielem heyah tylko PTC (Polska Telefonia Cyfrowa). Przypominam ze to PTC jest wlascicielem ery a nie odwrotnie wiec sama era jako taka nie bedzie miala za duzego wplywu na nowego operatora, moze posrednio przez swoich przedstawicieli w PTC ale to i tak nie bedzie za duzo chyba.

A wasze spory ktora siec jest lepsza mnie zaczynaja smieszyc Poza tym nie odbiegajcie od tematu za bardzo bo to nie jest temat w stylu "ktory operator lepszy" tylko temat o nowym operatorze na polskim rynku a od kilku stron juz nie widzialem za bardzo zeby ktos pisal o heyah. Jak sie myle to z gory przepraszam

//edit by czopek

hm.. moze i sluszna uwaga lae teraz kazdy bedzie tu prawil swoje wywody o tym ze odbieglismy od topicu



Wybrany został zwycięzca przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800 - poinformowała we wtorek podczas sympozjum świata telekomunikacji Anna Streżyńska, wiceminister transportu i budownictwa. Nie podała jednak nazwy zwycięzcy.

Oferty w postępowaniu przetargowym złożyły następujące podmioty:

Telefonia Dialog S.A. z siedzibą we Wrocławiu – dwie oferty,
PTK Centertel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – jedna oferta,
Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – dwie oferty.

Częstotliwości te są przeznaczone do budowy ruchomej publicznej sieci telefonicznej o strukturze komórkowej, zgodnie ze standardem GSM 1800. Rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystania tych częstotliwości na obszarze całej Polski do 31 grudnia 2020 roku. Jak informował UKE w dniu ogłoszenia przetargu oferowane zasoby częstotliwościowe, po wprowadzeniu roamingu krajowego, mogą być bazą dla budowy kolejnych sieci telefonii mobilnej.



Netia i Polska Telefonia Cyfrowa poskarżyły się w urzędzie antymonopolowym na operatora sieci Orange - dowiedziała się "Rz". Ich zdaniem ceny jego usług internetowych są niższe niż koszty.

– Poprosiliśmy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o sprawdzenie, czy PTK Centertel nie świadczy usług dostępu do Internetu po rażąco niskich cenach – powiedział w rozmowie z „Rz” Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.

Netia poprosiła o kontrolę również Urząd Komunikacji Elektronicznej. W ciągu dwóch kwartałów Orange zdobył 40 tys. abonentów w sieci TP. Ostatnią ofertą zakasował wszystkich konkurentów. W najpopularniejszych pakietach 512 kb/s – 2 Mb/s jest najtańszy. Tańszy nawet od Neostrady, czyli usług TP. Dzięki takiej polityce Orange zagarnia znaczną część klientów rezygnujących z Neostrady, a grupa TP nie traci przychodów.

– sprawa jest analizowana mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE. Żadnych decyzji nie podjął jeszcze również UOKiK.

ź/telix.pl



Jak podaje serwis Media2, Orange planuje wdrożyć do swojej oferty szybką transmisję danych – HSUPA i HSDPA. Jeszcze pod koniec roku kilkanaście największych miast w Polsce ma mieć dostęp do telefonii czwartej generacji. Jak widać Orange nie chce oddać pałeczki pierwszeństwa. I dobrze, my tylko na tym skorzystamy.

Do końca września powinniśmy spodziewać się uruchomienia w Orange usługi HSDPA o prędkości 7,2 Mbps w aż 17 miastach Polski. Niezły wynik jak na początek, zwłaszcza, że na razie w całym kraju dostępny jest przesył danych o prędkości zaledwie 3,6 Mbps.

Operator zapowiada też, że do końca roku uruchomi w tych miastach telefonię 3,75G, czy jak kto woli 4G – HSUPA, która osiąga prędkość od 5,8 Mbps w górę.

Najwyższa pora na takie działania. Producenci pocą się i silą na coraz to lepsze multimedialnie komórki, ale co nam z tego, skoro telefonia 3,5G i 4G jeszcze raczkuje?

ź/komórkomania