telefoniczna Centrala


W obronie krzyża

Najpierw mi musisz powiedziec jak daleko jestes oddalony od miasta gdzie jest centrala telefoniczna? Byc moze udaloby sie do Ciebie dociagnac DSL'a o ile nie jest wiecej niz 5km. Jesli chodzi o radio - to w sumie w standardowym pasmie mozesz osiagnac do okolo max. 15 kilometrow ale to wymaga pewnych inwetsycji - podejrzewam, ze koszt zamknalby sie w granicach 2000zl za samo przesylanie sygnalu. Wyszlo by taniej, ale sprzet jest niestety troche drogi. Nie wiem gdzie mieszkasz stad byc moze np. Tele2 oferuje na twoim obszarze dostep radiowy.

- broken / cd.uq.pl - A ja mam C-64 !!!



Na forum JWD poinformowano o odczytanym dzisiaj liście, w którym zakomunikowano, że Ciało Kierownicze zdecydowało o wprowadzeniu sobotniej przerwy w pracy Betel. Zmiana wchodzi w życiu od czerwca 2009 roku i dotyczy wszystkich Domów Betel na świecie. Pracownicy Betel są zachęcani, by wolne soboty przeznaczyć na włączenie się do służby polowej z lokalnymi zborami.

List wspomina również, że w soboty przez cały dzień nie będzie funkcjonowała centrala telefoniczna w Betel.
Ponadto w soboty Domy Betel nie będą dostępne dla zwiedzających. Z uwagi na ten ostatni fakt, można przypuszczać, że w NSK pojawi się stosowna informacja, by uprzedzić zbory i powstrzymać planowanie kolejnych weekendowych wyjazdów do Betel.

Na forum JWD jako możliwe powody tej zmiany wskazano konieczność redukcji kosztów, plany zmniejszenia produkcji (dot. drukowania literatury), niską efektywność pracy w weekendy lub też względy prawne, które mogą dotyczyć na przykład ewentualnego oczekiwania ze strony władz (w niektórych krajach) w kwestii dostosowania czasu pracy betelczyków do obowiązujących w danym państwie wymogów. Innym powodem może być zachęta do dalszej i przyszłej pracy w Betel, adresowana do młodszego pokolenia obecnych i przyszłych jego mieszkańców.

Wątek na forum JWD: link



pierwsze słyszę, żeby na naszym rynku były Yuasa samochodowe, sprzedaję żelowe akumulatory do UPS-ów i systemów alarmowych oraz central telefonicznych i właśnie takie Yuasy są, czy ktoś nie chce Ci wcisnąć akumulatora, który mu został lub klient nie odebrał, podaj więcej szczegółów, oznaczenie (nadruk)typ i pozamy przeznaczenie, wytopione (oznaczenie) data produkcji




Jeżeli masz w domu woltomierz to na tych dóch kabelkach co powinien być podłączony modem powinno być ok. 55V DC.
Ja na twoim miejscu bym wzioł zwykły telefon podłączył do niego ten ucięty kabel i metodą prób i błędów poszukał na których kabelkach masz sygnał z centrali.
Jeżeli miałbym strzelać zacząłbym od pomarańczowy-niebieski :wink:  

Pozdrawiam


bo to jest tak, jak zlacze ze soba kable szare, i kolorowe (2 szare ze soba i 2 kolorowe ze soba) to wtedy jest sygnal, ale neo nie widzi mi wtedy lini telefonicznej, a jak porozlanczam te kable to w calym domu nie ma sygnalu



Kompletnie nie wiem gdzie to napisac, wiec jakby cos to proszę o przeniesienie tego tematu, ale o jego nie usuwanie, bo sprawa jest moim zdaniem bardzo ciekawa.

Mój problem polega na tym, że od dziś od rana jestem odcięty od sygnału telefonicznego, a od internetu NEOSTRADY w opcji 512 kb/s już nie.
Ciekawe czemu to tak jest, że na tym samym łaczu, na tej samej linii - oczywiscie podczas gdy wg mnie i wg TP wszystkie rachunki sa uregulowane w terminie, - czemu na tej samej linii - jak? - da sie tak zrobic, ze abonent, czyli np ja mam dostep do NEOSTRADY 512 a do sygnalu telefonicznego (telefonu) juz nie. Czy moglby ktos to mi wyjasnic, przeciez i NEOSTRADA i sygnał telefoniczny w usłudze POTS jest wpięty w jednej linii, mój nr poczatkowy to 22785****. Wg moich informacji moja centrala (centrala, gdzie jestem podpięty) jest w miejscowości Pomiechówek. Prosze o odpowiedz na moje pytanie.
Czekam.


Tak więc prosze o odpowiedz.
Czekam.
Pozdrawiam.
Adam



Witam. Połączyłem ze sobą 2 telefony stacjonarne(nie podłanczałem do żadnej sieci telekumikacyjnej). Do 1 dałem zasilanie 9-12V, podpiełem tam gdzie wchodzi kabel telefoniczny. W słuchawce jest takie buczenie[takie jak koło transformatora]. W 2 telefonie w słuchawce też słyszę buczenie, ale głosu już nie słyszę. Czy do 2 telefonu też muszę podłączyć to samo zasilanie[nie chcę niczego spalić].
Co zrobić by móc rozmawiać przez te telefony?[nie chcę podłanczać żadnej centrali, ani nic] Czy takie coś jest wykonywalne :>?



Witam
Jestem w trakcie układania przewodów w domu i proszę o ocenę czy czujki są prawidłowo rozmieszczone.
We wszystkich oknach będą czujki magnetyczne oraz drzwiach wejściowych głównych oraz drzwiach kotłowni. Syreny będą dwie wewnątrz oraz na zewnątrz- nie zaznaczałem ich na rysunku. Czujki w salonie oraz kotłowni dual
Jakimi przewodami (tj. ile żył) prowadzić z centralki do czujek, manipulatorów, syren.
Przekrój 0,5 kwadrat? telefoniczne.
W załączeniu rysunek parteru z opisem, poddasze nie rysowałem ponieważ będzie podobnie.
Co do modelu centrali,czujek, itp. jeszcze nie wybrane ale będzie coś firmy satel, narazie poprowadze przewody.
Z góry dzięki za opinię



Szukam instrukcji lub innej dokumentacji w języku polskim do karty rozszerzeń typu KX-TD174 (16 linii analogowych) współpracującej z centralą telefoniczną KX-TD1232CE.

Opis problemu znajduje sie tutaj


http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1525494.html



Problemem jest nie oprogramowanie w telefonach ale linia miejska analogowa, i sposób kancelacji echa w telefonach. Przyczyną zjawiska jest fakt że w wyposażeniach miejskich centralki jest klasyczny układ telefoniczny z klasycznym układem antylokalnym jaki wszyscy telefoniarze znają. I jak wiadomo ni jest on doskonały. Istnieje coś takiego jak przedmuch czyli część sygnału wysyłanego wraca do mówiącego. W normalnej rozmowie to nie przeszkadza gdyż wraca natychmiast. Jest nawet pożądany gdyż poprawia komfort rozmowy. Na odcinku rozmowy karta VoIP- Nokia istnieje również kancelacja echa. Do Nokii docierają jednak dwa sygnały powrotne. Jeden wynikający z odbić powstających na odcinku karta VoIP-Nokia drugi powstający na odcinku wyposażenie miejskie-abonent miejski. To drugie dodatkowo jest opóźnione o wszystkie czasy pola komutacyjnego i karty VoIP. Układ kompensacji echa w telefonie jest w stanie sobie poradzić z echem ale nie z dwoma. Zjawisko nasila się na liniach gdzie prauje neostrada lub DSL (filtry) lub też gdy linia lest gorszej jakości. Wywód może trochę długi , ale wszystko sprowadza się do układu antylokalnego wyposażenia linii miejskiej. Na ISDN tego problemu by nie było. Na tą okoliczność Slican wprowadził nowe rodzaje kart miejskich analogowych bez transformatorów. Dodatkowo weszły jakies zmiany programowe i problem ten został niemal całkowicie wyeliminowany. Ale właśnie na tych centralach dość dokładnie poznałem ten problem



Witam,

mam podobny problem.
kilka miesięcy temu przenosiłem numer telefonu w TP na nowe mieszkanie, a co za tym idzie na inną centralę. Numer udał sie przenieść i wszystko niby gra ale cos jest jakby nie tak.
nie wiem czy to wina innej centrali telefonicznej ale ten sam aparat telefoniczny zamontowany w starym i nowym mieszkaniu inaczej działa:
- kiedy jestem w domu i dzwonię z komórki na domowy najpierw w słuchawce telefonu komórkowego usłyszę 2 sygnały dzwonienia i dopiero wtedy telefon domowy zaczyna dzwonić. W poprzednim mieszkaniu działo się wszystko szybciej, od razu po uzyskaniu połączenia telefon domowy dzwonił. Tu mam 2-3 sekundy przerwy
- podobna sytuacja kiedy dzwonię z domowego na komórkę, też jest 2-3 sekundowe opóźnienie ???

Dotychczas nie przeszkadzało mi to ale teraz próba uruchomienia neostrady 6MB skończyła sie otrzymaniem SMSa z informacją że usługa jest niemożliwa do uruchomienia. Na starej centrali miałem wcześniej neostradę, co prawda wolniejszą ale działała bez zarzutu.
Co może być przyczyną?
Inna centrala? Identyfikacja CLIP działa więc, tak jak na pierwszej stronie tego wątku jest napisane, więc PCM odpada.
Mieszkam w centrum Szczecina bardzo blisko centrali TPSA, w linii prostej nie będzie nawet kilometra.

Nie powiem, że mi się ciśnienie nie podniosło. W TV reklamy TPSA i Netii szybkiego ADSLu a tu pozostanie mi chyba 1MB lub 512 lub mobilny z limitem danych



" />
">Dlaczego Człuchów wypadł z I etapu? ma pozwolenia do końca roku.

Może nie mają radiolinii z odpowiedniego kierunku. Bo wiatłowód by się znalazł zważywszy że obok stoi centrala telefoniczna Alcatel S-12J i ma mnóstwo światlowodów we wszelakich kierunkach (Poznań i Gdańsk).
na pewno znalazł by się rezewowy ale to tak jak ze Świnoujściem - za malo ludzi na taaaaką inwestycję.
No i ci Krzyżacy.
Emitel zawładną wieżą po zamku to teraz straszą.
Technicy Emitela też straszą.
Jak sciagali tę sztycę (najwyższą - wyższą niż antena na 39 kanał) od RTP to były na pewno i jęki i zgrzytanie żelastwem...
vari



" />Witam - Tak sie sklada iz bylem jednym z inicjatorow przedsiewziecia pod nazwa GKK Schron - co do samego schronu to fotoreportarz z wypraw po schronie jest na portalu gkk - http://www.schron.multicon.pl w sekcji galerii duzo by na ten temat opowiadac - wiele pracy i wszystko poszlo w cholere - coz tak bywa - co do samej konstrukcji to przesiedzialem w niej wiele dni na skrobaniu scian, remontowaniu wentylacji i innych ciekawych czynnosciach - niestety podczas slawetnej powodzi ludzie z zarzadu "S" zeszli pod ziemie i zobaczyli prowizoryczna instalacje elektryczna (tak przy okazji wykonana zgodnie ze sztuka i przez fachowca z uprawnieniami) i od tej pory zakonczyla sie wspolpraca - coz - trza przyznac ze mocno zawiodlem sie na niektorych - wkladalem w stworzenie tam przyjaznego miejsca caly swoj wolny czas a okazalo sie ze co niektorym zabraklo zapalu by spelnic swoje obietnice i sprawa sie rypla - obecnie pomiesczenia niszczeja i cala sprawa z jakimkolwiek ich wykozystaniem jest ponizej jakiego kolwiek zainteresowania.

To tak w ramach historii - zbiornik o ktorym piszecie w schronie to wlasciwie 3 zbiorniki - cos jakby waskie i dlugie cysterny pod podloga - jeden z nich byl zbiornikiem wody technicznej (bardzo watpie ze pitnej) - posiada on podwodne wyjscie (syfon) sprawne do dzisiaj na powierzchnie ulicy - pozostale 2 to zbiorniki nieczystosci - tzw szamba - co do przeznaczenia obiektu to bardziej rzeczywista funkcja bylby szpital - lub sztab obrony -(centrala telefoniczna i resztki kabli zachowane w scianach) a w opisie pomiesczenie z komputerami to magazyn z wyposarzeniem na dekoracje jednej z sal




Ztymi 6,3V o dowolnej mocy to bym polemizował.A widział kolega np. zasilacz stałoprądowy w galwanizerni: napiecie regulowane do( tu niestety niepamiętam ale zależy od procesu-mozna ustawić 6,3V :D ) i prąd do kilkunastu tysięcy amperów, nie mówiąc już o elektrolizerach do elektrolizy glinu o ile dobrze pamiętam jest tam cosik koło 100kA.

Te ampery to niczemu nie szkodzą przy porażeniu - człowiek ma na tyle dużą oporność, że przy 6.3V prąd praktycznie żaden przez człowieka nie płynie, tak, że wydajność zasilacza nic nie znaczy. Za to jak np. zewrzesz taki zasilacz np. obrączką na palcu - to nie masz już palca, podobnie jest w centralach telefonicznych.




ISDN'y wbrew pozorom są stosowane powszechnie do dołączania mniejszych central telefonicznych u abonenta - czyli powielenia liczby jednoczesnych rozmów. Stosuje się wtedy linki oferujące 34 ( T1 w USA) lub 30 (E1 w Europie) linii abonenckich na jednym przewodzie.

W Europie to się nazywa dostęp PRA (Primary Rate Access) i zawiera 30 kanałów B (64k) i jeden kanał D (16k).
Potrzebne jest wtedy łącze telefoniczne dwuparowe ( dwie linie symetryczne) i modem DSL....



" />******* Dr VoIP *******
******* VoiPoint *******



www.drvoip.pl (dostępna od styczeń 2009)
www.voipoint.com.pl (dostępna od styczeń 2009)

Telefon komórkowy:
* 518 53 55 47 - przyjmowanie zgłoszeń / realizacja projektów / serwis 

Komunikatory:
* GG: 10782558

Poczta:
* info[at]drvoip.pl
* info[at]voipoint.com.pl

Zakres prac:
* Konfiguracja i wdrożenia (np. FreecoNet, Betamax) dla klientów indywidualnych i firm
* Instalacja i konfiguracja urządzeń VoIP (konfiguracja QoS)
* Konfiguracja zagranicznych numerów DID
* Integracja VoIP w telefonach komórkowych
* Konfiguracja sieci komputerowych
* Konfiguracja central IP-PBX
* Centrale telefoniczne Slican, Siemens HiPath, Asterix (montaż, programowanie)
* Przedstawiamy indywidualne rozwiązania po atrakcyjnych cenach
* Konsultacje telefoniczne
* Okablowanie

Ceny: już od 35 PLN (wszystko w zależności od zaproponowanego rozwiązania) + kosz dojazdu (10 PLN)
Koszt 1-godzinnej prezentacji urządzeń wraz z możliwością wykonania połączeń testowych to 40 zł

Zapraszam do kontaktu.
Gwarantuje satysfakcję doskonałego wyboru.