W obronie krzyża
Sorry,ale czy Ty wozisz ze sobą książkę telefoniczną?
A to czytam o dyspozytorni MPK a to Mobilisa a to ZDiT, o losie...
Nie, to po prostu taki typ. On już tak ma.
Kiedyś takich było więcej i nawet byli zrzeszeni w jednej instytucji. Mówili na nich ORMOwcy.
bardzo ci dziekuje
dla pewności zapytam swojego gina przy nastepnej wizycie ale to dopiero za 2-3 tygodnie a póki co zbliza sie okres i zastanawiam sie czy używac tamponów tak jak przez całe życie ,nie umiem sie poruszac z ksiązka telefoniczną miedzy nogami
a mój gin twiefrdzi ze przy spirali nie powinnam tamponów uzywac bo moga spowodowac wysunięcie wkładki
wiec pomyslałam ze gdyby spirala nie zawadzała w rozwoju dziecka, to zdam sie juz na Opatrzność Bożą
Mam Samsunga e700 od dwóch tygodni i programem jaki do niego używam jest MobTime Cell Phone Manager v5.3.1. Ściągnęłam do niego Patch i działa bez problemów Moge zarządzać smsami, książką telefoniczną, tapetami, dzwonkami, zdjęciami. Super programik Natomiast program PIMS w ogóle nie widzi tego telefonu. Więc nie traćcie czasu i wgrajcie MobTimeCPM.
ee...ja nie czytam, ale przeglądam u fryzjera albo dentysty najczęsciej...i od lat stwierdzam że nie ma co czytać. A, i jeszcze Poczta Polska, chyba w październiku podrzuciła mi sierpniowy numer Pani, wraz z książką telefoniczną, przejrzałam, coś przeczytałam, wyrzuciłam.....Politykę tak najnormalniej w świecie lubię, ale nie kupuje co tydzień, zazwyczaj najpierw przeglądam, jeżeli spodoba mi się po "tytułach" artykułów to nabywam. Jak nie, wystarczą zajawki w necie.
Witam.
Mam 350zł i chcę zmienić telefon z wysłużonej Nokii3330 na jakiś nowy na gwarancji(oczywiscie z allegro). Zależy mi na niezawodności, funkcjonalności i dużej książce telefonicznej,bajery typu aparat itp nie muszą być. Co byście poradzili? Ja myślałem o N3220, jako ze z Nokia jestem zwiazany od wielu lat,ale słyszałem ze ostatnio telefony nie sa juz takie dobre jak kiedys. Co proponujecie?
Pozdrawiam
Stefek
Na pewno chodzi o nasze Żarki? Może jakieś na Wołyniu były. Jeśli jednak nie wiem jak to możesz sprawdzić weź książkę telefoniczną i poszukaj Czeskich nazwisk. Wiem z autopsji, że niekiedy przetrwały od końcówki średniowiecza.
Jeśli wyjdzie, że to te Żarki to mam pewną hipotezę...
Jaki napis był pod wyrazem "Warszawa"? Przypuszczam, że adres. Czy macie jakieś inne propozycje?
Wg ksiązki telefonicznej 1939 istniał sobie na Marszałkowskiej "Kłoś Czesław dr. i Sp., zakł. inż.-bud., Sp. z o. o." - sądzę, że to była raczej jakaś reklama firmy.
--
dla obolałych - terapia kręgosłupa
dnia Wto 23:53, 27 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Ratownicy medyczni, policjanci i strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
Wyżej wymienione służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często tel. komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można znaleźć przy takiej osobie. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie... ratownicy zaproponowali aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się kontaktować w nagłych wypadkach.
Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency) z ang. "w nagłym wypadku". wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego zapisu: ICE1, ICE2... oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.
Pomysł jest łatwy do realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.
Akcja ta ma zasięg europejski.
Ja od siebie dodam, że chyba warto zmodyfikować co nieco w swojej książce telefonicznej. Mam nadzieję, że to nie zostanie uznane za spam.
Wpisywałem sobie numer do książki w telefonie i w pewnym momencie telefon grzytnął i sie wyłaczył. A potem, kiedy go włączyłem nie mogłem juz nic zrobić, bo jak wchodziłem w ksiażkę telefoniczną, wyskakiwał komunikat "błąd napędu". Nie moge pojechać do serwisu, bo juz zamknięty, a ja boje sie, ze utrace wszyskie numery co miałem zapisane. Czy ktoś wie co trzeba zrobić? (od razu mówie, ze sie nie znam zazbyt na elektronice i nie mam kabelka do telefonu)
Są rzeczy, których w komórce koniecznie i absolutnie potrzebuję. Nie zaszłabym daleko bez kalendarza z przypomnieniami. Budzik, hah, konieczność. I to z drzemką, bo chyba nikt nie liczy że wstanę po 1 sygnale . Kalkulator, bo liczyć nie umiem . Oduczyłam się . Bluetooth przydatny, żeby zawsze mieć net przy sobie. IrDA, bo nie chce mi się podłączać kablem do kompa . Aparat niezły, właśnie dlatego że mojej cyfrówki nie wsadzę w tylną kieszeń jeansów, a komę tak . I czasem jest taki moment, że trzeba uwiecznić, nawet w takiej jakości, jaką dają aparaty VGA . No i bateria powinna długo trzymać, albo szybko się ładować - moja na przykład do full napełnia się w jakieś pół godziny . Poza tym rozbudowana książka telefoniczna, bo np. Aga1, Aga2, Aga dom itd. nie dla mnie . I możliwość pisania i odbierania mmsków.
A jeśli to jest to jestem usatysfakcjonowana . A to chyba nie jakieś przesadnie wygórowane oczekiwania - aktualnie to się robi standard i większość komórek to ma . Za to nie potrzebuję np. jakiś tam konwerterów, gier, radia (chociaż jak mi zwinęli mp3 to słuchałam) czy stoperów. Ale jak jest tamto wszystko, to i stoper przeważnie jest .
Zmęczona po rozmowie telefonicznej z rodzicami Meg przyszła do parku. Musiała poukładac myśli zanim przyjdzie jej sie zmierzyc ze wrokiem jakiejś szkolnej elity jutro. Usiadła na jakiejś ławeczce niealeko jakis dziewczyn i wyciągnęła plan zajęc i wykaz ksiązek do liceum jakie musi kupic jutro.
1. Czy ktoś wie, jak "zmusić modem" (jakie wydać mu komendy), aby ten zauważył podniesienie lub odłożenie słuchawki telefonu dołączonego do niego i wysłał odpowiedź na COM-a komputera ?
2. To samo pytanie dotyczy możliwości okresowego sprawdzania, czy do modemu podłączona jest linia telefoniczna ( czy jest tak zwane "miasto" )?
Fragment ksiazki "komendy at":
Komendy modemów analogowych na przykładzie modemu MultiTech (DipModem):
(...)
Wykrywanie podłączonego równolegle telefonu
Wydając komendę AT:U69,0004 włączamy monitorowanie napięcia na linii telefonicznej. Napięcie to możemy odczytać komendą AT:R79. Podczas testów przy wolnej linii telefonicznej odczytałem wartość 0018. Jeśli słuchawka przyłączonego równolegle telefonu była podłączona, odczytałem wartość 0004. Jeśli linia była odłączona (uszkodzona) odczytywałem wartość 0000. Jeden bit odpowiada napięciu 2,75V. Jak łatwo się zorientować na testowanej linii przy odłożonej słuchawce panowało napięcie 77V, przy podniesionej 11V. Funkcja monitorowania napięcia może być wykorzystana także do wykrycia faktu uszkodzenia linii telefonicznej.
Problem polega na tym, ze nie kazdy modem moze mierzyc napiecie linii. Szczegulow trzeba szukac w instrukcji obslugi modemu.
Pzdr
SS
Witam, tak jak w temacie ,gdy wpiszę do książki telefonicznej nowy numer telefonu ,to komórka restartuje się. a po ponownym uruchomieniu ,przy próbie otworzenia książki pojawia się pasek z napisem Inicjowanie... trwa to ok. 1-2 minut i dopiero po tym czasie mam dostęp do książki telefonicznej. Telefon mam z Play.Czy ewentualna zmiana softu może pomóc?Czy można to jakoś inaczej naprawić?
Tylko zmiana softu powinna pomóc.Jeżeli masz go jeszcze na gwarancji to tak jak koleżanka powiedziała lepiej go oddaj do serwisu
Pikson, nr tel. znajdziesz w książce telefonicznej.
dokladnie Don Cicio, dokladnie :) a numer Pikson mozesz znalezc tutaj: http://www.ksiazka-telefoniczna.com/
pozdro
przemek
Serdecznie zapraszamy juz od jutra do 16 grudnia
Prosimy o wczesniejszą rezerwacje telefoniczną godzin uczestnictwa.
Będzie można nabyć książkę "Pietno" ś.p. Sławka Kuczkowskiego.
Może to znacie, ale patrzcie, jakie to prawdziwe ...
Rodzice oglądali TV i mama powiedziała: "Jest już późno jestem
zmęczona, pójdę spać".
Poszła do kuchni zrobić kanapki na jutrzejsze
śniadanie, wyjęła mięso z lodówki na jutrzejszy obiad,
sprawdziła ile jest płatków śniadaniowych w
puszce, nasypała cukru do cukierniczki,
położyła łyżki i miseczki na stole i
przygotowała ekspres do zaparzenia kawy na jutro rano.
Potem włożyła już upraną odzież do suszarki, załadowała nową
partię do pralki, uprasowała koszulę i przyszyła guzik.
Sprzątnęła ze stołu pozostawioną grę, postawiła telefon na
ładowarkę i odłożyła książkę telefoniczną do szuflady.
Podlała kwiaty, opróżniła kosze na śmieci i powiesiła ręcznik do
wysuszenia. Potem ziewnęła, przeciągnęła się i poszła do
sypialni. Zatrzymała się przy biurku i napisała kartkę do nauczyciela,
odliczyła trochę kasy na wycieczkę w teren i wyciągnęła podręcznik
schowany pod krzesłem.
Podpisała kartkę urodzinową dla przyjaciółki, zaadresowała
kopertę i nakleiła znaczek oraz zapisała, co kupić w sklepie
spożywczym.
Obie kartki położyła obok torebki.
Potem Mama zmyła twarz mleczkiem "trzy w jednym", posmarowała się
kremem "na noc i przeciw starzeniu", umyła zęby i opiłowała paznokcie.
Ojciec zawołał: "Myślałem, że poszłaś do łóżka". "Waśnie idę"
- odpowiedziała Mama.
Wlała trochę wody do miski psa i wypuściła kota na dwór, potem
sprawdziła czy drzwi są zamknięte i czy światło na zewnątrz jest
zapalone.
Zajrzała do pokoju każdego dziecka, wyłączyła lampki i telewizory,
poprzykrywała śpiące dzieci, powiesiła koszulki,
pozbierała brudne skarpety do kosza i krótko
pogadała z jednym z dzieci, jeszcze odrabiającym lekcje.
W swoim pokoju Mama nastawia budzenie, wyłożyła ubranie na jutro.
Dopisała 3 rzeczy do listy 6 najważniejszych czynności do wykonania.
Pomodliła się i wyobraziła sobie, że osiągnęła swoje cele.
W tym samym czasie Tata wyłączył telewizor i oznajmił "w powietrze":
"Idę spać". Co też bez namysłu uczynił.
Coś nadzwyczajnego w tej historii?
Zastanawiasz się, dlaczego kobiety żyją dłużej?
"BO JESTEŚMY SKONSTRUOWANE NA DŁUGI PRZEBIEG"....
(i nie możemy umrzeć wcześniej, bo tyle mamy jeszcze do zrobienia)