telefoniczny numer kierunkowy do Francji


W obronie krzyża

Od Dzisiaj (15 maja) dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą "0".

Osoby które korzystają z telefonów, modemów bądź centralek telefonicznych z zaprogramowanymi wcześniej numerami muszą przeprogramować je zgodnie z nowymi zasadami. . Zmiana sposobu wybierania numerów krajowych wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 28 lutego 2008 r. - Telekomunikacja Polska oraz inni operatorzy dostosowują się do zawartych w nim zapisów.

Od 15 maja obowiązuje już tylko jeden sposób wybierania połączeń krajowych - bez początkowej cyfry "0" - oznacza to jednakowy sposób wybierania numerów zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Jeśli wybierzemy numer "po staremu" z zerem na początku, usłyszymy bezpłatną zapowiedź informująca o zmianach, po czym połączenie zostanie przerwane. Taka zapowiedź będzie zapewniona - zgodnie z rozporządzeniem - do 15 stycznia 2011.

Nie zmienia się natomiast sposób wybierania numerów międzynarodowych. Przed numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonimy, nadal będziemy wybierać "00". Czyli, dzwoniąc np. do Francji, wybieramy tak jak dotychczas, 0033, a następnie właściwy numer.

Informację o zmianach można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 19393, a wsparcie techniczne pod numerem 800 102 102.

Źródło: Instalki.pl oraz Telekomunikacja Polska



Moja prośba jest banalna dla kogoś kto zna się na niemieckim.

Potrzebuję dwa numery telefoniczne do Francji (łącznie z kierunkowym) zapisać słownie po niemiecku. Proszę o szybką odpowiedź!




Wirtualny nie może być niezależny od operatorów bo będzie korzystał z jego nadajników
może być fachowo to się nazywa mvno:

tekst z wikipedii

Operator wirtualny (ang. Mobile Virtual Network Operator - MVNO) to operator nie posiadający własnej infrastruktury sieciowej, wykorzystujący sieć istniejących operatorów w celu świadczenia swoich usług.


MVNO po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia ze strony krajowego urzędu regulacyjnego, prowadzi negocjacje z istniejącymi już operatorami, dysponującymi własnymi sieciami i wykupuje u nich "hurtowo czas" oraz prawo obsługi swoich przyszłych abonentów w innych sieciach. Daje to ogromne możliwości funkcjonowania zarówno ze względów finansowych jak i organizacyjnych.

Korzystnym atutem dla operatora wirtualnego jest to ze nie buduje on własnej sieci, co jest olbrzymią oszczędnością.Główny wkład, jaki ponosi nowy MVNO to koszt zezwolenia (w Polsce to jedynie 5000 euro), budowa systemu obsługi własnych klientów i systemu billingowego. Do tego dochodzą dodatkowe koszta reklamy ale to i tak niewiele przyrównując do wydatków operatorów GSM, nie wspominając już o nakładach na sieci telefonii trzeciej generacji UMTS.
MVNO pozostają głównie te wydatki, które dotyczą samych abonentów. Jeśli wirtualnym operatorem jest duża firma prowadząca działalność w innej, nawet odległej od IT, branży nie trudno o sieć dystrybucyjną. To tak jak dziś telefony pre-paid to takżę wirtualne aktywacje bez problemu można by kupić w hipermarkecie, kiosku, czy na stacji paliwowej. Operator wirtualny może bez problemy oferować usługi abonamentowe i przedpłatowe (pre-paid), wykorzystując swoje systemy informatyczne we współpracy z realną istniejącą siecią . W przypadku firmy posiadającej już dobrze ugruntowaną markę i rozległą sieć placówek stworzenie sieci przy małych nakładach bez wątpienia jest możliwe i opłacalne. Opłacalnym zjawiskiem operatorów wirtualnych jest również dla operatorom sieci rzeczywistych.Dzieki temu pozbywaja się oni części klientów dla siec wirtualnej w ten sposób zmniejszając spore nakłady w postaci systemów CRM, obsługi klienta, oraz windykacja opłat w przypadku niesolidnych abonentów.A przychód z MVNO jest utrzymywany na zbliżonym poziomie, dzięki umowie z wirtualnym operatorem, który wykupuje przecież minuty dla swoich klientów. Dużym plusem jest tu zysk klienta, ponieważ każda realna konkurencja jest dla klientów korzystna. Tak też jest w przypadku mobilnych sieci wirtualnych. Poza możliwością posiadania telefonu komórkowego, występuje możliwość dodatkowych ofert jeżeli takim operatorem zostaje np. sieć hipermarketów, producent kosmetyków, czy żywności.Przypuszczając że gdy takowym operatorem stanie się sieć supermarketów-powstaje wówczas udogodnienie że klient mógłby dokonać płatność za rachunek telefoniczny lub doładować kartę w czasie wizyty w pobliskim centrum handlowym i to przypuszczalnie bez prowizji.
MVNO w Polsce jest już dosyć się rozwinięte. Na podstawie polskiej ustawy Prawo Telekomunikacyjne wydano dziewięć zezwoleń i przydzielono numer kierunkowy dla pierwszych tego typu usługodawców (0-699). Zezwolenie jest ważne przez okres 25 lat.

Zezwolenia otrzymały m.in.:
- Tele 2 Polska Sp. z o.o.
- E-Telko
- Nasza Telekomunikacja S.A.
- Premium Internet S.A.
- Teleplus Sp. z o.o.
- Polpager Sp. z o.o.
- Telephone Sp. z o.o.
- Millennium Communications S.A.
- Genesis Sp. z o.o.
- Emisja S.A.
- Onet S.A.
- SM Media S.A.
- Energis Polska Sp. z o.o.
- Eurotelekom Sp. z o.o.
- Aster City Cable Sp. z o.o.


Bardzo ważnym elementem jest wynegocjowanie jak najlepszych warunków z istniejącymi już telekomami, posiadającymi własne sieci komórkowe. W tym mogłyby pomóc regulacje prawne, które zmuszałyby niejako operatorów realnych sieci do udostępniania swoich sieci operatorom wirtualnym. Niestety w obecnym kształcie ustawa nakłada taki obowiązek jedynie na podmioty uznane za dominujące w danym segmencie rynku. Na to oczywiście nie ma szans bez wcześniejszych umów z właścicielami sieci i pozyskania własnych rzeszy klientów. Jedynym wyjsciem w tym temacie wydaje się być dążenie akcesyjne naszego kraju do Unii Europejskiej, co pociąga za sobą konieczność nowelizacji prawa regulującego rynek.

Co do MVNO na świecie,operatorzy wirtualni nie są już nowością, ale nie w każdym kraju stały się popularne. W krajach europejskich jak i azjatyckich dobrym gruntem dla MVNO są te kraje,w których rynek telefonii jest stabilny, posiadąja niewielką konkurencje.Do krajów w Europie możemy zaliczyć: Niemcy, Wielka Brytania, czy Francja.

Operator wirtualny nie jest jednym z rozwiązań jedynie dla klientów indywidualnych i połączeń głosowych.ale również dla firm świadczących usługi klientom biznesowym i usługom transmisji danych.
MVNO stanie się najprawdopodobniej sposobem na szybszy i tańszy start sieci 3G/UMTS.
[Edytuj]

Operatorzy wirtualni a odrębne marki

Pojęcia operatora wirtualnego - osobnej firmy pośredniczącej - nie należy mylić z podobną sytuacją - osobnymi markami jednego operatora, budowanymi zazwyczaj obok głównej, flagowej marki. W Polsce obecnie usług nie świadczy żaden operator wirtualny, przede wszystkim z niechęci operatorów z koncesjami na częstotliwości GSM do wpuszczania konkurencji na rynek. Istnieją natomiast dwie odrębne marki koncesjonariuszy: Heyah Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o. oraz Sami Swoi Polkomtela S.A..


[Edytuj]

MVNO w Polsce

* Era prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami, które chciałyby rozpocząć działalnośc jako MVNO. W dniu 08.06.2006 operator podpisał umowę ze spółką Cyfrowy Polsat
* Exatel chce rozpocząć wspóółprace na zasadzie MVNO z Polkomtelem
* Media Tel podpisał porozumienie z Polkomtelem w sprawie MVNO
* Orange jeszcze w tym roku chce podpisać pierwsze umowy z operatorami MVNO
* Tele2 negocjuje z wszystkimi operatorami warunki umowy MVNO
* Dialog chce działać jako MVNO
* NOM chce działać jako MVNO - finalizuje rozmowy z Polkomtelem
* P4 8 czrerwca 2006 podpisało umowe z Polkomtelem.