Telefonika Cenniki


W obronie krzyża

Kończy mi sie umowa z operatorem którą chce przedłużyć i nie wiem który telefonik wybrać... Jak ktoś posiada jakiś z poniższych albo mógłby pomóc byłbym wdzięczny

Wybrałem kilka ze środka cennika:
Za 49zł - Samsungi: F210 oraz F250
Za 99zł - Sagem my 721X, SE W880i oraz SE K770i
Za 149zł - LG KF 600, SE W580i oraz SE K660i

Telefon głównie do rozmów, jakiś zabaw aparatem, trochę słuchania muzyki i czasem skorzystania z internetu.

Zwróciłem uwagę na SE K770i ma może ktoś ten telefon i coś by o nim napisał?



Ludzie nie narzekajcie tak na TPSA, bo sa inne o wiele gorsze firmy niz nasza telekomuna. Np taka hiszpanska TELEFONICA. Na net sie u nich czeka miesiac, najpierw zakladaja Ci oni net a dopiero pozniej wysylaja poczta wszystkie dane (ip, dns, itp.). Do tego czasu net sie cieli gorzej niz na modemie.
Mojemu znajomu zgubili oni 2 razy papiery i biedac czeka na podlaczenie lini telefonicznej przeszlo miesiac.
W ich salonie jak sie zapytalem ile kosztuje instalacja i ile bede placil za lacze 1Mb babka pokazala mi cennik telefoni komorkowej :E i kazala mi przyjsc na drugi dzien, bo ciezko jej bylo odpowiedziec na moje pytania.




hmmm jaki interesujący telefonik :)
ma ktoś cennik plusa?? :P
ile kosztuje w taryfie 55 lub 75 ??

W nowej taryfie "Godziny", w abonamencie 55 telefon kosztuje 499zl. To chyba najlepszy obecnie wybor. Do tego w komplecie karta MMC 32MB.




 
Czy aby się nie pomyliłaś :question: 
TU masz cennik telefonów w Idei dla firm. Zobacz czy przypadkiem CX65 nie będzie tu tańszy i czy oferta abonamentowa nie będzie korzystniejsza...

Niestety przy tej ofercie abonamentowej o jaką mi chodzi( czyli najniższej;)) CX65 wcale nie jest tańszy, wręcz przeciwnie...:( A w wyższy abonament, przy którym faktycznie telefonik byłby tańszy, nie mogę się pakować... :!:




Szkoda że nie mają tańszych abonamentów, nie każdy potrzebuje mieć tyle darmowych minut.
dokladnie.. gdyby nie to ze nie jestem w stanie wykorzystac 70 zeta to chetnie bym tam wziol telefonik nawet to LG za 1zl..
za 6 miesiecy maja byc pierwsze zmiany w cenniku.. milo by bylo zobaczyc abonament za ~30zl



I Ostatnia Prosba:) jakby bylo wszstko dostepne lub juz cennik wyslal na meila danie znac jakos mi na Telefonik bo mi bardzo na tym zalezy
+4401106933906 nawet dzynka bede wiedzial by zagladnac jak najszybciej

Acha tam zmianka bo bede 4atro potrzebowal a z reszta zobacyzmy jak i co bedzie w sklepiku ale atro juz zamawiam:)



Witam!

W tym temacie możesz dzielić się z innymi swoimi opiniami na temat operatora, dyskutować która oferta Twoim zdaniem jest najlepsza i czy warto być w tej sieci.

Image

Od 4 lat jestem użytkownikiem Ery w abonamencie 40 zł (120 min) z kilkoma dodatkowymi ofertami. Jak na taki abonament i ilość darmówek jestem zadowolony z tej sieci, lecz niektórzy na pewno sądzą wręcz odwrotnie. Prawda, Era nie należy do najtańszych sieci. Być może z biegiem czasu się do tego cennika przyzwyczaiłem

Teraz sam stoję w pktcie wyjścia, ponieważ kończy mi się umowa, zastanawiam się co robić dalej. Myślę zmienić telefon (nie w ofercie Ery, lecz kupić w sklepie - allegro) oraz udać się do Ery po jakąś extra niską ofertę z wieloma darmówkami, za to że nie biorę u nich telefoniku

A jak jest u Was? Co sądzicie?

Pozdrawiam, Adam.



Ja też słyszałem że operator może odblokować telefonik, ale to niestety "troszkę" kosztuje. W cenniku simplusa piszą coś takiego:
"Wymiana karty SIMPLUS w razie uszkodzenia lub zablokowania 50,00 + VAT". Nie jestem pewien, ale oni chyba po prostu ją odblokowują.



Idea teraz na gwalt chce z nami podpisac nowa umowe, wiec trzeba wybrac jakis fajny telefonik.
Tutaj jest cennik: http://www.idea.pl/binari.../114/117171.pdf

Kryteria wyboru: abonament za 50 PLN i cena telefonu do 50 PLN i ani grosza wiecej , dobra bateria (czyli trzymanie dluzej niz 2 dni) i ewentualnie jeszcze aparat (ale jesli juz to koniecznie wbudowany).
Co byscie wybrali i dlaczego ??

Dzieki.

--- edit
LISTA

Alcatel: 320, 332, 556, 735
LG: c1100, c3310
Motorola: c200, c205, c115, c385, c350, c550, v220, e365
Nokia: 1100, 3410, 3510i, 2600, 3100, 6510, 6100, 6610
Philips: 162, 355 - ale je akurat chyba eliminuje od razu
Sagem: MyX-1, MW 3026, MyX 5M, MyX 5-2, MyX-7
Samsung: c100, c110, x450, x600
Siemens: a51, a52, a55, c60, a65, c65, s55 (odpada stanowczo, bo ma dolaczany aparat)
SE: t105, t230 (odpada, bo ma dolaczany aparat), t290i, t300i,



hmmm jaki interesujący telefonik :)
ma ktoś cennik plusa?? :P
ile kosztuje w taryfie 55 lub 75 ??



na początek wyjątkowo przedstawię dwa telefony Nokie 7900 i
Nokie 7500 z najnowszej serii Prism

Obie obudowy aparatów Nokii mają wygląd struktury diamentu, geometryczne wzory i mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Model 7900 w czerni, wykonany z wyciętego laserem aluminium, wyposażony w organiczne diody LED, które wyświetlają 16 milionów kolorów oraz „żywe wygaszacze” reagujące na porę dnia, poziom baterii oraz moc sygnału. Telefon oferuje również 49 iluminujących kolorów ekranu i klawiatury. telefon ten działa w UTMS-ie i posiada 1GB pomięci wbudowanej.

Nokia 7500 jest młodszym bratem Nokii 7900, aczkolwiek bardo się różnią Przede wszystkim 7500 nie obsługuje technologii 3G. Model ma aparat 2mpx z funkcją nagrywania sekwencji video, odtwarzacz mp3, który pozwala na słuchanie 9 godzin muzyki. Telefonik ten ma wbudowany slot kart pamięci MicroSD

.................
Nokia 7900 ..................................................................................................................................................Nokia7500

cennik: Nokie 7900 Prism Nokie 7500 Prism.
.............400 Euro(ok1500ł)............210 Euro (ok 800zł)



żródło eGospodarka.pl[/img



Ja swojego SX1 kupilem aż... w Moskwie. Tak w Rosji poniewarz akurat byłem tam na delegacji, a w mojej ulubionej sieci (IDEA) tego telefoniku nie ma. Znalazłem za to cennik wszystkich telefonów w IDEI i SX1 był ale za ponad 3000zł. Dla porównania zakupiny w Moskwie wyszedł jakieś 650zł



Pod koniec czerwca 2005 roku liczba aktywnych kart SIM w Polsce przekroczyła 25,3 mln, zaś tzw. linii dzwoniących w sieciach stacjonarnych 12,65 mln. Oznacza to, że z usług sieci komórkowych korzystało dwa razy więcej klientów niż z sieci stacjonarnych - wynika z najnowszego raportu „Polski Rynek Telekomunikacyjny 2004/2005 przygotowanego przez zespół analityczny Telecom Team.

Liczba 25,3 mln aktywnych kart SIM oznacza, że w połowie br. poziom penetracji telefonią komórkową - czyli liczba kart SIM na 100 Polaków - przekroczył 65,9 proc. Niemal dokładnie trzy lata wcześniej – w połowie roku 2002 - liczba aktywnych kart SIM zrównała się z liczbą tzw. dzwoniących linii w sieciach stacjonarnych (po prawie 11 mln).

„Jeśli tempo wzrostu liczby aktywacji nie osłabnie – na co jak na razie nic nie wskazuje – to pod koniec br. liczba aktywnych kart SIM osiągnie poziom 27,7 – 27,9 mln, a zakres penetracji rynku wyniesie 72,2 – 72,8%” - szacują analitycy Telecom Team.

W praktyce liczba aktywnych kart SIM, podobnie jak liczba aktywnych linii dzwoniących w telefonii stacjonarnej, nie odpowiada ściśle liczbie osób korzystających z usług operatorów. Powodem tej sytuacji jest fakt, że pewna grupa klientów ma więcej niż jedną kartę SIM oraz stacjonarną linię telefoniczną.



„Na dynamiczny rozwój telefonii komórkowej w Polsce składa się kilka czynników, z których jako główne można wymienić: mobilność usługi, natychmiastowe przyłączenie użytkownika do sieci, spadające koszty użytkowania, szeroki pakiet usług dodanych oraz duża liczba promocji” – mówi Anna Karczmarczuk, Lider Sektora Rynku Telekomunikacyjnego i IT w TNS OBOP – „Warto również dodać, że telefon komórkowy to ciągle jeszcze gadżet będący w Polsce swego rodzaju wyznacznikiem statusu społecznego. Dla wielu młodych ludzi towarzyskie „być albo nie być” często zależy od tego, jak nowoczesny telefon posiadają” – dodaje Anna Karczmarczuk.

Z badań rynku prowadzonych przez Telecom Team wynika ponadto, że najbardziej pożądanymi cechami telefonu komórkowego wśród młodych ludzi są kolejno: kolorowy wyświetlacz, obsługa standardu MMS oraz aparat fotograficzny. Te jeszcze dwa lata temu "egzotyczne" opcje to dziś standardowe wyposażenie prawie wszystkich oferowanych obecnie telefonów. Wyjątkiem są najtańsze modele, występujące głównie w systemach przedpłaconych. Najnowsze dodatki, takie jak nagrywanie filmów czy odtwarzanie plików MP3 nie są jeszcze tak rozpowszechnione. Starsi użytkownicy korzystają najczęściej jedynie z podstawowych funkcji telefonu i oczekują głównie prostej, intuicyjnej nawigacji po menu aparatu. Młodzi użytkownicy, wybierając aparat telefoniczny, szukają multimedialnego narzędzia, który będzie przenośnym centrum rozrywki pozwalającym m.in. na kręcenie filmów, odtwarzanie muzyki i granie w gry elektroniczne.

- „Mój kochany telefonik się zepsuł” – pisze na jednym z forów internetowych rozgoryczony młody człowiek – „Teraz jest w serwisie i przez dwa tygodnie będę bez aparatu fotograficznego, mojej muzyki i gierek ;-( Nie wiem jak to zniosę...” Ta wypowiedź bardzo dobrze oddaje rolę nowoczesnego aparatu telefonicznego w życiu niektórych osób.

W dziedzinie multimediów nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa - prawdziwe pole do popisu będzie miała dopiero telefonia trzeciej generacji. Mimo iż użyteczność podstawowych usług - takich jak rozmowa telefoniczna - jest w standardach GSM i UMTS taka sama, to jednak pewne rozwiązania: szybka transmisja danych (w tym Internet), strumieniowa transmisja wysokiej jakości obrazu i dźwięku czy wideofonia są możliwe wyłącznie w telefonii 3G. Podobnie jak w przypadku innych tego typu usług można przewidywać, iż będą one wykorzystywane jedynie przez niewielką grupę zainteresowanych. Posiadać je jednak będzie chciała większość użytkowników komórek i staną się one wkrótce kartą przetargową miedzy telefoniami drugiej i trzeciej generacji.

„Obecnie z usług UMTS korzysta w Polsce najwyżej kilkanaście tysięcy osób. Z tego kilka tysięcy w sieci Plus GSM, która komercyjnie uruchomiła telefonię komórkową trzeciej generacji już 2 września 2004 roku. Pozostali są użytkownikami UMTS-u w sieci Era, która 11 kwietnia br. zaoferowała klientom opcję Blueconnect - czyli bezprzewodowy dostęp do Internetu, w oparciu o protokoły UMTS, WLAN, EDGE i GPRS. Myślę jednak, że wiele z osób korzystających z tej usługi nie jest świadoma, że poprzez to częściowo są im już dostępne usługi trzeciej generacji. Bezprzewodowy dostęp do Internetu oparty o technologie WLAN, EDGE i GPRS wprowadziła 12 maja również Idea. Widać więc wyraźnie, że w 2005 roku operatorzy zintensyfikowali znacząco działania marketingowo-reklamowe, związane z usługami transmisji danych, opartych m.in. o technologię UMTS. W związku z tym już w najbliższym czasie możemy spodziewać się znacznego wzrostu liczby osób korzystających z usług UMTS. Sądzimy, że pod koniec roku będzie ich kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko jednak zależy od tego, jakie cenniki, usługi i promocyjne ceny terminali zaoferują operatorzy” – uważa Jakub Kram, analityk ZEZ/POŁ-u***.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc pod adres: telecomteam@tns-global.pl

*Raport „Polski Rynek Telekomunikacyjny 2004/2005” został przygotowany przez
**Telecom Team, który jest wspólnym przedsięwzięciem firmy badawczej TNS OBOP i zespołu analitycznego
***ZEZ/PÓŁ. Raport jest unikatowym połączeniem wyników badań i danych rynkowych, wspartych szczegółową analizą.