telefonu komurkowe nowości


W obronie krzyża

Kim jesteśmy?
VOXIM.PL to lider wśród wortali telekomunikacyjnych w Polsce. Jest on przyjazny tak samo dla amatorów jak i profesjonalistów. U nas znajdziecie takie działy jak: Telefony komórkowe, Simlock, Info GSM, Testy. Ogólnie, nowości ze świata telekomunikacji. Każdy znajdzie coś dla siebie !

== Napewno dodatkowym plusem jest to że nie jesteśmy nowi (tak jak większość stron www - mają zapał ale on bardzo szybko się kończy). Jesteśmy bardzo dobrze rozpoznawalni w naszej branży. ==

Kogo poszukujemy?
Poszukujemy osób które interesują się szeroko pojętą telekomunikacją. Potrzebne są nam osoby z chęcią do wykonywania zadań które zlecimy.

Między innymi potrzebujemy osób które dodawałyby:

- telefony do bazy (robota dość prosta ponieważ taką bazę mamy już przygotowaną-wystarczy wdrożyć ją do naszego systemu)

- pliki do działu download

Co zyskujesz?
Zyskujesz doświadczenie w prestiżowym wortalu oraz satysfakcję, że kilka tys. osób na dobę zobaczy to co stworzyłeś.

KONTAKT
GSM: 0-501-757-664
e-mail: r.rogowski@voxim.pl



Witam. Dzisiaj mam do sprzedania dwa telefony komorkowe. Nokia 3510 i Nokia 8210. Oto opis ich stanu:

Nokia 3510:
100% sprawna, nie gubi zasiegu, bateria trzyma ok 4 dni ( jest nowa, ma ok 2 miesiecy ), bez sim-locka, bez kodu zabezp., PL menu, dodatkowa obudowa i 2 klawiaturki.

Nokia 8210:
ma oryginalna obudowe, ktora jest z tym telefonem od nowości, nie gubi zasiegu, bateria trzyma ok 1 dnia ( raczej do wymiany ), bez sim-locka, PL menu, w przycisku "6" nie ma wyczuwalnego "kliku", ale działa i da sie normalnie pisac, wyswietlacz w 100% sprawny ( w tych modelach to rzadkosc ), posiada włączony kod zabezpieczajacy, ktorego nie pamietam - telefon włącza sie i dziala normalnie - da sie dzwonic, pisac smsy itp, ale przy checi przywrocenia ust. fabrycznych, pyta o kod ( koszt zdjecia tego w każdym serwisie to ok 10zł ) - pisze o tym, bo jestem uczciwy.

Do obu telefonów dodaje jedną, nieoryginalną ładowarkę, działającą w 100%.


Tylko teraz - cena za dwa telefony to jedyne 99,99zł !!

Uważam, że cena jest rozsądna, gdyż są to dwa sprawne telefony. Sprzedaje je, bo sam uzywam innego telefonu, a te leżą w szufladzie.




Koszty wysyłki, zgodne z cennikiem Poczty Polskiej:



Wprawdzie już teraz komórki pozwalają wykonywać i przesyłać zdjęcia (np. SonyEriccson T68), ale ich jakość jest, delikatnie mówiąc, słaba. Wkrótce to się zmieni. Dzięki japońskiej firmie Rohm telefony komórkowe zostaną wyposażone w matrycę o rozdzielczości 1,3 megapiksela, czyli taką samą, jaką jeszcze dwa lata temu miała większość aparatów cyfrowych.


W module o wymiarach zaledwie 12,5x12,5x9,1 mm japońskim inżynierom udało się zmieścić matrycę (o przekątnej 6,4 mm) oraz układ przetwarzania obrazu. Udało się też upakować ruchome soczewki, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie zmiany ogniskowej (zoom).


Układ wykonano w technologii CMOS, która oferuje gorszą jakość wykonywania zdjęć, niż CCD. Zostało to podyktowane zmniejszeniem jak najbardziej poboru mocy oraz ilością podzespołów. Masowa produkcja nowości Rohma ma się zacząć w przyszłym roku. Być może wiec wyjeżdżając na wakacje w przyszłym roku będziemy mieli już do dyspozycji i komórkę, i cyfrówkę w jednym urządzeniu.Pełna treść publikacji



Powoli trzeba zacząć żegnać się z niskorozdzielczymi aparatami cyfrowymi wbudowywanymi w telefony komórkowe, oferującymi marne zdjęcia o rozdzielczości 640 na 480 pikseli. Zbliża się era urządzeń z matrycami o rozdzielczości ponad 1 mln pikseli.



Japończycy z FujiFilm opracowali nowy moduł aparatu cyfrowego przeznaczony dla telefonów komórkowych. Moduł z matrycą Super CCD Honeycomb oferuje taką właśnie rozdzielczość.



Sprzęt FujiFilm może być wykorzystywany w telefonach komórkowych jak i asystentach cyfrowych PDA. Układ FM42000 mierzy 14 mm na 12 mm na 10 mm. Dzięki interpolacji chwytane modułem zdjęcia mogą mieć nawet 2 mln punktów (rozdzielczość 1632 na 1224 piksele). Nowość wykorzystuje optykę Fujinon (trzy soczewki w trzech grupach). Dzieki niej możliwe są nawet ujęcia typu makro.Pełna treść publikacji



Pokazał się kolejny wirus dla telefonów komórkowych z systemem Symbian. Nowość potrafi atakować zarówno bezprzewodowo, ale i „podszywać” się pod inne pliki, czekając na przeniesienie kopii danej aplikacji na inny telefon.



Nowy robak komórkowy nazywa się Lasco.A. Wykorzystywany przez niego podwójny sposób zarażania to nowość. Do tej pory komórkowe wirusy wykorzystywały jedną z dwóch dróg.



Robak „podłącza” się do wybranej aplikacji, a kiedy ta jest uruchomiana, infekuje telefon. Do bezprzewodowego zarażania kolejnych aparatów, Lasco.A wykorzystuje komunikację Bluetooth, wysyłając do odnalezionych urządzeń plik velasco.sis. To rozwiązanie podobne do metod prezentowanych wcześniej przez robaka Cabir. Zresztą, specjaliści z F-Secure zauważają duże podobieństwo Lasco do Cabira w wersji H.Pełna treść publikacji



Personalizowane strony Google w telefonach. Nowa usługa dostępna jest jak na razie abonentom amerykańskim. Nowość lidera wyszukiwarek internetowych pozwala na jednym niewielkim ekranie zmieścić informacje dotyczące np. pogody, najświeższe wiadomości, pocztę internetową Gmail oraz umożliwia oczywiście skorzystanie z wyszukiwarki. To, jakie dane będą prezentowane na ekranie komórki zależy oczywiście od danego użytkownika.



Abonenci wykorzystujący telefony komórkowe (przeglądarka musi obsługiwać XHTML), ale mieszkający w innych częściach świata, otrzymają dostęp do nowej usługi w przyszłych tygodniach i miesiącach, wspomina agencja Reuters.



Ci z amerykańskich użytkowników, którzy już teraz wykorzystują personalizowane strony Google na swoich komputerach stacjonarnych i przenośnych mogą logować się do podobnej usługi za pomocą swoich telefonów. Strony wyszukiwarki pozwalające internautom na samodzielne dobieranie wyświetlanych na nich dodatkowych danych pojawiły się w ofercie Google w minionym roku.Pełna treść publikacji



Obecność na wykładach w uczelni to ważna rzecz, czasem może ona bowiem zaważyć na ostatecznej ocenie studenta. Z pewnością dzieje się tak w Japonii. Jeden z tamtejszych uniwersytetów rozpoczął ciekawą akcję sprawdzania obecności swoich podopiecznych podczas zajęć. W tym celu wykorzystywane są tam telefony komórkowe. Dzięki nim, uczęszczający na wykłady mogą wysłać do komputerowego systemu uczelni wiadomość z zapisaną w niej liczbą. Liczbę tę, zaraz na początku zajęć, prezentuje wykładowca.



To nie koniec sprawdzania. System w takiej postaci można byłoby przecież z łatwością oszukać. Z osób przesyłających wiadomości, twierdzących tym samym, że znajdują się na sali, zostaje wybrane losowo kilka osób, od pięciu do dziesięciu. Do nich to przesyłana jest odpowiedź z systemu. Wybrańcy muszą wtedy wstać i potwierdzić swoją obecność przed prowadzącym zajęcia.



Przedstawiciele Uniwersytetu Aomori twierdzą, że ich uczelnia jest pierwszą w Japonii, która wykorzystuje komórki do rejestrowania obecności swoich studentów. Pomysłodawcy wierzą, że nowość zachęci młodzież do pogłębiania wiedzy (z pewnością do uczestniczenia w wykładach :)). System sprawdzania obecności został zbudowany przez jednego z pracowników naukowych uniwersytetu i zgłoszony do opatentowania.Pełna treść publikacji



Nowe komórki napędzane ogniwami paliwowymi mogą trafić na rynek już w pierwszej połowie przyszłego roku. Japoński operator komórkowy KDDI opracował dwa telefony komórkowe zasilane ogniwami paliwowymi. Jak na razie to prototypy, ale operator chce wprowadzić je na rynek jeszcze w tym roku fiskalnym, do końca marca 2006.



Hybrydowe nowości zasilane metanolem, ale także nadal standardowymi bateriami litowo-jonowymi, to aparaty firm Toshiba (zmodyfikowany model A5509T) oraz Hitachi (nieco zmieniony aparat W32H). W telefony wbudowano metanolowe baterie układając je na standardowych ogniwach zasilających (jak u Toshiby) albo na klapce z ekranem (w telefonie Hitachi). Ucierpiała na tym oczywiście grubość telefonu. W modelu Toshiby zastosowano zbiornik na skoncentrowany roztwór metanolu (99,5 proc.) o pojemności 7 cm3 W telefonie Hitachi zbiorniczek mieści 3 cm3 (roztwór poniżej 60 proc.). Oba rozwiązania to ogniwa o mocy 300 mW.



Telefony trafiły na wystawę KDDI podczas japońskich targów CEATEC. Z firmami Toshiba i Hitachi KDDI współpracuje nad nowymi modelami baterii dla komórek od lipca zeszłego roku. Poniżej niewielkie fotografie obu telefonów.Pełna treść publikacji