W obronie krzyża
Nie dziala to ... moze zle robilem, bo wgrywalem BlackberryOS i przy wyborze w jakim kraju znajdujesz sie wybieralem Polska (jezyk Polska) a znajduje sie w UK (Londyn operator O2) czy to mozliwe, ze przez to jest ten problem?
Wczesniej wszystko dzialalo ok, wlasnie robie downgrade softu, zobaczymy.
Na sluchawce napisane jest O2-UK sygnal mocny i malymi literami gprs czasami jest edge malymi literami.
ps. jeszcze jedno jak wgrywam soft nowy czy stary, niezaleznie to zawsze mam przy wylaczeniu i wlaczeniu telefonu obrazek ORANGE-UK czy mozna to zmienic na obrazek od operatora od ktorego uzywam sieci np. O2 czy moze wgrac jakis soft dla wszystkich blackberry 9000?
Czy mozna zmienic branding telefonu by nie bylo od operatora?
Czy to lepsze?
Wgralem soft 4.6.0.162 od operatora O2, a telefon od Orange.
Czy to cos szkodzi?
Jak zrobic Bold 9000 unbranding - widzialem na zagranicznych forach czy moze ktos po polsku co i jak trzeba zrobic?
Naciśnij zieloną słuchawkę -> menu -> opcje (o ile dobrze pamiętam) -> i sprawdź czy masz dobrze przypisany numer kierunkowy :) -> powinno być +44
Wlasnie wgralem soft inny od operatora Orange-UK 4.6.0.221 myslalem ze to cos pomoze, ale nie.
Wpadlem na pomysl i przyciskiem bocznym od sterowania glosem dowiedzialem sie cos takiego:
STAN:
Bateria: wysoki
Sygnal: Sygnal bardzo wysoki
Zasieg: brak zasiegu
a w widoku telefonu mam gprs (male litery) i caly zakres sygnalu zapelniony
Czy moze cos tutaj nie tak?
jeszcze jedno pytanie jak macie ZARZADZANIE POLACZENIAMI ->SIEC TELEFONI KOMORKOWEJ (mam zaznaczone) ale oprocz tego mialem z jakiej telefoni np. O2-UK a teraz nie mam tego tylko zaznaczony haczyk.
Moze w tym lezy problem?Nikt do mnie nie moze zadzwonic ani ja do nikogo.
II część
26.000 funtów
Właściciel biura rachunkowo - doradczego na Ealingu (Londyn). Pracuje średnio 30 godzin w tygodniu. 42 lata, wykształcenie wyższe. W zawodzie od 10 lat, w Wielkiej Brytanii 3,5 roku. Angielski zna bardzo dobrze.
500 funtów na tydzień
Pracownik fizyczny dużej firmy budowlanej w Londynie. Jest samozatrudniony. Pracuje osiem godzin dziennie. W weekendy dorabia u swojego pracodawcy za 9 funtów za godzinę. W Wielkiej Brytanii mieszka od 4 lat. Angielski komunikatywny.
550 funtów tygodniowo
Kierowca ciężarówki. Pracuje 48 godzin w tygodniu - przez cztery dni. Dodatkowo pracodawca płaci mu za nadgodziny - 12 funtów za godzinę. 30 lat, wykształcenie pomaturalne. W zawodzie pracuje od 2 lat, w Anglii mieszka od 1,5 roku. Angielski zna na poziomie komunikatywnym.
30.000 funtów
Specjalista ds. zarządzania ruchem (traffic engineer). Raz w roku dostaje premię w wysokości około 1.000 funtów. Pracuje od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00 z godzinną przerwą na lunch. 30 lat, wykształcenie wyższe. W Wielkiej Brytanii od 7 lat. 2 lata doświadczenia w zawodzie. Angielski zna bardzo dobrze.
31.000 funtów
Programista C#/C++ w małej firmie na południu Anglii. Pracuje 37,5 godzin tygodniowo. Ma 35 lat, wyższe wykształcenie, w zawodzie pracuje od 8 lat. Od 3 mieszka w Wielkiej Brytanii. Angielski zna bardzo dobrze.
32.000 funtów
Project analyst w dziale operacji w międzynarodowym banku w Londynie. Obsługuje Wielką Brytanię, część Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Oprócz pensji dostaje roczny bonus uzależniony od wyników (maksymalnie 20 procent zarobków) oraz pakiet socjalny - prywatne ubezpieczenie zdrowotne i emerytura. Pracuje pięć dni w tygodniu, po 8 godzin, z przerwą na lunch, ale zaznacza, że jeśli trzeba, zostaje dłużej. Ma 25 dni urlopu w roku. 29 lat, wyższe wykształcenie (ekonomia) i sześć lat doświadczenia w zawodzie. Na Wyspach mieszka od 3,5 roku. Angielski zna bardzo dobrze - przed przyjazdem do Londynu mieszkała w innym kraju anglojęzycznym. O zatrudnieniu jej zdecydowała właśnie znajomość języka i fakt, że pochodzi z Polski.
36.000 funtów
IT Project Manager/Software Consultant (J2ee i .NET) poza Londynem. Dodatkowo pracodawca opłaca prywatny fundusz emerytalny, ubezpieczenie zdrowotne Bupa i ubezpieczenie na życie. Praca przez 37,5 godzin tygodniowo. Wiek 30 lat. Wykształcenie wyższe kierunkowe. W zawodzie pracuje 4,5 roku. W Anglii mieszka od 4 lat. Angielski zna bardzo dobrze.
37.000 funtów
Account manager w małej firmie badawczej. Dodatkowo dostaje co roku premię w wysokości 8 procent pensji. Pracodawca pokrywa koszt prywatnej opieki medycznej. 32 lata, wykształcenie wyższe zdobyte w szkole biznesu, studia podyplomowe z psychologii społecznej. Na Wyspach od 3,5 roku, 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w Warszawie. Angielski bardzo dobry, ale ciągle się uczy.
39.000 funtów
Technical Recruitment Consultant w południowo-wschodniej Anglii. W skład wynagrodzenia wchodzi pensja (20.000), dodatek na samochód (3.600), prowizja i bonus. Pracuje od poniedziałku do piątku, teoretycznie od 9.00 do 17.30 z godzinną przerwą, w praktyce przychodzi godzinę wcześniej, a wychodzi później. Ma 27 lat, wykształcenie wyższe humanistyczne (filolog). W Wielkiej Brytanii od 3,5 lat, w zawodzie od 1,5. Angielski zna bardzo dobrze.
40.000 funtów
Osoba zajmująca się rekrutacją pracowników dla firmy kosmetycznej. Nienormowany czas pracy, zwykle od 2 do 9 godzin dziennie, 5-6 dni w tygodniu, samozatrudnienie. Wykształcenie wyższe, dwa fakultety. W Wielkiej Brytanii blisko 6 lat, w obecnej pracy 5. Bardzo dobra znajomość angielskiego (anglistyka), 31 lat.
41.500 funtów
Kierowniczka w dziale finansów i księgowości w dużej firmie na północy Wielkiej Brytanii. Pracodawca opłaca składki na prywatną emeryturę, ubezpieczenie medyczne i program inwestycji w akcje firmy (2,5 procent rocznego wynagrodzenia). Pracuje 37,5 godzin tygodniowo. 40 lat, w zawodzie od 8, na Wyspach ponad 20. Angielski zna bardzo dobrze.
42.000 funtów
Główny analityk w niewielkiej firmie branży farmaceutycznej w dużym mieście poza Londynem. W Wielkiej Brytanii od 2 lat. Od stycznia właściciel własnej firmy doradczej. W tym roku planuje zarobić 80.000 funtów.
48.000 funtów
Lekarz na oddziale hematologii w londyńskim szpitalu. Pracuje od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00. Dodatkowo jeden dyżur tygodniowo od 9.00 do 21.30 oraz raz w miesiącu jeden dyżur weekendowy (od 9 do 21.30). Wynagrodzenie za dyżury jest wliczone do pensji (ryczałt w wysokości 50 procent pensji podstawowej). 34 lata. Wykształcenie wyższe plus doktorat. 5 lat doświadczenia w zawodzie. W Wielkiej Brytanii od 8 lat. Angielski zna bardzo dobrze.
1.000 funtów tygodniowo
Właścicielka firmy produkującej i sprzedającej akcesoria dla niemowląt. Pracuje od poniedziałku do piątku, po 2-4 godziny dziennie. Ma 37 lat, wykształcenie wyższe (bankowość i finanse). Firmę prowadzi od 4 lat. W Wielkiej Brytanii mieszka od 7. Angielski zna bardzo dobrze.
61.000 funtów
Lekarz rodzinny (GP). Do etatu dorabia dyżurami, które dają kolejne 12.000 funtów rocznie. Pracuje na etacie 37,5 godzin tygodniowo, dyżuruje średnio 15 godzin w miesiącu. 42 lata, wykształcenie wyższe medyczne, specjalizacja z medycyny rodzinnej. 16 lat doświadczenia w zawodzie. Od 2 w Wielkiej Brytanii. Angielski zna bardzo dobrze. Przyjechała do Anglii razem z siedmioma innymi lekarzami z Polski. Wszyscy zarabiają od 65 do 72 tysięcy funtów rocznie.
77.000 funtów
Lekarz - konsultant w państwowej przychodni na północy Anglii. Pracuje 38 godzin tygodniowo, od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00 Raz na 10 dni ma nocny dyżur, 2-3 razy w tygodniu dyżuruje pod telefonem. Oprócz pensji dostaje dodatek za dyżury (2 procent), 2.000-2.500 funtów rocznie za dodatkowe zadania (raporty, badania), urlop naukowy i fundusze na zawodowe dokształcanie się. Ma 34 lata. Wykształcenie wyższe, specjalizacja. W zawodzie pracuje od 10 lat, na Wyspach mieszka od 3. Angielski zna bardzo dobrze.
Źródło: Gazeta.pl Londyn
1 Załącznik(ów)
Faraonowie Starożytnego Egiptu albo wojowali, albo budowali.
Podobnie jak dzisiejsze Rządy, oni tez musieli zapewniać plebsowi jakieś zajęcie - pracujący lub wojujący naród ma mniej czasu na protesty i rewolucje.....
W Starożytnym Egipcie budowano dużo i na dużą skalę.
Niektóre z tych budów trwały dziesiątki lat (zaczęte przez jednego Faraona - kończone lata później przez jego wnuka, prawnuka lub wroga, który w międzyczasie zdołał go obalić).
Czytelnych zapisów z owych czasów mamy stosunkowo niewiele.
Dlatego chronologia tego okresu posiada dla nas wiele, wiele niewiadomych.
Dlatego tez dokładne ustalenie kiedy wybudowano piramidę / grobowiec / świątynie jest często bardzo trudne.
Nawet ustalenie dat budowy najbardziej znanych obiektów jest niełatwe.
Piramidy w Giza
Zapiski
Największa piramida tego kompleksu budowli jest Piramida Cheopsa (Khufu). Większość egiptologów zgadza się, że została ona wybudowana przez faraona Khufu z Czwartej Dynastii, circa 2560 +/-60 BC. Najlepszym jak dotychczas dowodem na podawanie tej daty jest graffiti znalezione w toaletach (relieving chambers) używanych podczas budowy. Inni eksperci twierdzą jednak, że toaletowe hieroglify i rysunki są fałszerstwem i że zostały wydłubane w 1837 roku przez pułkownika H. Vyse’a, który odnalazł owe starożytne kibelki :(
Wegiel-14
Niestety datowanie metoda pomiarów węgla C14 (w materiałach pochodzenie organicznego) nie jest w tym wypadku ani pewne ani dokładne.
Po pierwsze, nigdy nie można mieć absolutnej pewności, ze analizowany materiał rzeczywiście pochodzi z czasów budowy.
Drugim problemem jest dokładność tych pomiarów. Dla przypomnienia: z trzech izotopów węgla tylko węgiel C14 jest niestały. Okres połowicznego rozpadu (half-life) tego izotopu to 5730 +/-40 lat. Koncentracja atmosferycznego dwutlenku węgla zawierającego węgiel C14 ulega tylko niewielkim zmianom ponieważ ten radioaktywny izotop powstaje cały czas pod wpływem promieniowania kosmicznego (wymiana energetyczna pomiędzy atmosferycznym azotem i węglem). Analizując ile węgla C14 pozostało w materiale/próbce pochodzenia organicznego możemy ustalić kiedy rosła starożytna roślinka, która wyprodukowała analizowany materiał.
Niestety, dla okresu o którym mowa (budowa piramid w Giza) średnia dokładność tej metodologii to około 335 lat (pomiędzy 113 i 891 lat dla okresu 0-10000 BP; BP = Before Present (Przed Dniem Dzisiejszym); Dzień Dzisiejszy to rok 1950).
Archeoastronomia (Archaeastonomy)
Nasza dzisiejsze niewiedza astronomiczna pozwala nam dość łatwo zrekonstruować firmament oglądany przez budowniczych piramid około 4500 lat temu. Dużo trudniej jednak jest być pewnym na jakie gwiazdy/gwiazdozbiory patrzyli oni, kiedy układali fundamenty do swych budowli :(
Głównie z powodu precesji (astronomicznej) firmament wyglądał trochę inaczej niż dzisiaj. Eliptyczny obieg gwiazd wokół bieguna (celestial ) jest powolny (okolo 1 stopien - degree of arc - co około 72 lat = pełny 360-stopniowy obrót zabiera około 26000 lat (patrz #Tompac# et al , 2009).
Fundamenty (ściany wschodnie i zachodnie kwadratowych podstaw) jak tez niektóre wewnętrzne korytarze wszystkich piramid w Gizie zbudowane zostały z bardzo dużą dokładnością, wzdłuż kierunku południowo-północnego. Jest wiec bardzo prawdopodobne, ze podczas budowy jedna z gwiazd w okolicach niebieskiego (celestial) bieguna używana była przez astronomów-geodetów Starożytnego Egiptu. Ale która była to gwiazda?!
Polaris (Gwiazda Północna) jest gwiazda północną dzisiaj. W tamtym okresie mogla to być zarówno Gwiazdą Północną, ale także mogłaby to być Thuban (z konstelacji Draco) ?! Obie gwiazdy są dość jasne i obie leżały w tamtym czasie bardzo blisko bieguna (celestial) północnego.
Używając takich rozumowań można było ustalić rozpoczęcie budowy Wielkiej Piramidy (Piramidy Cheosa) na rok 2450 +/- 60 BC.
Pozostało jednak pytanie: dlaczego ustawienia piramid w Gizie maja błędy, których nie można wytłumaczyć precesja samej Gwiazdy Polarnej (błędy zarówno na zachód jak i na wschód od prawidłowego w tym czasie kierunku do bieguna północnego) ?
Wydaje się, ze Kate Spence (Nature, vol. 408, strony 320-324, 2000) rozwiązała zagadkę piramid w Gizie (choć niektórzy nie zgadzają się z Jej teoria). Według K.S., Starożytni Egipcjanie używali dwu gwiazd do swoich astronomicznych pomiarów: Mizar and Kochab.
W praktyce miało to wyglądać następująco –
Starożytny astronom-geodeta zawieszał na starożytnym rusztowaniu starożytny ciężarek (do dziś nie znamy szczegółów dotyczących ani samego ciężarka ani sznurka na którym wisiał). W momencie kiedy naciągnięty przez ciężarek sznurek łączył obie gwiazdy – wolał “PÓŁNOC” (rysunek z NATURE poniżej).
W roku 2467 BC biegun północny (Celestial Pole) leżał DOKŁADNIE na linie łączącej Mizar z Kochab.
Błąd geodetów budujących Piramidę Cheopsa jest IDENTYCZNY do odchylenia bieguna od linii (vertical) łączącej te dwie gwiazdy w roku 2478 BC!!!! Błędy kierunkowe innych piramid w Gizie pokrywają się ze znana z innych źródeł chronologią.
Wygląda wiec na to, ze Kate i #tompac” rozwiązali te zagadkę.
Proszęo kłódeczkę, Jacku.
PS Nie można zamknąć tej zagadki bez wzmianki o jeszcze jednej obiecującej metodologii badan archeologicznych, a mianowicie o rozmowach z naocznymi świadkami starożytnych wydarzeń.
W 1950 roku archeolodzy egipscy znaleźli bardzo dobrze zachowana mumie.
Po miesiącach badan w Instytucie Archeologicznym w Kairze dotarto do następującego wniosku –
mumia jest mumia faraona Seti I lub jego syna Ramesses II. Pozytywna identyfikacja była niestety niemożliwa.
W roku 1951 mumia została przewieziona do Londynu, gdzie po miesiącach badan, potwierdzono werdykt egipskich naukowców. Niestety, angielscy egiptolodzy też nie mogli ustalić czy jest to mumia Ojca czy Syna.
Na prośbę Instytutu Archeologii Akademii Nauk USSR, mumie przetransportowano do Moskwy (niestety nie znam ani rejestracji ani typu samolotu, którego użyto do tego celu).
W kilka dni potem zadzwonił telefon.
“Z całą pewnością Ramesses II” – zakomunikował dumny naukowiec.
“….Gratulacje, ale…JAK do tego doszliście ????!!!!”.
“Badaliśmy Go przez kilka dni w Instytucie. Potem przewieźliśmy do Lublanki – w dwie godziny się przyznał”.
Niestety kontynuowanie tych badan archeologicanych jest w tej chwili utrudnione – KGB zostalo rozwiazane, a Centralnemu Instytutowi Archeologicznemu (CIA) zabroniono uzywania tych bardzo obiecujacych metodologi.