Telefony kom Plus


W obronie krzyża

Dzisiaj obok gigantów rozwiązań telekomunikacyjnych takich jak Alcatel-Lucent oraz Ericsson coraz większą część rynku zdobywają chińscy potentaci. Jeden z nich - ZTE - właśnie świętuje 25 lecie.

Podobnie jak w innych sektorach teleinformatyki, także w dziedzinie telekomunikacji, firmy pochodzące z Państwa Środka zaczynają mieć coraz większy wpływ na rynek. Nowych klientów zdobywają głównie dzięki umiarkowanym cenom i tańszym usługą. Nie inaczej jest w naszym kraju. Głównym chińskim konkurentem ZTE pozostaje Huawei.

- 25-lecie firmy jest dobrym momentem do podsumowania dotychczasowej działalności oraz ewaluacji wdrażanych projektów - powiedział Wang Qiang, Dyrektor Generalny ZTE Polska.

ZTE są obecne w ponad 140 krajach. Firma wypracowała trwałą współpracę z ponad 500 operatorami na całym świecie. Oprócz systemów telekomunikacyjnych, firma ZTE oferuje między innymi telefony komórkowe i modemy - te ostatnie m.in. oferował Plus oraz Play. Obecnie ZTE zatrudnia około 62 000 pracowników, z czego 10 000 z nich pracuje w 107 przedstawicielstwach na całym świecie.



Omawiana firma w macierzystych Chinach jest liderem rozwiązań dla sieci 3G posiadając 35 proc. udziałów w rynku. Jednym z ostatnich sukcesów ZTE na rynku europejskim jest zdobycie kontraktu na rozbudowę sieci 3G dla E-Plus Group oraz KPN Group Belgium.




Po prostu jesteś poza zasięgiem swojej sieci, i telefon łapie jedynie jakąś inną do której nie przydzielono Ci dostępu. Możesz jedynie wykonać połączenie alarmowe
Piszesz że wczoraj było wszystko dobrze, co masz na myśli, że wczoraj z tego samego miejsca mogłeś dzwonić a dziś nie ?? Jeśli tak wejdź w ustawienia >> łączność >> sieci komórkowe >> i daj wybierz sieć. Zobaczysz jakie sieci telefon ma w zasięgu.



Tak wczoraj dzwoniłem i było normalnie.... zrobiłem jak mówiłeś i jest Era i Plus . Orange te dwie ostatnie mają przed nazwą białe koło czerwoną konturę i przekreślona.... więc co to może być? . A dlaczego w sasięgu są wszystie kreski.... ?




W żadnej sieci hsdpa nie jest dostępne od razu , tak naprawdę dostępne jest 3G a hsdpa " załączą" się w czasie pobierania danych , z moich obserwacji tak jak pisałem tylko Play wysyła jakiś "znacznik" by telefon-modem od razu pokazywał hsdpa - jeśli potrafi

Poszedł punkcik, o to mi chodziło.

Jak już jesteśmy w temacie, to ten znacznik pomaga w prosty sposób zorientować się czy jesteśmy w roamingu Plusa czy sieci macierzystej Playa. Tak zawsze trzeba było wchodzić w sieci komórkowe / wybierz sieć i patrzeć gdzie jest "kropka". (przykładowo K800i) Nie potrafiłem w Noki rozpoznać, czy zasięg macierzysty czy Plus.



Skolei przykładowo w turystycznej,sporej gminnej miejscowości MIELNIK NAD BUGIEM,powiat Siemiatycze,woj.podlaskie brak jest UMTS żadnej sieci.......
Nawet PLAY tam nie ma nadajnika!!
Jest tam jeden awaryjny nadajnik GSM---Plus,z którego sygnał nawet nie dolatuje do pobliskich miejscowości przy rzece Bug,wszystkich gmina Mielnik nad Bugiem,
takich jak Sutno,Niemirów oraz okolicznych Radziwiłłówka,gdzie mamy XXI wiek ,a nie ma nawet zasięgu żadna sieć GSM(o UMTS nawet nie wspominam,bo mnie może wyśmieją lub powiedzą,że kłamie lub niepoważny jestem i dostane ostrzeżenie),babcia tam nie ma nawet jak po lekarza i pogotowie zadzwonić ,bo stacjonarnego też nie ma
oraz Adamowo-Zastawa,gdzie trzeba będąc w Polsce dzwonić do Polski przez Bialoruś,po 7 zł za minute poprzez sieci komórkowe białoruskie VELCOM lub MTS BY mając telefon w Play lub Plus. Bo białoruskie mają super zasięg GSM i UMTS też,a polskie sieci co wymieniłem niestety nie!!!!!I niby mają największy zasięg w Polsce ten Plus.
I na Białorusi jest niby reżim Łukaszenki,a u nas nie i Bialoruś jest lepiej pokryta nadajnikami ,siećmi komórkowymi i zcyfrowana jak Polska.

I nie mają też na to pieniędzy ten PLUS I PLAY,choć zgłaszane do nich wielokrotnie!!!!!!!!
po roku 2012 odpowiedź ich,a wcześniej tak co 2 dwa lata spławiali i to dalej robią;
Podlasie i część wschodnią Polski wszystkie sieci komórkowe olewają i nic nie robią,choć sa tu większe miejscowości i też należaloby robić jak wszędzie,a nie zostawiać w tyle i na końcu i albo zrobimy albo nie.
Pozdrawiam



W okolicach Lublina działa system Wimax Netii - telefon plus net w zestawie. Sparwuje się dobrze. Robia pomiar sygnału i montują odbiornik na kominie. Nie pamietam przepustowości i cenyz aabonament :-? W każdym razie ponoć wokół dużych miast Wimaxy są zakładane również przez telefonie komórkowe jak i telewizjie.



Polkomtel: Trudno będzie utrzymać klienta
  Polkomtel: Trudno będzie utrzymać klienta

Krzysztof Kilian, wiceprezes Polkomtela, operatora sieci Plus, zapowiedział, że w przyszłym roku utrzymanie klientów będzie bardzo dużym wyzwaniem dla każdego operatora.

- Teraz nowych klientów jest już bardzo niewielu do pozyskania i w przyszłym roku będzie współzawodnictwo o to, aby utrzymać tych klientów, którzy są. Utrzymanie klienta będzie bardzo dużym wyzwaniem dla wszystkich operatorów - powiedział Krzysztof Kilian. Wiceprezes dodał również, że osłabienie pozycji złotego na rynku światowym odbije się na wynikach finansowych Polkomtela. Wszystkie urządzenia firma sprowadza z strefy euro, więc koszty się powiększą z powodu silniejszej pozycji waluty euro wobec złotego.

- Zmiany kursowe wpływają na nas, bo telefony komórkowe, stacje bazowe sprowadzamy głównie z krajów należących do strefy euro i rozliczamy się w euro. Więc jeśli euro zdrożało 25 proc., to będzie to miało również istotny wpływ na nasze wyniki finansowe w przyszłym roku - powiedział Kilian.

Polkomtel w tym roku zainwestował około 1,5 miliarda złotych, ale firma już zapowiada, że w przyszłym roku inwestycje będą mniejsze - około 1 miliarda. Sieć nie będzie już budować nowych stacji nadawczych 2G, a skupi się na rozwinięciu stacji bazowych 3G. Spółka myśli już nad technologią 4G, która umożliwia przesyłanie wideo.

info: media2



Telefony komorkowe, FIRMY ORANGE/PLUS/ERA/PLAY ETC.
  Elo, tak jak w nazwie, nie znalazlem zadnego topica rzeka na ten temat, wiec zakladam, moze spotka sie z zainteresowanem.

Glownym zalozeniem ma byc dyskusja na temat sytuacji na Polskim rynku telefonii komorkowej, nowe oferty, dla firm i indywidualnych userow, prepaid /abo, wszystko z czym macie doczynienia, jakies szczegolne oferty itp. tak samo bolączki jak beznadziejni konsultanci i oszustwa wszelkiej maści.

Dodajmy tez mozliwosc przedstawiania opinii dotyczacych konkretnych telefonow , jednak dosyc "nowych", a nie cegly z 2000 r.


Zapalilo sie swiatelko w tunelu http://biznes.onet.pl/nie-wolno-wyla...,1,prasa-detal :D bedzie mozna wypowiedziec szybciutko umowy i zawijac nowe telefoniki po kosztach :D:D



Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie przygotowało system informacji o mieście w telefonie komórkowym. Dzisiaj mobilną informacją w telefonach komórkowych posługuje się w Polsce około 200 miast, między innymi Wrocław, Kraków, a także Cieszyn, czy Łomża.

Na świecie coraz bardziej popularne są mobilne portale miejskie. Rzadko kto wędrując po mieście ma przy sobie laptopa, ale każdy w zasadzie ma przy sobie telefon komórkowy. I właśnie przy pomocy tego urządzenia mieszkańcy i turyści będą mogli uzyskać wiele informacji o Koszalinie, np. o rozkładzie jazdy MZK, imprezach czy miejscach wartych odwiedzenia. Wystarczy jedynie, aby telefon komórkowy miał dostęp do Internetu, czyli miał uruchomiony system WAP lub inny udostępniający Internet. Dzisiaj mobilną informacją w telefonach komórkowych posługuje się w Polsce około 200 miast, między innymi Wrocław, Kraków, a także Cieszyn, czy Łomża.

Informacje „komórkowe" są skrótem strony www.koszalin.pl, pozbawionym dużej grafiki, animacji i dopasowanym do rozmiarów wyświetlacza telefonu. Znaleźć tam można m.in. aktualności, adresy punktów informacji turystycznej, gastronomii, bazy noclegowej. W najbliższej przyszłości znajdą się dodatkowe informacje – o Dniach Koszalina, czy Lecie w Koszalinie. Koszt korzystania z systemu jest uzależniony od operatora.

- To kolejny kanał informacyjny, dzięki któremu mamy szansę dotrzeć z wiadomościami o mieście zarówno do koszalinian, jak i turystów - mówi prezydent Mirosław Mikietyński. - Zależy nam na tym, by z jednej strony turyści mogli szybko znaleźć interesujące ich miejsca, czyli np. gdzie mogą coś zjeść lub gdzie przenocować, z drugiej zaś strony - mieszkańcy miasta będą mogli w każdej chwili i w dowolnym miejscu sprawdzić, co nowego dzieje się w Koszalinie.

Udostępnienie miejsca na serwerze plus roczna opłata za korzystanie z systemu kosztowało miasto 3.416 zł.

Aby znaleźć informacje o Koszalinie lub jednym z kilkuset miast, wystarczy w odpowiednie "okienko" np. mobiinfo.pl wpisać nazwę miasta.

Źródło: Telix.pl