Telefony komurkowe dźwięki pl


W obronie krzyża

Xilisoft 3GP Video Converter + SERIAL !

http://pclab.pl/zdjecia/pliki/x-3gp-video-converter-wc2006.gif

Xilisoft 3GP Video Converter przydatny programos dla posiadaczy telefonów komórkowych. Dzięki niemu skonwertujesz plik 3GP do formatu AVI i MPEG i na odwrót. Posiada wsparcie dla wszystkich najpopularniejszych formatów: mpeg1, mpeg2, mpeg4, wmv, mp3, mp4, 3gp, mov, rm, dv, yuv, h264, wav. Potrafi także wyciągnąć z pliku video sam dźwięk.

Tresć widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Kliknij tutaj aby się zarejestrować



Komórkowa sieć Plus wzbogaciła swój serwis internetowy Plus.pl o nowy dział w całości poświęcony muzyce. Serwis promuje muzyczne usługi Plusa i zawiera kilka interesujących dodatków. To jednak nie jedyne nowości na stronie.
Muzyczny serwis internetowy sieci Plus dostępny jest pod adresem www.muzyka.plus.pl i podzielony został na kilka działów.

Aktualne wydarzenia w świecie muzyki prezentuje dział Na bieżąco, w którym oprócz newsów przeczytać można także recenzje, zapowiedzi a także muzycznego bloga.

Mixer umożliwia zremisować własny kawałek, z kolei dział z muzycznymi telefonami pozwoli wybrać odpowiedni telefon dla miłośników dobrych dźwięków. Biorąc udział w konkursach można także wygrać nowe płyty światowych artystów.

Sieć Plus posiada rozbudowane usługi muzyczne przeznaczone dla telefonów komórkowych. Dlatego serwis przy okazji promuje także muzyczne usługi dostępne w ofercie operatora - dzwonki na telefon, Muzodajnia.pl czy Czasoumilacz.

Przy okazji nowości na stronie Plus.pl warto wspomnieć, że internetowy magazyn Blog+TV wzbogacił się o nowy dział Game Ring, w którym redakcja testuje gry na telefony komórkowe.



Komputerowy chip, którego działanie jest wzorowane na ludzkim uchu, może odbierać zarówno sygnały telefonów komórkowych, jak i internetowe transmisje czy programy telewizyjne - informuje "New Scientist".
Urządzenia takie jak telefony komórkowe czy zwykłe radia są przystosowane tylko do odbioru wąskiego zakresu częstotliwości. Inspiracją dla nowego odbiornika były komórki rzęsate, które wyściełają ucho wewnętrzne człowieka i umożliwiają odbiór dźwięków w szerokim zakresie częstotliwości.

Słyszymy, ponieważ fale dźwiękowe wprawiają w drgania błonę bębenkową, co wytwarza fale w wypełnionym płynem uchu wewnętrznym. Włoski komórek rzęsatych w uchu wewnętrznym są wprawiane w ruch przez te fale - a ponieważ różne włoski reagują na różne częstotliwości, mózg może z ich reakcji wnioskować o odbieranych dźwiękach

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology naśladują ten proces za pomocą układu, który w odpowiedzi na częstotliwości radiowe wytwarza fale elektromagnetyczne. Fale aktywują sieć tranzystorów, działających jak komórki rzęsate. Dzięki temu powstaje uniwersalny odbiornik o zapotrzebowaniu na energię 100 razy mniejszym niż w poprzednio stosowanych rozwiązaniach. Odbierane pasmo częstotliwości sięga od 600 megaherców do 8 gigaherców.

[url=http://wiadomosci.onet.pl/1991085,69,ludzkie_ucho_inspiracja_dla_uniwersalnego_radia,item.html
]Link[/url]

Wie ktoś może coś więcej w tej materii??



http://www.nowosci.pl/img/ori/3269-ClearOne_Chat_50.jpg

VCC Systems – dostawca zaawansowanych rozwiązań wideokonferencyjnych – wprowadził do swojej oferty nowe zestawy audiokonferencyjne ClearOne Chat 50 i 150. Ich cechą wyróżniającą jest perfekcyjna likwidacja szumów i echa, co przekłada się na krystalicznie czysty dźwięk podczas wideokonferencji.
Zestaw ClearOne Chat 50 jest przeznaczony do zastosowania w małych salkach konferencyjnych. Składa się on z wbudowanego mikrofonu, głośnika, a także zaawansowanego systemu do redukcji szumów i usuwania echa. ClearOne Chat 150 różni się od modelu Chat 50 zastosowaniem aż 3 mikrofonów - zapewniających zbieranie dźwięku w zakresie 360° - co czyni go idealnym rozwiązaniem do większych sal konferencyjnych. Oba zestawy można podłączyć przez łącze USB do np. komputera, telefonu komórkowego, czy standardowego telefonu. Chat 150 można także podłączać za pośrednictwem kabli jack/chinch, co umożliwia wykorzystanie go jako alternatywnego systemu nagłośnienia i usuwania echa w terminalach wideokonferencyjnych. Oba modele pozwalają na realizację przekazu audio w trybie full-duplex, z krystalicznie czystym dźwiękiem.

„Na uwagę w rozwiązaniach rozwiązania audiokonferencyjnych ClearOne Chat zasługuje zwłaszcza zaawansowany system do redukcji szumów i usuwania echa. Zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań, takich jak choćby przekaz audio w trybie full-duplex. Dzięki niemu, podczas wideokonferencji można usłyszeć słowa naszego rozmówcy dokładnie wtedy, kiedy zostały wypowiedziane, co eliminuje efekt echa. Za usuwanie echa – tym razem z każdego mikrofonu znajdującego się w sali konferencyjnej - odpowiada także opatentowana technologia Gentner Distributed Echo Cancellation. W uzyskaniu krystalicznie czystego dźwięku pomaga też technologia wyciszania szumów z sali konferencyjnej, takich jak np. dźwięk projektora czy laptopa. Wszystko to – w połączeniu z obrazem z terminala wideokonferencyjnego - potęguje wrażenie osobistego spotkania” - wyjaśnia Dariusz Latecki, Dyrektor Generalny VCC Systems.

Zestawy ClearOne Chat 50 i ClearOne Chat 150 można zamówić bezpośrednio u VCC Systems – jako samodzielny zestaw audiokonferencyjny lub też jako część bardziej złożonego systemu wideokonferencyjnego.

Źródło : http://www.nowosci.pl