Telefony komurkowe w Orange dla firm


W obronie krzyża

Od września brytyjscy telewidzowie dostaną szansę obejrzenia nowego programu – listy przebojów dzwonków dla telefonów komórkowych. Za projektem stanie Orange (France Telecom) oraz Endemol (firma odpowiedzialna z Big Brothera).



Powstawanie programów typu Orange Playlist, to wskaźnik coraz większego znaczenia rynku dzwonków. Jak pisze Yahoo!, młodzi użytkownicy są skłonni wydawać swoje pieniądze na nowe sygnały dla telefonów niż na płyty CD, których to sprzedaż od pewnego czasu spada.



Europejski rynek dzwonków określa się na około miliard Euro rocznie. I będzie się on nadal powiększać, razem z coraz żwawszą wymianą „ringtones” na tzw. „ringtunes”, czyli przejście z dzwonków na „zwykłe” utwory muzyczne, grające z głośników komórek.



Nowy program Orange ma zachęcać też użytkowników telefonów do śmielszego posługiwania się wiadomościami typu MMS. Wybrane z nich będą pokazywane w wieczornym programie. Do tej pory, pisze Yahoo!, technologia ta „odstrasza” i ceną i nierzadko trudną obsługą.Pełna treść publikacji



Firma mTrack Services udostępniła w Wielkiej Brytanii serwis KidsOK. Jak na razie usługa dostępna jest dla abonentów operatora O2, Orange, T-Mobile i Vodafone. Serwis skierowany jest dla rodziców, którzy chcą zlokalizować miejsce przebywania swojego dziecka za pomocą telefonu komórkowego.



KidsOK umożliwia lokalizację użytkownika telefonu, w tym wypadku dziecka, w oparciu o polecenia sygnałowe lub SMS-owe. Po wysłaniu SMSa (tzw. pingu) rodzic otrzymuje, jak można przeczytać na stronie serwisu, mapkę w jakim rejonie w przeciągu 1 minuty znajdował się telefon z dokładnością do 500 metrów. Dokładność w terenie uzależniona jest od rozmieszczenia stacji bazowych sieci tzw. BTS.

Usługa kosztuje 39,95 funtów rocznie. Cała oferta to telefon komórkowy z możliwością zaprogramowania do 3 numerów oraz 10 dzwonkowych sygnałów.

Więcej informacji na temat tej usługi można przeczytać:
Tutaj



Jak MVNO MNI rusza w październiku jeszcze w październiku tego roku MNI przedstawi swją komórkową ofertę jako kolejny na naszym rynku Wirtualny Operator Sieci Mobilnych (MVNO). Według zapowiedzi Zarządu spółki plany nowego operatora poznamy jeszcze dzisiaj na konferencji prasowej.

Spółka zajmująca się przede wszystkim dostarczaniem kontentu do telefonów komórkowych (tapety, dzwonki) w 2008 roku chce pozyskać 70 tys. klientów i 250-300 tys. do 2010. MNI zaoferuje swoje usługi wirtualnej telefonii komórkowej na bazie infrastruktury sieci Orange. Jedną z nowych marek będzie Ezo Mobile. Ma on powstać dzięki współpracy firmy Telestar (nadawca iTV) a MNI Telecom (operator wirtualny, dawniej Pilicka Telefonia). Obie firmy zawarły na okres 5 lat umowę zobowiązującą firmę Telestar do zdobycia i utrzymania w ciągu trzech lat nie mniej niż 100 tys. abonentów.

”To będzie start technologiczny. Głośniejsze wejście na rynek planujemy pod koniec roku” - poinformował członek zarządu MNI Leszek Kułak.

Główną postacią nowego Brandu mobilnego w ramach projektu MVNO MNI, będzie osoba Michała Wiśniewskiego.

ź/telix.pl



Grupa TP przygotowała swój komentarz do nowej usługi mobilnych płatności wdrożonych przez Polkomtel we współpracy z firmą mPay.

Oto treść tego komentarza:

Polska Telefonia Komórkowa Centertel od kilku lat rozwija ofertę usług finansowo-bankowych we współpracy m.in.. z BZWBK, Lukas Bankiem etc. Zgodnie ze światowymi trendami idziemy w kierunku rozwoju płatności poprzez telefony komórkowe na zasadach on-line. Z tego względu zaprezentowaną ofertę mPay i Polkomtela oceniamy jako krok wstecz do naszych rozwiązań i nie zakładamy zbytniej popularności tego - uciążliwego dla klientów rozwiązania - wymuszającego m.in.. zamrożenie gotówki na specjalnym subkoncie.

W dobie powszechności elektronicznego pieniądza w naszym kraju, kiedy każdy Polak może od ręki otrzymać kartę kredytową - i to nie posiadając nawet konta w danym banku - oferta mPaya i Plus nie jest zbyt atrakcyjna i raczej niewygodna dla potencjalnych klientów.

Ponadto o słabości tego rozwiązania świadczy niezbyt duża sieć sprzedaży (realizacji zamrożonych środków) - zwłaszcza poza dużymi miastami.

Dlatego, znając oferowane rozwiązanie przez mPay, nie zdecydowaliśmy się na jego wprowadzenie. Natomiast, jeżeli zyska ono jednak użytkowników, to nie wykluczamy w przyszłości poszerzenia portfolio usług finansowo-bankowych
Orange także i o takie rozwiązanie.


Pozdrawiam

Jacek Kalinowski
Rzecznik Grupy TP

ź/gsmonline.pl



Play rodził się w bólach. Nie zdążył na czas zbudować nadajników. Opóźnił swój rynkowy start. Tymczasem czwarty operator powtórzył sukces komórkowej marki Heyah, pisze Forbes.

Najpierw w styczniu 2007 r. przejął Germanosa, jednego z największych dystrybutorów telefonów komórkowych na rynku. Potem zaczął podbierać klientów dawno okrzepłym rywalom. Wystartował z nowocześniejszą technologią (nadajniki UMTS i telefony trzeciej generacji), jego oferta była prostsza, a stawki za usługi niższe niż u konkurencji. Tym samym Play zmusił innych operatorów do obniżki cen. Teraz zamierza zrewolucjonizować rynek mobilnego internetu.

- Do Playa na samym początku przechodzili przede wszystkim ci, którzy najwięcej wydawali na komórkę - mówi Łukasz Koseski, analityk firmy Audytel.

Na razie w porównaniu do Plusa, Ery i Orange, z których każdy z osobna ma ponad 10 mln klientów, wydaje się mikrusem. Ale utrzymując dotychczasowe tempo pozyskiwania klientów, za kilka lat może z nimi się zrównać, konkluduje magazyn dla biznesu.

ź/telix.pl



Największy producent telefonów komórkowych na świecie, Nokia, oraz operator telefonii komórkowej Orange będą oferować swoim klientom nowe dyski twarde produkowane przez firmę Seagate przeznaczone dla telefonów komórkowych.

Dyski Seagate'a o nazwie DAVE mają rozmiar zbliżony do karty kredytowej i będą dostępne w wersjach o pojemności od 10 do 60 GB. Urządzenia będą komunikowały się z telefonami i aparatami poprzez połączenie Wi-Fi lub Bluetooth, umożliwiając zapis danych w locie.

Dysk pozwala na podłączenie się tylko jednej osoby w danej chwili, ma to wyeliminować możliwość przechwytywania danych. Dzięki temu, że specyfikacja całej platformy jest otwarta, inni producenci będą mogli wprowadzić dodatkowe szyfrowanie informacji przechowywanych w urządzeniu.

Jak powiedział Rob Pait z firmy Seagate, „Jeżeli zgubisz telefon komórkowy z ważnymi danymi firmowymi, zgubiłeś nie tylko urządzenie warte kilkaset funtów, potencjalnie zgubiłeś miliony. Ten dysk możesz przechowywać w torbie i nawet kiedy zgubisz telefon twoje dane firmowe są bezpieczne”.

Brytyjski Orange zamierza wprowadzić urządzenia latem tego roku. Będą one dostępne jak na razie jedynie dla klientów biznesowych. Nokia będzie sprzedawać dyski zarówno firmom jak i klientom indywidualnym.

źródło:chip.pl



Jak wszyscy odwiedzający strony WWW tej firmy widzą strony zyskały podobny wygląd i z jednej usługi na drugą możemy przenosić sie dzięki zakładką "telefon domowy", "telefon komórkowy" , "internet".
Przy okazji tej przebudowy nie ma możliwości zalogowania się na stronie TP i sprawdzenia wysokości ostatniej faktury, a jak się dowiedziałem konsultanci na 9393 do poniedziałku także tego dostępu nie mają.
Ale o co mi chodzi przecież rozbudowa jest dla naszego dobra...
Tak tylko że ja trzeci już miesiąc nie dostałem papierkowej faktury do skrzynki, zamierzam wyjechać, a jeżeli nie zapłacę do następnego piątku zostaną mi naliczone odsetki karne.
Oczywiście coś takiego jak przedłużenie terminu płatności wg. miłej Pani nie jest możliwe bo moim obowiązkiem jest sie dowiadywać i płacić w terminie na tzw blankiecie zastępczym.
A że ostatnio bardzo jestem zadowolony z usług telefonii VoIP , telefon po 15latach użytkowania wkrótce wyłączę.