W obronie krzyża
Firma LG Electronics (LG),światowy lider w dziedzinie technologii i projektowania w branży telekomunikacji mobilnej,poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży w Europie i Azji pierwszego na świecie przezroczystego telefonu:modelu LG GD900 Crystal.
LG GD900 Crystal to telefon z ekranem dotykowym o nowatorskim wzornictwie opartym na motywie przezroczystości.Delikatnie podświetlana klawiatura urządzenia,Crystal Touchpad, wysuwa się lekko spod ekranu wyświetlacza.Jest wykonana ze szkła hartowanego,a ponadto obramowana i wzmocniona paskiem wytrzymałego stopu kompozytowego o nazwie Liquidmetal,który chroni przed wstrząsami i wibracjami.
Aparat fotograficzny 8 MPix wyświetlacz LCD o przekątnej 3"
odtwarzacz plików muzycznych do 32 GB muzyki,zdjęć i innych danych Wi-fi
Cena w Polsce ok. 2000zł
Witam,
Walka z wieżami telekomunikacyjnymi to walka z cywilizacją i przypomina zachowanie naszych przodków, którzy walczyli z "żelaznym smokiem'' - koleją :) morderczym prądem i słupami energetycznymi zabijającymi całe rodziny. Były też czasy, kiedy to do miast nie wpuszczano automobili bo konie straszyły.
Skuteczny zasięg stacji GSM przy aktualnym etapie rozwoju sieci to najwyżej kilka km a w przypadku stacji 3G (UMTS) będzie to kilkaset metrów i z tego względu nie można ich budować po lasach i daleko od zabudowań - muszą być tam gdzie abonenci, a zające komórek nie używają.
W Polsce mamy chyba najbardziej restrykcyjne prawo w tej dziedzinie i średnio trwająca dwa lata inwstycja jest prześwietlona z każdej strony przez wydziały architektiry, wydziały ochrony środowiska, SANEPID, nadzory budowlane, inspekcje ochrony środowiska a nawet straż pożarną i inspekcję pracy.
Zgadzam się, że stacje nie są ozdobą otoczenia ale słupy energetyczne, telefoniczne, transformatory itp. też nimi nie są :(
Zaletą bliskości stacji jest co oczywiste dobry zasięg (w niedalekiej przyszłości większe przepływności danych do urządzeń mobilnych) ale też znaczące ograniczenie emisji z telefonu przykładanego bezpośrednio do głowy abonenta. Moc jest regulowana i zależna od jakości połączenia, czyli głównie odległości od stacji.
Kilkuletnia mikrofala kuchenna z wyrobionymi uszczelkami to prawdziwe zagrożenie dla domowników a nie sąsiadująca stacja telekomunikacyjna.
Oskarzenie gazety? Mozliwe?
Witam. Jestem na forum nowy jesli pisze w złym dziale to przepraszam.
Teraz opisze moja sprawe cala.
2 lata temu zostalem zatrzymany przez policje w domu, nakaz rewizji itp. Zostalem zawieziony na komisariat, tam przebywalem 48 godzin poczym prokurator zwolnil mnie za poreczeniem majatkowym 1 tys zl i dozorem policyjnym.
Wszystko ok nabroilem nie mam pretensji.
Ale lokalna gazeta opisala to tak:
http://www.nowlow.pl/default.php?id=czytaj&tekst=8901
Teraz juz jest rok czy 2 lata po sprawie. Po dochodzeniu wogule zmieniono mi zarzuty, ze nie ja sie wlaczalem do urzadzen tpsa tylko ktos inny a ja tylko korzystalem z tego. Udowodniono mi oszustwo na kwote 450 zł a nie kilkanascie tysiecy jak opisala gazeta. Nikt mi nie udowodnil ze dzwonilem po ludziach i podawalem sie za montera tPSA.
Teraz moje pytania:
Czy gazeta ma prawo pisac takie glupoty przed wyrokiem sadu?
Bo napisali ze nie jestem podejrzany tylko winny. Cytat:
[cytat:lygxjv8f]Dwaj młodzi mieszkańcy gminy Zduny - 20-letni Marcin S. oraz 21-letni Piotr R. doprowadzili do strat w Telekomunikacji Polskiej S.A. na kwotę co najmniej kilkunastu tysięcy złotych, a może jeszcze więcej - kradli impulsy telefoniczne doładowywując w nielegalny sposób karty prepaidowe do telefonów komórkowych w sieci Idea POP. [/cytat:lygxjv8f]
Prosze o rady
Telefon uprości codzienne życie
Telefon uprości codzienne życie
Za pomocą telefonu komórkowego będziemy mogli zarządzać domowymi urządzeniami oraz dokonywac innych codziennych czynności? Według prezesa Telekomunikacji Polskiej, najbliższe lata w telekomunikacji upłyną pod znakiem interfejsu spersonalizowanego.
- iPod nie wnosił nowej technolo*gii, tak jak telefon, faks, Internet czy telefon komórkowy. Ale za to łączył w sobie kilka funkcji. I to jest symbolem nowego skoku. Takiego, który będziemy zawdzięczali interfejsom - urządzeniom służącym komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami - mówi dziennikowi Polska Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej , pytany o to czy gadżety typu iPod symbolizują otwieranie wtelekomunikacji bram na kolejne etapy techniki.
- Chodzi o to, żeby zamiast mieć w domu pięć pilotów, do telewizora, DVD, wieży, magnetowidu i kamery, mieć jeden. By usprawnić i uproś*cić sposób zarządzania wszystkim techniką - dodaje Witucki. Prezes Telekomunikacji Polskiej podkreśla, że technologia nie jest ważna sama w sobie, tylko wtedy, gdy czyni nasze życie prostszym i umożliwia kolejny skok jakościowy. Ważne są umiejętność wykorzystania nowych wynalazków.
Jakie urządzenie będzie symbolizowało kolejny etap w telekomunikacji? - Interfejs spersonalizowany. Dostosowany do zmian potrzeb odbiorcy. A także do różnych potrzeb członków rodziny. Jeden chce oglądać programy informacyjne, inny filmy z kablówki, jeszcze inny korzystać z internetu. Plus choćby takie sprawy jak uzu*pełnianie lodówki czy skanowanie dat ważności bądź zakupy do domu - mówi Maciej Witucki.
info: media2
Dnia 28 Apr 2007 10:44:10 -0700, Galaktyczny Edek napisał(a):
> PS Widzę, że na Allegro sa jeszcze modele C550/C600. Nie chodzi mi o
> cenę bo trochę mogę dołożyć, w końcu ten telefon powinien mi służyć
> dłużej niż miesiąc czy dwa, więc jeśli warto to dołożę. Widzę jednak,
> że one mają manipulatory wychyłowe (tak to się chyba nazywa...), które
> są urządzeniami dość zawodnymi w porównaniu z klawiszami, prawda? W
> każdym razie znajomi którzy mieli/mają niższe modele SE i Siemensa
> praktycznie zawsze na to narzekają. Przepraszam, jeśli moje dylematy
> są lamerskie - po prostu "wypadłem z obiegu".
550 i 600 mają ekrany wysokiej rozdzielczości i są droższe, a przecież
multimedia nie miały być najważniejsze...
do 550 póki co nie ma polskiej wersji systemu, c600 ma EDGE, ale jest już
wyraźnie droższy.
O jakiejś awaryjności nie wiem - więc sprawują się raczej dobrze.
--
Pozdrowienia, Waldek Godel
awago.maupa.orangegsm.info, awago.maupa.telekomunikacja.org
Jeżeli nie ma dowodu, to istnieje poważna przesłanka, że taki dowód może
istnieć - Jacek Kurski
(onet.pl / 16.07.2008)
Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zwróciło się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), aby ten sprawdził, czy w Polsce działają telefony firmy Senao, uznane za nielegalne - poinformowało ministerstwo.
UKE sprawdza także, czy telefony Senao zakłócają częstotliwości radiowe używane przez wojsko i służby specjalne.
W ubiegły czwartek UKE poinformował, że telefony firmy Senao są nielegalne, ponieważ działają na częstotliwościach przeznaczonych m.in. dla MON i służb specjalnych. Chodzi o pasmo częstotliwości 262-390 MHz. Zdaniem Urzędu, używanie telefonów zakłóca pracę innych urządzeń radiowych pracujących w tym paśmie, w tym także urządzeń służb niosących pomoc w sytuacjach zagrożeń.
Dyrektor Departamentu Informatyki i Telekomunikacji Ministerstwa Obrony Narodowej gen. bryg. Włodzimierz Nowak wyjaśnił, że MON nie ma uprawnień do namierzania telefonów wśród cywilów. Dlatego działające przy MON Wojskowe Biuro Zarządzania Częstotliwościami zwróciło się z tym do UKE.
Nowak dodał, że sygnały o możliwości pojawienia się w krajach UE nielegalnych telefonów zostały przekazane przez NATO. Zaznaczył przy tym, że Wojskowe Biuro Zarządzania Częstotliwościami nie otrzymało do tej pory informacji o ewentualnych zakłóceniach wojskowych systemów radioelektronicznych.
- UKE doprowadził do usunięcia ofert (sprzedaży - przyp.red.) z portalu internetowego Allegro, a delegatury UKE prowadzą nasłuchy zakresów częstotliwości używanych przez nielegalne telefony w celu ich ewentualnego wykrycia - powiedział Nowak.
Dodał, że ministerstwo nie dysponuje informacjami o tym, ile telefonów firmy Senao może być wykorzystywanych w naszym kraju.