Telekomunikacja Białystok infolinia


W obronie krzyża

Rywale TP SA proponują tańszą Neostradę
  Netia i GTS Energis rozpoczęły walkę o klientów TP SA korzystających z szerokopasmowego dostępu do internetu. Skorzystanie z ich oferty pozwala zaoszczędzić nawet 318 zł rocznie.

Walka o klienta będzie się rozgrywać na poziomie ofert o najniższym abonamencie - ocenia Kornelia Mathea, dyrektor dywizji usług dla domu TP SA. Wczoraj TP SA poinformowała o zniesieniu limitów transferu danych w usłudze Neostrada oraz o tym, że bez podnoszenia opłat zwiększa prędkość najwolniejszych łączy ze 128 kb/s do 256 kb/s.

15 lutego TP SA zmienia cennik szerokopasmowego dostępu do internetu w usłudze Neostrada. Zgodnie z prawem, ci z klientów operatora, którzy złożą do 14 lutego wypowiedzenie umowy, nie będą musieli płacić kary za jej zerwanie. W ostatnim roku ceny dostępu do internetu sporo spadły (za te same pieniądze można mieć większą prędkość) i spora część starych klientów Neostrady płaci więcej niż nowi użytkownicy. I właśnie na takich klientów liczą GTS Energis i Netia, które właśnie wprowadziły do swej oferty usługi szerokopasmowego dostępu do internetu dla abonentów TP SA.

Obie firmy oferują łącza na zasadzie BSA (hurtowy zakup szerokopasmowego dostępu do internetu) i szacują, że w tym roku pozyskają po kilkadziesiąt tysięcy klientów detalicznych.

Oferta BSA jest odzwierciedleniem oferty Neostrady, bo taką usługą obaj operatorzy kupują hurtowo w TP SA. Z wyliczeń Gazety Prawnej prowadzonych z uwzględnieniem kosztów podłączenia usługi oraz wszelkich upustów i promocji wynika, że ceny usług Netii i GTS są zbliżone, ale GTS Energis jest tańszy. W większości wypadków cena usługi u konkurentów TP SA jest niższa niż Neostrady i dzięki temu klienci mogą mieć od kilku do kilkunastu procent oszczędności.

Wyjątkiem jest 36-miesięczny kontrakt na łącza o przepustowości 2 Mb/s i 6 Mb/s. Tu najtańsza jest TP SA.

Eksperci zwracają uwagę, że osoby chcące skorzystać z usług innych niż Telekomunikacji Polskiej operatorów powinny przed złożeniem wypowiedzenia umowy sprawdzić, czy alternatywny operator może mu dostarczać szerokopasmowy internet.

- Nowy regulamin Neostrady stał się okazją do zmiany dostawcy usługi, a tymczasem nie jest to takie proste - przestrzega w swym blogu Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i zapowiada, że na stronach www.uke.gov.pl pojawi się pomocniczy komunikat. UKE ma w nim przestrzegać przed pochopnymi decyzjami podejmowanymi bez sprawdzenia dostępności oferty alternatywnych operatorów i odsyłał do właściwych dla poszczególnych operatorów cenników oraz infolinii i mapek.

GDZIE SKORZYSTAĆ Z USŁUG NETII I GTS ENERGIS

Oferta Netii dostępna jest w następujących strefach numeracyjnych: warszawska (22), ciechanowska (23), płocka (24), siedlecka (25), ostrołęcka (29), katowicka (32), bielska (33), częstochowska (34), łódzka (42), sieradzka (43), piotrkowska (44), skierniewicka (46), bydgoska (52), włocławska (54), elbląska (55), toruńska (56), gdańska (58), opolska (77).

Oferta GTS Energis jest dostępna w strefach: Białystok (85), Bielsko-Biała (33), Bydgoszcz (52), Ciechanów (23), Częstochowa (34), Elbląg (55), Gdańsk (58), Katowice (32), Koszalin (94), Kraków (12), Łomża (86), Nowy Sącz (18), Olsztyn (89), Opole (77), Ostrołęka (29), Płock (24), Siedlce (25) Słupsk (59), Suwałki (87), Szczecin (91), Toruń (56), Warszawa (22), Włocławek (54).

Co o tym myślicie?? Warto wybrac ofertę Energis lub Netii czy pozostać w Neostradzie??
źródło: Onet.pl