Telekomunikacja drogą radiową Abonenci


W obronie krzyża

Głównym Sponsorem naszej Sieci Serwerów jest Firma VENTUS

Firma VENTUS została założona w roku 2006 i specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług telekomunikacyjnych. Oferujemy stały i nielimitowany dostęp do sieci Internet drogą radiową w technologiach 2.4Ghz i 5.xGhz. Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz biznesowych na terenie powiatów Bielskiego, Oświęcimskiego oraz Wadowickiego.

Do budowy naszej sieci wykorzystujemy urządzeń najwyższej jakości wiodących producentów na rynku światowym (m.in. Cisco, Dell, Intel, MikroTik, Ubiquiti Networks). Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości urządzeń również u klientów końcowych jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Zapewniamy także bezpieczeństwo przesyłania danych w naszej sieci poprzez zastosowanie szyfrowanego połączenia pomiędzy nadajnikiem a abonentem (obecnie stosowanym protokołem szyfrującym jest WPA2). Nasze nadajniki zabezpieczane są na kilka sposobów które zapobiegają podłączaniu się do naszej sieci osobom trzecim. Serwery odpowiedzialne za połączenie z internetem wyposażone są w zaawansowane FireWall-e które zabezpieczają sieć przed atakami z Internetu. Wszelkie próby łamania zabezpieczeń lub przechwytywania informacji w naszej sieci są monitorowane i w przypadku ich stwierdzenia wyciągane są odpowiednie konsekwencje od osób za to odpowiedzialnych.

Zapraszamy i Polecamy

www.ventussieci.pl



Co do pytań, to nie mogę bardziej sprecyzować, nie znając szczegółowej lokalizacji. Generalnie polecam tworzenie mostów radiowych, czyli radiowego przedłużenia linii kablowej z miejsca gdzie jest dostęp do kablowego internetu, do miejsca gdzie chcemy to łącze doprowadzić. Niektórzy operatorzy, np Netia udostępniają swoje AP. Niestety polskie prawo strzeże interesów pewnych firm i zabrania wynoszenia usługi poza lokal dla którego jest zamawiana. Ale np droższy DSL pozwala przenosić go dalej i dlatego proponuję zbudowanie mostu pomiędzy dowolnym abonentem kablowym (najlepiej w rodzinie lub życzliwy znajomy) od którego usługę DSL można przenieśc do nas drogą radiową. Ze względu na cenę DSL-a , sensowne jest korzystanie z niego jedynie w ramach promocji (za łącze 1MB - 72PLN/m-c przez pierwszy rok i 133PLN/m-c przez drugi rok obowiązywania umowy, lub za 2MB odpowiednio 84PLN i 170PLN). Można korzystać z alternatywnych usług np Telekomunikacji Kolejowej. Dla pomniejszenia kosztów , znośnych zresztą w ramach promocji, można wykonać to wspólnie z inną osobą(osobami). Ważne żeby nie robić tego w formie usługi , ani nie zarabiać na tym bo bedziemy podlegali pod Urząd Skarbowy. Prowadzenie działalności w tym zakresie też niestety jest utrudnione. Często zainteresowani internetem powołują stowarzyszenia by dopełnić absurdalnych wymogów polskiego prawa. Podobno praktycznie wielu dzieli neostradę. Wszystko jest opisane w necie. Niezbędny sprzet: AP-router, karta radiowa, antenki, razem koszt ok 300PLN zależnie od warunków. Na pewno warto zainwestować te pieniążki dla własnego rozwoju, a szczególnie dla naszej młodzieży. Drzymała jakoś sobie radził z ówczesnym prawem to i my powinniśmy.
Pozdr



885000 abonentów Deutsche Telekom
  885000 abonentów Deutsche Telekom

http://i37.tinypic.com/28larsk.jpg

Niemiecki operator telekomunikacyjny - Deutsche Telekom - poinformował o kolejnym sukcesie związanym z jego serwisem IPTV - T-Home Entertain -, który dystrybuowany jest przy użyciu sieci ADSL do 885000 użytkowników (dane na dzień 30 września 2009 roku. Według raportu przedstawionego w ramach podsumowania trzeciego kwartału 2009 roku, firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu - 1 mln klientów do końca bieżącego roku. T-Home Entertain oferuje swoim abonentom dostęp do 150 kanałów oraz biblioteki cyfrowej video - 10000 tytułów oraz blisko 2500 kanałów radiowych oraz interaktywnych usług multimedialnych. Warto wspomnieć, że około 20 mln gospodarstw domowych ma szansę odbierać całą ofertę T-Home Entertain za pośrednictwem ADSL2+ oraz VDSL. Poza telewizją operator daje dostęp do Internetu oraz telefonii stacjonarnej.



Netia chce zamieszać w sieci

WIELKIE PLANY OPERATORA
Video na żądanie, telewizja przez internet i komórki dla biznesmenów - to najbliższe plany Netii, trzeciego w Polsce dostawcy internetu - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
W przyszłym roku Netia chce zaoferować klientom nowe usługi, m.in. wideo na żądanie (VoD) i telewizję przez internet (IPTV). - Elementy tych usług pojawią się pewnie jeszcze w połowie tego roku. Jednak lata 2009-10 to już usługa typu triple play (pakiet trzech usług w jednej cenie - telefon, internet oraz PITV), bo tylko dzięki temu będziemy mogli konkurować skutecznie - zapowiada Mirosław Godlewski, prezes Netii.

<SCRIPT type=text/javascript><!-- onet('adsGet1','main2-box')//--></SCRIPT><SCRIPT type=text/javascript><!-- onet('adsGet2')//--></SCRIPT>Dotrzeć do białych map na mapie TP SA

Spółkę, jak zaznacza Godlewski, czekają w tym roku poważne wydatki na rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Chodzi tutaj przede wszystkim o tzw. uwalnianie pętli lokalnych (LLU). Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się prowadzenie kabli między centralą TP a domem abonenta. Pozwala to świadczyć usługi niezależne od oferty TP. Według Godlewskiego jest to argument pokazujący, że operatorzy alternatywni też inwestują, a nie tylko, jak głosi obiegowa opinia, tylko wykorzystują infrastrukturę TP.

- Mamy największą sieć Wi-Max (internet i telefon drogą radiową) i kontynuujemy jej rozbudowę tam, gdzie TP nigdy nie doszła. Dobrym przykładem jest Konstancin. Tam ludzie nie mieliby telefonu i internetu bez naszych masztów - mówi prezes Netii.

W ubiegłym roku tym roku na Wi-Max spółka wydała 30 mln zł, w tym - na zapełnienie brakujących lokalizacji - wyda ok. 18 mln zł.

Powrót do komórki

Godlewski zapowiada też uruchomienie nowego komórkowego gracza pod szyldem Netii. Spółka była już współudziałowcem sieci Play, ale sprzedała pakiet swoich akcji pozostałym udziałowcom, aby zdobyć pieniądze właśnie na internetowe inwestycje.

Teraz firma znów chce świadczyć wirtualne usługi mobilne, ale tylko dla klientów biznesowych.

Według Godlewskiego nie ma co wchodzić z nową marką na zatłoczony rynek klientów indywidualnych. Lepiej jest szukać zyskownych nisz. - Skoncentrujemy się na segmencie, który nas już zna, i zostawimy markę Netia - twierdzi Godlewski.

Dodaje, że spółka testuje już dla biznesu usługę telefonu, który zamienia się w biurze z mobilnego w telefon internetowy.

Netia swoją mobilna ofertę chce budować na podstawie sieci Play. Mimo pozbycia się udziałów ma z Playem podpisane stosowne kontrakty w tej sprawie.

mkg



NET -Telefon -Cyfra +
  CYFRA+ I TELEKOMUNIKACJA POLSKA PODPISUJĄ POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY I PRZYGOTOWUJĄ OFERTĘ TRIPLE PLAY

CANAL+ Cyfrowy i Telekomunikacja Polska podpisały umowę o współpracy, która pozwoli na stworzenie ofert triple play (telewizja, internet, telefon) dla abonentów CYFRY+ oraz klientów TP nie mających dostępu do sieci szerokopasmowej. To istotne na polskim rynku porozumienie pozwoli upowszechnić nowoczesną technologię łączącą trzy usługi, szczególnie w rejonach, gdzie do tej pory nie było to możliwe. Jednocześnie po raz pierwszy w Polsce platforma cyfrowa zaoferuje klientom triple play.

Zgodnie z umową, CYFRA+ poza telewizją satelitarną zaoferuje swoim abonentom także dostęp do internetu i telefonii. Uruchomienie usługi planowane jest w drugim kwartale 2008. Obok dekoderów satelitarnych użytkownicy nowej oferty zostaną wyposażeni w terminale double play dające dostęp do internetu i telefonii poprzez DSL lub drogą radiową.

Jednocześnie Telekomunikacja Polska przygotuje dla swoich klientów ofertę, która umożliwi odbiór programów telewizyjnych w ramach usługi multipakiet tp poprzez satelitę na terenach, gdzie nie ma jeszcze szerokopasmowego dostępu do internetu. Oprócz oferty telewizyjnej dostępnej w multipakiecie tp usługa będzie zawierać także pakiety programów telewizyjnych CYFRY+. Klienci pragnący skorzystać z nowej oferty otrzymają hybrydowe dekodery umożliwiające odbiór programów i usług telewizyjnych poprzez satelitę, a jednocześnie pozwalające na dostęp do internetu np. w technologii CDMA czy WiMAX. Usługa zostanie uruchomiona w 2008.

CYFRA+ to najbogatsza programowo platforma cyfrowa w Polsce: ponad 90 kanałów RTV, serwisy dodatkowe oraz dostęp do kilkuset kanałów satelitarnych w oryginalnych wersjach językowych. CYFRA+ proponuje bogaty wybór kanałów filmowych (16), sportowych (6), dokumentalnych (8), dziecięcych (5), informacyjnych (12), muzycznych i rozrywkowych (20) oraz ogólnopolskich (11). CYFRA+ to cyfrowa jakość oraz unikalne usługi dodatkowe: m.in. standard HDTV, rozbudowany elektroniczny przewodnik po programach (EPG), wybór wersji filmu z lektorem lub napisami, format 16/9, oferta dla dorosłych RelaXXX, Music Choice, INFO+, CYFRA+GRY, serwisy sms. CYFRĘ+ odbiera milion gospodarstw domowych w Polsce. Operatorem CYFRY+ jest CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

info: Kod: www.cyfraplus.pl