W obronie krzyża
no to mowisz tylko o tel. sat.
O jakiej jeszcze myślisz antenie, mając gniazdo anteny zbiorczej w mieszkaniu ?
Telekomunikacja – dziedzina techniki i nauki, zajmująca się transmisją WSZELKIEGO rodzaju informacji na odległość.
Pisalem o milosniku telekomunikacji, wiec to moze byc cokolwiek. Mozesz nawet nasluchiwac (a przynajmniej starac sie...) sygnalow z kosmosu... Ale jak chcesz cos bardziej przyziemnego, to np. bezprzewodowy internet.
Ale nie to jest wazne. Chodzilo o co innego: czy jak ktos znajdzie sobie jakas potrzebe "ozdobienia", przerobienia, dostosowania naszego budynku do swoich potrzeb, hobby, formy spedzania wolnego czasu, relaksu itd, to czy moze sobie to robic bez konsultacji ze wspolnota jezeli ingeruje w bryłę i estetyke budynku poza wnetrzem swojego mieszkaniem?
Polski rząd zamierza wystąpić na forum Unii Europejskiej o zmianę zasad dotyczących naliczania podatku VAT za połączenia internetowe. Powszechne protesty, jakie wzbudziła perspektywa podniesienia podatku za te usługi do stawki 22% skłoniły wczoraj rząd do opowiedzenia się za wprowadzeniem na nie zerowej stawki VAT-u. Według ministra nauki, prof. Michała Kleibera, w nadrabianiu zapóźnień technologicznych w dziedzinie teleinformacji ma pomóc także stymulowanie konkurencji. Dzisiejsze wejście w życie pakietu nowych rozwiązań telekomunikacyjnych ma pobudzić rzeczywistą konkurencję w tym sektorze. Według ministra Kleibera jej działanie powinno wpłynąć na realne obniżki opłat za dostęp do Internetu, na razie bowiem mimo wciąż referencyjnej, 7-procentowej stawki VAT, pozostają one jednymi z najwyższych w Europie.
Czyżby nasz rząd zaczął myśleć o nas?
Studencka firma konsultingowa ConQuest Consulting ma zaszczyt zaprosić studentów do udziału w pierwszej polskiej edycji konkursu na komercjalizację pomysłów biznesowych- „Cambridge PYTHON- Inkubacja przedsięwzięć hi-tech, według wzorców wypracowanych w Cambridge”
Projekt Cambridge PYTHON ma na celu wyłonienie interesujących pomysłów biznesowych, które następnie zostaną sfinansowane przez firmy Venture Capital. W centrum zainteresowania konkursu znajdują się przedsięwzięcia hi-tech z dziedziny Informatyki i Telekomunikacji (ICT – Information and Communication Technology).
Partnerami przedsięwzięcia są m.in. Ambasada Brytyjska, University of Cambridge, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Więcej informacji i projekcie i możliwości uczestnictwa w otwarciu na www.cambridgepython.pl
TELEKOMUNIKACJA
dziedzina nauki i techniki, zajmująca się przetwarzaniem
i przesyłaniem informacji na odległość
TELETECHNIKA
dziedzina techniki, zajmująca się praktycznym
zastosowaniem TELEKOMUNIKACJI
-projektowanie, wykonawstwo i utrzymanie
składają się z następujących działów:
TELEFONIA przesyłanie wiadomości w postaci dźwięków, głównie mowy, pomiędzy co najmniej 2 abonentami,
TELEWIZJA przesyłanie obrazów scen ruchomych i towarzyszącego im dźwięku, również telewizja zbiorcza (MONITORING WIZYJNY)
RADIOFONIA przesyłanie w systemie rozsiewczym audycji dźwiękowych,
SYGNALIZACJA przesyłanie sygnałów o umownym znaczeniu; wywoławcza, alarmowa, pożarowa, informacyjna, ruchu, itd.,
TELEDACJA (transmisja danych) przesyłanie informacji pod postacią danych między urządzeniami służącymi do ich przetwarzania (np. między komputerami) - obecnie częściej używa się terminu TELEINFORMATYKA,
TELEMECHANIKA przesyłanie na odległość sygnałów w celu sterowania obiektami, rejestracji danych i kontroli urządzeń,
TELEMETRIA przesyłanie wyników pomiarów,
TELEFAKS przesyłanie pomiędzy 2 aparatami wiadomości w postaci zapisanych (np. odręcznie na kartce papieru) dokumentów,
TELEMATYKA przesyłanie wiadomości w postaci nieruchomego obrazu (tekstu, znaków graficznych, fotografii i innych),
WIZJOGRAFIA przekazywanie wiadomości w sposób pozwalający na ich wybór i oglądanie w formie tekstu lub rysunku na ekranie (np. telewizora); rozsiewcza (np. teletekst), porozumiewawcza (wideoteks).
TELEOPIEKA nowy, tworzący się dział telekomunikacji, wykorzystujący możliwości i doświadczenia kilku innych działów w ramach jednego, zintegrowanego systemu np. zdalnej opieki i nadzoru osób starszych lub chorych: TELEFONIA (uproszczony kontakt głosowy z osobami, MONITORING WIZYJNY (obserwacja osób), SYGNALIZACJA (wykrywanie i przesyłanie sygnałów dotyczących zagrożenia osób), TELEMETRIA (przesyłanie wyników automatycznych badań medycznych) itd.
Nazywam się Darek (trudno zgadnąć )
Chrzest przyjąłem 21.06.1981r. (ur. 1.06.1981r.)
Oaza:
w Ruchu Światło-Życie jestem od 1992r. We wspólnocie młodzieżowej od 1995r.
Jestem animatorem Ruchu, członkiem Diecezjalnej Diakonii Liturgii i Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Ś.-Ż. (koordynator sekcji liturgicznej w dziale projektów)
Jestem idealistą, a droga przygotowana przez ks. Franciszka Blachnickiego jest takim moim ideałem.
Nauka:
skończyłem MSP nr 6 w Knurowie, ZSŁ w Gliwicach (technik elektronik) i na Politechnice Śląskiej kierunek Elektronika i Telekomunikacja, o specjalności Elektronika Biomedyczna (mgr inż. Elektroniki Biomedycznej).
Sport:
szermierka (szpada), rower, wędrówki górskie, karate, judo, aikido, wspinaczka na sztucznej ściance, pływanie (styl rozpaczliwy).
Zainteresowania:
elektronika, komputery, fotografia, liturgika.
Wykonane projekty:
model do badania wzmacniaczy mocy, centralka alarmowa wykonana na logice programowalnej, mikroprocesorowa centralka alarmowa z wyświetlaczem LCD, elektrokardiograf holterowski, program do uśredniania sygnału EKG w dziedzinie czasu, model do badania diod, przełącznik akustyczny, przełącznik na światło, perceptron rozmyty + własne modyfikacje, perceptron tradycyjny, oprogramowanie do ich testowania, itd... itp...
Plany na przyszłość:
dobra praca, Nikon F80, podróże (te małe i duże ), auto, dom.
Marzenia:
słodka tajemnica
Polska Telefonia Cyfrowa partnerem międzynarodowej konferencji „Fundusze strukturalne dla badań nad komunikacją mobilną w nowych krajach członkowskich oraz kandydujących do Unii Europejskiej”.
Celem konferencji, która odbyła się w Warszawie 16.10.2006r., była wymiana doświadczeń w zakresie dysponowania środkami strukturalnymi na działalność badawczo-rozwojową, dyskusja nad możliwościami koncentracji i wykorzystania środków budżetowych i strukturalnych w dziedzinie technologii komunikacyjno-informacyjnych w Polsce oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak efektywnie koordynować i wykorzystywać środki finansowe pochodzące z Programu Ramowego UE, Funduszy Strukturalnych oraz z budżetu państwa. W konferencji, obok przedstawicieli państw członkowskich UE, udział wzięli również prelegenci polscy, między innymi: prof. Jerzy Buzek i prof. Michal Kleiber.
PTC od kilku lat bierze udział w różnorakich projektach badawczych współfinansowanych przez Unię Europejską oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (projekty 5 oraz 6 Programu Ramowego UE), aktywnie działa w europejskiej Platformie Technologii Mobilnych (eMobility) i współpracuje z Fundacją Mobile Open Society Through Wireless Technology (MOST). W 2005r. PTC weszła do Komitetu Sterującego eMobility.
eMobility, którą na konferencji reprezentowała dr Fiona Williams, jest platformą technologiczną wspieraną przez Komisję Europejską, skupiającą dostawców mobilnych rozwiązań telekomunikacyjnych, operatorów i instytucje badawcze. Jest pomocna w kształtowaniu strategii i polityki naukowo-badawczej, rozwoju technologii mobilnych w Europie i jej finansowania z funduszy Unii Europejskiej. Doświadczenia i inicjatywy PTC Sp. z o. o. w tym obszarze zostały uwieńczone w grudniu 2005 r. wyborem firmy do Komitetu Sterującego eMobility. PTC jest jedyną firmą pochodzącą z nowoprzyjętych krajów Unii Europejskiej, która znalazła się w Komitecie Sterującym.
Fundacja MOST koncentruje się na organizacji współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi a operatorami telefonii komórkowej i stacjonarnej w Polsce, w Niemczech i w innych krajach Europy Środkowej. Jej założycielami są: Polska Telefonia Cyfrowa, T-Mobile i Politechnika Warszawska.
(ź)Era
IVONA znowu wygrywa
Tygodnik "Przekrój" przyznał Fenomeny po raz czwarty. Ustanowione w 2004 roku nagrody przyznawane są ludziom, organizacjom oraz instytucjom, które dokonują wyjątkowych rzeczy w swoich dziedzinach. Wyboru, w drodze plebiscytu dokonuje redakcja "Przekroju". Za rok 2007 laureatami nagrody zostali: profesor Władysław Bartoszewski, Anna Dymna i jej Fundacja "Mimo Wszystko", Katarzyna Nosowska, Grupa Raz, Dwa, Trzy.
Specjalna nagroda, przyznana w głosowaniu czytelników, przypadła Łukaszowi Osowskiemu i Michałowi Kaszczukowi, założycielom firmy IVO Software. Stworzony przez nich syntezator mowy IVONA, jest uznawany za jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na świecie. Redakcja "Przekroju" nominowała obu panów " za zmuszenie komputerów do mówienia ludzkim głosem i - co trudniejsze - opanowania polszczyzny". Czytelnicy zaś docenili m.in. "wielką pomoc, jakiej IVONA udziela ludziom niepełnosprawnym".
Fenomen przyznany przez czytelników "Przekroju" to kolejne, ważne wyróżnienie dla IVONY i jej twórców w ciągu ostatnich lat. Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk w 2006 roku zostali uznani przez Ernst&Young za Przedsiębiorcę Roku w kategorii Nowy Biznes. Natomiast głos IVONY, już dwa razy z rzędu - w 2006 i 2007 roku - w prestiżowym międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge został uznany za najbliższy głosowi naturalnemu.
IVO Software
Założona przez Łukasza Osowskiego i Michała Kaszczuka firma IVO Software Sp. z o.o. zajmuje się tworzeniem i rozwojem produktów w zakresie syntezy mowy. Spółka prowadzi własne badania naukowe w tym obszarze oraz korzysta z osiągnięć światowych ośrodków akademickich. Na bazie autorskiej technologii, IVO tworzy i wdraża programy komputerowe, które mówią ludzkim głosem. Jej profesjonalne produkty znajdują zastosowanie w biznesie (telekomunikacja, centra obsługi klientów itp.) oraz pomagają w rehabilitacji osób niewidzących.
Z kolei niedawno wydany, popularny program Expressivo daje możliwości korzystania z technologii syntezy mowy praktycznie każdemu - dzięki przystępnej cenie.
Źródło: gazeta.pl