W obronie krzyża
Od poniedziałku, 7 lipca 2008 roku, klienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z szesnastu największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu TP, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.
Dzięki połączeniu miejskich sieci Ethernet w jedną całość klienci mający oddziały firmy w różnych miastach, mogą korzystać z transmisji danych o prędkości do 1 Gb/s - z gwarancją dostarczenia zakupionego pasma - przez całą dobę, szczególnie w godzinach szczytu.
Miejski Ethernet tp to transmisja danych oraz dostęp do internetu z prędkościśą od 1 Mb/s do 1 Gb/s , działająca zgodnie ze standardami Metro Ethernet Forum, międzynarodowej organizacji non-profit, która odpowiada za tworzenie standardów, według których pracują sieci operatorskie Metro Ethernet.
W Polsce, w jej zasięgu obecnie znajdują się: Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa i Wrocław.
Usługa jest przeznaczona głównie dla dużych i średnich spółek. Szczególnie dla firm, które muszą z różnych lokalizacji korzystać ze zintegrowanych aplikacji biznesowych, multimedialnych środków komunikacji czy ofert data center.
Witam,
jestem studentem 4 roku elektroniki i telekomunikacji na politechnice w Lodzi. Posiadam mieszkanko na Kozinach, w ktorym mieszkam ze swoja dziewczyna (pracuje i zarbia dosc dobre pieniadze jesli chodzi o Lodz). Posiadam obecnie w dzierzawie parking strzezony (ale nie ma z niego kokosow (co prawda na zycie starcza)). Posiadam wlasny samochod osobowy i mam mozliwosc pozyczenia dostawczaka. Interesuje sie samochodami, komputerami i ogolnie sprzetem elektronicznym. Dowiedzialem sie ze zapewien okres zwolni sie lokal 14m2 + 47m2 sasiadujace ze soba. Lokalizacja tego lokalu jest dla mnie wygodna bo to ma moim osiedlu i moglbym do niego w kapciah chodzic (jakies 10-15m od mojego bloku). Posiadam ok. 40-50tys PLN. Co radzilibyscie otworzy w Lodzi (niekoniecznie w tym lokalu). Jestem otwarty na wszelkiepropozycje. Zastanawialem sie nawet nad jakims biznesem sezonowym nad morzem.
Chcialbym z tej kwoty wyciagnac miesiecznie 2-3tys stalego dochodu (wiadomo ze jak da sie wiecej to bedzie jeszcze lepiej)
Ja mogę powiedzieć coś z perpektywy pierwszoroczniaka
Jestem na elektronice i telekomunikacji, ale na 1 roku wsyztskie kierunki u nas na wydziale z założenia mają to samo- takie same przemioty, odpowiadające im punkty w systemie ECTS, zakres materiału (przynajmniej tak powinno być).
Chemia się nie przydaje, ewentualnie takie fizyczne podstawy.
Na laborkach z fizyki mieliśmy trochę o elektronach, ale to przez ćwiczenie związne z promieniowaniem
Poza tym nic.
U mnie w grupie też są tacy, którzy fizykę mieli przez 2 lata LO. Co prawda, są to nieliczni, ale zawsze. Wbrew pozorom wiedza wyniesiona z LO tak bardzo się nie przydaje, bo tutaj okazuje się, że jest ona niemal niczym w porównaniu z tym, co tutaj musimy umieć. Oczywiście większość zagadnień brzmi znajomo, ale gdy słucha sięo nich na wykładach, okazuje się, że o wielu rzeczach się nie miało pojęcia i że program w LO był naprawdę okrojony wobec powyższego (a byłąm w klasie mat-fiz-inf).
Więc fizyką się nie przejmuj. Jeśli tylko będziesz chciał i miał odrobinę chęci do nauki, to Ci się uda spokojnie to zaliczyć.
Fizykę jako "fizykę" masz tylko na 1 roku. Przynajmniej tak było w tym roku akademickim. Teraz programy studiów ulegają zmianom ze względu na podział na studia I i II stopnia. Ale nie wydaje się, żeby różnica była aż tak diametralna, aczkolwiek nie jestem pewna
W każdym bądź razie zapraszamy na nasz wydział
http://www2.p.lodz.pl/ects/pl/html/w2/index.html
" />
">Wystartowała nowa kampania reklamowa promującą nową ofertę w Simplusie z pakietami darmowych minut - Profil Wynurzenia. Dodatkowo operator przygotował promocję doładowań kont pre-paid.
Nowy spot reklamowy Simplusa , podobnie jak poprzednie, utrzymany jest w konwencji filmu grozy z domieszką humoru. Tym razem akcja dzieje się w łodzi podwodnej. Spoty promują nową ofertę Simplusa, w ramach której klienci mogą liczyć na aż 600 darmowych minut w sieci.
Jednocześnie przypominamy, że w punktach sprzedaży Plusa trwa trzeci, karciany tydzień akcji Wielkie Korzyściobranie. W ramach promocji od 15 do 21 czerwca 2009 roku użytkownicy ofert pre-paid (m.in. Simplus , mixPlus , 36.6 ) w punktach Plusa mogą liczyć na promocyjne zasilenia z 30 proc. doładowania extra
Źródło (reklama do obejrzenia również na tej stronie): http://media2.pl/telekomunikacja/52611- ... klama.html
Mobica jest dynamicznie rozwijającą się angielską firmą specjalizującą się w realizacji projektów z dziedziny najnowszych technologii mobilnych. Pracujemy dla światowej czołówki producentów telefonów komórkowych, platform mobilnych oraz operatorów komórkowych i wciąż powiększamy grono naszych klientów. W celu zdobycia dodatkowych informacji, serdecznie zapraszamy na naszą stronę: www.mobica.com.
W oddziałach polskich zatrudniamy już ponad 80 pracowników.
W związku z dalszymi planami rozwojowymi poszukujemy inżynierów oprogramowania do pracy na projektach w kraju i zagranicą w najnowszych technologiach mobilnych i komórkowych, od najniższych warstw oprogramowania (Real Time Embedded) do poziomu aplikacji użytkownika.
MOBILE DEVICES SOFTWARE ENGINEER
Miejsce pracy: 1)Warszawa 2) Łódź
WYMAGANIA:
Wykształcenie wyższe: informatyka, telekomunikacja, elektronika
i pokrewnych
Bardzo dobra znajomość C++ i/lub JAVA
Znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
Gotowość do odbywania podróży służbowych (minimum 3 miesiące w roku)
Dodatkowym atutem będzie:
Znajomość jednego z poniższych systemów :
Windows Mobile, Symbian, BREW, Linux Mobile
OFERUJEMY:
Udział w projektach dla największych firm telekomunikacyjnych na świecie
Pracę w kraju (Warszawa, Łódź) i za granicą (Europa)
Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatnie do umiejętności i wyników pracy
Pomoc w przypadku konieczności zmiany miejsca zamieszkania
Możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
Swobodną atmosferę i elastyczny czas pracy
Dodatkowo:
Prywatną opiekę medyczną
Naukę języka angielskiego dla zainteresowanych
Niepowtarzalną , przyjazną i otwartą kulturę organizacji składającej się z ambitnych
i kreatywnych ludzi, dla których pasją są technologie mobilne
Jeśli masz co najmniej rok doświadczenia w C++/java, mówisz po angielsku i jesteś zainteresowany/a najnowszymi technologiami mobilnymi - prześlij nam swoje CV w języku angielskim na adres:
recruitment_pl(małpa)mobica.com
Prosimy o umieszczanie w tytule wiadomości lokalizacji, która Państwa interesuje.
Brak płacy http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6420163#6420163
Witam poszukuję do nowo tworzonego zespołu zadaniowego kilku ludzi - właśnie rozpoczął się nabór na pierwszą z nich. Grupa będzie zajmowała się projektami teleinformatycznymi związanymi z tematyką eZdrowia. Szukam młodych, energicznych, pomysłowych ludzi z poczuciem humoru. W zamian proponuję ustabilizowane środowisko pracy, ciekawe wyzwania oraz ambitne projekty na których można szybko się rozwijać.
Zapraszam do współpracy.
Jakby co - pytania/informacje - to dajcie znać na mojego maila: dpz.m.zawisza(at)lodzkie.pl .
Treść pełnego ogłoszenia możecie znaleźć na stronie:
http://www.bip.lodzkie.pl/bip/tematyczn ... index.html
http://www.bip.lodzkie.pl/export/downlo ... 2007_o.pdf
Poniżej wyciąg z ogłoszenia co do wymagań merytorycznych:
- posiadanie wykształcenia wyższego informatycznego lub o kierunku: informatyka i ekonometria, informatyka w
zarządzaniu, matematyka lub elektronika i telekomunikacja,
- dobra znajomość technologii sieciowych,
- dobra znajomość technologii internetowych,
- dobra znajomość przynajmniej dwóch rodzajów relacyjnych baz danych (MySQL, SQL Server, DB2, Oracle, PostrgreSQL, Sybase),
- dobra umiejętność projektowania i konstruowania relacyjnych modeli baz danych opartych na technologii SQL,
- posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania projektami (Prince2, PMBoK),
- posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu inżynierii oprogramowania oraz inżynierii wymagań,
- posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu notacji UML,
- posiadanie praktycznej znajomości zagadnień z zakresu instalacji i konfiguracji systemu MS WINDOWS NT/2000/XP
oraz bardzo dobra obsługa aplikacji MS Office (Excel, Word, PowerPoint, Outlook, Acces),
- posiadanie znajomości języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym, pozwalającym na swobodne czytanie
ze zrozumieniem tekstów technicznych po angielsku oraz na pracę w aplikacjach anglojęzycznych.
Ehh. Instalacja jest dobrze zrobiona. Nie ma wyłącznika różnicowo prądowego, a do budynku nie dochodzi PE. Filtr w pralce był tak zrobiony że musiał wystrzelić po połączeniu N z PE. W wielu mieszkaniach gdzie nie ma PE; N jest połączone z PE na stałe. Co więcej, połączyłem te przewody w rozdzielni (a nie w gniazdku)w mieszkaniu za namową kilku elektryków z Łodzi, między innymi jednego Pana z ZE. Teraz jestem do tyłu 20zł bo się filtr w pralce zjarał. Ale co gdy mi się zjara ładowarka od laptopa za 120zł, albo filtr w nowej zmywarce za 1400zł? Rozumiem że założenie wyłącznika różnicowo-prądowego raz na zawsze by załatwiło sprawę. I niech nikt mi tu nie mówi o skąpstwie, bo instalacja jest zrobiona porządnie. W puszkach są specjalne złączki, na które wydałem dość sporo pieniędzy, kable też były kupowane ze wszystkimi możliwymi atestami (1,5mm2 na światło i 2,5 na gniazdka). Obwód w mieszkaniu jest podzielony na kilka sekcji, a zabezpieczenia nadprądowe są odpowiednio dobrane. I tak dla przykładu na światło idą Ski 6A a nie jak u większości 10, albo 16 nie wiadomo po co. I instalacja jest dobrze wykonana, bo elektryk robił ją razem ze mną i pomiary robił. Stara instalacja była w aluminum i kable były poprzybijane GWOźDZIAMI do ścian (tak gwoździami). Co więcej po wykręceniu bezpieczników była dalej faza we wszystkich gniazdach (dobrze że się kapnąłem); bo bezpieczniki odcinały zero (DOŚWIADCZONY ELEKTRYK z ZE SIĘ POMYLIŁ przy wymianie licznika). Więc nie mówcie mi że to skąpstwo tylko brak zaufania do Panów pseudoelektryków. Bo 9 lat temu jak w innym moim domu, wielka firma z ZE zrobiła instalację to trzeba było wszystkie puszki, i rozdzielnie rozbierać i od nowa wszystkie połączenia robić, bo bezpieczniki wywalało w całym mieszkaniu cokolwiek by nie podłączyć o mocy większej niż 100W, i jeden obwód był podłączony prosto pod licznik. Nie mówiąc już o tym że kable w puszkach choć były skręcone, to już polutowane nie były (można w ogóle tak? nie pochodzi to pod jakiś paragraf?). I tam te przewody są tak poskręcane nadal-fakt robiła to "porządna" firma więc się nie czepiam do tego, ale zdjęcia mogę zrobić i wstawić (ale dopiero w sobotę, bo wtedy tam będę). Na 100% elektryk z Łodzi by zrobił instalację lepiej niż ja sam. Nie wiem, może ja po prostu mam pecha. Studiuję na drugim roku elektroniki i telekomunikacji, a poza tym interesuję się elektroniką od 14 roku życia, więc to nie jest tak że nie znam podstawowych praw fizyki. Po prostu z różnicówkami nie miałem jeszcze do czynienia (ponieważ interesuje się elektryką wybiórczo), ale poczytam na ten temat. Pozdrawiam Panów elektryków z Łodzi co nie mają o niczym pojęcia, i dziękuję wam za naprowadzenie mnie na właściwy trop. Zamontuję tą różnicówkę i będzie spokój.Przyznaję się do błędu że powinienem więcej doczytać niż zapytać Panów elektryków, ale zawsze mądry Polak po szkodzie. Temat założyłem właśnie po przeczytaniu kilku innych tematów z tego działu. W jednym z nich było napisane że pozostawienie "bolca" w powietrzu to najgorsze zło. Dlatego właśnie chciałem prosić was o radę, bo elektrycy z łodzi uważają inaczej: albo zostawić tak jak jest (czyli w powietrzu), albo połączyć z zerem.