Telekomunikacja Politechnika


W obronie krzyża

Uczę się jeszcze w LO, ale już niedługo będę musiał podjąć jedną z ważniejszych decyzji - jaki wybrać dalej kierunek kształcenia, co sprawia mi nie lada kłopot. Nie jestem w stanie powiedzieć co mnie naprawdę interesuje. Jestem dokładny, nie mam problemów z nauką języków. Wiadomo - chciałbym mieć w miarę dobre zarobki, ciekawą pracę, w której liczą się umiejętności a nie sposób lizusostwa i w miarę dobre zarobki. Praktycznie wykluczyłem już studia medyczne, zastanawiam się nad politechniką, który z tych kierunków jest najlepszy?
- elektronika i telekomunikacja
- energetyka
- gospodarka przestrzenna (czy tu konieczne są zdolności rysunkowe?)
- inżynieria środowiska;

zastanawiałem się jeszcze nad ochroną środowiska i inżynieria chemiczna i procesowa, ale podobno po OŚ nie ma pracy, a po ICHP mało zakładów, w których można by szukać zatrudnienia
PS nie piszcie, że mam jeszcze dużo czasu żeby nad tym pomyśleć, nie ma co zwlekać
dzieki za klik ;) pzdr



Witajcie jestem na 4 roku Politechniki Wroclawskiej na Telekomunikacji - zaocznie i do jednego z projektow potrzebuje materiałów na temat TRIPLLE PLAY FOR atm innymi slowy wizja telewizja, video fonia dane, łącza telefoniczne w ATM zarowno w sieci szkieletowej jak i w dostepie do abonenta. gdzie tego szukac czy ktos ma jakies linki , materialy moj mail bartek.plazjer@interia.pl gg 4597581

Pozdrawiam wszystkich bartek

-----------------
omc.inz. Bartek_P



Ja złożyłem na

1. Akademia Ekonomiczna Katowice - "Informatyka i Ekonometria"
2. Politechnika Śląska - "Makrokierunek (informatyka, automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja po angielsku na raz)

Na oba raczej na pewno się dostanę, wybieram nr 1 bo jest bliżej, ciekawsze, i bardziej "przyszłościowe".



Jestem studentem III roku Elektroniki i Telekomunikacji na politechnice łódzkiej i szukam łódzkiej firmy w której mógłbym odbyć praktyki letnie. Moje zainteresowania to systemy mikroprocesorowe i programowanie, znam rodzinę AVR i ARM. Ale interesują mnie też praktyki w innej branży związanej z elektroniką.



witam,
Jestem tegorocznym maturzystą, za niedługo trzeba będzie wybrać kierunek studiów dlatego mam do Was pare pytań.
Chcę wybrać się na informatykę na politechnice śląskiej ale jako plan B obstawić kierunek elktoniki i telekomunikacji. Kierunek ten jest na 3 wydziałach Automatyki i Robotyki, mat-fiz i elektrycznym.
Ukończyłem LO profil mat-inf.
Skłaniałbym się bardziej do specjalizacji związanych z telekomunikacją.
Wie ktoś jakie są specjalizacje na EiT na elektrycznym? ( nie mogłem znaleźć tej informacji na stronie uczelni)
Które EiT jest według Was lepsze i dlaczego? (najmniej interesujący wydaje mi się być ten na profilu mat-inf, niestety nie znam specjalizacji z elektrycznego ;[ )

Dzięki za pomoc.



" />Prawdopodobnie coś z informatyką, np Makrokierunek – Elektronika, Informatyka i Telekomunikacja

Interesuje mnie to ponieważ wiele osób straszy tą politechniką, mówią że trzeba milion przedmiotów na poziomie rozszerzonym zdać, że nikomu nie udaje się dostać itd. Dlatego jestem ciekaw czy zdając tylko matematykę rozszerzoną i fizykę podstawową mógłbym się dostać


pozdrawiam



Wiher
2 rok elektorniki i telekomunikacji
Wydział Elektorniki Mikroststemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej

jest nawet ciekawiej niz myślalłem że będzie;-)

jak już sie w numerologie bawimy to 134454 BTW: jak można swojego numeru albumu nie pamiętać?! U nas na uczelni "zinformatyzowanej" to często jest on ważniejszy od imienia i nazwiska...



" />
">Co dziesiąty student to zabójca lub gwałciciel. Prawie co trzeci to pedofil. Co czwarty jest złodziejem internetowym. Co dwudziesty handluje narkotykami. Gdyby wszyscy studenci, którzy postępują niezgodnie z prawem, zostali w tym samym czasie zamknięci w więzieniu, polskie uczelnie opustoszałyby natychmiast. Obok ciebie na wykładzie siedzą też przestępcy.

Gdy padł pierwszy cios, siekiera trafiła Czesława S. w głowę. Następne uderzenie zatrzymało się na jego szyi. Próbował się bronić, ale kolejny cios pozbawił go palca. Na ratunek koledze podbiegł Krzysztof K. Nie zdążył. Dostał siekierą w środek głowy. Padł natychmiast, a fragmenty jego mózgu rozbryzgały się na podłodze sali egzaminacyjnej. Dopiero wtedy wezwana ochrona obezwładniła Kamila P., studenta II roku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Ofiary - Krzysztof K. i Czesław S. byli wykładowcami. Jaki był powód zbrodni? Kamil nie chciał po raz trzeci zdawać egzaminu. Dwa wcześniejsze oblał. Poza tym egzaminator podejrzewał go o ściąganie. Kamil odsiaduje wyrok 25 lat więzienia.

Żródło: http://student.interia.pl/szukaj/news/b ... ami,813571



Politechnika Białostocka - II rok, Elektronika i telekomunikacja

Poprawka koła z Zastosowania komputerów (nie wiem czemu to tak się nazywa) - wyniki jutro, ojjj będzie ciężko :(

-------------------------------------------------------------------------

Zerówka z Mareriałów i elementów elektronicznych - 3,5
Zerówka z Ochrony przeciwzakłóceniowej - już we wtorek, 3 lutego
Egzamin z Przyrządów półprzewodnikowych - 13, piątek ! (oj, ciężko będzie)

--------------------------------------------------------------------------

Trzymajcie za mnie kciuki, z OPZ żeby się udało to bedzie 10 dni na półprzewodniki - jak ktoś tego nie miał to niech się cieszy...



politechnika śląska >
> elektronika i telekomunikacja
yhh będzie ciężko :? :twisted:



Politechnika Gdanska
informatyka na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki
semestr pierwszy... mam nadzieję nie ostatni :-)



Student pierwszego roku Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej. W wolnych chwilach dorabiam sobie tworzeniem stron www oraz tworzeniem grafiki :)



Witam
Jestem tu nowy choć elektrodę znam od bardzo bardzo dawna.

Już za 2 miesiące piszę maturę i będzie trzeba wybrać studia, niestety mam tutaj pewien problem i nie rozumiem sporo rzeczy, liczę że mi choć trochę pomożecie.

Kim jestem?
Przeciętnym uczniem jednego z najlepszych LO w okolicy, profil mat-fiz-inf, średnia w granicach 4,5. Maturę (rozszerzoną) planuję zdawać z matematyki i informatyki.
Interesuję się praktycznie wszystkim co kojarzy się z 'inżynierią' tj. informatyka, elektronika, mechanika, etc.
Jeszcze nie wiem co bym chciał robić w życiu, ale na pewno nie jest to klepanie kodu ani bycie czystym elektrykiem, coś na pograniczu... coś jak mechatronika, wszystkiego po trochu.

Wybrałem już 3 uczelnie które mi najbardziej odpowiadają:
- AHG - to szczyt moich marzeń i możliwości, sam nie wiem czy podołam.
- Politechnika Śląska - tu mi najbardziej odpowiada
- Politechnika Częstochowska - słaba, ale tu na pewno się dostanę no i tu mieszkam

Moim głównym problemem jest wybór kierunku oraz wydziału, bo nie bardzo wiem czym one się różnią i jak jest ciężko się na nie dostać, czy ktoś po wkrótce 'słowami studenta' może mi porównać te kierunki:
-Mechatronika
-Elektronika i Telekomunikacja
-Elektronika i Budowa Maszyn
-Automatyka i Robotyka

...oraz wyjaśnić czym one się różnią na poszczególnych wydziałach, bo np. ciężej jest się dostać na AiR w Częstochowie niż EiT we Wrocławiu a politechniki nie są ze sobą w ogóle porównywalne... na Politechnice Śląskiej na AiR na wydziale Elektrycznym w tym roku było ~55pkt, a na wydziale Mechanicznym ponad 300, czym to tak naprawdę się różni? Przecież to ten sam kierunek i ta sama uczelnia.

Na koniec dodam że studia rozpocznę prawdopodobnie zaocznie gdyż mam możliwość pracy w sklepie komputerowym jako 'pomocnik' w serwisie, wiec praca związana z elektroniką i informatyką

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc



                                                       

                  STUDENCKIE KOŁO AUTOMATYKÓW "SKALP"

                           Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki
                                           Politechnika Gdańska
                        II Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision


                                                         ZAPROSZENIE

                              STUDENCKIE KOŁO AUTOMATYKÓW "SKALP"
Serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision,
                       organizowanym w ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
               Konstruktorów i osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami
                zapraszamy 28 maja 2010 na wydział ETI Politechniki Gdańskiej.
                            W ramach turnieju rozegrane zostaną trzy konkursy:

                           -Freestyle- konkurs nowych pomysłowych konstrukcji,
                        -Minisumo- konkurs małych robotów walczących na ringu,
                       -LineFollower- konkurs robotów poruszających się po linii.

                                          Szczegółowe informacje na stronie:
                                          http://www.skalp.pg.gda.pl/turniej/



" />Elektronika i Telekomunikacja specjalizacja Układy Elektroniki Przemysłowej na Politechnice Łódzkiej i perspektyw było dużo i teraz sobie jestem spokojnym pracownikiem i jest fajnie. Polecam wszelkie studia inżynierskie. Revv coś o tym wie



Sławomir Stanisław Skrzypek ur. 10 maja 1963 w Katowicach,
był absolwentem studiów w zakresie inżynierii lądowej na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1997 uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin-La Crosse w La Crosse z rozszerzonym programem w zakresie finansów oraz dyplom Business Management na Uniwersytecie Georgetown. Swój dyplom nostryfikował jako równoważny z magisterskim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie pobytu w USA odbył również praktyki w biurze kongresmena w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie (praca legislacyjna w zakresie bankowości i finansów) oraz w Misji Polskiej przy ONZ w Nowym Jorku.
Ponadto ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a także kurs doradców inwestycyjnych.

W latach 1993–1997 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, w której zajmował się kontrolą finansową struktur administracji rządowej i samorządowej oraz sektora bankowego. Do 2000 pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Od maja 2001 do stycznia 2002 był członkiem zarządu PKP S.A., odpowiedzialnym za restrukturyzację i nadzór właścicielski. Od listopada 2002 pełnił funkcję zastępcy Lecha Kaczyńskiego, gdy ten sprawował urząd Prezydenta m.st. Warszawy. Odpowiadał m.in. za politykę finansową, inwestycje i nadzór właścicielski.
Pełnił także funkcje: wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska, przewodniczącego rad nadzorczych Mielec-Diesel-Gaz Sp. z o.o., PTE EPOKA S.A., Telekomunikacji Kolejowej S.A., sekretarza rady nadzorczej IX NFI im. E. Kwiatkowskiego, zasiadał w radzie nadzorczej spółki akcyjnej Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Był także przewodniczącym rad nadzorczych: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Banku Pocztowego, a od maja 2006 – Telewizji Polskiej.
20 grudnia 2005 został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP, a od 29 września 2006 do 9 stycznia 2007 pełnił obowiązki prezesa zarządu PKO BP. Prezes Narodowego Banku Polskiego 10 stycznia został wybrany przez Sejm Następnego dnia złożył przysięgę przed Sejmem, obejmując ten urząd.
Zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010. Jego pogrzeb odbył się 19 kwietnia tego samego roku w kościele św. Krzyża w Warszawie z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Sławomir Skrzypek został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
16 kwietnia 2010 został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski