Telekomunikacja polswka SA Łódź


W obronie krzyża

Z dniem 1 stycznia br. Minister Transportu i Budownictwa Jerzy Polaczek powierzył funkcję Naczelnego Dyrektora P.P. "Porty Lotnicze", Dyrektora Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie, dotychczasowemu dyrektorowi Pionu Handlowego PPL Pawłowi Łataczowi.

Paweł Łatacz
Naczelny Dyrektor P.P. „Porty Lotnicze”
Dyrektor Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Urodzony w Warszawie w 1963 roku.
Żonaty, dwoje dzieci.

W 1988 r. ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, w latach 2000-2002 odbywał studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej. W latach 1990-2003 uczestniczył w stażach we Francuskim Instytucie Zarządzania. Ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa.

Od 1995 związany z P.P. „Porty Lotnicze”, w okresie 2000-2002 pełnił funkcję zastępcy Naczelnego Dyrektora ds. Marketingu i Planowania Strategicznego, ostatnio zastępcy Naczelnego Dyrektora - Dyrektora Pionu Handlowego.

W latach 1998-2000 pracował w Telekomunikacji Polskiej S.A., a od 2003 r. w PTK Centertel Sp. z o.o.

W latach 2000-2005 - członek i przewodniczący rad nadzorczych w regionalnych portach lotniczych (m. in.: Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, Port Lotniczy Kraków-Balice, Port Lotniczy Łódź-Lublinek).
Od 2005 r. członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Funkcję Naczelnego Dyrektora PPL sprawuje od 1 stycznia 2006.

Źródło: PPL



Policjanci z Łodzi zatrzymali kolejnych członków gangu, który wyłudził impulsy telefoniczne na co najmniej 1,2 miliona złotych.

Dwaj 33-latkowie zostali zatrzymani w mieszkaniach na trenie jednego z osiedli. Jeden z mężczyzn próbował uciekać, drugi podawał fałszywe dane. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, a wnioski o areszt już leżą w łódzkim sądzie.

Na trop oszustów telefonicznych policjanci wpadli już w kwietniu b.r., dzięki współpracy z Telekomunikacją Polską. Zatrzymano wtedy czterech członków grupy, w tym kobietę. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze ustalili, że działając od początku roku grupa przestępcza założyła kilka numerów telefonów posługując się nie tylko swoimi, ale również fikcyjnymi danymi osobowymi i adresowymi. Z telefonów dzwonili na numery 0-400 podawane w telewizyjnych konkursach interaktywnych.

Łodzianie nie opuszczali żadnego quizu, a w ciągu trwania programu dzwonili bez przerwy. Nie płacili rachunków telefonicznych opiewających na horrendalne kwoty.

25 lipca w ręce policjantów wpadli kolejni przestępcy. Dwaj 33-letni łodzianie zostali zatrzymani w mieszkaniu na terenie dzielnicy Łódź-Bałuty. Grupie, do której należeli zarzuca się kradzież impulsów telefonicznych artych 1,2 mln zł. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Skierowano już wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn.

(ź)KGP



Sąd oddalił skargę na decyzję o zatwierdzeniu ramowej oferty TP o dostępie do infrastruktury telekomunikacyjnej w zakresie kanalizacji kablowej.

Sprawa dotyczyła skargi Związku Telewizji Kablowych w Polsce Izby Gospodarczej z siedzibą w Łodzi na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 30 czerwca 2006 r. w przedmiocie zatwierdzenia ramowej oferty Telekomunikacji Polskiej S.A. o dostępie telekomunikacyjnym w części infrastruktura telekomunikacyjna w zakresie kanalizacji kablowej. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę.

Pisemne uzasadnienie wyroku będzie sporządzone przez Sąd w późniejszym terminie.

(ź)UKE



Telekomunikacja Polska poszukuje osób do współpracy, na stanowisko:

ANALITYK SYSTEMU INFORMATYCZNEGO

ilość osób: 15

miejsce pracy: Łódź

opis:
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za utrzymanie i administrację aplikacji obsługi klienta opartych na systemie operacyjnym Unix, Linux. Do zadań na ww. stanowisku należeć będą m.in.:
- opracowywanie analiz pracy aplikacji i jej komponentów
- obsługa incydentów w systemie i awarii zgodnie z obowiązującymi modelami i procedurami
- współpraca z użytkownikami systemu informatycznego
- zapewnienie wymaganych poziomów dostępności, stabilności i wydajności systemu oraz warstw pośrednich.

cechy pracy:
- zespołowa

oczekiwania wobec kandydatów:
- wykształcenie wyższe, informatyczne, techniczne lub student IV, V roku,
- umiejętność konstruowania i optymalizowania zapytań SQL, tworzenia procedur w PL SQL,
- umiejętność programowania w PHP, C++
- dobra znajomość języka angielskiego
- umiejętność analizowania systemu informatycznego
- dyspozycyjność


Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:

Dariusz Jeziorski
e-mail: dariusz.jeziorski [at] telekomunikacja.pl
telefon: 0 502 792 517