Telekomunikacja poska


W obronie krzyża

Zmiana ustawień poczty dla użytkowników TP SA

"Informacje zawarte w tej wiadomości dotyczą wyłącznie osób korzystających z dostępu do Internetu zapewnianego przez TP S.A. w ramach usługi Neostrada oraz usług pakietowych.

Od 1 grudnia 2009 Telekomunikacja Polska S.A. wprowadza zmiany w obsłudze poczty elektronicznej, w wyniku których zablokowany zostanie port 25 wykorzystywany do obsługi poczty.

Oznacza to, że użytkownicy korzystający z Neostrady i usług pakietowych TP S.A., którzy nie zmodyfikują ustawień w swoich programach pocztowych (Outlook Express, Microsoft Outlook, Windows Mail, Mozilla Thunderbird, Opera Mail itp.), nie będą mogli wysyłać wiadomości e-mail.

Zmiana dotyczy poczty wysyłanej przez użytkownika za pomocą programu pocztowego i wymaga ustawienia portu serwera SMTP na 587 lub 465 (w przypadku połączeń SSL).
- Jeśli w konfiguracji programu pocztowego jest już ustawiony port 465, nie są konieczne żadne dodatkowe działania.
- Jeśli w konfiguracji programu pocztowego jest ustawiony port 25, zmień go na 587."
(http://www.gtit.pl/index.php/port25)

Jeśli ściągacie pocztę na swój komputer za pomocą programów pocztowych (Outlook Express, Microsoft Outlook, Windows Mail, Mozilla Thunderbird, Opera Mail) to tutaj możecie znaleźć wskazówki jak skonfigurować te programy:
http://www.gtit.pl/index.php/port25

Pozdrawiam :)



Acha, rozumiem, może sprawdź oferte np. na Wojskowej Akademi Technicznej jest tam kierunek elektronika i telekomunikacja. Ja osobiście, złozyłem tam papiery, ale niestety się nie dostałem. W tym roku zaczynam studia na Politechnice Lubleskiej na kierunku elektrotechniki. Może warto prześledzić ofertę politechnik z całej Polski. Może tam coś ciekawego znajdziesz.

Pozdrawiam.



Trochę opy, a trochę Play tnie po kosztach. W końcu czymś musi zachęcić ludzi do kupna.
Każda firma na początek dolicza małą marżę, żeby być konkurencyjnym.[/quote]

tnie, ale z korzyścia dla klientów, więc to chyba raczej powód do zadowolenia, w końcu ceny usług telekomunikacyjnych w Polsce najtańsze nie są. więc jeśli pojawienie sie Play bedzie impulsem do ich obniżenia to jestem za



Biuro numerów Telekomunikacji Polskiej nie informuje już o numerach telefonów abonentów, którzy nie są klientami tej firmy - donosi "Głos Szczeciński". O tym zaskakującym postępowaniu TP SA poinformowali gazetę Czytelnicy, którzy próbowali ustalić numery telefonów dzwoniąc pod numer 913.

"Usłyszałam, że pilski abonent, którego numer próbuję ustalić to abonent firmy Netia i Telekomunikacja Polska nie poda mi na niego namiarów" - mówi pani Maria ze Szczecina.

Dzwoniący pod 913 są zdziwieni, bo jeszcze niedawno biuro numerów TP udzielało informacji o telefonach abonentów wszystkich firm działających w Polsce (oprócz sieci komórkowych). Jak się okazuje, nowa "polityka informacyjna" TP SA, jest wynikiem konfliktu między TP SA a innymi operatorami. Telekomunikacja Polska chce, by konkurencyjne firmy współfinansowały biuro numerów 913. Te zaś twierdzą, że mogą płacić, o ile koszty prowadzenia biura przekraczają uzyskane przez nie dochody - pisze "Głos Szczeciński". Jest też problem z bazami danych. Konkurenci TP obawiają się, że jeśli przekażą telekomunikacji dane swoich abonentów, ta może je wykorzystać, by przeciągnąć klientów do swojej firmy. Chcą więc gwarancji, że ich bazy danych nie będą wykorzystywane niezgodnie z zasadami uczciwej konkurencji. Z informacji dziennika wynika, że dotychczasowe rozmowy między operatorami nie wróżą szybkiego kompromisu. Nieoficjalnie gazeta dowiedziała się też, że dwaj najwięksi konkurencji TP: Dialog i Netia wystąpią do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z prośbą o pomoc w rozwiązaniu konfliktu - donosi "Głos Szczeciński.



Alcatel-Lucent i Telekomunikacja Polska zawarły umowę, w ramach której TP będzie oferować system Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise (OXE) swoim największym klientom biznesowym.

Porozumienie umożliwi korzystanie z oferty usług operatora i rozwiązań technicznych Alcatela-Lucenta. Dotychczas TP wykorzystywała rozwiązania tego producenta dla małych i średnich firm.

System OmniPCX Enterprise opiera się na otwartych standardach. Udostępnia elastyczne opcje migracji do sieci IP, które zapewniają ochronę dotychczasowych inwestycji, a jednocześnie pozwalają na integrację aplikacji obsługujących ujednoliconą komunikację zgodnie z konkretnym planem biznesowym.

OXE obsługuje ponad 500 usług telefonii IP i telefonii tradycyjnej. Umożliwiają one szybszą i bezpieczniejszą wymianę informacji w dowolnym czasie - z wykorzystaniem telefonu, poczty elektronicznej, faksu lub konferencji sieciowych. Jeden serwer jest zdolny obsłużyć nawet 100 000 użytkowników. Wysoka niezawodność systemu umożliwia wykorzystanie go w obszarach o znaczeniu krytycznym dla działania firmy.



Telekomunikacja Polska w przeliczeniu na jednego klienta emituje najwięcej CO2 wśród firm swojej grupy. Na wytworzenie usług zużywa też więcej prądu niż inne firmy grupy France Telecom poza Francją.



Czytaj Więcej...



Orange: 112.000 abonentów platformy DTH

http://i40.tinypic.com/ndpsw9.jpg

Telekomunikacja Polska w pierwszym kwartale 2009 odnotowała znaczący wzrost abonentów telewizji cyfrowej* a jest to efektem sprzedaży usług telewizji wraz z Neostradą. Na koniec pierwszego kwartału 2009 z telewizji internetowej korzystało 86 tys. użytkowników (wzrost o 17 tys.)* a z platformy satelitarnej Orange - 112 tys. abonentów (wzrost o 68 tys.). Łącznie z usług telewizyjnych TP korzysta 198 tys. abonentów - blisko do 200 tys. klientów.


Na koniec pierwszego kwartału 2009 z linii telefonicznych TP SA korzystało 8*750 mln abonentów (spadek o 150 tys. do poprzedniego kwartału)* w tym 1*030 mln. (wzrost o 87 tys.) to linie działające w ramach WLR* czyli abonament konkurencyjnych operatorów świadczonych na łączach TP.

Z usług internetowych TP SA korzystało 2*505 mln abonentów (wzrost o 60 tys.)* w tym 388 tys. (wzrost o 40 tys.) to usługi świadczone w ramach BSA* czyli internetowy abonament konkurencyjnych operatorów oferowany na łączach TP.

Liczba użytkowników Internetu ADSL (usługa Neostrada) w ciągu pierwszego kwartału wzrosła jedynie o 20 tys. użytkowników (do 2*115 mln użytkowników). Po raz kolejny lepiej sprzedaje się stacjonarny Internet (BSA) pod marką Orange - usługę w pierwszym kwartale wybrało 30 tys. użytkowników.




  Dnia Thu, 24 Jul 2008 15:26:36 +0200, bratPit[pr] napisał(a):

> zgodnie z tym co piszą na stronie http://wesem.pl/pytania/ i odnośniku do
> wykazu homologacji E11 jest dla UK więc taką homologację można w buty
> włożyć, jeszcze rozumiem gdyby było E1 - na Niemcy, ale dla UK? :/

A dlaczego nie? Homologacje europejskie są honorowane, a światła dzienne
nie są asymetryczne, więc nie ma problemu.

Jedynym problemem może być powierzchnia świecenia. Te lampy mają około 26
cm2, normal ECE-R87 wymaga 20 cm2 ale już polskie przepisy 40 cm2
powierzchni świecącej.

--
Pozdrowienia, Waldek Godel
awago.maupa.orangegsm.info, awago.maupa.telekomunikacja.org
"Chcemy, by nasi klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni" - Jacek Dziekan,
rzecznik centrali ZUS.



Cytat:
To nie jest krytyka modelu, to raczej krytyka kanałów dystrybucyjnych. Trudno krytykować to, co jest takie samo, jak PY. A czy ten telewizor będzie odbierał polskie DVB-T? Może się okazać, że nie. I tu jest pies pogrzebany.

ArtS :)
z tego co jest napisane na stronie emitel'a wynika ze bedzie to MPEG-4 tylko czy aby napewno H.264?

Cytat:
Zgodnie z wynikami prac Międzyresortowego Zespołu do Spraw Telewizji i Radiofonii Cyfrowej oraz na pdstawie dokumentów publikownyh przez Ministerstwo Transportu naziemna telewizja cyfrowa DVB-T będzie w Polsce nadawana w standardzie MPEG-4 dlatego też<strong> EmiTel</strong> uruchomił eksperymentalną emisję w standardzie MPEG-4 AVC z obiektu RTCN Poznań EDIT: a jednak wszystko wskazuje na to ze bedzie to H-264
Cytat:


4. Wdrazanie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oparte bedzie na standardzie EN 300 744 (wersja 1.5.1 z listopada 2004 r.) Europejskiego Instytutu Standardów Telekomunikacyjnych (ETSI) oraz dokumentach standaryzacyjnych, do których on sieodwoluje. Skladowa wizyjna w naziemnej telewizji cyfrowej bedzie kodowana i kompresowana w standardzie H.264/AVC


(zgodnie z zaleceniem H.264 Miedzynarodowego Zwiazku Telekomunikacyjnego – sektor Telekomunikacji (ITU-T))





Grupa TP spodziewa się zwrotu zainwestowanych 500 mln zł w CDMA po 3-4 latach
  Witamy,

Znaleźliśmy dla Państwa nowy artykuł w sieci dotyczący Internetu:
Grupa Telekomunikacji Polskiej SA przewiduje, że zwrot ok. 500 mlnzł inwestycji w bezprzewodowy dostęp do internetu w technologiiCDMA nastąpi po 3-4 latach - poinformował prezes TP Maciej Witucki.

Czytaj więcej...
Jeśli osobiście uznasz, że warto napisać kilka słów i wypowiedzieć się właśnie na ten temat na Forum Projektów DomenydlaFirm.pl, kliknij na odpowiedz w tym temacie i rozpocznij dyskusję!

Zapraszamy!
Zespół DomenydlaFirm.pl



Cytat:
Napisany przez tazikk mauy - to jest w takiej jakby kawiarence , a szafa jest w jednym z rogow. Mimo to w calej kawiarence nie ma sygnalu... Sprawdzane na parunastu laptopach... :rotfl: To postaraj się wpłynąć na kogoś, aby przestawił tą szafę na środek kawiarenki ;)

Cytat:
Napisany przez tazikk to kiedys telekomunikacja polska postawila sobie serwerownie :
drzwi pancerne , zamykane na 2 zamki ( karty magnetyczne + chyba linie papilarne ) , takie naprawde porzadne drzwi... a sciany regipsowe czy cos takiego :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Jasna sprawa - jak ktoś się będzie chciał włamać, to nie popsuje drogich drzwi, tylko ścianki boczne - są tańsze w wymianie ;)



Triple play - nowa oferta n
  We wtorek pod adresem 2-n.pl (właścicielem domeny jest Netia SA) pojawiła się oferta cenowa triple play przygotowanego przez n i Netię. Linki odwołujące się do tej witryny wyświetlała również oficjalna strona internetowa platformy należącej do ITI Neovision.

Polskie platformy cyfrowe coraz częściej poza standardową usługą telewizyjną, przymierzają się do zarabiania na usługach telekomunikacyjnych.
W II kwartale br. usługę triple play zamierza uruchomić we współpracy z Telekomunikacją Polską SA konkurencyjna wobec n platforma cyfrowa Cyfra+. Z kolei w połowie roku sprzedaż usługi telefonii komórkowej pod marką Halo Polsat rozpocznie Cyfrowy Polsat SA. Platforma Zygmunta Solorza-Żaka przemierza się także do sprzedawania dostępu do Internetu.

W Europie Zachodniej usługę triple play oferują m.in. platformy Sky Digital i TV Cabo.


zródło. Satkurier.pl



Od 01.01.2006 r. Telekomunikacja Polska zgodnie z nowym Prawem telekomunikacyjnym zobowiązana jest do realizacji uprawnienie abonentów do przeniesienia numeru.
Uprawnienie Abonenta do przeniesienia numeru dotyczy:
przeniesienia numeru w ramach istniejącej sieci tego samego operatora,
przeniesienia numeru do istniejącej sieci innego operatora.
W przypadku numerów geograficznych (czyli abonenckich) przeniesienie numeru realizowane jest jedynie na obszarze tej samej strefy numeracyjnej. Ceny za realizację uprawnienia do przenoszenia numerów:
Przeniesienie numeru linii analogowej (POTS) w sieci TP/poza sieć TP: - 100 zł (122 zł z VAT).
Jest to opłata jednorazowa.
Przeniesienie numeru ISDN wewnątrz sieci TP/poza sieć TP:
za każdy numer telefoniczny MSN - 100 zł (122 zł z VAT)
za każde 10 numerów DDI - 120 zł (146,40 zł z VAT)
Są to opłaty jednorazowe.
Przeniesienie numeru infolinii 0-800/0-801/0-804 do innego operatora ( dot. Klientów Biznesowych ): - 350 zł (427 zł z VAT).
Jest to opłata jednorazowa.


Jeśli abonentowi nie zależy na zachowaniu numeru.Abonent może złożyć zamówienie wyłącznie na zmianę miejsca instalacji urządzenia końcowego
dla linii anagalogowych -Zmiana miejsca przyłączenia zakończenia sieci - dla dostępu analogowego", wówczas zgodnie z cennikiem nie poniesie żadnych dodatkowych opłat bowiem ta usługa jest bezpłatna.
dla linii ISDN -Zmiana miejsca przyłączenia dostepu ISDN tp - w zależności od przypadów poniesie opłatę zgodnie z cennikiem: tzn.
a) w tym samym lokalu 38zł +VAT;
b) do innego lokalu na tesrnie tej samej posoesji - 57 zł +VAT;
c) w tej samej sieci miejscowej lub innej sieci miejscowej 175 zł +VAT.