Telekomunikacja prywatni


W obronie krzyża

O tepsie napisano tomy artykułów. Prawie wszystkie odnoszące się do ogromnych szkód po zmianie właściciela. Francuzi kupili udoskonaloną technicznie firmę. Nic w nią nie włożyli, wyłącznie czerpiąc zyski. Tak wygląda sprzedaż ogromnego majątku jednemu tzw. strategicznemu nabywcy. Gdyby poszła przez giełdę...to być może, Kulczyk i paru innych nie mieliby aż tyle władzy i decyzyjności, by ją zbyć francuskiemu molochowi. Zyski tepsy transferowano do Francjii, by ratować nimi upadającą tamtejszą telekomunikację.



Nie mówimy tu o firmach państwowych, bo byłaby to utopia. Za to o nowej spółce miasta ukierunkowanej na jeden konkretny cel - lofty. By projekt w całości powiódł się, należałoby zastanowić się nad partnerstwem publiczno - prywatnym lub spółką np. z ZSM.



Telefónica chce zmniejszenia zadłużenia Digital+

Hiszpański operator telekomunikacyjny Telefónica zwrócił się do właściciela Digital+, grupy medialnej Prisa, z propozycją zmniejszenia zadłużenia platformy do 100 mln euro. Krok ten jest jednym z warunków Telefónica, posiadającym udziały w Digital+. Jednak zmniejszenie zadłużenia Digital+ do 100 mln euro może być trudnym zadaniem.

Telefónica przeznaczyła 240 mln euro na 22% udziałów w Digital+ i zamierza zrezygnować z 230 mln euro pożyczki, którą niegdyś zaciągnęła Prisa. Mediaset, który także posiada 22% udziałów, przeznaczy 500 mln euro, które mają być podzielone między Cuatro Sogecable i Digital+. Mediaset i obie firmy prowadzą dalsze negocjacje w sprawie udziałów Digital+.

Podczas gdy Mediaset, właściciel jednych z najważniejszych hiszpańskich krajowych kanałów prywatnych Telecinco, znalazł w platformie źródło treści, to interesem Telefónica jest rozszerzenie bazy klientów Imagenio. Na przełomie maja i czerwca 2010 roku., Komisja Europejska i hiszpańska Komisja ds. Konkurencji, podejmą decyzję w sprawie udzielenia zgody na podpisanie umowy.

Telefónica wybierze CEO Digital+ i będzie odpowiedzialna za finanse spółki, natomiast Mediaset będzie zajmować się reklamą i będzie miał taką samą liczbę przedstawicieli kadry kierowniczej.

info:satkurier.pl



Zanim post pojawil się na forum poszła seria maili odemnie i kilku innych osób. Problem w tym, że stało się to prawdopodobnie w pierwszym dniu urlopu o którym pisał właściciel na stronie.

Odpowiadam Wawkowi:
- nie jestem dzieckiem neo :)
- zdaje sobie sprawe z konsekwencji ponieważ pracowałem w firmie któa była centrum zapasowym np dla firmy NextiraOne(Zbrojne ramie Motorolli, zbroją też m.in. centrale Alcatel-Lucent), kilku banków i operatorów telekomunikacyjnych - miliony danych osób prywatnych, firm i instytucji. Wierz mi przejście przez GIODO to droga przez koszmar. Kto nie miał do czynienia bezpośrednio z Panami w czarnych uniformach to nie ma pojęcia w czym rzecz.

Czy czuje się winny zajścia. Hmmm może w malutkim ułamku. Z drugiej strony dostało mi się po głowie za to że
"chciałem coś posprzątać a nie zjadłem śmieci".

Człowiek który prowadzi sklep ma ładną witrynę ale syf na sklepie. Wychodzi na to że nie ma totalnego pojęcia o zabezpieczeniach. Nie mówie tu o jakiś wymyślnych szyfrach tylko podstawowym zabezpieczniu danych swoich klientów.

Równie dobrze mógłby te listy wystawić na sprzedaż na allegro. Pewnie kilka firm handlujacych danymi by sie znalazło.

Pozdrawiam!
Marcin



Prezes UKE uznała, że usługa dostępu do internetu może być świadczona przez jednostki samorządu terytorialnego (jst) bez pobierania opłat lub w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa i nie będzie to stanowiło formy nieuczciwej konkurencji wobec komercyjnych dostawców usługi internetowej.

Sformułowanie wymienionych w ustawie wymagań związanych ze świadczeniem przez jst na rzecz użytkowników końcowych usługi dostępu do internetu bez pobierania opłat lub w zamian z opłatę niższą niż cena rynkowa ma na celu zabezpieczenie rynku telekomunikacyjnego przed wypieraniem inicjatyw prywatnych przez podmioty publiczne. Projekty jst w powyższym zakresie niosą bowiem za sobą ryzyko zakłócenia rozwoju równoprawnej i skutecznej konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. Działania jst nie mogą prowadzić do tego, że przedsiębiorcy telekomunikacyjni zostaną zmuszeni do wycofania się z prowadzenia na tych obszarach gospodarczej działalności telekomunikacyjnej bądź też nie będą w stanie wejść z usługą na rynek telekomunikacyjny.



Mysle, ze ta cala prywatyzacja przynosi tylko na krotko zysk, bo niemiecki rzad dostanie kilka milionow.

Kolej, tak samo jak drogi, energetyka itd. powinny byc w rekach panstwa. Bo to sa uslugi dla kraju, dla swojich ludzi.

Juz teraz np. prywatyzacja telekomunikacji przyniosla tansze ceny. Ale ktos, kto mieszka na wsi, nie dostanie szybkiego polaczenia do Internetu.

Panstwowa kolej moze gwarantowac polaczenie kolejowe do miejscowosci, do ktorej prywatna kolej juz nie ma zamiaru jechac.

A tu w Niemczech chca sprzedawac koleje. Ok. narazie tylko 25 %, Ale wlasciciel tych 25 % juz ma kilka do powiedzenia.
A koniec koncem, to za jakis czas beda tu Ruskie Koleje Panstwowe.
Trudno, jak mojemu rzadowi krotkomyslne zyski sa pilniejsze niz dobro kraju ....



" />chodzę do kafejek, mam net przez komórkę itp. jakoś sobie radzę.

poproszę jednak konkretne problemy. czy występują jakieś?

Amanda: co do zatrudnienia kogoś, to specjalnie Tobie wrzucę na stronę ilość reklam, która by pozwalała kogoś zatrudnić, testowo. i po tym wypowiesz się na ten temat, ok? od razu uprzedzam, będzie 1 pop-up i 3/4 ekranu reklam na górze, 1 na samym dole.

P.S. nie kontynuujcie tego offtopica. moje zarobki, mój net itp. to mój prywatny problem. poprosiłem użytkowników o pomoc bo nie znam innych sposób oddziaływania na telekomunikację, ale nie proszę o doradzanie w tym kogo zatrudnić i jak kogoś zastąpić. o ile zgodzę się że nie jestem niezastąpiony, o tyle nikt nie będzie chciał pracować za taką kasę. ja to robię, bo całe cba jest moim pomysłem, moim projektem i zainwestowałem w to dużo czasu i cierpliwości, poznałem wielu fajnych ludzi. nikt kto przyjdzie nagle z zewnątrz tego nie doceni, a kasowo go nic nie zachwyci. od dzisiaj obiecuję częstszą pomoc w problemach.

występują jeszcze jakieś czy rozmawiacie tylko o byłych problemach?



" />a tak poważnie pracuje po ok. 6godz. dziennie w firmie prywatnej telekomunikacyjnej zajmuje sie fakturami i przyjmowaniem zgłoszeń, zamawiam towar itp.

[ Dodano: 2007-03-01, 20:27 ]
lekarze też nie dawali mi szans na poprawe nerek ale ja się uparlam i dogadałam się ze zrobimy eksperyment na tydzień jak coś się stanie to wróce ale nie wróciłam



Orange (dawniej Idea) – sieć telefonii komórkowej w Polsce. Operatorem sieci jest PTK Centertel.



Informacje ogólne

Orange jest cyfrową siecią telefonii komórkowej, wykorzystująca między innymi pasmo: NMT 450, GSM 900, GSM 1800 oraz UMTS 2100. Międzynarodowe oznaczenie sieci to 260-03. Liczba przydzielonych numerów dla sieci Orange to 26,5 miliona. Orange posiada 12815 stacji bazowych (BTS) w tym: CDMA 450 – 779 stacji, GSM 900 – 5220 stacji, GSM 1800 – 3914 stacji, UMTS – 2902 stacji (wg wykazów UKE z dnia 10.12.2009 roku).


Nazwa

Orange Polska jest potoczną nazwą mającą umiejscowić w przestrzeni geopolitycznej daną sieć Orange. Takie określenie jest stosowane także wewnątrz samego Orange, ale oficjalną nazwą marki, a co za tym idzie sieci, jest Orange bez dodawania nazwy kraju.


Historia

Sieć Orange w Polsce powstała poprzez zmianę marki dotychczasowej sieci Idea na Orange (rebranding), co nastąpiło 19 września 2005 r. Od tego czasu France Telecom, właściciel marki Orange, ma dostawać przez 10 lat z tytułu opłaty licencyjnej 1,6% przychodów Orange Polska, kwotę szacowaną ogółem na około 1,1 mld zł.


Oferta

W ramach tej sieci dostępne są oferty abonamentowe dla osób prywatnych (Delfin – do długich rozmów, Pelikan – do SMSowania, Pantera – do surfowania w internecie) i klientów biznesowych (Orange dla Firm), bez abonamentowe prepaid (Orange POP, Nowe Orange Go, Orange Music) oraz oferty mix (Delfin Mix, Pelikan Mix, Pantera Mix, Mix Optymalny – dla firm). Sieć oferuje również usługi dostępu do Internetu (Orange Free – internet mobilny, Orange Free na kartę – internet mobilny prepaid, Orange Freedom – internet stacjonarny, Orange Freedom Pro – internet stacjonarny, radiowy szerokopasmowy w technologii CDMA).

Orange posiada również ofertę Telekomunikacji Polskiej m.in.: Neostrada TP, Neostrada TP z telewizją i inne usługi.

Orange oferuje również telefon stacjonarny Nowy Orange stacjonarny na liniach TPSA z możliwością korzystania z Internetu oraz Orange Strefa bez konieczności posiadania linii telefonicznej.



http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Zap ... omosc.html

Zapisy połączeń w internecie magazynowane przez rok


W poniedziałek weszły w życie w Wielkiej Brytanii przepisy zobowiązujące operatorów internetu do magazynowania przez rok danych dotyczących połączeń w sieci, e- maili, rozmów telefonicznych za pośrednictwem internetu i odwiedzanych stron.

Podobny obowiązek wprowadzono już wcześniej wobec operatorów telefonii stacjonarnej i komórkowej.

Obecnie na mocy dyrektywy UE w sprawie ujednolicenia zasad przechowywania danych telekomunikacyjnych, przyjętej z brytyjskiej inicjatywy po zamachach terrorystycznych w Londynie w lipcu 2005 roku, ten sam wymóg rozszerzono na operatorów internetu.

Londyn proponował gromadzenie danych przez trzy lata, ale UE uznała, że to za długo i opowiedziała się za rocznym okresem.

Nowe przepisy nie zezwalają na gromadzenie treści e-maili, ani rozmów telefonicznych, ale nakazują operatorom telefonii komórkowej i internetu zapisywanie adresów IP, dat i czasu aktywności w internecie, długości rozmów za pośrednictwem internetu i wydzwanianych numerów.

"To, co było prywatną sferą życia, osobiste kontakty i zainteresowania, znalazło się w zasięgu zainteresowania państwa rozciągającego swoje kontrolne prerogatywy" - skomentował nowe przepisy Phil Booth z organizacji NO2ID prowadzącej akcję przeciwko wprowadzeniu dowodów tożsamości i rozbudowie osobowych baz danych.

"Wiedza o tym, że ktoś wysłał e-mail lub rozmawiał z kimś przez internet w zestawieniu z wiedzą o tym, kto był adresatem e-maila lub rozmówcą, może wiele wnieść. Nowe regulacje potencjalnie czynią taką informację dostępną licznym organizacjom rządowym i publicznym" - sądzi Sam Parr prawnik specjalizujący się w komunikacji z firmy Baker & McKenzie.
PAP
2009-04-06 (14:05)