Telekomunikacja Radom


W obronie krzyża

"Z niepotwierdzonych informacji wynika, iż wraz z początkiem września Telekomunikacja Polska zamierza dwukrotnie przyspieszyć szybkość łącz DSL w dwóch dotychczasowych ofertach - donosi Computerworld. Dodatkowo ma zostać wprowadzona również trzecia oferta.Dotychczasowe łącza to DSL 512 z szybkością wejściową i wyjściową wynoszącymi odpowiednio 512 i 128 kbit/s oraz DSL 1 z szybością wejścia/wyjścia danych 1 Mbit/s i 256 kbit/s. Ceny łącz DSL po zwiększeniu przepustowości mają pozostać bez zmian.Nowa opcja ma się charakteryzować parametrami identycznymi z dotychczasowym DSL 512.""a tu terminy kiedy i gdzie bedzie szybciej:30.07.2004 - Warszawa02.08.2004 - Warszawa03.08.2004 - Warszawa04.08.2004 - Warszawa, Siedlce05.08.2004 - Ostroleka , Ciechanow06.08.2004 - Plock , Elblag09.08.2004 - Olsztyn, Suwalki, Lomza10.08.2004 - Bialystok, Poznan, Gorzow Wlkp.11.08.2004 - Poznan, Pila, Leszno, Zielona Gora12.08.2004 - Poznan, Kalisz, Konin, Walbrzych13.08.2004 - Czestochowa, Opole16.08.2004 - Gliwice17.08.2004 - Bielsko Biala, Lublin18.08.2004 - Zamosc, Kielce, Tarnobrzeg19.08.2004 - Biala Podlaska, Chelm, Radom, Wloclawek20.08.2004 - Torun, Bydgoszcz23.08.2004 - Gdansk24.08.2004 - Gdansk, Nowy Sacz, Tarnow25.08.2004 - Krakow, Skierniewice26.08.2004 - Lodz, Sieradz, Piotrkow Trybunalski27.08.2004 - Krosno, Rzeszow, Przemysl, Koszalin30.08.2004 - Szczecin, Slupsk, Jelenia Gora31.08.2004 - Legnica, Wroclaw informacja juz potwierdzona,odsetek DSL-owcow juz ma szybciej..."Cennik usługi "Dostęp do Internetu DSL" obowiązujący od 1.09.2004http://files.idg.pl/news/Cennik%20DSL.pdfList do użytkowników usługi "Dostęp do Internetu DSL"http://files.idg.pl/news/list%20do%20klientow%20TP.pdf



Witam!
Prosze czy ktos zna numer telefonu do Telekomunikacja Polska
Pion sieci i Platfom uslugowych
ul.Pilsudzkiego 14/16
26-600 Radom
Pod numer telefoniczny ktory posiadam jest juz chyba nieaktualny bo nie moge sie do nich dodzwonic (ostatni raz udalo mi sie to w maju) :(



Młodszy Sprzedawca Aktywny i Telefoniczny (Warszawa, Radom)
Oferujemy możliwośc pracy na stanowisku Data: 17.09.2008, Pracodawca: TELEKOMUNIKACJA POLSKA, Miejsce pracy: Warszawa, Radom więcej informacji na temat aktualnie przeglądanej oferty znajdziesz poniżej.

Oferta pracy:



Wieloletni abonent Telekomunikacji Polskiej z Radomia, regularnie opłacający rachunki telefoniczne, był zaskoczony, gdy kilka dni temu w swojej skrzynce pocztowej znalazł rachunek... sprzed trzech lat.
Jak opisuje radomskie Echo Miasta, klient Telekomunikacji Polskiej otrzymał rachunek z 15 września 2004 roku na kwotę 80,20 złotego. Przesyłka była o tle dziwna, że wcześniej klient nie otrzymywał żadnych informacji, że zalega z płatnościami, bo zawsze regulował wszystkie płatności.

Na szczęście całe zamieszanie zakończyło się na korzyść abonenta. Dziennikarze potwierdzili u operatora, że klient nie jest dłużnikiem Telekomunikacji Polskiej, bo rachunek za wrzesień 2004 został opłacony.




  Dnia Wed, 27 Aug 2008 11:22:19 +0200, Adam Płaszczyca napisał(a):

> Tak, wiem. Pokaż mi dobrego mechanika który będzie wiedział jak
> obsługiwać HP. Donata z Radomia pomiń.

No co ty, po co mechanik, citroeny muszą cieknąć i leżeć na glebie,
przecież byś nie zasnął inaczej.. Cytryniarz zamiast zmieniać sobie
chłodnice na pikniku, okleja przewody duct-tape przy grillu.

--
Pozdrowienia, Waldek Godel
awago.maupa.orangegsm.info, awago.maupa.telekomunikacja.org
"Chcemy, by nasi klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni" - Jacek Dziekan,
rzecznik centrali ZUS.



Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko . Mozna pidsać co się chce i tak tego nikt nie zbada.
Ja przestałem wierzyć w cyferki LG wówczas gdy ten producent podawał kontrast 10.000.000 :1
A stojący obok Pioneer miał zaledwie 200.000 : i wciągał go jedną dziurka od nosa tego LG.

Może dopisać jeszcze wiele cyferek , np LG ma
różnicę ciepłoty 18.000.000 :1
Nie ma standaryzacji danych:

czytaj dalej
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test

"Zajmijmy się więc przez chwilę tym, co tak naprawdę determinuje jakość obrazu uzyskiwaną w rzeczywistych warunkach domowych. Wbrew obiegowym opiniom, radom sprzedawców oraz informacjom z katalogów i internetu, nie są to wcale deklarowane przez producentów parametry telewizora. Tak naprawdę liczą się możliwości samego panelu oraz to, jak go ustawimy. Na pierwszy czynnik nie mamy żadnego wpływu, zaś na drugi - owszem, i to zasadniczy."



Prawo doktoryzowania

Politechnika Radomska uzyskała szóste prawo doktoryzowania. Tym razem w dziedzinie elektrotechnika. To – jak mówi rektor uczelni – otwiera drogę do przekształcenia Politechniki w Uniwersytet Techniczno – Humanistyczny. W optymistycznej wersji może się to stać na przełomie 2011 i 2012 roku.



Kilka dni temu prezydium centralnej komisji do spraw stopni i tytułów przyznało Wydziałowi Transportu i Elektrotechniki Politechniki Radomskiej uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w dziedzinie elektrotechnika.

- Jest to drugie prawo doktoryzowania na tym Wydziale. Od 1999 roku Wydział Transportu i Elektrotechniki posiada uprawnienia w dyscyplinie transport. Szóste uprawnienie dla naszej uczelni otwiera drzwi w kierunku utworzenia Uniwersytetu Techniczno – Humanistycznego, który mamy zapisany w naszej strategii – mówi prof. dr hab. Mirosław Luft, rektor Politechniki Radomskiej.

Dopiero teraz, gdy uczelnia ma sześć praw doktoryzowania – w tym cztery o specjalności technicznej - władze placówki mogą się starać o przekształcenie Politechniki w Uniwersytet.

Politechnika ma uprawnienia do doktoryzowania także na wydziale mechanicznym – o specjalności mechanika oraz mechanika i budowa maszyn, na wydziale ekonomicznym i na wydziale sztuki. Studia doktoranckie na kierunku elektrotechnika rozpoczną się prawdopodobnie od semestru letniego.

- Od przyszłego roku akademickiego Wydział uruchamia dwa nowe kierunki kształcenia. Będzie to elektronika i telekomunikacja oraz turystyka i rekreacja – wylicza dr hab. Elżbieta Szychta, dziekan Wydziału Transportu i Elektrotechniki Politechniki Radomskiej.

Wydział Transportu i Elektrotechniki Politechniki Radomskiej istnieje od ponad czterdziestu lat.

Źródło:TELEWIZJA RADOM



Korki do końca roku, czyli przebudowa ulic wokół Słonecznego Centrum

Może nie powinniśmy aż tak tęsknić za wiosną. Drogowcy tylko czekają na poprawę pogody i zaczynają przebudowę ulic w rejonie Centrum Słonecznego. Finał robót przewidziano dopiero na koniec listopada. A to oznacza, że centrum miasta będzie wielkim, komunikacyjnym korkiem.

Przetarg na rozbudowę układu komunikacyjnego ulic: Chrobrego, Malczewskiego, Wernera, Struga, Kelles-Krauza oraz budowę - właściwie od podstaw - ulicy Betonowej wygrał STRABAG z Warszawy. - Inwestycja będzie realizowana etapami, aby zminimalizować skutki dla płynności komunikacji miasta - uspakaja Ryszarda Kitowska z biura prasowego magistratu.

Zakres prac jest bardzo duży i obejmuje m.in.— przebudowę pełnej konstrukcji jezdni i położenie na nich betonu asfaltowego, budowę ścieżek rowerowych (czerwony asfalt), przebudowę zatok autobusowych sygnalizacji świetlnych, oświetlenia ulicznego. Powstaną nowe chodniki, które zostaną wyłożone płytami i kostką. Prace modernizacyjne będą także prowadzić ekipy z wodociągów, gazowni, telekomunikacji.

Całkowicie zmieni się teren tuz za teatrem, bo praktycznie od podstaw wybudowana zostanie ulica Betonowa. Dzisiaj wielu radomian nawet jej nie kojarzy, bo to niewielka, nieutwardzona, na dodatek "ślepa" uliczka biegnąca od ul. Kelles- Krauza za przystankiem obok szkoły medycznej). Ma odciążyć ruch komunikacyjny w tym rejonie, dlatego zaplanowano ją jako dwukierunkową jezdnię z zatokami autobusowymi.

Ponieważ inwestycja jest ogromne, podzielono ja na etapy. Na pierwszy ogień pójdzie - i potrwa do połowy czerwca -przebudowa ulic: Chrobrego, Betonowej oraz placu przy teatrze. Drugi etap to prace na ulicy Struga, na które przewidziano kolejny miesiąc – (do 15 lipca). Do połowy sierpnia drogowcy mają czas na wykonanie ul. Kelles-Krauza, a przebudowę skrzyżowania ulic Kelles-Krauza i i Struga kolejne dwa (do 15 października). Ostatni etap - przebudowy: skrzyżowania ulic Malczewskiego i Wernera oraz ulicy Malczewskiego powinien zostać zamknięty z końcem listopada.

Inwestycja kosztować będzie ponad 23 mln zł. Blisko połowę tej sumy wykłada AIG Lincoln Polska, inwestor Centrum Słonecznego.

Źródło: Mój Radom



Zielone światło dzięki kamerkom



Nad 11 Listopada i Chrobrego pojawiły się kamerki. To będzie drugie skrzyżowanie w mieście z sygnalizacją świetlną sterowaną systemem oceniającym natężenie ruchu.

Jak wyjaśnia Kamil Tkaczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, chodzi o dostosowanie czasu, w jakim dla określonego kierunku świeci się zielone światło do liczby czekających na wjazd na skrzyżowanie samochodów. Im więcej ich będzie stało, tym dłuższy będzie czas, w jakim będzie się świeciło dla tego pasa ruchu zielone światło.

- Maksymalnie do dwóch i pół minuty. Ale już nawet te kilkanaście sekund więcej sprawi, że kilka dodatkowych aut opuści skrzyżowanie - mówi Kamil Tkaczyk.

Kamerki, które już zainstalowano nad sygnalizatorami świetlnymi nad ulicami Chrobrego i 11 Listopada, przekażą obraz ze skrzyżowania do systemu, ten zliczy samochody stojące na danym pasie i odpowiednio do ich liczby ustawi sterowniki regulujące czas świecenia zielonego światła.

System oceniający liczbę aut tutaj ruszy dopiero za jakieś dwa tygodnie, gdy na skrzyżowaniu zakończą się prace remontowe. I będzie to druga krzyżówka w mieście, na której kamery będą wspomagać sterowanie sygnalizacją świetlną. Taki system działa już na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Słowackiego.

- I jak na razie oceniamy jego działanie bardzo pozytywnie, chociaż słyszymy uwagi, że mimo automatycznego sterowania ruchem czas, w jakim świeci się zielone dla samochodów jadących ze Słowackiego od strony Łaźni, jest krótszy niż dla aut jadących ulicą 25 Czerwca, przez co tworzy się tam kolejka aut. Wynika to jednak z faktu, że ulica 25 Czerwca jest nadrzędną, dlatego system nadaje jej priorytet - wyjaśnia Tkaczyk.

Zapowiada, że w przyszłości kamerki oceniające natężenie ruchu pojawią się nad kolejnymi ważnymi skrzyżowaniami w mieście.

- Przy programowaniu sygnalizacji świetlnej będziemy odchodzić od pętli indukcyjnych, które, jak się okazało, mają kilka minusów - ujawnia.

Jednym jest to, że często trzeba je "łatać", po tym, gdy w okolicy skrzyżowania zakończą prace ekipy telekomunikacyjne czy energetyczne naprawiające własne sieci. Drugi minus, na który zwracali uwagę rowerzyści, jest taki, że pętle nie wykrywają jednośladów, co nieraz kończyło się długim oczekiwaniem na zielone światło, do czasu, aż nadjedzie samochód osobowy. Tak dzieje się na skrzyżowaniu ulic Zbrowskiego i Żółkiewskiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom