W obronie krzyża
hej,
Dostałem ok. dwa miesiące temu 500 minut gratis do Play i stacjonarnych w prezencie z okazji promocji walentynkowej. Minuty rzeczywiście są, dzwonie za free do Play; mogę zawsze sprawdzić ich stan pod *103#. Problem polega na tym, iż gdy dzwonię na numer stacjonarny, to zawsze zabiera mi minuty z abonamentu, a nie z pakietu promocyjnego. W regulaminie jest treść: "połączenia głosowe do krajowych sieci stacjonarnych, realizowane z Sieci Telekomunikacyjnej P4." Rozumiem, że połączenie musi być wykonywane poprzez nadajnik Play, a nie Plus? Myślę, że tak właśnie jest, gdyż mieszkam w centrum Sopotu, do tego na telefonie widnieje ikona 3G. Ponadto wyłączyłem w opcjach telefonu wybór sieci 3G Plusa! Czy ktoś wie, gdzie leży problem?
Kolejny menedżer wysokiego szczebla odchodzi z Grupy Telekomunikacji Polskiej przechodząc, według nieoficjalnych informacji, do konkurencji. Tym razem z TP odszedł Bartosz Dobrzyński, dyrektor pionu marketingu telefonii komórkowej.
Z nieoficjalnych informacji Gazety Prawnej wynika, że Bartosz Dobrzyński, który zrezygnował z pracy w Grupie TP , przechodzi do P4, operatora komórkowej sieci Play , gdzie ma objąć stanowisko zastępcy Jacka Henslera, członka zarządu ds. marketingu.
Źródło: Gazeta Prawna
Witam
Najprawdopodobniej w środę zamontują u nas internet/telefon/telewizje z UPC i pomyślałem że nie będę brać od nich routera tylko sobie sam kupie ( taniej i lepszy ).
W moim domu są 4 komputer ( niedługo będzie 5 ) w tej chwili 3 łączą się bezprzewodowo ( live Box) a jeden jest podpięty przez kabel.
Mam na ten cel przeznaczone 150-200zł i potrzebuje dobrego routera.
Zastosowanie:
1. internet bez grania online.
2. P2P.
3. Jeżeli możliwe sieć domową z dostępem zdalnym do komputerów.
--------------------------
Tak z innej beczki dla tych co mają Neostrade dodam że miałem podpisaną umowę z telekomunikacją polską na telefon 60minut i internet 1mbit/s za 120zł !!. Po kolejnej awarii ( było ich dużo ) zadzwoniłem do nich i okazało się że mamy bardzo słabej jakości połączenie i powiedzieli że spróbują je nareperować. Po kilku dniach dzwoni facet i mówi że może to nareperować ale będzie to trwało tydzień i po nareperowaniu będziemy mieli internet jedynie 512kbit/s i podobno cały czas mieliśmy tylko 512kbit/( w umowie 1mb ) więc zerwaliśmy umowę gdyż, możemy ją zerwać jeżeli usługodawca nie dostarcza tego za co płacimy w trybie natychmiastowym co już zrobiliśmy.
No a teraz zobaczymy czy Neostrada będzie robić problemy ...
UPC zaproponowało nam internet 2mbit/s, telewizje i telefon za 130zł + 23zł za zamontowanie ...
Już wkrótce na polskim rynku telekomunikacyjnym zadebiutuje nowa usługa, która umożliwi prowadzenie rozmów z komórkowymi telefonami bliskich przebywających za granicą, po przystępnych stawkach.
Usługę o nazwie Halo Europa planuje wprowadzić wydawnictwo Bauer (właściciel m.in. stacji RMF czy tygodnika To i Owo) wraz z firmą telekomunikacyjną GTS Energis. Usługa pozwoli na łączenie się z telefonami komórkami w Europie po atrakcyjnych cenach – rozmowy maja kosztować około 1,30 zł. Z usługi będą mogli korzystać abonenci Telekomunikacji Polskiej oraz komórkowej sieci Orange.
info media2.pl
nie mozna podkrecic SDI a dlaczego ?
dlatego ze na centrali jest ustawione na stale 115,5 kbit/s to jest ok 11 kb/s i nie ma co marzyc aby bylo wiecej bo nie bedzie , poprostu pólka od SDI nie przepusci wiecej niz 115,5 kbit/s i KONIEC.
Powiem wam tyle, że telekomunikacja czasami się myli i to na naszą korzyść :) Mamy łącze w sieci LAN i dali nam dużo większą prędkość niż ta za którą płacimy. To samo może mieć miejsce przy SDI, a jeżeli jest podpięte do portu (nie pamiętam dokładnie jakiego) to ma ograniczony transfer przez ten port - więc radzę spróbować...
Ciekawy jestem, ilu operatorów w Polsce ma własne sieci przesyłowe -
telekomunikacyjne. Bo dopiero wtedy można mówić o prawdziwej konkurencji. Na
pewno Tepsa ma okablowany kraj, GTS Energis, Telekomunikacja Kolejowa,
chociaż w przypadku tych dwóch ostatnich nie wiem, czy nie są już jedną firmą
i mają tę samą sieć.
Wie ktoś, ilu mamy niezależnych operatorów z własnymi sieciami?
" />NFI Midas 6 sierpnia 2009 roku podpisał list intencyjny z Mobyland. List Intencyjny dotyczy prowadzenia rozmów, których celem będzie nawiązanie współpracy pomiędzy CenterNet oraz Mobyland w zakresie:
- umowy o połączeniu sieci CenterNet oraz Mobyland,
- wzajemnego udostępnienia przez CenterNet oraz Mobyland należących do każdej z nich infrastruktur teletechnicznych,
- wspólnego użytkowania przysługujących im częstotliwości oraz wspólnego planowania, budowania i utrzymania sieci telekomunikacyjnych,
a docelowo zbudowania jednego operatora telekomunikacyjnego w celu oferowania jego klientom mobilnej sieci czwartej generacji (LTE).
List Intencyjny pozostaje w mocy w okresie do dnia 30 września 2009 roku. Mobyland jest operatorem wpisanym do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych pod numerem 7475. Dysponuje częstotliwością w paśmie 1800 MHz (1720,1 - 1729,9 oraz 1815,1 - 1824,9 MHz. Większościowym udziałowcem Mobyland jest Aero2 Sp. z o.o., która posiada w swoich aktywach częstotliwość 900 MHz. Przeznaczenie obu pasm częstotliwości 1800 MHz firm Mobyland oraz CenterNet dla systemu LTE pozwoliłoby na osiągnięcie przepływności do 300 Mbit/s.
Źródło: NFI Midas
Dziś przypada dwudziestolecie istnienia najszybciej rozprzestrzeniającej się technologii w historii ludzkości – GSM, czyli Global System for Mobile Communications. GSM to liczba 2,5 miliarda użytkowników, która codziennie wzrasta o 1,2 miliona. Eksperci przewidują dalszy rozwój i wyrównywanie różnic pomiędzy poszczególnymi krajami.
Dziś 85% wszystkich połączeń telefonicznych przebiega z użyciem GSM. Pierwsza wiadomość tekstowa (SMS) została wysłana w 1992 roku. Obecnie liczba SMS-ów sięga 7 miliardów dziennie. Operatorzy komórkowi wydali ponad 234 miliardy dolarów na rozwój sieci telekomunikacyjnych GSM i 3GSM w ciągu ostatnich pięciu lat. Usługi, które świadczą, sięgają 1,6% światowej gospodarki.
Globalna liczba operatorów sięga 700. Każdy bez wyjątku kraj na świecie, posiada sieć GSM, zaś 80% światowej populacji ma kontakt z telefonią komórkową.
Wszystko zaczęło się w Europie, 7 września 1987 roku, gdy 15 firm telekomunikacyjnych podpisało „Memorandum of Understanding”, tworząc zarazem podwaliny pod pierwszą sieć telefonii komórkowej GSM na świecie.
Źródło: Gizmag/4press.pl
załączam odpowiedź operatora:
Dziękujemy za nadesłaną korespondencję.
W odpowiedzi na Pana pytanie odpowiadam, że sieć PTK Centertel nie ma możliwości sprawdzenia do kogo należy podany numer.
Proponuję skontaktować się z Międzynarodowym Biurem Numerów TP dzwoniąc pod numer 118 912.
- Koszt połączenia dla Klientów Orange: opłata jak za każdą minutę połączenia z numerem stacjonarnym;
- Koszt połączenia dla Klientów Telekomunikacji Polskiej to 2,44 zł (brutto) za każdą minutę, niezależnie od obowiązującego planu taryfowego.
Jesli komus z Was bedzie chiało sie sprawdzić kim był dzwoniący, wysyłający smsy marcinek dajcie znać
" /> Orange Sport Info będzie mógł poszerzyć swoją dystrybucję dzięki wczorajszej uchwale Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznaniu koncesji satelitarnej Telekomunikacji Polskiej na nadawanie tego kanału.
Od kwietnia br. stacja emituje Orange Sport Info dla klientów usługi telewizyjnej TP w oparciu o koncesję kablową.
â Czekamy, aż decyzja Krajowej Rady do nas trafi â informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP. Już wkrótce stacja ma pojawić się na satelicie oraz w sieciach kablowych.
Orange Sport Info to drugi po Orange Sport kanał telewizyjny Telekomunikacji Polskiej SA. Program ma być dostępny bezpłatnie (FTA), dla każdego posiadacza odbiornika cyfrowego.
No dobra zgodzę się co do serwera sieci jakim na pewno jest jakiś tam serwer telekomunikacji. Ale to właśnie on decyduje o szybkości mojego łącza jakie wykupiłem. Co do pośrednika to skąd on się wziął np.. przy ściąganiu pliku z serwera ftp:// kolegi?
Czy oznacza to, że gdy ściągam pliki z uw-team, bo tu prędkość jest max. to schemat wygląda tak?
Serwer uw-team => Serwer główny Mojej sieci => Pośrednik o szybszym łączu niż na schemacie powyżej => Ja
Abstrahując:
Można ominąć ograniczenia stawiane przez admina sieci stosując tunele, czy nie wymyślono takiej możliwości przy ściąganiu plików?
Pewnie nie:) No nic będę próbował dalej...
Rozpoczęta przez Play agresywna wojna cenowa może mieć drastyczne skutki dla samego Playa. Polityka cenowa P4 może przyspieszyć sprzedaż operatora sieci Play. A przy okazji śmierć operatorów wirtualnych - pisze Puls Biznesu.
Niezależnie od kontrofensywy PTC i Polkomtela, według wyliczeń Gazety Prawnej oferta Play Fresh jest obecnie najtańszą na rynku. Analitycy twierdzą, że niebawem wojna cenowa przeniesie również na oferty abonamentowe - znacznie droższe obecnie od ofert na kartę.
16 marca to nie tylko dzień urodzin Playa, ale też dzień konsumenta usług telekomunikacyjnych. Na naszą ofertę operatorzy zareagowali wyraźną wojną cenową, niezależnie od możliwości obniżenia w ten sposób swoich przychodów - mówi Marcin Gruszka, rzecznik operatora sieci Play.
Triumf Play Fresh może szybko odbić się na P4, jak i na samych klientach. Centertel, Polkomtel lub PTC mogą dojść do wniosku, że taniej będzie kupić konkurenta, niż dalej obniżać ceny. Taki scenariusz znacznie zmniejszyłby dynamikę polskiego rynku telefonii komórkowej.
Polityka Playa może doprowadzić do tego, że jeden z operatorów ich kupi, by nie doprowadzał do dalszej wojny cenowej. Tak było w Austrii i Finlandii. Chyba że wcześniej Play sam się wykrwawi i zbankrutuje pod ciężarem kosztów - powiedział dla Pulsu Biznesu Marcin Matuszewski, partner zarządzający funduszu venture capital Future Invest.