W obronie krzyża
Witam wszystkich użytkowników tego forum. Trochę tutaj poczytałem, bo mam zamiar ruszyć z pewną stronką i stąd mam do Was kilka pytań, coby potem nie żałować deyzji
1. Czy treść domeny wpływa na to jak wysoko mnie Google w wyszukiwarce umieszczą ? Np. (czysto teorytycznie) jak chcę stronę o telekomunikacji zrobić a wezmę domenę dentysta.pl to moje "noty" przez to spadną, niż gdybym nazwał to telefony.pl ? Czyli jednym słowem, czy adres strony wpływa na pozycjonowanie ? Tym samym pytanie tyczy się czy nazwanie adresu tpt.pl (Twój portal telekomunikacyjny) będzie złą decyzją ?
2. Na Onecie znalazłem taką stronkę z hasłami, które ludzie wpisują do wyszukiwarek oraz ilością takich zapytań. Czy jest coś takiego dla Googli ? (widziałem w Googlach tylko top20 słów, a chcę cały spis)
3. Czy popularność serwisu (nie tylko pozycjonowanie ) zależy według Was od tego, czy domena jest .net czy .pl ? Czyli warto tutaj wspomnieć o odczuciach Internauty, o tym, czy nie pomyli kiedyś adresu i zamiast abc.net wpisze abc.pl
4. Co na początek radzicie zrobić, by rozkręcić w miarę stronę ? Jakieś pierwsze 3 miesiące.
5. Czy adres strony powinien się składać z kilku słów np. slowo1slowo2.pl czy może lepiej szukać jednego słowa ?
Pozdrawiam
W nocy z soboty na niedzielę dojdzie w Czechach do największej w historii tego kraju zmiany numerów telefonicznych. Nowe numery otrzyma prawie 12 mln posiadaczy telefonów stałych i właścicieli telefonów komórkowych.
Między północą a godziną 3.00 rano zostaną zmienione numery 4 mln stałych połączeń telefonicznych i prawie 8 mln telefonów komórkowych. Wszystkie numery telefoniczne w Czechach będą obecnie dziewięciocyfrowe. Żaden (także w przypadku telefonów komórkowych) nie będzie się zaczynał od zera.
O zmianie numerów zdecydował Czeski Urząd Telekomunikacyjny, aby ujednolicić spis telefonów w Czechach ze standardami Unii Europejskiej i w pełni umożliwić wejście na czeski rynek konkurencyjnych operatorów telekomunikacyjnych.Pełna treść publikacji
Nareszcie doczekamy się kompletnej książki telefonicznej. TP SA po naciskach Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydaje Ogólnopolski Spis Abonentów, pisze dziennik Metro.
To będzie pierwszy ogólnopolski spis telefonów wszystkich osób prywatnych i firm wydany przez Telekomunikację. - Wszystkich, bo po raz pierwszy będzie zawierał dane abonentów również innych operatorów - wyjaśniają pracownicy biura prasowego TP SA.
Spis na płycie CD lub DVD w listopadzie będzie mógł bezpłatnie otrzymać każdy abonent. Klienci TP SA razem z sierpniowym rachunkiem telefonicznym otrzymają specjalny formularz zamówienia na spis. Pozostali chętni powinni do 30 września złożyć zamówienie na stronie www.tp.pl, wskazując placówkę, w której go odbiorą, czytamy w dzienniku.
- Już podpisujemy umowy z innymi operatorami. Do końca lipca podpisaliśmy ich ponad 20, z resztą ciągle negocjujemy - informują przedstawiciele TP SA. - Naturalnie, będziemy dążyć do tego, żeby tych operatorów było jak najwięcej.
Ź/telix.pl
A ja od Tepsy dostalem ostatnio takiego maila:
"Chcesz wiedzieć kto do Ciebie dzwoni? Zamów usługę prezentacja numeru.
Dzięki niej, na wyświetlaczu Twojego domowego telefonu (lub przystawki)
będzie widać numer osoby dzwoniącej i spis nieodebranych połączeń.
Usługę możesz zamówić w Punktach Sprzedaży TP. Tam również kupisz
odpowiedni telefon lub przystawkę z wyświetlaczem.
Więcej informacji:
Linia Bezpłatna 0-800 100 800
http://www.telekomunikacja.pl/r?c=3e4cf715
Zamówienie:
http://www.telekomunikacja.pl/r?c=3e4cf2a2"
UWAGA!
W sierpniu tego roku Telekomunikacja Polska(TP) udostępni bezpłatnie Ogólnokrajowy Spis Abonentów - poinformował w środę Urząd Komunikacji Elektronicznej(UKE).
Jak informuje TP na swojej stronie, Ogólnokrajowy Spis Abonentów będzie zawierał dane zarówno abonentów TP, jak i innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych działających w Polsce. Obecnie ustalone są warunki publikowania danych z około 100 operatorami, w tym z operatorami sieci komórkowych. Spis będzie bezpłatny dla wszystkich użytkowników - zarówno abonentów TP, jak i abonentów pozostałych operatorów.
UKE poinformował w środę, że TP podjęła działania zmierzające do wydania Ogólnokrajowego Spisu Abonentów w odpowiedzi na stanowiska UKE z lutego oraz maja tego roku, w których negatywnie zostały ocenione działania TP zmierzające do wydania spisu.
Źródło: PAP
Wirtualna Polska uruchomiła testowo nową usługę, umożliwiającą użytkownikom komunikatora wpkontakt dzwonienie na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie. Usługa 'Nawijka' ma być, wedle deklaracji przedstawicieli portalu, do 88% tańsza od usług Telekomunikacji Polskiej. "Wersja testowa nie różni się właściwie od finalnej" - powiedział nam Andrzej Kiesz z WP. "Bardzo zależy nam, by usługę tę przetestowała jak największa grupa użytkowników - ich opinie będą dla nas bardzo pomocne. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, to zamierzamy uruchomić finalną wersję Nawijki w ciągu najbliższych 3 - 4 dni."
'Nawijka' dostępna jest dla wszystkich internautów, niezależnie od tego, czy korzystają z połączeń szerokopasmowych, czy z modemów. Użytkownik nie płaci żadnego abonamentu - ponosi jedynie koszty połączeń. "Z Nawijki można skorzystać natychmiast, nie wymaga bowiem podpisywania jakichkolwiek umów, ani dodatkowych inwestycji. Niezbędne są jedynie słuchawki z mikrofonem oraz dostęp do Internetu" - tłumaczy Andrzej Kiesz, koordynator projektu.
Nowa oferty WP zbliżona jest do usługi SkypeOut (o której pisaliśmy kilkakrotnie - m.in. w tekście "SkypeOut: To działa!"). Tu również płatność uiszczana jest w systemie pre-paid - użytkownik ma możliwość zakupu wirtualnych kart sprzedawanych w różnych nominałach (5, 15 lub 50 zł). Za kartę można zapłacić na kilka sposobów - m.in. przelewem, kartą płatniczą czy przekazem pocztowym. Klient w każdej chwili może sprawdzić, ile pieniędzy zostało na jego koncie oraz przejrzeć spis przeprowadzonych już rozmów (wraz z należnościami za nie). WP udostępniła również użytkownikom nowej usługi możliwość korzystania z bezpłatnych połączeń do Contact Center.
Dostawcą platformy VoIP pc2phone, w oparciu o którą realizowane są połączenia głosowe, jest warszawska firma NEUTRON-IT.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
http://www.pcworld.pl/news/69276.html
Idea ułatwi uzyskanie informacji o numerach telefonów komórkowych jej klientów. Plus już udostępnia spis abonentów. Era wciąż ma wątpliwości, czy wolno to robić
Do tej pory, by uzyskać informacje o numerach abonentów Idei, trzeba było dzwonić do biura numerów tej sieci. Teraz ma się to zmienić. Zapewne od lipca będzie je można uzyskać pod numerem 118 913, czyli w popularnym biurze numerów Telekomunikacji Polskiej (która jest większościowym udziałowcem Centertela, właściciela Idei).
Aby dowiedzieć się o numer komórkowy, trzeba będzie zaznaczyć, że o taki chodzi. - Zasada będzie taka jak przy podawaniu normalnego numeru telefonu: trzeba podać imię i nazwisko abonenta, miejscowość i ulicę. To dlatego, by osoba o takim samym imieniu i nazwisku, która jest pierwsza na liście, nie była zasypywana lawiną telefonów - tłumaczy rzecznik prasowy TP SA w Poznaniu Maria Piechocka. - Np. Marii Piechockich w samym Poznaniu jest siedem i ta pierwsza miałaby problem.
Książki papierowej ani elektronicznej Idea na razie nie planuje. - Trzech-czterech abonentów na dziesięciu co roku zmienia numer telefonu. Ponadto wiele osób ma inny adres zameldowania niż ten, pod którym faktycznie mieszka. Takie dane zbyt szybko by się dezaktualizowały - wyjaśnia rzecznik Idei Jacek Kalinowski.
Jedynym jak dotąd operatorem GSM, który nie miał tego typu wątpliwości, jest Polkomtel, operator sieci Plus. Książka telefoniczna z numerami i nazwiskami abonentów sieci dostępna jest już od kwietnia ubiegłego roku na stronie internetowej Plusa. Wystarczy wpisać nazwisko użytkownika i miasto.
Numeru abonenta nie znajdziemy za to na stronie internetowej Ery (podadzą nam go tylko przez telefon w biurze numerów sieci). - Nasi prawnicy wciąż mają wątpliwości, czy brak zastrzeżeń abonentów dotyczących umieszczenia ich nazwisk w książce telefonicznej można uznać za zgodę - tłumaczy Witold Pasek, rzecznik prasowy zarządu PTC, właściciela Ery.
Plus ma w tej kwestii jasność. - Każdy klient, podpisując umowę, jest pytany, czy chce, by jego nazwisko znalazło się w spisie abonentów, czy nie. Taka procedura obowiązuje mniej więcej od roku, czyli od czasu, kiedy powstał spis - mówi rzecznik prasowy Polkomtela Elżbieta Sadowska.
W sierpniu 2008 r. Telekomunikacja Polska udostępni bezpłatny, kompletny Ogólnokrajowy Spis Abonentów - czytamy w komunikacie UKE.
W odpowiedzi na stanowiska Prezesa UKE z dnia 4 lutego 2008 r. oraz z dnia 12 maja 2008 r., w których negatywnie zostały ocenione działania Spółki zmierzające do wydania Ogólnokrajowego Spisu Abonentów w roku 2008, TP dokonała zmiany swojego stanowiska w tej sprawie i podjęła działania zmierzające do wydania Ogólnokrajowego Spisu Abonentów, zgodnie z wymaganiami wskazanymi przez Prezesa UKE.
TP poinformowała, że w celu wywiązania się z wydania kompletnego, bezpłatnego Ogólnokrajowego Spisu Abonentów podpisała umowę ze Spółką Ditel S.A i zapewniła, że pod koniec sierpnia 2008 r. zostanie wydany na DVD bezpłatny Ogólnokrajowy Spis Abonentów, obejmujący dane abonentów z całego kraju. Jednocześnie TP na swojej stronie: www.tp.pl/osa przedstawia szczegółowe informacje na temat Ogólnokrajowego Spisu Abonentów, m.in. odnośniki do uaktualnionych harmonogramów wydawniczych OSA na lata 2008 i 2009.
Informacje zawarte na tej stronie potwierdzają również, że Ogólnokrajowy Spis Abonentów będzie zawierał dane zarówno abonentów TP, jak i innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, a także że będzie bezpłatny dla wszystkich użytkowników, w tym:
abonentów TP,
abonentów pozostałych operatorów,
użytkowników publicznych aparatów samoinkasujących.
Każdy użytkownik uprawniony jest do otrzymania po jednym egzemplarzu wybranych przez siebie tomów spisu zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej oraz jednego kompletnego spisu w postaci elektronicznej, pod warunkiem złożenia odpowiedniego zamówienia.
Prezes UKE jednocześnie przypomina, iż na stronie internetowej Urzędu dostępny jest poradnik dla konsumentów "Twój numer w książce telefonicznej", zawierający szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób umieścić numer telefonu w Ogólnokrajowym Spisie Abonentów i Ogólnokrajowym Biurze Numerów.
ź/telix.pl
Ważniejsze telefony:
Policja - 997
Straż Pożarna - 998
Pogotowie Ratunkowe - 999
Telefon alarmowy do służb ratowniczych - 112
Pogotowie Energetyczne - 991
Pogotowie Gazowe - 992
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach - 077 407 97 00
Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach - 077 407 97 23
Komisariat Policji w Zdzieszowicach - 077 4844 207
Posterunek Policji w Gogolinie - 077 4666 207
Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krapkowicach - 077 44 66 740
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Krapkowicach - 077 4661 515
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krapkowicach - 077 4661 470
Powiatowy Zarząd Dróg w Krapkowicach - 077 4667 347
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krapkowicach - 077 44 67 035
Szpital w Krapkowicach – Otmęcie (oddział wewnętrzny i pediatryczny) –077 44 67 570 - 572
Szpital w Krapkowicach ul. Kozielska (oddziały: chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy i noworodkowy – 077 44 03 100
Oddział Pomocy Doraźnej w Krapkowicach - 077 44 67 214
Posterunek Energetyczny w Krapkowicach - 077 4661 325
Posterunek Energetyczny w Zdzieszowicach - 077 4844 391
Posterunek Energetyczny w Strzeleczkach - 077 4668 109
Zakład Energetyczny w Strzelcach Opolskich - 077 461 32 21
Rozdzielnia Gazu w Krapkowicach - 077 4661 632
Telekomunikacja Polska S.A. w Krapkowicach – 077 4661 050
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych oddział w Krapkowicach - 0774661 625
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krapkowicach:
- 077 40 74 333, 077 40 74 300 wew.333, tel. kom. 663 736 399 (w godzinach pracy Starostwa),
- 077 407 97 00, 077 407 97 10 (poza godzinami pracy i w dni wolne od pracy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej).
Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Opolskiego - 077 4524 243, 077 4524 715, 0800 163 136 - bezpłatny
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Opolu – 077 401 63 00
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - 077 458 13 24 do 29
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej oddział w Opolu - 454 40 21
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu - 077 44 26 900
Nadleśnictwo Strzelce Opolskie - 077 461 34 85
Nadleśnictwo Prószków - 077 464 80 36
Opolski Urząd Wojewódzki – 077 4524 706, 077 4524 710
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego –077 4524 472, 077 4546 549