telekomunikacja studia


W obronie krzyża

Mówisz o szkole średniej? Na zdrowy rozum powinno to być technikum elektroniczne lub telekomunikacyjne (słyszałem, że gdzieś takie są ;) ), ale spoglądając na dzisiejszą rzeczywistość - liceum o profilu np informatycznym lub elektronicznym, a potem koniecznie studia na ciekawym kierunku (elektronika, informatyka, telekomunikacja). Ale wiem, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić ;)



Mam takie pytanie na temat studiowania na kierunku informatycznym. Chcialbym wiązać moja przyszlość z informatyka ale informatyke do tej pory mialem w gimnazjum i jeden tylko rok w liceum w ktorym poznalem w sumie tylko funkcje bankowe Excel'a :( do tej pory nie mialem do czynienia z zadnymi programami typu Pascal czy nawet Delphi. Więc pytanie czy mam w ogole szanse dostać sie na takie studia i czy nie bedzie problemem to, że moja nauka informatyki była tak ograniczona? Mieszkam w okolicach Warszawy więc w rachubę wchodziłby wydział Infrmatyki/Telekomunikacji na UW. Doradzcie co mam robić. Został mi rok do matury i chcę już sprecyzować gdzie wybrać sie dalej.



Proszę o informację ukończyłem studia na WYDZIALE ELEKTRYCZNYM, ale na kierunku ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA, według wiadomych mi informacji tylko po kierunku elektrotechnika można starać się o takie uprawnienia, ale dodatkowo ukończyłem STUDIA PODYPLOMOWE o KIERUNKU "Projektowanie instalacji elektrycznych wspomagane komputerowo". Proszę o informację czy jest jakaś szansa, że pozwoli mi to zdobyć uprawnienia elektryczne.
Dziękuję za precyzyjne odpowiedzi.


Regulamin p. 10.9 -> Kosz!
[Akrzy]



Wybierz co chcesz w szkole średniej nie powinieneś mieć jakiś większych problemów. Niestety wszystkie kierunki techniczne opierają się na matematyce. W szkole średniej i tak jest to obowiązkowe, ale na studiach, to będzie tego dużo i będzie trzeba się przyłożyć(na moim kierunku elektronika i telekomunikacja polibuda w Białymstoku dało sobie spokój z studiami 60% studentów na 1 sem z powodu matematyki(ambitna Pani doktor), kumpel z starszego rocznika trafił na gościa który dawał wpisy za samo chodzenie ). Z kolei na studiach informatycznych matematyka to podstawa nauczania jest tam najwięcej matmy z wszystkich technicznych kierunków.




No to nie ma co przesadzać - Sosnusoliva będzie strzałem w dziesiątkę
"Listwa sieciowa. Profesjonalna - stosowana w telekomunikacji, studiach nagraniowych, wozach transmisyjnych - ekranowana listwa sieciowa; 8 gniazd schucko (możliwość odwracania wtyczek aparatury audio), wbudowany filtr pojemnościowy w gałęzi poprzecznej; zaopatrzona w ekranowany miedziany przewód sieciowy 5 x 1,5 mm2. Żyły energetyczne połączone w czwórkę symetryczną, solidna wtyczka sieciowa. Na wyposażeniu zdejmowana obejma ferrytowa. Cena 380,- pln. Wersja budżetowa - wyposażenie j.w. lecz 6 gniazd. Cena 280,- pln

Dane ogólne: obciążalność 16 A 250 V suma max 3600 W Producent Bachmann - Niemcy + adaptacja własna dla potrzeb audio"
http://www.sonusoliva.pl/


jezeli nie chcesz wydawac za duzo pieniedzy na okablowanie pradowe ( a przy Twoim systemie wydawanie 1k na listwe jest moim zdaniem absurdalne - lepiej odloz na upgrade elektroniki - efekty beda bardziej spektakularne) i nie zalezy Ci na prestizu to i ja polecam Sonus Olive. Tylko ze niektore produkty prezentowane na stronie internetowej wygladaja troche inaczej. Sieciowki maja czarny oplot, a listwa wyglada tak:



" />W zasadzie wystarczy znajomość 2 wzorów...
Rezystancje w układzie:
----A-----B-----C----
się sumują:
R = A + B + C

W układzie:
|---A----|
-|---B----|----
|---C----|
Odwrotności się sumują:
1/R = 1/A + 1/B + 1/C.

Z tych dwóch zasad (dostępnych już chyba w gimnazjum... (kiedyś w okolicach 8mej klasy)) możemy podać wzór na opór fragmentu po odcięciu dwóch R... nazwijmy go X

1/X = 1/R + 1/(2R+X)

(Bo trzeba zauważyć, że następne 2 oporniki dalej też występuje opór X).
Z tego wychodzi równanie kwadratowe, którego dodatnim pierwiastkiem jest X = R * (sgrt(3)-1)
a opór całości to 2R+X.

Sorry, za brak tex'a... ale na kolanach piszę

Co do związku z elektroniką... Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki na PG...
Ale prawdę mówiąc... informatyka i omijanie szerokim łukiem całej techniki analogowej. Tak że studia tutaj nie pomagały, zrobił to prof. google.




Wrocław kusi pracą i mieszkaniem

kapi 21-11-2005 , ostatnia aktualizacja 21-11-2005 22:42

Trzy duże firmy będą we wtorek zachęcać śląskich studentów do podjęcia pracy we Wrocławiu

Autobus z przedstawicielami koncernów: Siemens, Hewlett-Packard i Volvo podjedzie we wtorek rano pod Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Firmy mają kilkaset wolnych miejsc pracy, ale... we Wrocławiu. - W ciągu roku chcemy zatrudnić od 150 do 200 osób. To jedno z najlepiej rozwijających się miast w Polsce - zachwala Andrzej Styliński z Siemensa. Firma szuka przede wszystkim absolwentów informatyki i telekomunikacji. Dla HP istotna jest znajomość języków - oprócz angielskiego głównie niemieckiego, francuskiego, czeskiego i niderlandzkiego. Z kolei Volvo stawia m.in. na inżynierów konstruktorów i inżynierów mechaników. Szansę na pracę mają również osoby, które studia ukończyły kilka lat temu i mogą się pochwalić kilkuletnim doświadczeniem zawodowym.

Swoje stoiska koncerny rozstawią w budynku B przy ulicy Bogucickiej w godz. od 9 do 12, a prezentacje firm odbędą się w tym samym czasie w budynku F. Koncerny szukały już pracowników w Łodzi i Warszawie. W środę pojadą na Politechnikę Śląską w Gliwicach. Podczas prezentacji można także porozmawiać z urzędnikami wrocławskiego magistratu o możliwości otrzymania mieszkania i planach miasta na przyszłość.

[hr]

Nic dodać nic ująć.



" />- czerwony - Fantazja, wydaje mi się, że lubi mieć pomalowane paznokcie w tym kolorze, wiec by sobie idealnie je dopasowała do barwy auta ^^
- czarny - Walle, podobają mi się.
- błękitny - IcanFly, nie muszę chyba tłumaczyć? ;d
- zielony - Ania, ona jest cała 'trawowata'
- żółty - Mandinka, dusza artysty.
- czarny z pomarańczowymi płomieniami -
- srebrny - Meretete, elegancja.
- granatowy - Konrad, bo jemu i tak wszystko jedno :D

Kto nadawałby się na poniżej wymienione kierunki studiów?
- aktorstwo
- grafika
- ekonomia
- informatyka
- budownictwo
- filozofia
- psychologia
- teologia
- kulturoznawstwo
- etnologia
- historia
- medycyna
- wychowanie fizyczne
- matematyka
- fizyka
- prawo
- administracja
- zootechnika
- politologia
- dziennikarstwo
- stosunku międzynarodowe
- architektura i urbanistyka
- elektronika i telekomunikacja



" />To ja moze tylko niesmialo zwroce miedzy innymi uwage, ze oprocz tego, ze nie jestesmy Politechnika Slaska (a ankieta NB jest wyraznie pisana pod uczelnie techniczna), to
a) "nationality" to nie jest po polsku "narodowosc";
b) magister i licencjat to nie sa stopnie naukowe;
c) biznes czy inżynieria to nie sa kierunki studiow;
d) i odwrotnie, ekonomia czy zarzadzanie to nie sa specjalizacje;
e) nie ma takiego slowa jak "wziasc".
A sama ankieta jest rzeczywiscie bardzo dziwna. Z jednej strony widac, ze jest to nie najlepszej jakosci tlumaczenie z angielskiego i sama ankieta rzeczywiscie nawet sie zaslania rzekoma "ogolno-europejskoscia" badania dla usprawiedliwienia swojej jakosci, z drugiej strony jakos ciezko mi uwierzyc, ze Kompania Piwowarska czy Telekomunikacja Polska to rzeczywiscie mialyby byc spolki, na temat ktorych mieliby sie wypowiadac badani w ogolnoeuropejskim badaniu.



" />Przecztałem
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1 oraz załącznik, w którym jest mowa
o zwolnieniu z II etapu.
WYKAZ KWALIFIKACJI I UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH, KTÓRYCH POSIADANIE UMOŻLIWIA ZWOLNIENIE KANDYDATA Z DRUGIEGO ETAPU POSTĘPOWANIA

4. Posiadanie wykształcenia wyższego z tytułem zawodowym magistra (równorzędnego) uzyskanym po ukończeniu kierunku studiów prawo, informatyka lub elektronika i telekomunikacja, a także kierunku studiów przygotowującym do pracy w dziedzinie łączności, telekomunikacji, optoelektroniki lub kryptografii w zakresie realizowanym w Straży Granicznej.

Słyszałem, że w NOSG jest przyjęta zasada co do obligatoryjnego zastosowania w/w punktu.