W obronie krzyża
Dot.: Podziękowanie dla MAM na ślubie cywilnym
Wydaje mi się że w tej sytuacji można zrobić to uroczyście, ale obyć się bez piosenki :) Jeśli byś jednak chciała to może np. Anna German "Dziękuję Mamo" ??? (nie słuchałam tej piosenki, ale tekst wydaje się ok :) ) nie wiem czy Ci pasuje, ale na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy :confused:
Skąd brać pomysły na zorganizowanie niezapomnianego ślubu i wesela
autorem artykułu jest Jolanta Valentin
Niedawno oświadczył Ci się narzeczony. Teraz zaczynacie przygotowywać się do organizacji ślubu, wesela. Chcecie aby wszystko było bardzo dobrze zorganizowane , aby niczego nie brakowało. Marzycie o pięknym weselu.
Kluczem do zrobienia udanego wesela jest dobra organizacja pracy w czasie przygotowań, które rozpocząć należy od "zebrania informacji".
Aby wesele było niezapomniane potrzebujecie kilku ciekawych pomysłów na aranżacje wnętrz weselnych, na przebieg przyjęcia weselnego itd.
Poszukiwania informacji zacznijcie od własnej rodziny, znajomych.
Zastanów się kto miał ostatnio wesele. Na czyim ślubie byłaś. Czy byłaś na ślubie, weselu, które na dłużej utkwiło Ci w pamięci?
Weź sobie czystą kartkę papieru i spróbuj wypunktować kilka nazwisk.
Postaraj się spotkać z tymi osobami. Poproś ich o opowiedzenie Ci o weselu, ślubie, o szczególnych wydarzeniach, o tym co miło wspominają, bądź o tym co chcieliby popawić, albo jakiego pomysłu nie udało im się zrealizować.
Zapamiętaj bądź od razu zanotuj pomysły, które ci się spodobały, bądź rzeczy na jakie baczniej trzeba będzie zwrócić uwagę.
Obejrzyj ze znajomymi ich ślubne zdjęcia, film.
Spotkanie z osobami, które miały wesele pomoże Ci w zebraniu pierwszych informacji na bazie, których możesz rozpocząć przygotowania ślubne.
Jakie informacje możesz w ten sposób pozyskać?:
• plan ramowy wesela
• rodzaj dekoracji jaki ci się podobał/nie podobał
• zabawy weselne
• gafy jakie mogą się na weselu przydarzyć i jak ich uniknąć
• potrawy weselne
• wygląd restauracji
• rozmieszczenie stolików
• stroje weselne
• prezenty dla rodziców
• zwyczaje weselne
Już na podstawie tylko tych informacji będziesz w stanie stworzyć plan ramowy przyjęcia
weselnego.
Czytaj elektroniczne publikacje
Elektronieczne publikacje, elektroniczne książki czyli ebooki, to rodzaj książki nie drukowanej, a przygotowanej w specjalnym pliku komputerowym – pdf.
Ebooków się nie drukuje dzięki czemu można je otrzymać taniej niż papierowe książki.
Ebooki to często książki praktyczne, poradniki. Oprócz standardowego tekstu mogą posiadać dodatkowe pliki.
Ebook poświęcony weselom – „Udane wesele” to 198 stronicowy poradnik. Oprócz porad odnośnie wyboru lokalizacji, charakteru uroczystości, miejsca, przykładowego przebiegu mszy świętej posiada dodatkowe pliki:
• wzory zaproszeń
• wzory winietek
• wzory podziękowań
• etykiety na butelki
• zabawne zawieszki na butelki
• kalkulator weselny.
Kalkulator weselny to plik, w którym można obliczyć liczbę przewidywanych gości, sumę przewidywanych wydatków. A po zrobieniu części zakupów ślubnych policzyć ile jeszcze pozostało do zapłaty. Dzięki temu urządzeniu można łatwo poradzić sobie z zarządzaniem weselnym budżetem.
Oprócz kalkulatora godne uwagi są listy kontrolne, dzięki którym łatwo można sprawdzić, czy wszystkie potrzebne zakupy oraz formalności są już załatwione.
Cały ebook wypełniony jest po brzegi radami, pomysłami na uświetnienie uroczystości zaślubin i weselnego przyjęcia.
--
http://www.organizacjawesel.info
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Wstawiennictwo św. Dominika
Jesteśmy małżeństwem od 11 lat. W roku, w którym wzięliśmy ślub, dostałam się na wymarzone studia. Wtedy też zaplanowałam swoją przyszłość: najpierw studia, urodzenie pierwszego dziecka, staż i narodziny drugiego dziecka (...).
Zgodnie z obranym założeniem po czwartym roku studiów zaczęliśmy starać się o dziecko. Początkowo się nie martwiłam, że wciąż nie jestem w stanie błogosławionym. Przecież nie wszystkim się udaje od razu. Ukończyłam studia i odrobiłam roczny staż. Rzuciłam się w wir pracy. Pracowałam na 1,5 etatu. Wychodziłam rano, a wracałam wieczorem (...).
Po pewnym czasie uświadomiłam sobie, że praca nie jest najważniejsza i że to ostatni dzwonek. Rozpoczęłam leczenie, niestety, okazało się, że wystąpiło działanie niepożądane i po trzech miesiącach przerwałam leczenie. Jednocześnie poprosiłam męża, aby i on sprawdził swój stan zdrowia. Lekarz orzekł, że przy jego wynikach nie ma szans na zapłodnienie. Pod okiem androloga zaczął przyjmować odpowiednie lekarstwa.
Pewnego dnia otrzymałam telefon od mojej mamy. Pełna optymizmu opowiedziała mi o tym, jak w "Naszym Dzienniku" przeczytała świadectwo jednej matki. Pani ta pisała o cudownym wstawiennictwie świętego Dominika za kobietami, które za jego przyczyną doczekują się upragnionego potomstwa, a cały okres stanu błogosławionego przebiega prawidłowo. Przy najbliższej okazji mama przekazała mi wycięty z gazety artykuł. Początkowo podeszłam do tego nieco sceptycznie.
Dzięki mojej mamie, która wysłała list do klasztoru Sióstr Dominikanek w Krakowie, otrzymałam tekst modlitwy i pasek św. Dominika. Jeszcze w tym samym dniu przewiązałam się w pasie ową tasiemką i zaczęłam codziennie odmawiać dołączoną modlitwę. Opowiedziałam o tym mężowi i poprosiłam, by i on się modlił.
W lipcu 2004 r. zaplanowaliśmy urlop nad polskim morzem. Pogoda nie dopisała, ale mimo to byłam bardzo szczęśliwa i wypoczęta. Nigdy przedtem na urlopie nie czułam się tak wspaniale. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że otrzymaliśmy od Boga największy dar - dar życia. (...) W podziękowaniu obiecałam Bogu, że wychowamy nasze dziecko tak, by Mu się podobało. Przez cały okres trwania stanu błogosławionego nie ustawałam w modlitwie. (...) W kwietniu 2005 r. urodziła się nam śliczna, zdrowa córeczka. Postanowiliśmy, że na drugie imię damy jej Dominika. Poród przebiegł naturalnie i bez komplikacji.
W najbliższej przyszłości pragniemy mieć kolejne dziecko. Będziemy o nie gorąco prosić Boga za wstawiennictwem św. Dominika i wierzę, że Bóg nas wysłucha.
Pragnę podziękować Siostrom Dominikankom za modlitwę. Szczęść Boże!
Agnieszka z Łodzi
Informacje na temat paska św. Dominika można uzyskać pod adresem: Klasztor Sióstr Dominikanek, 31-027 Kraków, ul. Mikołajska 21, tel. 012 422 79 25