teksty wierszy


W obronie krzyża

Dałam tę wiadomosć w ogłoszenia ale moze warto mieć ja w SZTABIE jeśli niepotrzebna to prosze wywalic

otarła do mnie taka wiadomość

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze tworzy Bibliotekę Poezji Polskiej i prosi wszystkich poetów o przesyłanie autorskich tomików wierszy oraz o powiadomienie znajomych autorów.! Adres: Muzeum Romantyzmu; ul. Krasińskiego 9; 06-406 Opinogóra

Informacji nie sprawdzałam u źródła ale jezeli ktoś się zdecyduje wysłać by zaistnieć w owej bibliotece można zadzwonić i zapytać
ja w necie znalazłam taki tekst

http://fraza.univ.rzeszow.pl/aktualnosci_2009.php



Świetny tekst, ech aż zazdrość bierze że nie kleją mi się tak sylabki.

Dla mnie ostatni wers jest oczywisty. Wszystko kwestia wyobraźni. Zapomnieli nie koniecznie musi znaczyć że nie pamiętają. Mogą nie chcieć pamiętać lub wstydzić się tego co pamiętać musieliby.

Za autorem powiem - ..."A reszta furtką dla czytelnika"...
I za to takie wiersze cenię najbardziej...



Jeżeli to na faktach - a emocjonalność by na to wskazywała - to trzymaj się : - ), pal sześć wiersz. : - )

A jeśli ejdnak o wierszu - ziemek ma rację, to jest niezły opis kliniczny, ale jednak - tylko opis. Adoptowanie "ja" jest ładnym pomysłem - poszukaj może synonimów dla "ja" (ego, jaźń, dusza, umysł, osobowość itp.), aczkolwiek obawiam się z drugiej strony, że wtedy tekst straci urok takiej naiwnej, prostej opowieści, a ta autentyczność jest pewnym walorem.

Pozdrawiam gorąco!



anafora jest środkiem stylistycznym , ale wtedy jest piękna i ma swoją wartość gdy nie jest nadużywana i w odpowiednim momencie wpisana w tekst
Po co tyle pytajników - przecież można sobie na nich nogi połamać
Wg mnie wiersz słaby i nawet nie proponuje Ci jego poprawy , bo się do tego nie nadaje - raczej napisać od nowa



Naprawdę, szczerze mówiąc bardzo mi się podobał Twój wiersz, mimo, że przeczytałam go dwa razy, zanim zaczęłam go komentować... zupełnie nie wiem dlaczego Podoba mi się sposób w jaki opisujesz te wszystkie myśli i to co się wydarza lub dopiero się wydarzy. Również z chęcią przeczytam więcej Twoich tekstów. Weny życzę



I prośba do administratora jeszcze by jeżeli to możliwe usunął ten tekst i jedynkę którą sobie sam w nerwach postawiłem pod nim. Normalnie za narwany jestem a już sobie jedynek miałem nie stawiać żeby udowodnić jak mi wiszą oceny. No nie nie wiszą mi są miłe. Ale nie najważniejsze.

http://pisze-wiersze.pl/i...wiersz&id=31033




***

nocna samotność
komponuje emocje
od krzyku po płacz

gdy miłość udaje
kryjąc słabości
ukazuje dumę

dźwięki nicości
szarpią senność

lekarstwo spokojnie śpi


milko, nagromadziłaś w tekście sporą dawkę wyrazów z podobnymi końcówkami i podobnymi głoskami szumiąco-szeleszczącymi. Nie wiem, czy czytałaś swój tekst głośno, warto przekonać się jak brzmi. Takie zabiegi onomatopeiczne muszą mieć zamierzony cel, ale w przypadku tego wiersza - ja uzasadnienia nie widzę
Warto też zwrócić uwagę, że kolejna, duża grupa wyrazów kończy się się na -je. W sumie wychodzi wiersz z dwiema końcówkami...



Zaawansowany edytor tekstowy. Doskonale nadaje się zarówno jako zamiennik Notatnika, jak również jako wsparcie dla webmasterów (HTML, PHP, CSS, JScript, VBScript, XML) oraz programistów (C+, Pascal, Java, SQL, Perl). Pliki można otwierać metodą drug'n'drop. To co wyróżnia PitPada to przydatne i proste w użyciu funkcje edycyjne. Oprócz podstawowych funkcji typu Kopiuj/Wklej edytor umożliwia wklejanie tekstu do nowego dokumentu, duplikowanie linii, znane z Linux'owych jak i DOSowych narzędzi - usuwanie aktualnego wiersza (F8). Do dyspozycji użytkownika są również funkcje zmieniające znaki zaznaczonego tekstu na: DUŻE, małe, Pierwsze Duże, pIERWSZE mAŁE. Program posiada też wielopoziomowe cofanie/powtarzanie. Ciekawą funkcją jest też obsługa wyrażeń regularnych przy wyszukiwaniu.
Producent / (547 KB) / Freeware dla użytku niekomercyjnego


http://www.rapidshark.pl/4eeawgghehkd/pitpad3.zip



Dorzucę jednak coś od siebie ,bo ciekawi mnie,co myśli o swoich głębokich tekstach
Zapytaj,czy przywiązuje wagę do tekstów w muzyce,czy piszę je sama.

Pracę mam i wszystko jest ok
Dzieci śpią, a ja uśmiecham się
Piszę wiersze w sekretnym zeszycie
Więc kochany ułożyłam sobie życie

Poezja



Proszę Administrację o wstawienie tytułu wiersza:

Granice

/Podczas przesyłania tekstu nie poradziłem sobie z Portalową techniką./

Dziękuję i pozdrawiam.







Dopisek invisible: Zrobione Pozdrawiam.



Elu, sęk w tym, że moim zdaniem to całkiem dobry tekst - tylko brakuje mu ostatnich szlifów. Podoba mi się, mimo tych drobnych niedoskonałości, gdyby je usunąć, podobałby mi się jeszcze bardziej.
Poza tym napisałam tylko, jak ja to widzę, a przecież nie musisz się ze mną zgadzać, jak na przykład co do słowa "zawsze" - dla mnie, w moim odbiorze Twojego wiersza, sens jest dokładnie taki sam z tym słowem czy bez niego, a bez staje się lżejszym i bardziej wyrazistym, mocniej dociera.



1. Witam na portalu.

2.
"Zmiana zasad publikacji utworów na portalu" - czyli te zasady dotyczą tylko portalu? rozumiem więc, że na forum można publikować, gdzie się chce? pytam, bo portal a forum to dwie całkiem różne rzeczy

W pierwszym poście w tym temacie masz podane linki do poczekalni. w której należy umieścić swój utwór, jeśli kwalifikuje się on do któregoś z ww działów. Jeśli opublikujesz wiersz np. w dziale offtop, zostanie on stamtąd usunięty. Możesz ten wstawić tekst do działu robocze, jest tam możliwość edycji, jeśli nad utworem chcesz jeszcze popracować.


3.
kto będzie decydował o tym, który wiersz jest wartościowy. rozumiem, że działają tu krytycy literaccy z wiedzą pozwalającą oceniać, co dobra a co złe?

Owszem, działają osoby mające na tyle rozeznania w literaturze, by móc ocenić, co jest słabe a co wartościowe (to lepsze określenia niż dobre i złe).


4. Moja prośba: używaj w komentarzach/ postach wielkich liter na początku zdań itp. Zależy nam na poprawności językowej na portalu. Posty użytkowników nagminnie łamiących tę zasadę są usuwane.


5. Miłego użytkowania portalu życzę.



Masz piwnicę? :P Składowanie pozwala na odnalezienie jakiegoś motywu po wielu miesiącach (dobry fragment słabego tekstu może być podstawą wyjściową nowego, dobrego tekstu), pozwala w późniejszym okresie ocenę i selekcję tekstów dobrych od byle jakich. Pozwala też na pracę na tekście.

Na co dzień piszę wersy po 8, czasem po 10 (jak charakter wiersza wymaga prostoty to po 6) sylab. Trzynastką piszę właściwie tylko od święta, bo mam wrażenie, że nie potrafię jednocześnie zadbać o formę oraz treść. Każdy pisze inaczej, jednak godne zauważenia jest to, iż 8-sylabowe są najprostsze. Tak jak metrum 4/4. Wszak tu i tu mamy do czynienia z rytmem. Można "dociągać" lub skracać wersy do danego rytmu - zamieniając słowa, przerabiając konstrukcje gramatyczne, itp. Przynajmniej ja tak robię. Jednak najpierw trzeba myśl zapisać, zanim się zacznie poprawiać, bo myśl się zagubi. Najczęściej trudno jest wyjść poza 2 dobre zwrotki.