Tele2 nr kontaktowy


W obronie krzyża

" />Od 7 sierpnia 2006 r. działa bezpłatna linia informacyjna PRFON.
Dzwoniąc pod numer 0-800-53-33-35 można uzyskać informacje na temat:
¡ uprawnień osób niepełnosprawnych,
¡ orzecznictwa rentowego i poza rentowego,
¡ zagadnień związanych z kwestią zatrudnienia osób niepełnosprawnych,
¡ sposobów załatwiania różnych spraw, m. in. turnusów rehabilitacyjnych.

Poza tym, pod wskazanym numerem będzie można uzyskać dane tele-adresowe wszystkich oddziałów PFRON, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich, a także powiatowych i wojewódzkich zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności, jednostek samorządowych stworzonych wyłącznie na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z programami PFRON.
Telefoniczne centrum kontaktowe PFRON funkcjonować będzie 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00-20.00.

Centrum Usług Doradczych dla Osób Niepełnosprawnych

Informujemy, iż została uruchomiona infolinia Centrum Usług Doradczych dla Osób Niepełnosprawnych. Pod numerem 0-801-777-171 (opłata jak za minutę połączenia lokalnego) w godzinach od 13.00 do 15.00 dyżurują:
¡ doradcy zawodowi – w poniedziałek, środę i czwartek,
· prawnik – we wtorek,
¡ psycholog – w piątek.

Centrum Usług Doradczych proponuje osobom niepełnosprawnym zdalne (telefoniczne oraz mailowe) konsultacje doradcy zawodowego, psychologa – specjalisty do spraw komunikacji społecznej oraz prawnika. Ponadto Biuro Karier Osób Niepełnosprawnych oferuje pośrednictwo pracy oraz staże i praktyki. Zapraszamy do odwiedzenia strony



" />witam my teraz bylismy ekipą z Kwidzyna w Borsku czyli bezmałą Wdzydze kiszewskie na spocie bmw na lotnisku atrakcja super mozna sie pościgać i wogóle zostalismy na noc cena od osoby 40zł ale na ful wypasie w hotelu bo jeszcze w tym czasie niebył otwarte inne ośrodki ,ale od 1 maja zaczyna sie sezon letni i koszt od osoby w domku wynosi 20 zl wiec nietak dużo a mniejscówka warta jechania my z kwidzyna mnielismy 125km jak by co to mamy nr tele kontaktowy do osrodków wczasowych ) pozdrawiam



" />Dla potwierdzenia mail jaki otrzymałem w sprawie m1a1:

"Witam kolege cena za replike M1A1 wynosi 1000zł.Cena jest taka sama jak na
M1 30 cal.
Replika bedzie wykonana metodą odlewu ciśnieniowego(komora
zamkowa,kabłonk,cięgło- odbojnik,
szczerbinka,muszka).Lufa stalowa bez przelotu.Wszystkie częsci oksydowane w
kąpieli na gorąco.Replike można przeładować, spust ruchomy.Wszystko
osadzone w orginalnej składanej
kolbie.W celu utrzymania terminu na wykonanie repliki proszę o wpłate
500zł bedzie to
również  potraktowane jako wpłata na wykonanie repliki pozastałe
500zł.przy odbiorze repliki.(zawsze pobieram przedpłate wysokości 50% ceny
wykonywanej repliki).Podaje nr.kontaktowy tele. 663 381 571. W załączniku pare
fotek części składowych.

Pozdrawiam."

W drugim mailu dowiedziałem się, że odlew wykonywany jest z cynku i stopu znalu (jak dla mnie trochę to głupie bo znalu to już stopiony cynk i alu, po co to znowu powtarzać???chyba, że wdarł się tam jakiś błąd...
Całość jest jednak wykonana kilku(nastu?) części przez co można przeładować itp.itd.fbi.
Co do ceny to ruchomy odlew w oryginalnej składanej kolbie za 1000zł??? Spytałem się tylko z ciekawości bo spodziewałem się ceny o wiele większej, a tu niespodzianka Na replikę jestem zdecydowany i biorę 1 sztukę na przełom 2008 i 2009 roku

Pozdrawiam
Garnier



Wybierasz się na Wyspy, ale boisz się, że pracodawca cię oskubie? Niezależnie od tego dokąd trafisz i jaką pracę będziesz wykonywał, w tej chwili należy ci się przynajmniej 5,52 Ł za każdą przepracowaną godzinę.
Aby tyle zarabiać, nie musisz być koniecznie zatrudniony bezpośrednio przez pracodawcę. Prawo do NMW mają także pracownicy agencyjni. Co więcej, co roku od 1 października musisz dostać podwyżkę!

Kto musi dostawać ustawowe minimum?

W zasadzie wszyscy, którzy pracują legalnie na Wyspach. Nie ma tu znaczenia ani staż pracy, ani posiadane obywatelstwo, czy wykształcenie albo doświadczenie. National Minimum Wage należy się i tym pracującym w domu (tele-praca), zatrudnionym przez agencje, w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, na akord, pracownikom dorywczym i oczywiście – niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy i rodzaju umowy – także Polakom. Nie ma znaczenia także to, w jakiej branży przyjdzie ci pracować. W niektórych sektorach część firm może mieć wynegocjowane w ramach tzw. umów zbiorowych ze związkami zawodowymi, inne stawki, określane przez nich jako minimalne. Nigdy jednak nie są one niższe niż National Minimum Wage.

Pracodawca może oczywiście płacić ci więcej. Prawo określa jedynie stawki minimalne. Nie zdziw się więc, jeśli na tym samym stanowisku jednej firmie zaproponują ci ustawowe minimum, a w innej np. 7 Ł za godzinę. Wszystko zależy od tego, jak się umówicie.

W ostatnim czasie pojawiły się apele do pracodawców w Londynie, aby wprowadzili dla swoich pracowników minimum wyższe niż to ustawowe. Wszystko przez to, że życie w stolicy jest zdecydowanie droższe niż na prowincji. Jest to jedynie apel, a nie przepis prawny, który trzeba respektować.

Kogo nie obowiązuje NMW?

To bardzo niewielka i ściśle określona grupa. Znaleźli się w niej:

– uczniowie przyuczający się do zawodu (jeśli mają mniej niż 19 lat);

– uczniowie przyuczający się do zawodu, którzy ukończyli co prawda 19 lat, ale jest to ich pierwszy rok nauki;

– studenci na stażu, jeśli ten trwa krócej niż rok (pod warunkiem, że jednocześnie studiują na wyższej uczelni lub w szkole policealnej/wieczorowej – tzw. further education course);

– młodzi ludzie biorący udział w programach „Leonardo da Vinci” lub „Youth In Action”.

Ograniczone potrącenia

Zdarza się, że pracodawca gwarantuje zakwaterowanie. Potrąca jednak za nie z pensji określoną kwotę. Aby uniknąć nadużyć, brytyjskie prawo ograniczają tutaj pole działania. Oznacza to, że jeśli zarabiasz ustawowe minimum, szef nie może potrącić ci z pensji więcej niż 30,10 Ł tygodniowo (4,30 Ł za każdy dzień). Niezależnie od tego, jaki jest standard oferowanego przez niego lokum.

I jeszcze jedno. W myśl obowiązujących na Wyspach przepisów, pracodawca nie może wymagać, byś korzystał z zakwaterowania, które on proponuje. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz tam mieszkać, nie musisz.

A co jeżeli szef potrąca ci z pensji pieniądze np. za ubiór służbowy, dowożenie do pracy czy jakieś opłaty agencyjne? Wtedy musi ci płacić więcej niż zakłada National Minimum Wage. Nawet po potrąceniach nie możesz bowiem za każdą przepracowaną godzinę dostawać mniej niż ustawowe minimum.

Sprawdź, czy zarabiasz tyle ile powinieneś!

Podawane stawki minimalnego wynagrodzenia są oczywiście stawkami brutto. Oznacza to, że po potrąceniu przez pracodawcę obowiązkowych składek na ubezpieczenia i zaliczki na podatek, do ręki dostaniesz mniej. Jeśli chcesz mieć pewność, że pracodawca prawidłowo wylicza wysokość twojego wynagrodzenia netto, możesz to sprawdzić korzystając ze specjalnego kalkulatora, który znajdziesz na www.worksmart.org.uk/minwage_calc.php.

Możesz też obliczeń dokonać sam. Wystarczy, że podzielisz otrzymane wynagrodzenie za interesujący cię okres (tzw. pay reference period) przez ilość przepracowanych godzin.

Pamiętaj jednak, że przy obliczeniach pod uwagę brać należy tylko wynagrodzenie podstawowe, bez nadgodzin czy obowiązkowych dodatków za pracę w godzinach nocnych albo w dni wolne od pracy.


Co, jeśli pracodawca płaci za mało?

Możesz wtedy zwrócić się z prośbą o pomoc. W tym celu najlepiej zadzwonić na infolinię NMW – 0845-6000678 (możliwa rozmowa w języku polskim). Możesz także wypełnić specjalny wniosek skargi, który znajdziesz na www.hmrc.gov.uk/nmw/complaint.htm lub www.beer.gov.uk/publications. Aby dokładnie wyjaśnić twoją sytuację, musisz podać numer swojego telefonu kontaktowego, na który ktoś do ciebie oddzwoni.

Jeżeli nie masz dostępu do Internetu, formularz skargi możesz zamówić także telefonicznie, dzwoniąc pod numer 0845-0150010 i podając numer referencyjny URN 07/1610.

UWAGA! Decydując się na złożenie skargi w formie pisemnej, musisz podać swoje dane. Możesz mieć jednak pewność, że pracodawca nigdy się nie dowie, kto złożył na niego skargę. Jeżeli jednak obawiasz się, możesz zadzwonić anonimowo na infolinię. Tam wystarczy, że konsultantowi podasz jedynie dane pracodawcy. Nie musisz się przedstawiać, ani zostawiać numeru kontaktowego do siebie.






Informacje na temat NMW

Do dyspozycji pracowników jest specjalna infolinia na temat krajowej płacy minimalnej – 0845-6000678. Numer jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00. Za połączenie zapłacisz tyle, ile twój operator nalicza za zwykłe połączenie lokalne. Uwaga! W infolinii zatrudnieni są konsultanci znający język polski!

Warto także odwiedzić stronę internetową: www.direct.gov.uk/nmw.

Jeśli nie znalazłeś tam tego, czego szukasz, możesz wysłać maila z konkretnym zapytaniem i opisem swojej sytuacji na adres nmw@hmrc.gov.uk. Kto nie ma dostępu do Internetu, może wysłać list tradycyjną pocztą:

National Minimum Wage Enquiries

Freepost PHQ1

Newcastle Upon Tyne

NE98 1ZH





National Minimum Wage dla wszystkich pracowników:


wiek pracownika w tej chwili - od 1 października 2008 r:

22 lata i starsi - 5,52 Ł - 5,73 Ł
18-21 lat - 4,60 Ł - 4,77 Ł
16-17 lat - 3,40 Ł - 3,53 Ł