Telekomunikacja Polska kierunkowe nr


W obronie krzyża

Od Dzisiaj (15 maja) dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą "0".

Osoby które korzystają z telefonów, modemów bądź centralek telefonicznych z zaprogramowanymi wcześniej numerami muszą przeprogramować je zgodnie z nowymi zasadami. . Zmiana sposobu wybierania numerów krajowych wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 28 lutego 2008 r. - Telekomunikacja Polska oraz inni operatorzy dostosowują się do zawartych w nim zapisów.

Od 15 maja obowiązuje już tylko jeden sposób wybierania połączeń krajowych - bez początkowej cyfry "0" - oznacza to jednakowy sposób wybierania numerów zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Jeśli wybierzemy numer "po staremu" z zerem na początku, usłyszymy bezpłatną zapowiedź informująca o zmianach, po czym połączenie zostanie przerwane. Taka zapowiedź będzie zapewniona - zgodnie z rozporządzeniem - do 15 stycznia 2011.

Nie zmienia się natomiast sposób wybierania numerów międzynarodowych. Przed numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonimy, nadal będziemy wybierać "00". Czyli, dzwoniąc np. do Francji, wybieramy tak jak dotychczas, 0033, a następnie właściwy numer.

Informację o zmianach można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 19393, a wsparcie techniczne pod numerem 800 102 102.

Źródło: Instalki.pl oraz Telekomunikacja Polska



" />Kilka tysięcy złotych miesięcznie płacą niektóre zachodniopomorskie samorządy za niezbędne połączenia telefoniczne ze stolicą województwa. I to nie dlatego, że urzędnicy lubią rozmawiać. Po prostu - telefon do Szczecina liczy się jak zamiejscowa. Ale niedługo ma się to zmienić. Nowe, dziesięciocyfrowe numery będą obowiązywać od 5 grudnia abonentów Telekomunikacji Polskiej, a od stycznia - wszystkich użytkowników telefonów stacjonarnych. Nowe numery powstaną przez połączenie kierunkowych - np. szczecińskiego 091, czy koszalińskiego 094 - z 7-cyfrowymi numerami abonentów. Wielu osobom może się to wydawać uciążliwe, ale nie wszystkim. Siedem lat po reformie administracyjnej nie ujednolicono bowiem numerów kierunkowych. W Zachodniopomorskiem są aż trzy. Wiedzą o tym m.in. pracownicy koszalińskiego OHP, który podlega pod Szczecin. Muszą się kontaktować z jednostką nadrzędną, ale są to rozmowy międzymiastowe. Przekonali się o tym także urzędnicy z Barlinka; płacą kilka tysięcy miesięcznie. Prośby o przeniesienie Barlinka do strefy numeru kierunkowego 091 spełzły na niczym. Nie udało się także samorządowcom z Choszczna. Dlatego szukają sposobów, by obniżyć koszty. We wrześniu będzie nowa centrala. Telekomunikacja podobno obiecała, że wtedy będzie taniej. Naprawdę taniej będzie jednak dopiero, gdy wejdzie w życie rozporządzenie o 10-cyfrowych numerach. Wtedy będziemy płacić nie za rejon, ale za odległość.

Autor: Magdalena Gonciarz
źrodlo: TVP Szczecin



Dzwoniąc z telefon stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry "0" - przypomina Telekomunikacja Polska.
Operator zachęca wszystkie osoby, które korzystają z telefonów lub innych urządzeń
z zaprogramowanymi numerami, by przeprogramowały je zgodnie z nowymi
zasadami. Zmiana sposobu wybierania numerów wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 28 lutego 2008 roku - dostosowują się do niego wszyscy operatorzy.

Zgodnie z Rozporządzeniem, do 15 maja 2010 r. obowiązuje okres przejściowy. Jeśli w tym czasie wybierzemy numer „po staremu", z zerem na początku, przy losowo wybranych połączeniach pojawi się bezpłatna zapowiedź informująca o zmianach. Po zapowiedzi połączenie zostanie automatycznie przerwane. Zgodnie z Rozporządzeniem, liczba połączeń z zapowiedzią będzie stopniowo wzrastać, od około 1% na początku okresu przejściowego, do 100% po 15 maja 2010.

W związku ze zmianami sugerujemy, aby osoby korzystające z telefonów, modemów
bądź centralek z zaprogramowanymi numerami, przeprogramowały je zgodnie z nowymi zasadami już teraz, nie czekając do zakończenia okresu przejściowego. To pozwoli uniknąć ewentualnych kłopotów z dzwonieniem z błędnie zaprogramowanego telefonu, w chwili gdy możliwość wybierania numeru z zerem zostanie całkowicie zlikwidowana.

Od 16 maja przyszłego roku obowiązywać będzie już tylko jeden sposób wybierania połączeń krajowych - bez początkowego zera - zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Od tego dnia do 15 stycznia 2011 r. po wybraniu numeru „po staremu", czyli z zerem na początku zawsze usłyszymy bezpłatną informację o zmianie sposobu wybierania numeru, po czym połączenie zostanie przerwane.

Przypominamy jednocześnie, że nie zmienia się sposób wybierania numerów międzynarodowych. Przed numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonimy, nadal będziemy wybierać "00". Czyli, dzwoniąc np. do Francji, wybieramy tak jak dotychczas, 0033, a następnie właściwy numer.

Źródło: Telekomunikacja Polska



" />Witam

Pisałem wcześniej o możliwości wykorzystania DreamMaila do logowania na konta w Telekomunikacji Polskiej.
Ponieważ TP SA nie udostępnia adresów pocztowych, musimy utworzyć taki pseudo adres.
Do zalogowania się na stronach operatora wykorzystywane są numery telefonów wraz z numerem kierunkowym.
Ten nr wykorzystamy jako nasz login.
Domenę tworzymy w/g własnego uznania, np.: @tp.sa.pl.
Jeśli posiadamy dwa numery możemy utworzyć przykładowo:
@tp.dom.pl, @tp.firma.pl.
W całości taki adres będzie wyglądał - (przykładowo):
- numertelefonu@tp.dom.pl.

W następnym kroku w programie z pozycji WebMail, tworzymy nowe konto.
Jako adres podajemy ten, który przed chwilą utworzyliśmy;
- hasło - hasło do strony TP;
- domyślny url: "http://www.tp.pl/prt/";
Następny nasz krok to modernizacja pliku - webmail.ini.
Robimy to w sposób opisany w temacie - Chwyć byka za rogi.
Nasza nowa sekcja w tym pliku powinna wyglądać następująco - (przykładowo):

[@tp.dom.pl]
WebURL=http://www.tp.pl/prt/
Obj_UserName=login
LoginWithFullEmail=0
Obj_HostName=
HostName=
Obj_Password=passwd
Obj_Submit=go
SubmitFunc=
SubmitFuncType=JScript
Obj_FormName=

Całość możemy przetestować, wczytując nowy wpis do edytora skryptów, podaniu naszego adresu i hasła.
Opcja:
- LoginWithFullEmail - musi być odhaczona.
Jeżeli nie chcemy, by program automatycznie przenosił nas na stronę naszego konta, to w:
- "Obj_submit" - wpisujemy "null", zatwierdzamy poprzez:
- Add to file;
- i od tego czasu cieszymy się dostępem do konta TP, z poziomu DreamMaila.

Pozdrawiam
iRas



W czwartek, 18 marca, dyżur telefoniczny w naszej redakcji ełniła Liliana Kulesza, szefowa gdańskiego biura rasowego TP SA, obsługującego całe Pomorze. Publikujemy trzecią, ostatnią część relacji z dyżuru.


Zgubiłem fakturę za telefon. Co mam zrobić, aby załatwić sobie drugą fakturę? Czy Telekomunikacja Polska może mi rzesyłać faktury mailem?
– Wystarczy zadzwonić od numer błękitnej linii TP 19393 (dot. klientów indywidualnych) lub błękitnej linii TP Biznes 19330 (jeśli rowadzi Pan firmę) i oprosić o wystawienie duplikatu faktury. Wystawienie duplikatu faktury jest bezpłatne. Warto też amiętać, że Telekomunikacja Polska umożliwiła swoim Klientom otrzymywanie rachunków za usługi w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego apierowego dokumentu. Klienci zainteresowani otrzymaniem e-faktury, owinni złożyć isemne zamówienie w salonie lub unkcie sprzedaży TP, bądź wysłać ocztą na adres: Telekomunikacja Polska, ul. Bażantów 35, 40-668 Katowice. TP będzie wysyłać e-faktury w formacie PDF, na adres mailowy wskazany rzez Klienta.

Ostatnio, gdy dzwoniłam, wybierając numer kierunkowy z ‟0”, usłyszałam w słuchawce komunikat, owiadamiający, że owinnam wybrać numer bez ‟0”. Czy zmienił się sposób wybierania numerów?
– Od 15 maja 2010 r. zmieniony zostanie schemat wybierania numerów krajowych z telefonów stacjonarnych. Połączenia na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej i teleinformatycznej  będą realizowane z ominięciem oczątkowej cyfry ‟0”. Od 30 września br. obowiązuje okres rzejściowy, w którym można wybierać numery krajowe – z cyfrą ‟0” i bez cyfry ‟0”. W okresie tym o wybraniu numeru krajowego z cyfrą ‟0”, usłyszymy bezpłatną zapowiedź słowną, owiadamiającą o zmianach. Wprowadzone zmiany owodują konieczność rzeprogramowania aparatów telefonicznych, modemów, bądź innych urządzeń z zaprogramowanymi numerami. Nie zmieni się sposób wybierania ołączeń na numery międzynarodowe, rzed numerem kierunkowym kraju docelowego, w dalszym ciągu należy wybierać ‟00”.
(js)