W obronie krzyża
superneo, dobrze skopiowany tekst w telixa :) (wiem wiem wspolpracujesz z nimi :) )
He he wy to wszystko musicie znależć. Nie chciało mi się szukać i pisać swoimi zdaniami. W sumie najważniejsze jest info. Ale ok jak Telix to jeszcze:
Jak już informowaliśmy w ofercie Play pojawią się nowe tanie modele telefonów, w tym takie, których cena u producenta wynosi poniżej 100 euro. Wg. naszego informatora (he he) mają to być urządzenia Huawei Technologies, sprzedawane pod marką Play.
Jest to o tyle prawdopodobne, że P4, operator Play podpisał w sierpniu zeszłego roku umowę o budowie sieci komórkowej telefonii trzeciej generacji z Huawei, chińskim producentem sprzętu telekomunikacyjnego.
Chiński producent dostarczy Netii (P4) m.in. system stacji bazowych UMTS, sieć szkieletową, plaftormę serwisową oraz telefony komórkowe. Huawei dostarczy także P4 sprzęt w technologii HSDPA, która umożliwia transmisje danych szybszą niż standardowy UMTS (nawet do 14,4 Mb na sekundę).
Prawdopodobnie już niedługo w ofercie tego operatora pojawią się kolejne komórki Sony Ericssona.
(ź)NEO
Czwarty operator rozpoczyna testy.
P4, operator telefonii komórkowej, poinformował, że 11 stycznia pierwsze 120 osób z planowanej grupy 20 tys. osób rozpoczęło testowanie usług P4.
Do 10 stycznia do operatora wpłynęło aż 190 tys. ankiet osób, które chciałby zostać testerem usług P4. Osoby, które przejdą wszystkie etapy rekrutacji pilotażowego programu Nadchodzi4, dostaną zestaw do testowania, składający się z telefonu komórkowego, karty SIM oraz instrukcji obsługi sieci P4.
Logo P4 /materiały prasowe
P4 planuje do końca 2007 roku mieć 1,5 tys. stacji bazowych tak, by w zasięgu sieci znalazło się 20 proc. ludności Polski, w tym w 8 największych aglomeracjach. Natomiast do końca 2008 roku P4 chce mieć 2,5 tys. stacji. Obecnie funkcjonuje jedynie kilka stacji P4.
Budowa całej sieci pochłonie łącznie 250 mln euro.
PG
Op.cit.INTERIA.PL
Operatorzy telefonii komórkowej mają nadzieję, że już w przyszłym roku wybrani klienci będą mogli uczestniczyć w testach telewizji mobilnej w nowej technologii DVB-H. Projekt wymaga gigantycznych inwestycji.
— Koszt budowy infrastruktury potrzebnej do dystrybucji jednego kanału telewizyjnego na terenie całego kraju to kilka milionów euro — szacuje Krzysztof Dzięcioł z Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era i Heyah.
Zainteresowanie firm nową technologią jest ogromne. I to nie tylko operatorów telefonii komórkowej, poszukujących nowych źródeł przychodów, dostawców sprzętu czy operatorów infrastruktury. Na jutrzejsze spotkanie w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (UKE) w tej sprawie zgłosiło się kilkadziesiąt firm, w tym także tuzy branży medialnej: TVN, Cyfrowy Polsat, Eurozet czy Agora, pisze dziennik.
Stąd pomysł, by infrastrukturę budować wspólnie. Pomysł wyszedł od PTC, dodaje "PB". Stopniowo dołączali do niego inni operatorzy telefonii komórkowej, operatorzy infrastruktury, tacy jak TP Emitel czy INFO-TV-FM, a także dostawcy sprzętu. Lista chętnych stale się rozrasta.
— Będziemy nalegać, by w skład tego konsorcjum weszły wszystkie zainteresowane podmioty — przekonuje Anna Streżyńska, prezes UKE.
Wiele wskazuje na to, że firmy zdecydują się na technologię DVB-H, promowaną przez Komisję Europejską.
[telix.pl]
Witam bardzo podoba mi sie strona, duzo ciekawych rzeczy zwlaszcza artykuły.
Wlasnie z tym mam prosbe. Pisze prace na temat telrminale komórkowe dla sieci UMTS widzialem u Was fajne artykuły budowy telefonów - jak zosłażyc telefon i opis czy posiadacie taki opis budowy telefonu z sieci UMTS
Byłbym naprawde wdzieczny za taki opis.
kostii@gazeta.pl
pozdrawiam
Piotr Kostecki
Nie pisz takich samych postów w różnych działach. Jeden temat w zupełności wystarczy.
Mr.WiliaM
Obojętnie czy DRM, czy DAB, póki niema tanich odbiorników, to niema szansy zarobić na tym. Potrzebne są komórki z DAB i DRM a to chyba nie będzie, inaczej wygląda z DVB-H. Radio umiera powoli.
Na DRM jest jescze szansa ale DABu w Polsce juz nie bedzie. Juz jest na to za późno. Nie ma ekonomicznego sensu budowa sieci nadawczej, reorganizacja (wyniesienie z tamtąd telewizji) ani długotrwały proces koncesyjny. Telefony komórkowe będą szybciej.
W tej chwili trwa walka (ostra) o budowe DVB-T. Gdyby DVB-T działało w Polsce na zasadach rynkowych to już dawno analog byłby wspomnieniem. ę tak to jeszcze poczekamy troche az sie technologia zestarzeje.
Obojętnie czy DRM, czy DAB, póki niema tanich odbiorników, to niema szansy zarobić na tym. Potrzebne są komórki z DAB i DRM a to chyba nie będzie, inaczej wygląda z DVB-H. Radio umiera powoli.
Na DRM jest jescze szansa ale DABu w Polsce juz nie bedzie. Juz jest na to za późno. Nie ma ekonomicznego sensu budowa sieci nadawczej, reorganizacja (wyniesienie z tamtąd telewizji) ani długotrwały proces koncesyjny. Telefony komórkowe będą szybciej.
W tej chwili trwa walka (ostra) o budowe DVB-T. Gdyby DVB-T działało w Polsce na zasadach rynkowych to już dawno analog byłby wspomnieniem. ę tak to jeszcze poczekamy troche az sie technologia zestarzeje.
Za późno??
DRM Będzie w przyszłości!! DVB-T Będzie rozbudowywany w pasmach 4 i 5 czyli dzisiejczy UHF. Jak skończy się cyfryzacja a w paśmie trzecim będzie pusto to będzie uruchamiany DAB!
W samej strategii cyfrycaji jest napisane że DAB zostanie wprowadzony po zakończeniu cyfryzacji telewizji!!
Pod drugie sygnal radioby nie będzie zajmować kilka MHz tylko to będą wycinki po 1MHz więc nie będzie problemów, dodatkowo w Polsce jest wolny i nieużywany kanał szósty ze względu na to że dolna wstęga sygnału analogowego i intermodulacje zakłócają pracujące w niżczych pasmach tzw. "służby", więc te częstotliwości (oprócz częstotliwości bliskich ze służbami) będą i moga być w każdej chwili przycnane pod DAB!
(myślę że wyjaśniłem jasno :wink: )
" />Nowe przepisy dotyczące lokalizacji nadajników:
">uż niedługo operatorzy telekomunikacyjni odczują wpływ złagodzonego rozporządzenia w sprawie decyzji środowiskowych.
O trudnościach operatorów telefonii komórkowej związanych z otrzymywaniem zgody na lokalizację masztów pisaliśmy nie raz, ilustrując sprawę opóźnieniami w budowie własnej sieci P4. Pod koniec ubiegłego tygodnia premier podpisał rozporządzenie zmieniające niewygodne przepisy.
Do tej pory stacje bazowe - a nawet radiolinie - traktowane były równorzędnie z elektrowniami atomowymi, przepisy wymagały bowiem takiego samego postępowania administracyjnego i takiego samego zestawu dokumentów o wpływie masztu na środowisko.
Nowa wersja przepisów zdecydowania uproszczą i przyspieszą proces lokalizacji, co powinno przełożyć się na szybsze realizowanie inwestycji przez operatorów i rozbudowę infrastruktury.
http://itbiznes.pl/art28415.html
A oto co wyniuchali internauci z grupy poświęconej telefonii komórkowej a zgrabnie opisał Tomek Świderek:
Telefonia komórkowa trzeciej generacji działa już nie tylko w największych
miastach.
W osiemnastotysięcznych Obornikach usługi trzeciej generacji są dostępne w
sieci Era (Polska Telefonia Cyfrowa). W Obornikach PTC ma bardzo dużego
klienta - Ruukki - i to z myślą o nim uruchomiono w tej miejscowości UMTS.
- Uruchomienie usług 3G musi mieć uzasadnienie biznesowe. Na pewno nie
zaoferujemy ich we Włoszczowie - mówi Mariusz Malec, dyrektor w PTC.
Licząca 11 tys. mieszkańców Włoszczowa, której mieszkańcem jest Przemysław
Edgar Gosiewski, polityk PiS, może liczyć na usługi 3G. Pozwolenie na
rozbudowę stacji bazowej telefonii komórkowej, tak aby można je było
świadczyć w tym mieście, dostał Polkomtel, operator sieci Plus. Głównymi
akcjonariuszami tej firmy są kontrolowane przez państwo KGHM, PKN Orlen i
PSE. Ten sam operator ma też zgodę na budowę stacji bazowej 3G w liczącej
150 mieszkańców miejscowości Dryszczów (Lubelszczyzna).
- Gdy składamy wnioski o lokalizacje zawsze występujemy o wszystkie
technologie. To pozwala nam w przyszłości zaoszczędzić czasu na zdobywanie
kolejnych pozwoleń - mówi Elżbieta Sadowska, rzecznik Polkomtelu. - We
Włoszczowie naszym klientem jest Stolbud.
Tomasz Świderek
" />
">Czy Ma ktos gdzies jakies schematy do budowy urzadzen RadioLini ? odleglosc miedzy nimi jakies 15 km,bo są bardzo drogie,zestaw ponad 10 tys $, wiec warto samemu zrobić. Pozdrawiam
Sieć telefonii komórkowej kosztuje kilka miliardów ma ktoś schematy może warto zrobić samemu
Boże skąd sie tacy biorą
Telefon dla globtrotera.
Telefon komórkowy Survivor to odtwarzacz MP3, radio FM, termometr, ciśnieniomierz, wysokościomierz i kompas w jednym urządzeniu! Evolve Survivor jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy oczekują, że ich telefon komórkowy wytrzyma więcej niż inne dostępne na rynku. Można go używać na łonie przyrody, na budowie, uprawiając sport lub nawet w puszczy.
http://m.onet.pl/_m/b5eede3d745b38d7502525d6df7892be,5,1.jpg
Wytrzymała gumowana obudowa wzmocniona metalową ramą zamienia telefon w kompana w intensywnym życiu codziennym. Dodatki to między inymi termometr, ciśnieniomierz, wysokościomierz czy kompas. Jest wyposażony w latarkę i wskaźnik laserowy. Ładowarka ręczna umożliwia ładowanie baterii w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej (kupowana osobno).
Specyfikacja:
* gumowana obudowa wodoszczelna, certyfikacja IPX4
* odporny na kurz , certyfikacja IP4
* odporny na wstrząsy i wibracje
* radio FM
* odtwarzacz MP3
* termometr
* ciśnieniomierz
* wysokościomierz
* kompas
* latarka (możliwe używanie przy wyłączonym telefonie)
* laserowy wskaźnik (możliwe używanie przy wyłączonym telefonie)
* GSM 900/1800 Mhz
* ekran 2" TFT (65 000 kolorów/176 x 220)
* polskie menu
* budzik, notatnik, zegarek, kalendarz, stoper, kalkulator, strefa czasowa, 4 gry
* dzwonki polifoniczne
* wsparcie dla kart microSDHC (16GB)
* wsparcie USB
* gumowana obudowa
* lista kontaktów na 300 wpisów
* pojemność skrzynki SMS – 100 wiadomości
* baterie litowo-jonowe, 3.7V/1300 mAh
* czas trwania: 240 ~ 450 minut
* czas trybu gotowości: 240 ~ 450 godzin
* niski poziom radiacji (SAR: 0,37 W/kg na 10g hmoty)
* temperatuta -20°C ~ 60°C wilgotność 35% ~ 85%
* rozmiary: 53 mm X 115 mm X 24mm
* waga: 138 gram
* CE ceryifikacja
CHIP.PL/Maciej Gajewski
źródło: fkn.pl
Od 01-02-2010r Telefonia DIALOG, wprowadza na Polski rynek nową własną markę telefonii komórkowej - Diallo.
Usługa skierowana na razie jest do własnych klientów DIALOG-u, w ramach promocji "Diallo-więcej za mniej" klienci korzystający z innych usług DIALOG-u, płacą tylko symboliczną złotówkę abonamentu nawet przez cztery miesiące.
Z nowym rokiem wchodzimy na chyba najbardziej konkurencyjny rynek w naszym kraju - mówi Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG. Naszą przewagę upatrujemy przede wszystkim w tym, że jesteśmy dostawcą czterech usług - możemy zatem postawić na pełną, prawdziwą konwergencję oferty. Ofertę Diallo kierujemy przede wszystkim do własnych klientów. Do końca 2010 roku chcemy uruchomić kilkadziesiąt tysięcy kart SIM.
Telefonia komórkowa kierowana jest dla klientów indywidualnych jaki i biznesowych.
Więcej informacji na str. www.dialog.pl.
A więc mamy właściwie następna sieć komórkową GSM, i nie było by to nic nowego gdyby nie to że po pierwsze Diallo jest czysto polską firmą, po drugie jest podległe DIALOG-owi, co wzmacnia już na starcie pozycję takiej sieci komórkowej, po trzecie100% udziałowcem DIALOG-u jest KGHM Polska Miedź S.A. .
A wiadomo KGHM jest całkowicie Polską spółką miedziową z co najmniej 25% udziałem skarbu państwa, co daje nam wiele do myślenia, czy jesteśmy za naszą narodową gospodarką czy ją olewamy.
:kufel: brawo.
Do tego należy dodać że telefonia DIALOG realizuje projekt "Wdrożenie Innowacyjnych usług w oparciu o sieć dostępową w technologi pasywnej sieci optycznej PON". I w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4, Telefonia DIALOG w dniu 26-11-2009r, podpisała umowę dofinansowania na realizację tegoż projektu.
Co to oznacza?, że dzięki temu projektowi na obszarze obejmującym ponad 70 tyś. mieszkań, między innymi w Wrocławiu, Zielonej Górze i Łodzi, DIALOG będzie miał możliwość oferowania ultra szybkiego internetu z przesyłem 1Gb/s a nawet do 10Gb/s.
Budowa ultra szybkiej sieci na odcinku tak zwanej ostatniej mili, czyli wprost do domu klienta, pozwoli Telefonii DIALOG jeszcze lepiej odpowiedzieć na największe wyzwania stawiane obecnie operatorom-gigantyczny wzrost ilości transmitowanych danych- podkreśla Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu spółki.
O zaletach światłowodów nad obecnym miedzianym przewodowym przesyłem danych nie trzeba wiele mówić, przede wszystkim przesył światłowodem generuje mniejsze straty danych przesyłanych z do, jest ekologiczne i mniejsza awaryjność od tradycyjnych przewodów.
:kufel:Brawo