Telefonia komórkowa Era gsmpl


W obronie krzyża

Zakończyliśmy naszą ostatnią ankietę, w której pytaliśmy Was o to, w jakiej sieci macie telefon komórkowy. Zdecydowanie prowadzą dwie sieci: Era (w tym Tak Tak i Heyah) oraz Idea (w tym POP). Dwóch na trzech naszych Czytelników korzysta z telefonu komórkowego w sieci Era (33%) lub Idea (32,5%). Plus GSM wyraźnie gorzej - telefon w tej sieci ma zaledwie co czwarty nasz czytelnik (23,2%). Telefonu komórkowego nie posiada tylko 9,8% głosujących.



Dokładne wyniki ankiety znajdują się tutaj.



Ruszyła nowa ankieta. Zapraszamy do głosowania! Dostępna jest na stronie głównej, w prawej kolumnie.Pełna treść publikacji



Era (sieć telefonii komórkowej) - Wikipedia, wolna encyklopedia
Era. Operator · Polska Telefonia Cyfrowa SA. Pasmo, GSM 900/1800. UMTS. Prefiksy, 600, 602, 604, 606, 608, 660, 668, 692, 694, 696, 698.

wiec na stronie ery nalezy szukac informacji o smsach z netu, albo w instrukcji



Sagem Communication Poland przedstawił nowy model telefonu komórkowego - Sagem my401C. Sagem my401C dostępny jest w salonach sprzedaży Ery. Cena aparatu w ofercie specjalnej „Telefon bez umowy” wynosi 399zł. W promocjach, w zależności od wybranej opcji, Sagem my401C można kupić w cenie od 1 zł.

SAGEM my401C
Aparat cyfrowy VGA, zoom cyfrowy x4
Wewnętrzna książka telefoniczna: 500 numerów
Pamięć wiadomości: 100 pozycji
Slot na kartę microSD
Pamięć wbudowana: do 13 MB
Przeglądarka WAP 2.0
Trzy zakresy GSM 900/1800/1900MHz
Wyświetlacz zewnętrzny: 96x64 pikseli
Wyświetlacz wewnętrzny: 128x160 pikseli, 65k kolorów
Odtwarzacz MP3
Formaty Audio: iMelody 1.2, Midi, Wave, AMR (odtwarzanie + nagrywanie), AAC i MP3
Odtwarzacz wideo: 3GPP
Transmisja danych GPRS klasa 10
bateira Li-Ion 750 mAh
waga 82.5g
czas rozmów do 3.5 godziny
czas czuwania do 240 godzin
wymiary: 86x43.3x18.5mm



Źródło: GSMonline.pl



Najpewniej już we wtorek rozpocznie się superprzetarg, który może wyłonić czwartego operatora telefonii komórkowej. W grę wchodzi inwestycja o wartości miliarda euro i wyczekiwane przez klientów obniżki cen - pisze Gazeta Wyborcza.

Specjalny zespół w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty opracował dokumentację przetargową, z której zawartością można się było zapoznać i zgłosić uwagi. Choć warunki przetargu skrytykowały wszystkie firmy - według informacji Gazety Wyborczej - wprowadzono tylko kosmetyczne zmiany.

Czego nie uwzględnił regulator, przygotowując ostateczną wersję warunków przetargu na kanały w paśmie GSM 1800 MHz i UMTS, który zamierza ogłosić we wtorek? Między innymi postulatu kandydatów na czwartego operatora telefonii komórkowej dotyczącego zapewnienia roamingu wewnętrznego oraz, by cenę rezerwacji częstotliwości ograniczyć od góry.

Przetargiem interesują się tacy giganci jak Hutchison Whampoa z Hongkongu, szwedzkie Tele2 oraz polskie firmy: Netia, Energis i Sferia. W walce mogą wziąć udział również trzej obecni operatorzy komórkowi: Polkomtel (Plus GSM i Sami Swoi), PTC (Era i Heyah) oraz Centertel (Idea). Ich cel jest zupełnie inny - zdobycie dodatkowych częstotliwości dla swoich sieci i jednoczesne zablokowanie wejścia czwartego gracza, który z pewnością doprowadziłby do wojny cenowej, żeby wyrwać kawałek rynku.

Więcej informacji mozna przeczytać w dzienniku Gazeta Wyborcza w artykule: Przetarg na czwartą sieć komórkową



Tele2 i GTS idą w komórki

Kolejne podmioty planują zadebiutować na rynku telefonii komórkowej jako operatorzy wirtualni. Jest jednak problem - jak podaje "Rzeczpospolita", trudno wynegocjować z właścicielami sieci atrakcyjne stawki za połączenia.

Jak podaje "Rzeczpospolita", Tele2 chce zawrzeć umowę z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era, i działać jako wirtualny operator telefonii komórkowej (tzw. MVNO). GTS Energis stara się podpisać taką umowę z Polkomtelem, operatorem sieci Plus. Wnioski obu firm już leżą w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

Operatorzy GSM coraz chętniej podpisują umowy o współpracy z kandydatami na wirtualnych operatorów. O wiele trudniej natomiast wynegocjować odpowiednie warunki umów. Nowi MVNO są gotowi płacić od 8 do 15 groszy za minutę połączenia w sieci GSM - bez korzystnych stawek, podmiotom nie opłaca się działać na rynku MVNO, czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zarówno GTS, jak i Tele2 opowiedziały się za niższymi stawkami, około 0,10 zł. Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje na temat stawek rozliczeniowych, jakie powinny obowiązywać w tego typu umowach, czytamy w dzienniku.

media2.pl



Baks, po pierwsze, w technologii GSM, to będzie marnie śmigać. Ale domyślam się, że masz na myśli po prostu technologię telefonii komórkowej.

Otóż, z doświadczenia wiem, bo korzystam z Blueconnecta Ery i sporadycznie UMTS'a Plusa, wiem, że obie sieci pokrywają Nadarzyn zasięgiem UMTS (384 Kbps). Wolniejsze EDGE dostępne jest we wszystkich sieciach na terenie Nadarzyna, nie wiem jak po prostu na obecną chwilę wygląda UMTS w Orange.

Co do HSDPA, czyli transmisji szybszej od UMTS, to wiem, że mam ją w zasięgu Ery, nie wiem jak z Plusem. Ale i tak nie mam jak sprawdzić bo obsługuję tylko UMTS swoimi telefonami i modemem. Z tego co wiem, to jak wymieniłbym modem na lepszy, to blueconnect powinien mi chodzić z prędkością ok. 2MB/s ale.. co to za internet jak operatorzy dają limit..



Poszukje chętnej osoby na stanowisko konsultanta do spraw sprzedaży sieci Era.

Od kandydata na to stanowisko wymagamy:

-dyspozycyjności
-komunikatywności
-łatwości nawiązywania kontaktów
-wykształcenia minimum średniego
-miłej aparycji
-obsługa komputera (internet, poczta elektroniczna, pakiet OpenOffice)
-znajomośc branży telefonii komórkowej będzie dodatkowym atutem kandydata


Oferujemy:

-prace w firmie prestiżowej o wysokim statusie rynkowym
-prace w dogodnych warunkach
-pensja stała plus wynagrodzenie prowizyjne
-praca w młodym i dynamicznym zespole
-szereg szkoleń
-"narzędzia" pracy
-umowa o pracę


Wszystkich zainteresowanych proszę o przesłanie CV ze zdjęciem (z formatką dotyczącą przetwarzania danych etc) oraz listu motywacyjnego na adres e-mail:

kedzierzyn@alkom-gsm.com.pl

Wszelkie informacje będą udzielane pod numerem telefonu:

600 555 988 - W godzinach od 9 do 20 (od poniedziałku do piątku)

500 365 647 - W godzinach od 10 do 18 (przez cały tydzień)

602 553 531 - W godzinach od 10 do 20 (przez cały tydzień)



czy istnieje mozliwosc przekierowania na inny
numer telefonu smsa przychodzacego ?

dostaje smsa, jego kopia jest przekazana na inny numer komorkowy, badz
na mejla
w jaki sposob mozna to zrobic, czy konieczna jest jaks bramka i
aplikacja na PC czy mozna softem w telefonie

drugie pytanie o era api
czy w tym narzedziu jest mozliwosc skonfigurowania przekierowan sms
/takie propozycje dostawalem od slabo zorientowanej w temacie pomocy technicznej ery/

czy ktos na naszym forum bedzie w stanie pomoc?

dodam ze zadalem pytanie na grupie gsm, jak ktos wie, gdzie jeszcze mozna zapytac to prosze o namiary



"Budowa sieci UMTS w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, jest przesądzona i pozostaje jedynie kwestia czasu kiedy to nastąpi i który z operatorów będzie pierwszym, który komercyjnie zaoferuje dostęp do nowych usług. Przetargi firmowe są w toku, podczas gdy pierwsze testowe rozwiązania komórkowych systemów 3G są w trakcie realizacji przez operatorów. Winni oni uruchomić dostęp do aplikacji UMTS w ciągu niecałych dwóch lat, najpóźniej do stycznia 2006 r.

Pozyskiwanie klientów i operatorów 3G w Polsce dopiero się rozpoczyna. Dzięki poprawie szybkości transmisji oraz pojemności sieci UMTS, operatorzy będą mogli świadczyć usługi mobilne nie tylko dla indywidualnych odbiorców, ale również w pakietach usług biznesowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wybór odpowiedniego dostawcy sprzętu ma więc ogromne znaczenie. Testowane przez operatorów wersje poszczególnych systemów 3G wcale nie przesądzają jeszcze o wyborze konkretnego rozwiązania jako docelowego, zwłaszcza, że przetargi sprzętowe są w toku.

Polkomtel (sieć Plus GSM) od początku roku sprawdza pilotową wersję rozwiązania UMTS na terenie Warszawy, korzystając ze sprzętu Nokii. Po negocjacjach Polska Telefonia Cyfrowa (sieć Era) do budowy testowej wersji sieci 3G w rejonie Warszawy wybrała w styczniu rozwiązanie Siemensa (Siemens Mobile), którego wersja jest testowana również w Czechach. Nadal nie jest znany dostawca urządzeń komunikacyjnych 3G dla Centertela (sieć Idea). Operator w tajemnicy testuje sprzęt transmisyjny UMTS pochodzący od różnych producentów i twierdzi, że do końca roku dostawca sprzętu zostanie wybrany.

Jak podano na warszawskiej prezentacji rozwiązań 3G, Ericsson jako pierwszy rozpoczął masową produkcję systemów WCDMA (2001) i jest obecnie dostawcą 19 z 32 komercyjnie działających na świecie sieci WCDMA (w tym 11 w Europie). Jest również dostawcą sprzętu transmisyjnego UMTS dla Słowenii, pierwszego działającego komercyjnie od 2003 r. systemu 3G w tym rejonie Europy. Firma nie ma jednak preferowanych odbiorców swych produktów komórkowych i stara się współpracować z wszystkimi, nawet konkurującymi operatorami w Polsce."


#Zródło www.idg.pl