W obronie krzyża
Witam,
mój chłopak ma operatora stacjonarnego ALICE za 29,90 € (internet + tel. stacj.). Do tej pory dzwonil do mnie bez problemu przez 0-900 - wiadomo o wiele taniej. Niestety od jakis 2 tyg. ma zablokowane te numery, gdy dzwoni z reklamacja (prawie codziennie) ciagle go zbywaja - ze probuja naprawic problem itp. itd. ale oczywiscie nic nie robia.
Wobec tego chce zmienic na innego operatora. Czy mozecie polecic jakiegos innego aby internet byl szybki no i mozliwe telefonowanie przez tansze numery do PL?
Pozdrawiam,
Neela
PC Format 11/2007
Uzupełnienia w PDF:
- Czyszczeie głowicy w drukarce
- Czyszczenie drukarki atramentowej
- Czyszczenie głowic zintegrowanych z drukarkami
- Czyszczenie klawiatury komputera
- Czyszczenie myszy
- Czyszczenie napędu optycznego
- Jak telefonować tanio i bez inwestycji
- Montowanie w komputerze filtra przeciwpyłowego
- Programy i sprzęt do korzystania z VoIP
- Prosta tania sieć bezprzewodowa
- Sam napraw swój komputer - Testowanie pamięci
- Telefonowanie przez internet - bramki VoIP
- Telewizja, internet i telefon od jednego dostawcy
- Wybieramy urządzenia sieciowe
- Wyciszanie pracy twardego dysku
http://twoja-strona.net/u-4352.html
przepraszam i poczuwam się do winy. jednak poczułam się też zlehceważonana tylko dlatego że nie chciałam wcale kupować psa. co szkodzi hodowli odpisać? po to podają kilka kontaktów by można było zdecydować się na jeden z nich,ten który pasuje. na tą chwilę wybrałam maila bo internet kosztuje np. 60 zł miesięcznie a telefonowanie tylko do samej rodziny czasem więcej.
fakt. przyznaję się i nie wstydzę że na tą czwilę liczę się z groszem. wolę kupić jedzenie dla psów niż telefonować jeśli jest inna, tańsza w tym momencie dla mnie, forma kontaktu. zły moment dla mnie i dziwnie to wyszło. przepraszam.
nie wpadło mi na myśl że ktoś kto ma internet być może na stałe, nie przeczytałby maila. napewno nie porównałam tej pani do siebie samej. poprostu wstyd mi przyznać że nie stać nie na pewne rzeczy tylko dlatego że psy hilsa jedzą. tu fakt że pani czekała na poważne oferty więc wykonanie telefonu w tej sprawie byłoby dla mnie tylko fanaberią. do tej pory używałam netu tylko w konieczności bo na kartach zdrapkach kolosalne sumy się traciło.
jeszcze raz przepraszam. myślę że pochopna ocena ludzi to nie tylko moja tu i teraz wytknięta wada ale i pare osób ma ten sam problem.
przepraszam jeszcze raz
Witam
właśnie chce kupić cos z klawiaturą qwerty
zastanawiam sie nad nokią e61, blackberry 8300, blackbery 8700g i blackberry 7290
chce wydać jak najmniej kasy
będe używywał do ebooków, telefonowania, sms, internet przed GPRS lub EDGE, jakieś notatki, kalendarz
czy 7290 spełni moje wymagania?
czy w blackberry moge korzystac z neta bez wykupionej u operatora usługi blackberry?
Fax z kablówki?
Korzystam z sieci internet za pośrednictwem modemu telewizji kablowej. Jednocześnie jest to modem, który umożliwia korzystanie z telefonu (taki telefon przez kablówkę). Mac w ustawieniach "System Preferences" - "Print & Fax", zakładka "Faxing" po podłączeniu sieci do gniazda Ethernet (z modemu) rozpoznaje, źe modem słuźy teź do telefonowania i w "My fax number" podaje numer mojego telefonu do telefonowania przez "kabel" (sam znalazł ten numer, ja nic nie podawałem). Jednocześnie system automatycznie (po instalacji) zaznaczył w zakładce "Faxing" - "Receive faxes on this computer" (znaczy się, źe moźna przyjmować faxy do komputera, wysyłając je na numer mojego telefonu "z kabla"). W związku z tym próbowałem wysłać fax (dowolny plik z Neooffice - print, preview - PDF - fax to PDF). Uruchamia się ikona "Internal Modem", komputer próbuje wysłać fax - i nic. Komunikat, źe nie moźna wysłać faxu. NIe podaje jednak. dlaczego. Tak więc pytanie - czy da się wysłać fax z komputera przez wspomniany modem, jeśli tak, to wjaki sposób. Pozdrowienia.
Szukanie pracy
Slyszalam, ze w Irlandii jest duzo pracy dla przedszkolanek. Dla specjalistow tj. jak mechanik, spawacz, stolarz, ciesla ...itp tez cos sie znajdzie. Powiedzialabym ze szans nie maja raczej osoby po studiach, ale w zadnej konkretnej branzy technicznej. No chyba ze po angielsku mowia jak po polsku. Do pracy o jakiej wspominasz jezyk wazny jest bardziej w przedszkolu. Male dzieci moga mowic niewyraznie jak wszystkie dzieci, wiec mozna miec problem z ich zrozumieniem. Choc na pewno nie beda uzywaly wyspecjalizowanego slownictwa jakiego potrzeba w pracy dla ciebie. Jednak znam polakow ktorzy nie potrafia slowka i maja tego rodzaju prace. Wiele osob chce zatrudnic polaka, bo wielu juz dla niego pracuje i moga porozumiewac sie po polsku. Ponadto slownictwa technicznego potrzebnego do danego zawodu latwo sie wyuczyc jezeli mowi sie zna angielski na poziomie komunikatywnym.
Jezeli chodzi o sposob szukania - sa rozne. Pewnie kazdy ma inne doswiadczenie, ale ja uwazam ze najlepiej jest pukanie do drzwi pracodawcy. Wydaje mi sie ze lubia cie obejzec, ocenic, lub od razu porozmawiac. Na poczatek polecalabym tez agencje. Co prawda odciagaja ci z pensji prowizje, lecz nie jest ona tak wielka jak w polskich agencjach. Polskie agencje sa najwiekszymi zdziercami o jakich slyszalam. Zostaje jeszcze internet i gazety. Szukanie ogloszen w lokalnych gazetach, a nastepnie telefonowanie lub odwiedzanie pracodawcy tez moze byc skuteczne. Internet jest dla mnie na ostatnim miejscu.
Telefon, nawigacja, internet.
Witam,
Jestem na etapie wymiany aparatu. Do tej pory używałem Nokię E61 +
przystawka GPS... jednak sam aparat ma już swoje lata i warto go wymienić.
Dlatego zbieram informację, na jaki aparat wymienić.
Urządzenie będzie służyło mi głównie do:
- telefonowania,
- nawigacji (dobrze by było, aby miał już w sobie GPS) i duży wyświetlacz,
- internetu, używany już niezbyt często (więc nie potrzebna mi notmalna
klawiatura qwerty).
Ponadto chciałbym aby urządzenie było/miało:
- nie było rozsuwane/rozkładane,
- miało dobrą beterię,
- miało duży wyświetlacz,
- czasem przydałaby się jednak klawiatura qwerty, choć zajmuje dużo miejsca
(chyba, że wyświetlacz dotykowy),
- czasem przydaje się aparat fotograficzny (3-5 Mpx), ale jeśli nie będzie,
nie będę płakał :)
Moje typy:
- Nokia E71,
- Samsung i900 Omnia (obawiam się baterii i mam złe doświadczenia :( )
- IPhone już dowiedziałem się odpada, z racji ograniczonej ilość
oprogramowania dostępnego do tego urządzenia.
Może jakieś inne propozycje (abonament w Plusie i wolałbym aby aparat był w
ofercie Plusa)
Pozdr.
Tomi
Wa-wa Praga/Jelonki
P.S. Obecny telefon wytrzymuje po naładowaniu ok. 8-10 z włączoną nawigacją
(przystawka podobnie).
FRITZ!Box „Produktem Roku” pisma connect
FRITZ!Box Fon WLAN 7170 zdobył tytuł „Produkt Roku” magazynu connect w kategorii centralki abonenckie. Urządzenie otrzymało 56% głosów niemieckich czytelników. Wyróżniony model FRITZ!Box pełni funkcje centralki telefonicznej i modemu DSL, pozwala telefonować przez internet oraz za pośrednictwem linii tradycyjnej, bez konieczności włączania komputera.
Link:
http://pcarena.pl/page/81549/FRITZBo...pisma-connect/
Czy cos daje ten nowy soft? Pewnie tak, jest troche szybszy, no i jest nowy :) Nie wiem dlaczego tak szybko pojawil sie nowy soft dla o2, czyli cos w tym 31 musialo byc nie tak hehe, teraz jest juz 36, wiec pewnikiem lepszy od 31 :P
Jak zmienic wgrac nowy soft jest juz napisane, trzeba poczytac, ale przypominam, ze nie jest to soft dla Central Europe,czyli nie ma w nim jezyka polskiego, ten trzeba oddzielnie wsadzic. Jak to zrobic? Jest to opisane na forum. Jesli nie ma potrzeby zmany softu, to nie ma co wariowac, tylko czekac, az pojawi sie cos nowego dla nas.
Jedyne co da sie zauwazyc w tych nowych softach,ze jasniejszy jest wyswietlacz. Mi telefon sluzy do telefonowania i pisana sms ow, nic wiecej. Internet mam w domu na 19 calowym monitorze :)
PS. Zapomnialem dodac, ze na tych nowych softach nie zauwazylem, zeby telefon sie samoczynie wylaczal, czy restartowal. Takie wariacje mialem na sofcie z ERA, teraz juz zapomnialem o takich zjawiskach. To tyle :)
Użytkownik Zulus_JG edytował ten post 01 marzec 2009 - 22:03
Sprzedam bezprzewodowy telefon internetowy działający w sieci Tesco (+ orginalne sterowniki).Zasieg w mieszkaniu do 100m od centralki.Stan idealny.
Koszt rozmowy do Polski 2p/min.
Cena Ł20 w tym Ł8 kredytu na telefonowanie.
Mob.tel.07882117185 GG 6095126 Skype gryf66
GUS o internetowych umiejętnościach Polaków: w takich sztukach jak telefonowanie przez internet lub korzystanie z programów P2P do ściągania plików jesteśmy nawet powyżej średniej europejskiej .
Ponad dwie piąte Polaków regularnie (co najmniej raz w tygodniu) używa komputerów, a 34 proc. korzysta z internetu - podaje Główny Urząd Statystyczny w opublikowanym kilka dni temu raporcie na temat rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce AD 2006. GUS przebadał mieszkańców Polski w wieku 16-74 lata, sprawdzając m.in., co potrafią robić w internecie.
Z badań wynika, że 44 proc. respondentów ma już podstawowe umiejętności związane z wykorzystaniem komputerów - np. kopiowanie lub przenoszenie plików. Z kolei 38 proc. umie kopiować fragmenty dokumentów. Około dwóch milionów osób potrafi zrobić stronę internetową, a półtora miliona - napisać program komputerowy.
Przywołane przez GUS zestawienie umiejętności Polaków z tym, co potrafią mieszkańcy innych krajów UE (na podstawie badań Eurostatu), pokazuje, że choć daleko nam do liderów np. Finlandii czy Estonii, to jednak nie odstajemy od europejskiej średniej, a niekiedy nawet ją przewyższamy.
I tak np. używać tzw. programów P2P do wymiany plików (wykorzystywanych najczęściej do ściągania z internetu filmów i muzyki) potrafi aż 13 proc. Polaków wobec 8 proc. Austriaków, 9 proc. Belgów, 11 proc. Węgrów, 9 proc. Niemców czy 7 proc. Irlandczyków. Umiejętność telefonowania przez internet - znacznie tańszego niż telefonia tradycyjna - posiadło 12 proc. Polaków, a tylko 5 proc. Francuzów czy Hiszpanów, 9 proc. Słowaków, 8 proc. Portugalczyków i zaledwie 4 proc. Greków.
Jak Polacy uczą się korzystać ze zdobyczy teleinformatyki? Najczęściej na własną rękę. Prawie 10 mln osób, samodzielnie rozwijało w 2006 r. swoje kompetencje informatyczne poprzez praktykę. Niemal tyle samo korzystało z pomocy krewnych, przyjaciół i znajomych" - czytamy w raporcie.
Źródło: Gazeta Wyborcza