W obronie krzyża
Rzeczywiście sprawę można nagłośnić w mediach. Jakieś propozycje programów? Co do "Sprawy dla reportera" i "Uwagi" - ten pierwszy jest w TVP, dlatego lepiej wybrać jego (TVN jest znany z manipulacji, choć nie wiem, czy to prawda).
Należy zacząć od spisu treści, abyśmy mogli potem przedstawić reporterom, o co nam chodzi. Niektóre z pozycji to:
1. P0k3m0m0ffe pismooo.
2. Złudna atrakcyjność (np. eksponacja pępka przez dziewczyny)
3. Strony, gdzie można przeklinać do woli (np. nowaściana).
4. Koryto, świnia, itp...
5. Idiotyczne komentarze.
6. Prezenty na Komunię -> telefon komórkowy, gry +16-18 czy internet to za wcześnie
7. Informatyka w szkole i poziom / sposób nauczania.
(...)
Oczywiście trzeba jeszcze potem pogrupować punkty, opisać i podać przykłady, które zaszokują reporterów. Utworzenie strony propagandowej też nie zaszkodzi.
mam problem,jak konczyc transmisje danych (internet,poczta) w i600. serwis samsunga w lodzi mowi ze wystarczy czerwona sluchawka,oczywiscie sa w bledzie bo to nie konczy zadania tylko z wyswietlacza znika. z strony samsunga dostalem odpowiedz ze konczymy menedzerem zadan (przycisk z domkiem) i tutaj mam problem. gdy tak robie to w histori polaczen na stronie play,moj play,wychodzi ze takie polaczenie mialo wielkosc 100kb co jest nie morzliwe bo np. sprawdzenie poczty bez pobrania to jakies 2kb a mnie naliczaja 100. doszedlem sam do tego zeby zakonczyc naprawde polaczenie z internetem,jakie kolwiek,to musze przez menedzer zadan ale to najwarzniejsze,menedzer uslug bezprzewodowych-telefon-menu-rozlacz dane komorkowe.dopiero wtedy nastepuje zakonczenie polaczenia i w histori polaczen wszystko sie zgadza,taktuja co 10kb. dlaczego takie nie zgodne informacje podaja w serwisie i info samsunga,nawet w instrukci jest zle opisane.po kturyms kolejnym pytaniu do samsunga uslyszalem ze gdy kozystam z polaczenia csd to musze konczyc tak jak ja to robie,tylko ze tel. laczy sie przez gprs albo edge.moze ktos wie jak to ma wygladac. (w sprawie ortografi mojego tekstu,prosze nie zwracajcie na to uwagi bo wiem ze bardzo zle pisze po polsku)
[ Komentarz dodany przez: khriss: 2007-06-11, 08:25 ]
To skoro wiesz, że piszesz zz błędami to zawsze możesz wklepać txt w np. WORD'a i sprawdzić pisownie. A tak to zwykłe niechlujstwo. Na przyszłość sprawdzaj post przed dodaniem.
Jedynie telefony są wykonane starannie Reszta to prowizorka wykonana byle jak. Jeśli już prezentuje się pracę w internecie to oprócz samej koncepcji wypada pokazać starannie wykonany prototyp. Zwłaszcza, że w wielu zachodnich krajach amatorzy mają dostęp do lepszych technologii niż większość inżynierów w Polsce. A jak na Elektrodzie jakiś młody człowiek pokaże swój projekt to zaraz ukazują się komentarze w stylu "płytka brzydko wykonana". Pokazane w projekcie roboty to w zasadzie zdalnie sterowane zabawki. Co za różnica czy sterujemy pojazd nadajnikiem modelarskim czy też klepiemy w klawiaturę laptopa? Do tego parę bajerów w stylu odtwarzania komunikatów głosowych, które można wykonać na prostych układach nie wtykając do tego telefonu komórkowego.
Ja kiedys mialem podobny program ktory kupilem na allegro za 5zl. Nie pamietam jak to sie nazywalo bo bylo to jakies 4 lata temu:D...ale sprzedajacy zapewnial ,ze jesli zainstalujemy ten program np na teleofnie swojej żony to wszystkie SMSy jakie z niego wysle beda przychodzily na maila ktory podamy w tym programie....no i to samo z polaczeniami ktore wykona- tyle tylko,ze zamiast textu(jak to bylo w przypadku smsow) dostaniemy na maila numery telefonow na ktore dzwonila. Prawda jest tak,ze to byla LIPA na maxa...a dzialala tylko czest zainstalowana na (nadal ten sam przyklad) jej komputerze. Czyli za 5zl. dostawalo sie 2 aplikacje. 1 instalowalo sie na komorce(funkcie tego programu przedstawilem powyzej) a 2 na komputerze. Aplikacja na komputerze dzialala poprawnie - czyli wszystkie SMSy jakie ktos pisal z tego komputera z bramki SMS, maile, rozmowy prowadzane np. na GG, wszystko co bylo napisane np. w wordzie, notatniku i bylo ZAPISANE chociaz na sekunde byly wysylane na maila podanego w programie...ale jak napisalem do sprzedajacego w sprawie tego,ze na komorce to nie dziala to napisal mi,ze on tego nie testowal bo nie ma komorki z symbianem...ale na komputerze dziala wiec powinieniem byc zadowolony...bo w koncu zaplacilem za to tylko pare zlotych - tak to wygladalo....i z tego co pamietam to dostal za to sporo neutralnych komentarzy typu "program na komputerze dziala a na komorce nie"...czyli byla to lipa...
" />Ja się wprowadzam za 2 tygodnie i powiem szczerze, że ta sytuacja zaczyna mnie poważnie wkurzać. Proponuję, abyśmy jako mieszkańcy przestali po prostu płacić za prąd - od tak w ramach protestu. Przecież nie mamy żadnej umowy z DP na dostarczenie energii - chyba, że się mylę.
Jak chciałem uzyskać telefon komórkowy do Pana JK od kierownika budowy - Pana Przemka, to on oznajmił mi, że takiego numeru nie posiada - to bardzo ciekawe - pozostawiam bez komentarza.
Cały czas odnoszę wrażenie, że JK działa w interesie mieszkańców na opak. Przykładem może być odpowiedź na naszą propozycję progów zwalniających na Pokrętnej - JK uznał, że zamiast progów (które mu się nie podobają) należy zrobić wgłębienie w jezdni. To chyba dobrze obrazuje jego podejście - zwłaszcza, że zlokalizowanie tego "wgłębienia" jest możliwe chyba tylko przy użyciu sprzętu geodezyjnego.
A tak przy okazji - czy ktoś widział ten pożar??
Kilka dni temu po Sieci rozeszła się wiadomość, że wzorem pozbywania się simlocków z telefonów komórkowych - Play zaczął je zdejmować również z modemów. Jak to jednak z plotkami, zwanymi delikatniej niepotwierdzonymi informacjami czasem bywa - okazało się to nieprawdą. Ale sprawa najwyraźniej jest ciutkę poważniejsza niż się wydaje.
Na swoim blogu rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka, zdementował podawaną kilka dni temu w wielu serwisach online informację o treści:
Od 24 kwietnia Play umożliwia usunięcie blokady z modemów Huawei E220, E160, E169, E870. Aby zdjąć blokadę wystarczy udać się do salonu z dowodem zakupu, kartą gwarancyjną oraz urządzeniem.
Jak pisze Marcin, nie jest to prawda. I dodaje, że tak to właśnie bywa z nieoficjalnym obiegiem informacji - Ma on bardzo często niewiele wspólnego z rzeczywistością.
W komentarzach do tego wpisu można się jednak doszukać jeszcze innej ciekawej informacji: okazuje się, że salony Play otrzymały nieważną instrukcję dotyczącą właśnie ściągania blokad simlock z modemów Huawei. Trwa ustalanie kto i dlaczego wprowadził pracowników w błąd - plotka więc plotką, ale czy ktoś tu pod kimś dołki kopie?
" />Tak, mam takie samo zdanie. Wg mnie 80, a moze i nawet 90% ludzi zostalo oszukanych niejako na wlasne zyczenie. Wielokrotnie juz obserwowalem aukcje, w ktorych sprzedawano np. telefony komorkowe warte okolo 1000zl za 299zl, przy czym towar ten wystawial uzytkownik z 2-ma lub 3-ma komentarzami wystawionymi przez jakis podejrzanych userow, a w ktorych przynajmniej kilka osob juz skorzystalo z opcji Kup Teraz i zakupilo ten niby telefon. W takiej sytuacji nasuwa mi sie tylko jedna mysl - glupich nie sieja, oni sie sami rodza...
Po kilku miesiącach pracy, dzisiaj oficjalnie rozpoczyna swoją działalność portal http://www.gkw24.pl. Jest to wersja beta, więc mogą się pojawiać jakieś drobne błędy.
Wszystkie możliwości najlepiej zobaczyć na własne oczy
Udostępniamy również wersję mobilną na telefony komórkowe: http://gkw24.pl/m
Opis portalu: Serwis gkw24.pl jest portalem tworzonym przez pasjonatów miasta, jego życia, architektury, gospodarki. Publikujemy informacje obrazujące to wszystko, co kształtuje przestrzeń w której żyjemy, pracujemy, uczymy się i bawimy się. Celem portalu jest rozważanie i komentowanie, bowiem nie jesteśmy obojętni na to co widzimy. Strona jest też platformą organizacji i działania, dla pożytku miasta. Poruszamy kwestie inwestycji, kultury, sztuki, sportu, gospodarki, spraw publicznych i inne ciekawe tematy. Zachęcamy do współudziału w budowaniu treści portalu oraz debaty na forum internetowym.
Jeśli macie jakieś uwagi, propozycje, komentarze to zapraszam do postowania.
Telefony komórkowe pracowników są źródłem infekcji w szpitalach - wykazało badanie, którego wyniki opublikowano w najnowszym piśmie "Annals of Clinical Microbiology and Anbtimicrobials".
Naukowcy z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Ondokuz Mayis (Turcja) zbadali telefony komórkowe lekarzy i pielęgniarek pracujących w salach operacyjnych i oddziałach intensywnej terapii i odkryli, że blisko 95 proc. aparatów było zanieczyszczonych różnymi szczepami bakterii, w tym mogących powodować choroby śmiertelne, np. gronkowca złocistego.
Tylko 10 proc. pracowników czyściło swe telefony stosunkowo regularnie.
"Telefony te mogą być źródłem infekcji ułatwiającym przenoszenie bakterii z jednego pacjenta na drugiego w placówce opieki zdrowotnej" - podkreślono w opracowaniu.
Komentarz dodany przez: jojo87
Przenoszę do odpowiedniego działu.
Taki temacik dla niewtajemniczonych
Prosze uzupełniać i opiniować. Numeruje, żeby sie było łatwiej odnosić. Jak będziecie dodawać inne komisy lub komentować, to postaram się poprostu edytować ten komentarz, aby było łatwiej i strawniej czytać.
komis nr 1. Komis przy Krakowskim Przedmieściu naprzeciw ratusza. Pierwsze piętro nad kwiaciarnią.
Komis jest zarazem punktem przyjęć serwisu pana Piotrowskiego (serwis przy ul. Hryniewieckiego - jedyny jaki polecam w Lublinie). Komis jest nieźle wyposażony w lustrzanki analogowe i obiektywy różnych marek, daje na sprzęt kilkumiesięczną gwarancje, sprzęt zazwyczaj po przeglądzie. Ceny da się negocjować. Dobra obsługa.
Komis nr 2. Komis przy ul. Kołątaja (za Mc`donaldem w kierunku Centrum Kultury).
Tu jest sporo głównie "plastikowych" korpusów lustrzanek analogowych (czyli z AF), wybór już nieco mniejszy niż na Krakowskim. Komis zajmuje się też sprzętem RTV, telefonami komórkowymi...
Komis nr 3. Komis przy ul. Zielonej. Duż ilość wszelkiego rupiecia analogowego. Pan potrafi czasem niemile zaskoczyć ceną starego podgniłego dekielka Obsługa dla odpornych psychicznie. Jedyny komis (z tych co wiem) oferujący czasem coś wielkoformatowego (nie mylić ze średnim formatem).
CDN...
Witam z lekkim poślizgiem.
Krótki komentarz na początek (słuchałem w radyjku z komórki)
62. Wychowanie - T. Love
61. Wspomnienie - Czesław Niemen
60. Jeszcze będzie przepięknie - Tilt
57. Wciąż bardziej obcy - Lady Pank
54. Oczy tej małej - Raz Dwa Trzy
51. Bracka - Grzegorz Turnau
fajnie, że się znalazły w setce
59. Jest taki samotny dom - Budka Suflera to powinno być minimum w top 20!
58. Krakowski spleen - Maanam za nisko!!!
56. Sen o dolinie - Budka Suflera & Krzysztof Cugowski
pierwszy raz słyszałem tą rewelacyjną wersję tej piosenki. Utór znam doskonale, ale ta wersja którą znam jest znacznie uboższa od tej.
(Kajman masz może tą, która była grana? Nakarmisz nią zwierzaka?
55. Warszawa - T. Love
52. Telefony - Republika
Piosenki z top 100 powszechnego topu tak nisko? To znaczy, że bardzo dobrze się stało, że jest ten top, bo może spowoduje to dodanie do głównego zestawu innych polskich piosenek. "Warszawa" nie jest najwyższą piosenką T.Love dzisiaj? Mnie to nie dziwi, bo "King" jest od niej o klasę lepszy
53. Jezu, jak się cieszę - Klaus Mitffoch Fajnie, że jest ten utór w setce, ale wolałbym "Strzeż się tych miejsc, którego to utworu niestety już nie będzie
50. Pod papugami - Czesław Niemen - chyba jedyny utwór Niemena, którego nie trawię
49. Niepokonani - Perfect spodziewałem się wyższej pozycji, ale ta która jest, jest akuratna.
" />Usługa Bonus w Heyah i Tak Tak - korzyść dla oszustów?
Uwaga na atrakcyjne ogłoszenia oszuści czerpią korzyści z promocji w Heyah i Tak Tak - donosi Gazeta Wyborcza. Nowy rodzaj oszustwa to skutek usługi "Bonus", którą wprowadziła w prepaidach PTC, operator sieci Era Ery - jeśli dzwoni się do użytkownika którejś z tych sieci, za każde dwie minuty połączenia rozmówca otrzymuje darmową minutę.
Gazeta sprawdziła kilka podobnych ogłoszeń na numer telefonu PTC. - Proszę poczekać, zaraz ktoś podejdzie do telefonu - stwierdził miły kobiecy głos. Czekaliśmy kilkanaście minut, do telefonu nikt nie podszedł. Podobnie było z ogłoszeniem "oddam gratis meble skórzane" - podaje przykład takiego połączenia dziennik.
Policja, których zapytała "GW", mówi, że naciągacze są bezkarni. - Pokrzywdzony musiałaby udowodnić, że ta osoba nie posiada danej rzeczy z ogłoszenia. A to jest niezwykle trudne - twierdzi Paweł Sieczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Zdaniem policjantów nie można mieć pretensji do operatora. - Tworząc taką usługę, Era chciała po prostu zachęcić do korzystania z tej sieci komórkowej - dodaje Sieczkowski.
Gazeta poprosiła także o komentarz PTC. Niestety, mimo kilkakrotnych monitów jedyną odpowiedzią było. - Musimy tę sprawę dokładnie sprawdzić - powiedziała Kalina Ostoja-Chyżyńska z biura prasowego PTC.
Z usługi "Bonus TakTak" może skorzystać każdy użytkownik TakTaka, który posiada aktywną kartę i taryfę Happy lub ma włączony program lojalnościowy Happy Taniej. Bonus jest doładowywany na konto, gdy użytkownik zbierze przynajmniej 10 minut w miesiącu.