W obronie krzyża
W opisie karty M2 na stronie www.sony.pl jest podany zakres napięcia od 2.7V do 3.3V. Telefony komórkowe zasilają karty M2 napięciem 1.8V natomiast czytniki kart napięciem 3.3V. Poszukaj karty z Dual Voltage (działającej przy napięciu 1.8V i 3.3V), zarówno SanDisk i Sony ma takie karty w sprzedaży. Jeżeli masz zamiar korzystać z czytnika wybierz szybszą kartę, przez kabel lub bluetooth nie odczujesz różnicy.
Wysokość napięcia zasilania karty nie ma nic wspólnego z ilością pobieranej przez nią energii. O "zjadanie" baterii się nie martw, karty M2 pobierają bardzo mało prądu.
To, że zauważono spadek sprzedaży PDA nie znaczy wcale, że są to gorsze urządzenia od typowych telefonów komórkowych. Przecież na rynku występują różne wahania sprzedaży i z roku na rok sprzedaż czegokolwiek się po prostu różni -wg mnie normalna sprawa. Zwykły SPV M600 posiada wiele ciekawych funkcji wraz z ekranem dotykowym i innymi bajerami i można go dostać w granicy 1000zł. Podejrzewam, że przedmiotem mojego następnego zakupu będzie właśnie ten model ewentualnie też w grę wchodzi trochę droższy PDA - HP IPAQ RW6815. Urządzenia te mają Windowsa z prawdziwego zdarzenia -ja jakoś nie mam przekonania do symbianowców. E90 np. ma typowy dla communicatorów podłużny (wewnętrzny) wyświetlacz. Do oglądania plików video np. całkowicie odpada. Do tego cena jak z kosmosu -chociaż tu się nie dziwie (nowość i do tego napis nokia). Osobiście w chwili obecnej nie wydałbym kasy na E90 a to dlatego, że o wiele taniej można dostać PDA o podobnej specyfikacji.
Grupa naukowców z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowała baterię zasilającą telefony komórkowe lub notebooki, która ładuje się w ciągu kilku sekund, jest bardzo trwała i nie wymaga wymiany. Dzięki pokryciu elektrod systemem nanorurek węglowych, uzyskano większą powierzchnię, co spowodowało, że bateria może gromadzić więcej energii. Jest to przełomowe odkrycie technologiczne. Wielokrotne ładowanie baterii nie wpływa na jej jakość i nie skraca okresu użytkowania. Odtąd, osoby, które dużo podróżują nie muszą martwić się, że przez częste ładowanie, używane przez nich akumulatory szybciej przestaną działać.
Zespół z MIT ma nadzieję zakończyć budowę prototypu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nowe baterie powinny być dostępne w sprzedaży w połowie następnej dekady.
Źródło: ubergizmo
Nokia obiecała przyspieszyć swoje plany w dziedzinie sprzedaży telefonów komórkowych, które zostaną wyposażone w takie usługi, jak poczta elektroniczna, dostęp do map i muzyki. Olli-Pekka Kallasvuo, szef Nokii ujawnił, że celem firmy jest zdobycie do końca 2011 roku 300 milionów użytkowników dla swego serwisu telefonii mobilnej. http://forsal.pl/art...lne_uslugi.html
Firma HTC poinformowała, że jej nowym partnerem w dystrybucji została spółka AB S.A. Wrocławska spółka notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest jednym z największych dystrybutorów sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Podpisanie umowy z firmą AB SA znacząco poprawi możliwości dotarcia do firm oferujących rozwiązania HTC, zarówno operatorów komórkowych, sieci sprzedaży detalicznej, jak również partnerów oferujących wszelkiego typu rozwiązania tworzone z wykorzystaniem terminali mobilnych. Tym samym klienci HTC uzyskają łatwiejszy dostęp do bogatej oferty najwyższej klasy zaawansowanych technologicznie telefonów komórkowych.
(ź) mobility
Vodafone podpisało właśnie umowę z firma Tele Danmark Corp. dotyczącą zmiany nazwy litewskiej sieci komórkowej. Umowa ta nie pozostawia żadnych złudzeń co do przyszłości nazwy Plus GSM.
Litewska sieć Bite GSM całkowicie należy do TDC. Podpisana właśnie umowa pozwala na zmianę nazwy na Vodafone i wejście sieci w ścisła współpracę z innymi sieciami koncernu Vodafone, mimo iż samo Vodafone nie jest właścicielem litewskiej sieci.
W takiej sytuacji rebranding Plus GSM na Vodafone w przyszłym roku jest właściwie pewny. Vodafone i TDC mają po 19,61% udziałów w Polkomtelu i wyraziły chęć zwiększenia udziałów, a pozostali akcjonariusze szykuja się do sprzedaży swoich. Nie jest wię już istotne nawet kto kupi akcje Polkomtela. Niezależnie czy będzie to samo Vodafone, czy też TDC, sieć wejdzie do koncernu Vodafone i wcześniej czy później nastąpi zmiana marki na Vodafone.
(źródło telefon.pl)
Ciekawe, nie?
Chociaż Idea i Era tez mialy zmienic nazwe na Orange i T-Mobile - ciekawe ile w tym prawdy...
pozyjemy zobaczymy
Wiadomo, że nie wprowadzą czegoś po czym będziemy się podniecać kilka lat....
Jednak zawsze jest to udogodnienie.
Zresztą idąc takim tokiem rozumowania większość używałaby jeszcze 6630 i nie spojrzałaby na Symbian 9.1
No nie az tak Ale nie sensu od razu kupowac komorki z kazdym nowym Feature Packiem. Symbian to jest jednak system operacyjny. Te wszystkie nowe ficzery z nowych FP mozna pratkycznie zawsze zrealizowac przy pomocy zewnetrznej aplikacji. Bo przeciez wszystkie funkcje smartfonu to nic innego jak aplikacje. Dodatkowo w obecnych czasach telefony praktycznie zawsze ida do sprzedazy w poznej wersji beta. Czesto pierwsze wersje nie nadaja sie do normalnego korzystania ze wzgledu na niestabilnosc.
A prawdziwa rewolucje robi jednak hardware
Dla ciekawostki do tej wymiany opinii o szybkim przesiadaniu sie na nowe wersje powiem, ze w mojej obecnej firmie (scisle zwiazanej z rynkiem telefonii komorkowej) pod koniec 2005 roku dozwolono na korzystanie z Windows XP. Jesli dobrze pamietam to bylo jakies 4 lata po jego premierze Dopiero wtedy, kiedy uznano, ze system juz tak spaczowano, ze nie stanowi zagrozenia dla bezpieczenstwa